11331
LOT # 1

Ulving, Even (1863-1952)

Fra Vrengen, Kjøpmannskjær

Olje på lerret, 74x100
Signert nede t.h.: E. Ulving
Estimate (NOK) 40,000
Hammer price 28,000

11390
LOT # 2

Ulving, Even (1863-1952)

Fra Svenner fyr 1928 (1928)

Olje på lerret, 73x100,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: E. Ulving. Svennör Fyr 1928
Estimate (NOK) 20,000–30,000
Hammer price 36,000

11329
LOT # 3

Madsen, Sofus (1881-1977)

Viljen 1907 (1907)

Bronse, H: 57 cm.
Signert og datert: Sofus Madsen 1907
Estimate (NOK) 50,000–70,000
Hammer price 50,000

11408
LOT # 4

Kavli, Arne (1878-1970)

Oppstilling med blomster og kaffekopp 1908 (1908)

Olje på lerret, 42x42
Signert og datert nede t.h.: A - Kavli. 08
Estimate (NOK) 60,000–80,000
Hammer price 60,000

11399
LOT # 5

Kavli, Arne (1878-1970)

Oppstilling med blomster i mugge og kirsebær på stettfat

Olje på lerret, 44x51
Signert nede t.v.: A. Kavli
Estimate (NOK) 40,000–60,000
Hammer price 55,000

11170
LOT # 6

Kavli, Arne (1878-1970)

Oppstilling med blomster i vase 1916 (1916)

Olje på lerret, 86x75
Signert og datert nede t.v.: A- Kavli - 16
Estimate (NOK) 40,000–60,000

11335
LOT # 7

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Guttene ved dammen

Lavering, 25x40
Usignert
Estimate (NOK) 30,000–50,000
Hammer price 30,000

11336
LOT # 8

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Astruptunet med blomstrende frukttrær

Kullstift, 24,5x31,5
Signert nede t.h.: N A
Estimate (NOK) 40,000–60,000
Hammer price 60,000

11338
LOT # 9

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Foss og bre (Ca. 1907)

Tresnitt trykket i svart på tynt hvitt papir, Arket: 16x20-20,5 Motivet: 15,3x15,7
Signert nede t.v.: N. Astrup
Estimate (NOK) 40,000–60,000
Hammer price 48,000

11334
LOT # 10

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Fiskeren (1916)

Fargetresnitt, 38x24
Signert i platen nede t.h.: N A
Estimate (NOK) 80,000–100,000
Hammer price 75,000

11315
LOT # 11

Astrup, Nikolai (1880-1928)

May Moon (Ca. 1908)

Colour woodcut printed on Japan paper, 19x25,5
Signed lower left: N. Astrup
Estimate (NOK) 300,000–400,000
Hammer price 300,000

11397
LOT # 12

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Spring Night and Willow Goblin (1917)

Colour woodcut printed on heavy Japan paper, 349x274 mm
Signed lower right: N. Astrup
Estimate (NOK) 1,000,000

11332
LOT # 13

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Job (1899)

Olje på lerret, 118,5x73,5
Signert oppe t.v.: N A

11333
LOT # 14

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Kvernhus ved Eikaas

Olje på lerret, oppklebet på plate, 23x32
Signert nede t.v.: N A
Estimate (NOK) 200,000–300,000
Hammer price 460,000

11276
LOT # 15

Karsten, Ludvig (1876-1926)

Sittende akt 1916 (1916)

Olje på lerret, 56x40
Signert og datert oppe t.v: Karsten -16
Hammer price 390,000

11228
LOT # 16

Karsten, Ludvig (1876-1926)

Fra Skagen (1923)

Olje på lerret, 30x41
Signert nede t.v.: Karsten
Hammer price 180,000

11325
LOT # 17

Karsten, Ludvig (1876-1926)

I kjøkkenet

Olje på lerret, 48x60
Sekundær signatur og datering med blyant oppe t.h.: Karsten -13
Estimate (NOK) 600,000–800,000

11284
LOT # 18

Erichsen, Thorvald (1868-1939)

Kirkespiret, Lillehammer (1933)

Olje på lerret, 73x60
Signert nede t.v: Thv. Erichsen
Estimate (NOK) 150,000–200,000
Hammer price 130,000

11248
LOT # 19

Landskap nr. 2 1933 (1933)

Olje på lerret, 73x92
Signert og datert nede t.v.: .Thorvald Erichsen 33.
Estimate (NOK) 60,000–80,000

11287
LOT # 20

Potteplante i vindu 1924 (1924)

Olje på tykt hvitt papir, oppklebet på lerret, 55x46
Signert og datert nede t.v: Thv. Erichsen 24.

11383
LOT # 21

Krohg, Per (1889-1965)

Gate i Hamburg (1931)

Olje på plate, 55x46
Signert nede t.v.: Per Krohg
Estimate (NOK) 70,000–90,000
Hammer price 50,000

11188
LOT # 22

Krohg, Per (1889-1965)

Peinture 1925 (1925)

Olje på lerret, 89x73
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg - 25
Estimate (NOK) 130,000–150,000

11310
LOT # 23

Thygesen, Rudolph (1880-1953)

Eva i Edens Hage 1946 (1946)

Olje på plate, 81x100
Signert og datert nede t.h.: R. Th 46
Estimate (NOK) 30,000–40,000
Hammer price 25,000

11214
LOT # 24

Thygesen, Rudolph (1880-1953)

Oppstilling med krukker, karaffel og frukt 1924 (1924)

Olje på lerret, 70x73
Signert og datert nede t.h.: R. Th. 24.
Estimate (NOK) 30,000–40,000
Hammer price 56,000

11226
LOT # 25

Keyser, Ragnhild (1889-1943)

Sydlandsk landskap med hus

Olje på lerret, 41,5x32
Signert nede t.h.: Ragnhild Keyser
Estimate (NOK) 15,000
Hammer price 16,000

11253
LOT # 26

Gleditsch, Rolf Juell (1892-1984)

Gate i Cagnes 1921 (1921)

Olje på lerret, 55x50
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: R. Juell-Gleditsch Cagnes. 1921. . France .
Estimate (NOK) 30,000–40,000
Hammer price 20,000

11202
LOT # 27

Onsager, Søren (1878-1946)

Kvinne i interiør 1930 (1930)

Olje på lerret, 64x70
Signert og datert nede t.h.: Sören Onsager - 30
Estimate (NOK) 40,000–60,000
Hammer price 66,000

11249
LOT # 28

Grünewald, Isaac (1889-1946)

Seated Nude (1939)

Oil on board, 65x54
Signed lower right: Grünewald
Hammer price 80,000

11282
LOT # 29

Enger, Erling (1899-1990)

Det hellige dyr 1943 (1943)

Olje på lerret, 50x85
Signert og datert nede t.h: Erling Enger -43.
Estimate (NOK) 100,000–150,000
Hammer price 240,000

11240
LOT # 30

Ekeland, Arne (1908-1994)

Fra Bøn (1960-tallet)

Olje på lerret, 70x90
Signert nede t.v.: A. Ekeland
Estimate (NOK) 40,000–60,000
Hammer price 32,000

11298
LOT # 31

Ekeland, Arne (1908-1994)

Gratulasjon

Olje på lerret, 117x73
Signert oppe t.h: Arne Ekeland
Hammer price 270,000

11247
LOT # 32

Høgberg, Karl (1901-1981)

Vaagaasar Lom 1932 (1932)

Olje på lerret, 86x100
Signert og datert nede t.h.: Karl Högberg - 1932
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Hammer price 13,000

11396
LOT # 33

Mohr, Hugo Lous (1889-1970)

Fjellandskap med stabbur 1940 (1940)

Olje på lerret, 81x100
Signert og datert nede t.v.: H.L.M. -40
Estimate (NOK) 12,000–15,000

11403
LOT # 34

Heramb, Thore (1916-2014)

Figur 1952 (1952)

Olje på lerret, 77x65
Signert og datert oppe t.h.: Th. Heramb -52
Hammer price 140,000

11266
LOT # 35

Heramb, Thore (1916-2014)

Tre sitroner på et fat 1950 (1950)

Olje på huntonittplate, 50x75
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb - 50
Estimate (NOK) 30,000–40,000
Hammer price 42,000

11433
LOT # 36

Weidemann, Jakob (1923-2001)

To figurer 1949 (1949)

Olje på plate, 50x61
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 49
Estimate (NOK) 40,000–60,000
Hammer price 35,000

11426
LOT # 37

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Oppstilling med frukt og blomster 1953 (1953)

Olje på plate, 50x61
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 53.
Estimate (NOK) 80,000–100,000
Hammer price 280,000

11235
LOT # 38

Gundersen, Gunnar S. (1921-1983)

Olje på lerret, 88x93
Signert nede t.h.: G. S G.
Hammer price 420,000

11278
LOT # 39

Manessier, Alfred (1911-1993)

Descente Nocturne 1958 (1958)

Oil on canvas, 100x73
Signed and dated lower left: Manessier 58
Hammer price 190,000

11279
LOT # 40

Picasso, Pablo (1881-1973)

Pique (1959)

Colour linocut , Sheet: 62x75 cm, Image: 53x64 cm
Signed in pencil lower right: Picasso
Hammer price 220,000

11155
LOT # 41

Rian, Johs. (1891-1981)

Studie 1950 (1950)

Olje på plate, 40,5x33
Signert og datert nede t.v.: J Rian ca 1950
Estimate (NOK) 40,000–60,000
Hammer price 25,000

11427
LOT # 42

Rian, Johs. (1891-1981)

Akt i interiør

Blyant og akvarell på papir, lysmål, 27x17
Signert nede t.h.: J R
Estimate (NOK) 15,000–20,000
Hammer price 23,000

11297
LOT # 43

Storstein, Aage (1900-1983)

Verandautsikt, Holmsbu (1944)

Olje på plate, 40x53
Signert nede t.h: Storstein.
Estimate (NOK) 12,000–15,000
Hammer price 10,000

11404
LOT # 44

Storstein, Aage (1900-1983)

Fra Holmsbu 1945 (1945)

Olje på plate, 38x46
Signert og datert nede t.v.: Storstein -45
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Hammer price 8,000

11303
LOT # 45

Fjell, Kai (1907-1989)

The Dance 1942 (1942)

Olje på lerret, 101x111
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 42
Estimate (NOK) 500,000–700,000
Hammer price 500,000

11085
LOT # 46

Fjell, Kai (1907-1989)

Kvinne i landskap (1952)

Olje på lerret, 62x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell

11175
LOT # 47

Fjell, Kai (1907-1989)

Mor og barn 1955 (1955)

Olje på lerret, 70x60
Signert og datert oppe t.h.: Kai Fjell -55
Estimate (NOK) 250,000–350,000
Hammer price 250,000

11160
LOT # 48

Fjell, Kai (1907-1989)

Luttspilleren

Olje på lerret, 71x60,5
Signert nede t.v.: Kai Fjell
Hammer price 200,000

11151
LOT # 49

Fjell, Kai (1907-1989)

Drømmen 1967 (1967)

Olje på lerret, 60x73
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 67
Hammer price 150,000

11430
LOT # 50

Heramb, Thore (1916-2014)

Vinterkatedral 1984 (1984)

Olje på lerret, 81x64
Signert og datert n.v.: Th. Heramb -84
Estimate (NOK) 40,000–60,000

11295
LOT # 51

Heramb, Thore (1916-2014)

Våren nærmer seg 1983 (1983)

Olje på lerret, 81x64
Signert og datert nede t.v: Th. Heramb 83
Estimate (NOK) 35,000–45,000
Hammer price 39,000

11322
LOT # 52

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Komposisjon 1971 (1971)

Olje på lerret, 63x67
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 71
Estimate (NOK) 50,000–70,000
Hammer price 70,000

11425
LOT # 53

Komposisjon med blå sirkel

Serigrafi og akryl på lerret, oppklebet på plate, 87x70
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Estimate (NOK) 80,000–100,000
Hammer price 80,000

11299
LOT # 54

Sitter, Inger (1929-2015)

Komposisjon (1995)

Olje på lerret, 130x100
Signert nede t.h: Sitter
Hammer price 160,000

11398
LOT # 55

Gullvåg, Håkon (1959)

Figurkomposisjon (1993)

Olje på lerret, 75x65
Signert nede t.v.: Gullvåg
Estimate (NOK) 50,000–70,000

11236
LOT # 56

Carlsen, Bjørn (1945)

Den gåtefulle

Olje på lerret og på treplate, 88x79
Signert oppe t.v.: Bjørn Carlsen.
Estimate (NOK) 70,000–90,000
Hammer price 70,000

11435
LOT # 57

Rose, Knut (1936-2002)

Komposisjon med figurer (1989)

Olje på plate, 33x41
Signert nede på midten: Knut Rose
Estimate (NOK) 20,000–30,000
Hammer price 18,000

11434
LOT # 58

Rose, Knut (1936-2002)

Rittmesteren (1977)

Olje på plate, 41x33
Signert nede t.h.: Knut Rose
Estimate (NOK) 30,000–40,000
Hammer price 28,000

11180
LOT # 59

Tveter, Kåre (1922-2012)

Arktiskt lys

Olje på lerret, 65x80
Signert nede t.h.: Kåre Tveter
Estimate (NOK) 30,000–40,000
Hammer price 28,000

11395
LOT # 60

Butenschøn, Ragnhild (1912-1992)

Møte (1966)

Bronse, H: 65 cm.
Usignert
Estimate (NOK) 40,000–60,000
Hammer price 30,000

11328
LOT # 61

Waksvik, Skule (1927)

Spillende tiur 1993 (1993)

Bronse, patinert, H: 22 cm.
Signert og datert på plinten: Skule 19W93
Estimate (NOK) 12,000–15,000
Hammer price 13,000

11388
LOT # 62

Johansen, Svein (1946)

Vinterreise 1978 (1978)

Olje på lerret, 120x135
Signert og datert nede t.h.: Svein Jo - 78
Estimate (NOK) 40,000–60,000
Hammer price 35,000

11256
LOT # 63

Blom, Kenneth (1967)

Shark 2008 (2008)

Olje på lerret, 130x150
Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet: Kenneth Blom Shark 2008
Estimate (NOK) 70,000–90,000
Hammer price 92,000

11375
LOT # 64

Krantz, Nils (1886-1954)

Portrett av Nikolai Astrup 1910 (1910)

Kullstift på tynt beige papir, lysmål, 42x36
Signert og datert nede t.v.: Krantz juli 10
Estimate (NOK) 12,000–15,000
Hammer price 21,000

11337
LOT # 65

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Prestegården, Astrups barndomshjem

Gravert sinkplate, 16,5x15,5-16
Signert i platen (speilvendt) nede t.v.: N Astrup
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Hammer price 10,000

11340
LOT # 66

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Gammel Jølsterjente (Før 1914)

Tresnitt trykket i svart på tynt hvitt papir, 23,7-24,1x20,7
Signert oppe t.v.: Astrup
Estimate (NOK) 40,000–50,000
Hammer price 35,000

11339
LOT # 67

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Et Jølstersagn (Før 1914)

Tresnitt trykket i svart på tynt beige papir, Arket: 18-18,2x16,5-16,7
Signert oppe t.h.: N. Astrup
Estimate (NOK) 20,000–30,000
Hammer price 27,000

11418
LOT # 68

Kollwitz, Käthe (1867-1945)

Help Russia

Lithograph printed in black, 46x57
Signed lower right: Käthe Kollwitz
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Hammer price 16,000

11251
LOT # 69

Rian, Johs. (1891-1981)

Figurer på et gårdstun

Fargetresnitt, Trykkmål: 45,5x38,5 Arkmål: 56,5x49,5
Signert nede t.v.: J. Rian
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Hammer price 14,000

11159
LOT # 70

Rian, Johs. (1891-1981)

Musikanter 1952 (1952)

Blyant og akvarell på papir, lysmål, 30x23
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1952
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Hammer price 10,000

11153
LOT # 71

Rian, Johs. (1891-1981)

Sittende kvinne 1949 (1949)

Blyant og akvarell på papir, lysmål, 25x21
Signert og datert nede t.v.: J Rian 49
Estimate (NOK) 7,000–9,000
Hammer price 10,000

11227
LOT # 72

Strand, Svein (1934)

Kvinne på sengekanten, akt

Akvarell på papir, lysmål, 48x27
Signert nede t.v.: S Strand
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Hammer price 10,000

11230
LOT # 73

Widerberg, Frans (1934-2017)

Litografi, lysmål, 62,5x82,5
Signert nede t.v.: Frans
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Hammer price 10,000

11231
LOT # 74

Widerberg, Frans (1934-2017)

Litografi, lysmål, 83,5x62
Signert nede t.v.: Frans
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Hammer price 10,000

11144
LOT # 75

Leger, Fernand (1881-1955)

Les Danseuses (Fond Jaune) 1953 (1953)

Colour lithograph, mat-opening, 61x49
Signed and dated in the stone: F. L 53, Signed lower right: F Leger
Estimate (NOK) 40,000
Hammer price 40,000

11377
LOT # 76

Fjell, Kai (1907-1989)

Høst (1977)

Serigrafi, lysmål, 45x54,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Estimate (NOK) 20,000–30,000
Hammer price 18,000

11291
LOT # 77

Fjell, Kai (1907-1989)

Bølgen (1948)

Fargelitografi, lysmål, 50x57
Signert og datert nede t.h: Kai Fjell
Estimate (NOK) 15,000–20,000
Hammer price 18,000

11302
LOT # 78

Fjell, Kai (1907-1989)

Pike med rød bluse (1982)

Litografi, lysmål, 62x46
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Estimate (NOK) 15,000–20,000
Hammer price 16,000

11301
LOT # 79

Fjell, Kai (1907-1989)

Bruden (1970)

Serigrafi, lysmål, 53x38
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Estimate (NOK) 30,000–40,000
Hammer price 36,000

11275
LOT # 80

Fjell, Kai (1907-1989)

Mor og barn

Akvarell på papir, lysmål, 26,5x32
Signert nede t.h: Kai Fjell
Estimate (NOK) 15,000–20,000
Hammer price 15,000

11290
LOT # 81

Fjell, Kai (1907-1989)

Kvinne med blomster i favnen

Pastell på papir, lysmål, 54x41
Dobbelsignert oppe t.h. og nede t.h: Kai Fjell
Estimate (NOK) 30,000–40,000
Hammer price 25,000

11316
LOT # 82

Fjell, Kai (1907-1989)

Pikehode (1984)

Serigrafi, lysmål, 50x60
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Estimate (NOK) 40,000
Hammer price 32,000

11146
LOT # 83

Chagall, Marc (1887-1985)

Songes: Tour Eiffel (1981)

Intaglio print, mat-opening, 28x34
Signed with pencil lower right: Marc Chagall
Estimate (NOK) 30,000–50,000

11321
LOT # 84

Sort sol

Serigrafi, 102,5x74
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S.
Estimate (NOK) 30,000–40,000
Hammer price 50,000

11294
LOT # 85

Groth, Jan (1938)

Komposisjon 1984 (1984)

Kullstift på papir, 62x87
Signert og datert nede t.v: Groth 1984
Estimate (NOK) 30,000–40,000
Hammer price 36,000