11168
LOT # 1

Fearnley, Thomas (1802-1842)

Fjordparti fra Bergens Stift

Olje på lerret, oppklebet på plate, 13,5x22
Signert, antagelig sekundært, risset inn i tørr maling, nede t.v.: TF
Estimate (NOK) 30,000–40,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Fjordparti fra Bergens Stift

All written bids are treated with the highest confidentiality and must be received by Grev Wedels Plass Auctions no later than one day before the auction. The final price is determined by adding the buyer's premium to the hammer price, as specified in the Conditions of Sale.

I agree that I have read and am bound by GWPA's Conditions of Sale

Should I be successful in my bid I wish the invoice to be sent to the following address:

Please note that the bid is not registered until you have received confirmation from GWPA.

or Cancel

11229
LOT # 2

Bergslien, Knud (1827-1908)

På vei fra kirke 1865 (1865)

Olje på lerret, 38,5x48,5
Signert og datert nede t.h.: K. Bergslien 65
Estimate (NOK) 170,000–200,000
Absentee bid

Place absentee bid for
På vei fra kirke 1865

or Cancel

11128
LOT # 3

Gude, Hans Fredrik (1825-1903)

Badegjester på stranden, Rügen 1882 (1882)

Olje på lerret, oppklebet på plate, 19x32
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HF Gude Göhren Rügen 14 Aug 1882
Estimate (NOK) 150,000–200,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Badegjester på stranden, Rügen 1882

or Cancel

11172
LOT # 4

Thaulow, Frits (1847-1906)

Fransk landsby med folkeliv

Olje på lerret, 61x73
Signert nede t.v.: Frits Thaulow-
Estimate (NOK) 250,000–350,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Fransk landsby med folkeliv

or Cancel

11415
LOT # 5

Thaulow, Frits (1847-1906)

Kanal i København (1904)

Olje på lerret, 65,5x82,5
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.
Absentee bid

Place absentee bid for
Kanal i København

or Cancel

11380
LOT # 6

Thaulow, Frits (1847-1906)

Seilbåt i kveldslys

Olje på lerret, 54x65
Estimate (NOK) 60,000–80,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Seilbåt i kveldslys

or Cancel

11215
LOT # 7

Thaulow, Frits (1847-1906)

Fransk gårdsinteriør

Olje på lerret, 46x55
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Estimate (NOK) 70,000–90,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Fransk gårdsinteriør

or Cancel

11379
LOT # 8

Skredsvig, Christian (1854-1924)

Bondegård i Grez 1881 (1881)

Olje på lerret, 65x92
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Chr. Skredsvig Grez 1881.
Estimate (NOK) 100,000–150,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Bondegård i Grez 1881

or Cancel

11417
LOT # 9

Budeie med kyr ved skogstjern

Olje på lerret, 60,5x95,5
Signert nede t.v.: Christian Skredsvig.
Estimate (NOK) 200,000–300,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Budeie med kyr ved skogstjern

or Cancel

11407
LOT # 10

Gammelen. Studie til Menneskens sønn 1890 (1890)

Olje på lerret, 130x68
Signert og datert nede t.h.: Skredsvig 90
Estimate (NOK) 50,000–70,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Gammelen. Studie til Menneskens sønn 1890

or Cancel

11209
LOT # 11

Heyerdahl, Hans (1857-1913)

Nymfe

Olje på lerret, 32x30
Signert nede t.h.: Hans Heyerdahl
Estimate (NOK) 70,000–90,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Nymfe

or Cancel

11414
LOT # 12

Heyerdahl, Hans (1857-1913)

Adam og Eva Utdrivelsen fra Paradis

Pastell på lerret, 100x73
Signert nede t.v.: Heyerdahl
Absentee bid

Place absentee bid for

or Cancel

11224
LOT # 13

Werenskiold, Erik (1855-1938)

Werner med seilbåt (1893)

Olje på lerret, 70,5x50,5
Usignert Bevitnet på baksiden av lerretet av kunstnerens sønn: Malt av Erik Werenskiold. Bevidnes herved av Dagfin Werenskiold 18-2-1967.
Estimate (NOK) 400,000–600,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Werner med seilbåt

or Cancel

11381
LOT # 14

Krohg, Christian (1852-1925)

Utenfor Engebret Café

Olje på plate, 32x41
Signert nede t.h.: C. Krohg
Estimate (NOK) 50,000–70,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Utenfor Engebret Café

or Cancel

11171
LOT # 15

Krohg, Christian (1852-1925)

Kvinneportrett

Olje på papp, oppklebet på lerret, 60x49
Signert nede t.v.: C Krohg
Estimate (NOK) 15,000–20,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Kvinneportrett

or Cancel

11324
LOT # 16

Krohg, Christian (1852-1925)

Velkommen

Olje på lerret, 81x54
Signert nede t.h.: C Krohg
Estimate (NOK) 35,000–45,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Velkommen

or Cancel

11376
LOT # 17

Ender, Axel (1853-1920)

Stående jente bærende på tiner

Olje på lerret, 70x50
Signert nede t.v.: Axel Ender -
Estimate (NOK) 40,000–60,000
Absentee bid

Place absentee bid for

or Cancel

11317
LOT # 18

Askevold, Anders (1834-1900)

Ved Utne i Hardanger 1877 (1877)

Olje på lerret, 35x46
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1877.
Estimate (NOK) 12,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Ved Utne i Hardanger 1877

or Cancel

11300
LOT # 19

Askevold, Anders (1834-1900)

Fjordlandskap med folkeliv, dampbåten kommer 1890 (1890)

Olje på lerret, 54x84
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1890.
Estimate (NOK) 40,000–60,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Fjordlandskap med folkeliv, dampbåten kommer 1890

or Cancel

11265
LOT # 20

Follestad, Dorothea (1855-1921)

Kvinneportrett 1885 (1885)

Olje på plate, 90x60
Signert og datert nede t.h.: Dorothea Follestad 1885
Estimate (NOK) 40,000–60,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Kvinneportrett 1885

or Cancel

11197
LOT # 21

Nielsen, Amaldus Clarin (1838-1932)

Innover 1914 (1914)

Olje på lerret, 91x51
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen. Datert nede t.h.: 1914
Estimate (NOK) 50,000–70,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Innover 1914

or Cancel

11405
LOT # 22

Haaland, Lauritz (1855-1938)

Seilskute i kystlandskap 1900 (1900)

Olje på lerret, 38x55
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1900.
Estimate (NOK) 20,000–30,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Seilskute i kystlandskap 1900

or Cancel

11198
LOT # 23

Haaland, Lauritz (1855-1938)

Innseilingen til Egersund 1908 (1908)

Olje på lerret, 97x150
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1908.
Estimate (NOK) 50,000–70,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Innseilingen til Egersund 1908

or Cancel

11246
LOT # 24

Normann, Adelsteen (1848-1918)

Fjordlandskap med dampbåt

Olje på lerret, 112x150
Signert nede t.h.: A Normann
Estimate (NOK) 40,000–60,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Fjordlandskap med dampbåt

or Cancel

11306
LOT # 25

Dahl, Hans (1849-1937)

Folkeliv i fjordlandskap

Olje på lerret, 49x66
Signert nede t.v.: Hans - Dahl.
Estimate (NOK) 20,000–30,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Folkeliv i fjordlandskap

or Cancel

11179
LOT # 26

Wentzel, Gustav (1859-1927)

Bondeinteriør

Olje på lerret, 50x60
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel
Estimate (NOK) 15,000–20,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Bondeinteriør

or Cancel

11406
LOT # 27

Wentzel, Gustav (1859-1927)

Pike ved seter, Gudbrandsdalen

Olje på lerret, 50x79
Signert nede t.v.: Gustav Wentzel
Estimate (NOK) 40,000–60,000
Absentee bid

Place absentee bid for

or Cancel

11210
LOT # 28

Thurmann, Peder Cappelen (1839-1919)

Katolsk prosesjon i landsby 1875 (1875)

Olje på lerret, 64x103
Signert og datert nede t.h.: P. Thurmann 75
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Katolsk prosesjon i landsby 1875

or Cancel

11330
LOT # 29

Ulfsten, Nikolai (1854-1885)

Landskap fra Jæren 1878 (1878)

Olje på lerret, 50x101
Signert nede t.v.: N. Ulfsten Datert nede t.h.: Paris 1878.
Estimate (NOK) 30,000–40,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Landskap fra Jæren 1878

or Cancel

11166
LOT # 30

Ditten, Johannes von (1848-1924)

Fra Ure i Lofoten

Olje på lerret, 41x61,5
Signert nede t.v.: v Ditten.
Estimate (NOK) 4,000–6,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Fra Ure i Lofoten

or Cancel

11211
LOT # 31

Jacobsen, August (1868-1955)

Kystlandskap med gårdsbruk

Olje på lerret, 81x91
Signert nede t.v.: A J.
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Kystlandskap med gårdsbruk

or Cancel

11255
LOT # 32

Lundeby, Alf (1870-1961)

Ved lampelys - Lillehammer 1936 (1936)

Olje på lerret, 50x46
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby L.hmr. 1936
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Ved lampelys - Lillehammer 1936

or Cancel

11254
LOT # 33

Gleditsch, Rolf Juell (1892-1984)

Viadukt ved Meudon 1919 (1919)

Olje på lerret, 46x55
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Rolf Juell-Gleditsch Paris Meudon 1919.
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Viadukt ved Meudon 1919

or Cancel

11189
LOT # 34

Hagen, Else (1914-2010)

Sittende ballettdanser, akt

Olje på plate, 65x54
Signert nede t.h.: Else Hagen
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Sittende ballettdanser, akt

or Cancel

11177
LOT # 35

Torsteinson, Torstein (1876-1966)

Høns på vagle

Olje på plate, 44,5x62
Signert nede t.v.: TT
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Høns på vagle

or Cancel

11432
LOT # 36

Heiberg, Astri Welhaven (1881-1967)

Sydlandsk hage

Olje på lerret, 90x100
Signert nede t.v.: Astri Welhaven
Estimate (NOK) 15,000–20,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Sydlandsk hage

or Cancel

11167
LOT # 37

Krohg, Per (1889-1965)

Fra Hvaler 1944 (1944)

Olje på plate, 38x46
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg - 44
Estimate (NOK) 5,000–7,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Fra Hvaler 1944

or Cancel

11196
LOT # 38

Eriksen, Sigurd (1884-1976)

Skjærgårdslandskap med figurer 1964 (1964)

Olje på lerret, 55x66
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1964
Estimate (NOK) 7,000–9,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Skjærgårdslandskap med figurer 1964

or Cancel

11195
LOT # 39

Hanno, Carl von (1901-1953)

Fiskere tørker garn

Olje på lerret, 32,5x40
Signert nede t.v.: Carl v Hanno.
Estimate (NOK) 5,000–7,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Fiskere tørker garn

or Cancel

11213
LOT # 40

Krohg, Per (1889-1965)

Josef og Potifars hustru, fantasi

Olje på plate, 38x92
Signert nede t.h.: Per Krohg
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for

or Cancel

11212
LOT # 41

Krohg, Per (1889-1965)

Olje på plate, 38x92
Signert nede t.h.: Per Krohg
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for

or Cancel

11176
LOT # 42

Krohg, Per (1889-1965)

Tømmerhoggere rundt et bål

Olje på plate, 55x45,5
Signert nede t.h.: Per Krohg
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Tømmerhoggere rundt et bål

or Cancel

11391
LOT # 43

Gjemre, Per (1864-1928)

Fra Skudeneshavn, vinter 1925 (1925)

Olje på lerret, 70x70
Signert og datert nede t.v.: Per Gjemre 1925
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Fra Skudeneshavn, vinter 1925

or Cancel

11393
LOT # 44

Gjemre, Per (1864-1928)

Fiskere på Jæren

Olje på lerret, 32x50
Signert nede t.v.: Per Gjemre
Estimate (NOK) 3,000–5,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Fiskere på Jæren

or Cancel

11392
LOT # 45

Gjemre, Per (1864-1928)

Notfiske 1925 (1925)

Olje på plate, 35x45,5
Signert og datert nede t.h.: Per Gjemre 1925
Estimate (NOK) 3,000–5,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Notfiske 1925

or Cancel

11394
LOT # 46

Kavli, Arne (1878-1970)

Hus i landskap

Olje på lerret, 92x123
Signert nede t.v.: A. Kavli-
Estimate (NOK) 20,000–30,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Hus i landskap

or Cancel

11252
LOT # 47

Kavli, Arne (1878-1970)

Hageparti, Rønnes

Olje på lerret, 62x51
Signert nede t.v.: A-Kavli-
Estimate (NOK) 50,000–70,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Hageparti, Rønnes

or Cancel

11145
LOT # 48

Kavli, Arne (1878-1970)

Fra Rønnes

Olje på lerret, 29x31
Signert nede t.h.: A- Kavli
Estimate (NOK) 25,000–30,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Fra Rønnes

or Cancel

11018
LOT # 49

Kavli, Arne (1878-1970)

Blomster og en mugge

Olje på lerret, 75x73
Signert nede t.h.: Arne Kavli
Estimate (NOK) 30,000–40,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Blomster og en mugge

or Cancel

11285
LOT # 50

Sørensen, Henrik (1882-1962)

Ettermiddag ved Holmsbu

Olje på mahogniplate, 38x46
Signert nede t.h: HS
Estimate (NOK) 12,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Ettermiddag ved Holmsbu

or Cancel

11268
LOT # 51

Sørensen, Henrik (1882-1962)

Hode 1957 (1957)

Olje på plate, 45x38
Signert og datert nede t.v.: HS 57 Datert nede t.h.: 1957
Estimate (NOK) 15,000–20,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Hode 1957

or Cancel

11283
LOT # 52

Heiberg, Jean (1884-1976)

Kystlandskap, Kragerø (1952)

Olje på plate, 46x55
Signert nede t.h: J H Heiberg
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Kystlandskap, Kragerø

or Cancel

11288
LOT # 53

Erichsen, Thorvald (1868-1939)

Landskap 1924 (1924)

Olje på plate, 32x41
Signert og datert nede t.v: Thv. E. 24.
Estimate (NOK) 20,000–30,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Landskap 1924

or Cancel

11286
LOT # 54

Kystlandskap 1916 (1916)

Olje på plate, 41x55
Signert og datert nede t.h: Thv. Erichsen 1916
Estimate (NOK) 20,000–30,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Kystlandskap 1916

or Cancel

11280
LOT # 55

Enger, Erling (1899-1990)

Landskap med løvtrær

Olje på plate, 38x46
Signert nede t.h: Erling Enger.
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Landskap med løvtrær

or Cancel

11281
LOT # 56

Enger, Erling (1899-1990)

Vinterlandskap 1957 (1957)

Olje på lerret, 40x45
Signert og datert nede t.h: Erling Enger -57.
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Vinterlandskap 1957

or Cancel

11277
LOT # 57

Enger, Erling (1899-1990)

Åkerlandskap 1954 (1954)

Olje på plate, 27x35
Signert og datert nede t.h: EE -54.
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Åkerlandskap 1954

or Cancel

11327
LOT # 58

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Skjærgårdslandskap med sjøboder

Olje på plate, 33x41
Signert nede t.v.: Weidemann.
Estimate (NOK) 15,000–20,000
Absentee bid

Place absentee bid for

or Cancel

11158
LOT # 59

Rian, Johs. (1891-1981)

De badende 1939 (1939)

Olje på plate, 42,5x50,5
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1939
Estimate (NOK) 15,000–20,000
Absentee bid

Place absentee bid for
De badende 1939

or Cancel

11203
LOT # 60

Johannessen, Erik Harry (1902-1980)

Betroelse 1955 (1955)

Olje på plate, 50x61
Signert og datert nede t.v.: Erik Harry J. 55.
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Betroelse 1955

or Cancel

11385
LOT # 61

Wigdehl, Michaloff (1857-1921)

Gårdstun med stabbur

Olje på lerret, 37x40
Signert nede t.v.: MW.
Estimate (NOK) 2,000–3,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Gårdstun med stabbur

or Cancel

11431
LOT # 62

Nesjar, Carl (1920-2015)

Kystbilde (1982)

Akryl, sand og trekull på papir, 50x66
Signert nede t.h.: Nesjar
Estimate (NOK) 10,000–12,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Kystbilde

or Cancel

11420
LOT # 63

Fjell, Kai (1907-1989)

To kvinner 1961 (1961)

Akvarell, lysmål, 23x32
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -61 (69?)
Estimate (NOK) 15,000–20,000
Absentee bid

Place absentee bid for
To kvinner 1961

or Cancel

11149
LOT # 64

Fjell, Kai (1907-1989)

Tilbake til naturen

Blyant og akvarell på papir, lysmål, 23x32
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Estimate (NOK) 12,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Tilbake til naturen

or Cancel

11147
LOT # 65

Fjell, Kai (1907-1989)

Hvalpen Lady skifter eiger 1983 (1983)

Akvarell på papir, lysmål, 20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -83
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Hvalpen Lady skifter eiger 1983

or Cancel

11148
LOT # 66

Fjell, Kai (1907-1989)

Skuespillerinnen 1983 (1983)

Estimate (NOK) 10,000–12,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Skuespillerinnen 1983

or Cancel

11378
LOT # 67

Fjell, Kai (1907-1989)

Blå natt 1978 (1978)

Akvarell, lysmål, 28,5x40,5
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 78
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Blå natt 1978

or Cancel

11269
LOT # 68

Fjell, Kai (1907-1989)

Flammen 1978 (1978)

Akvarell på papir, lysmål, 20,5x28,5
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Flammen 1978

or Cancel

11150
LOT # 69

Fjell, Kai (1907-1989)

Sovende fløtere 1968 (1968)

Blyant og akvarell på papir, lysmål, 31x39
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -68
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Sovende fløtere 1968

or Cancel

11076
LOT # 70

Opdahl, Ørnulf (1944)

Oktober 1984

Blandingsteknikk på papir, lysmål, 77x69
Signert og datert nede t.h.: Ørnulf Opdahl 1984
Estimate (NOK) 15,000–20,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Oktober 1984

or Cancel

11245
LOT # 71

Gullvåg, Håkon (1959)

Fuglunge og oksekranie 1988 (1988)

Akvarell og pastell på papir, lysmål, 18x15
Signert og datert nede t.h.: Gullvåg - 88
Estimate (NOK) 7,000–9,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Fuglunge og oksekranie 1988

or Cancel

11244
LOT # 72

Johannessen, Jens (1934)

Fjell

Olje på lerret, 21x26
Signert nede t.h.: JJ
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Fjell

or Cancel

11401
LOT # 73

Tiller, Lars (1924-1994)

Komposisjon med fugl

Olje på plate, 50x61
Usignert
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Komposisjon med fugl

or Cancel

11289
LOT # 74

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Komposisjon 1958 (1958)

Olje på plate, 18x16,5
Signert og datert nede t.h: Weidemann 58.
Estimate (NOK) 15,000–20,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Komposisjon 1958

or Cancel

11191
LOT # 75

Sørensen, Henrik (1882-1962)

Kvinne i interiør

Olje på plate, 32x25
Signert nede t.v.: HS
Estimate (NOK) 3,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Kvinne i interiør

or Cancel

11296
LOT # 76

Heramb, Thore (1916-2014)

Komposisjon 1969 (1969)

Olje på lerret, 46x41
Signert og datert nede t.v: Th. Heramb -69
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Komposisjon 1969

or Cancel

11267
LOT # 77

Heramb, Thore (1916-2014)

Løvbusker 1966 (1966)

Olje på lerret, 38x55
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 66
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Løvbusker 1966

or Cancel

11400
LOT # 78

Bleken, Håkon (1929)

Kvinne og mann i landskap 1974 og 1978 (1974 og 1978)

Olje på plate, 15x26
Signert og datert nede t.h.: H.B -74. Signert og datert nede t.v.: H. Bleken -78.
Estimate (NOK) 15,000–20,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Kvinne og mann i landskap 1974 og 1978

or Cancel

11192
LOT # 79

Nerdrum, Odd (1944)

Ocean

Oil on canvas, mounted on board, 22x26,5
Signed lower right: Nerdrum
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Ocean

or Cancel

11165
LOT # 80

Knoff, Anne-Lise (1937-2005)

Drotten min som skin der inne 1984 (1984)

Olje og bladgull på plate, 52x44
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 84
Estimate (NOK) 4,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Drotten min som skin der inne 1984

or Cancel

11311
LOT # 81

Schyberg Olsen, Sverre (1971)

Blå akt

Olje på lerret, 100x80
Signert nede t.h.: Sverre Schyberg Olsen
Estimate (NOK) 20,000–30,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Blå akt

or Cancel

11342
LOT # 82

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Reinsdyr Utkast til vignett

Penn på tynt gulhvitt papir, 14,2x12,5
Usignert
Estimate (NOK) 5,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Reinsdyr Utkast til vignett

or Cancel

11341
LOT # 83

Astrup, Nikolai (1880-1928)

To flyvende fugler Vignett-skisse

Penn på tynt gulhvitt papir, 12x17,5
Signert oppe t.v.: N. Astrup
Estimate (NOK) 5,000
Absentee bid

Place absentee bid for

or Cancel

11343
LOT # 84

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Liljekonvall Kapittel vignett

Blyant og penn på tynt gulhvitt papir, 10,5x14
Usignert
Estimate (NOK) 5,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Liljekonvall Kapittel vignett

or Cancel

11348
LOT # 85

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Ex Libris

Blyant på tynt gulhvitt papir, 12x12,3
Usignert
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Ex Libris

or Cancel

11346
LOT # 86

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Stilisert blomst

Blyant på kladdepapir med linjer, 11,5x9
Signert nede på midten: N. A.
Estimate (NOK) 3,000–5,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Stilisert blomst

or Cancel

11347
LOT # 87

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Høst Plukke epler Ex Libris

Blyant og lavering på tynt gulhvitt papir, 15x10,2
Usignert
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Høst Plukke epler Ex Libris

or Cancel

11349
LOT # 88

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Rips-vin Vinetikett

Tusj og akvarell på tynt gulhvitt papir, 15,4x14,3
Signert nede t.h.: N. A.
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Rips-vin Vinetikett

or Cancel

11350
LOT # 89

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Engsmelle

Akvarell på tynt gulhvitt papir, 15,7-16x9,5 og 10x13
Den nederste signert nede t.h.: N A
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Engsmelle

or Cancel

11351
LOT # 90

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Gren med kirsebærblomster

Akvarell på tynt gulhvitt papir, 11,8x18,5
Usignert
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Gren med kirsebærblomster

or Cancel

11352
LOT # 91

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Heggeblomster

Tusj på kladdepapir med linjer, 21,2x13,1
Usignert
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Heggeblomster

or Cancel

11353
LOT # 92

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Rabarbra 1. utkast speilvendt

Penn og lavering på tynt papir, 11,4x15,2
Signert nede t.h.: N. A.
Estimate (NOK) 10,000–12,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Rabarbra 1. utkast speilvendt

or Cancel

11344
LOT # 93

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Blåveis Slutnings-vignett

Penn på tynt gulhvitt papir, 13,3x12,4
Usignert
Estimate (NOK) 6,000–8,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Blåveis Slutnings-vignett

or Cancel

11355
LOT # 94

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Landskaps-skisse

Kullstift på tykt beige papir, 14,2x23
Usignert
Estimate (NOK) 5,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Landskaps-skisse

or Cancel

11354
LOT # 95

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Fjellvann

Penn på tynt gulhvitt papir, 9,4x14
Usignert
Estimate (NOK) 5,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Fjellvann

or Cancel

11356
LOT # 96

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Tyskebryggen, første utkast

Lavering på tynt gulhvitt papir, 11,2x15,2
Signert nede t.h.: N. A.
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Tyskebryggen, første utkast

or Cancel

11357
LOT # 97

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Vær og hare

Kullstift på tykt beige papir, 14,3x22,5
Usignert
Estimate (NOK) 4,000–6,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Vær og hare

or Cancel

11358
LOT # 98

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Kråke og hare

Kullstift på tykt beige papir, 14,3x23
Usignert
Estimate (NOK) 5,000–7,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Kråke og hare

or Cancel

11359
LOT # 99

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Ved naustveggen

Penn på tynt beige papir, 22,8x17,7
Usignert
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Ved naustveggen

or Cancel

11345
LOT # 100

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Svaner

Lavering på tynt gulhvitt papir, 10,5x12-12,5
Usignert
Estimate (NOK) 5,000–7,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Svaner

or Cancel

11361
LOT # 101

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Kvinne i fjellbekk

Blyant og olje på papir, 22X14,2
Usignert
Estimate (NOK) 12,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Kvinne i fjellbekk

or Cancel

11360
LOT # 102

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Jølsterkone i veven

Penn og akvarell på tykt gulhvitt papir, 17,5x14,7-16
Usignert
Estimate (NOK) 5,000–7,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Jølsterkone i veven

or Cancel

11362
LOT # 103

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Vedhugger

Penn på tykt beige papir, 14,1x12
Signert nede t.h.: N A
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Vedhugger

or Cancel

11363
LOT # 104

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Jente klapper hund

Penn på tykt beige papir, 14-15,3x12,2-13,2
Signert nede t.h.: N. Astrup.
Estimate (NOK) 5,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Jente klapper hund

or Cancel

11367
LOT # 105

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Kystlandskap fra Karmøy

Penn på tykt beige papir, 15,4-15,8x23
Signert nede t.v.: N. A.
Estimate (NOK) 4,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Kystlandskap fra Karmøy

or Cancel

11364
LOT # 106

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Høner

Penn på tynt beige papir, 13,6x12,3
Signert nede t.h.: N. Astrup
Estimate (NOK) 4,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Høner

or Cancel

11365
LOT # 107

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Høne og hane

Penn på tykt gulhvitt papir, 8x12,5
Signert nede t.h.: N. Astrup
Estimate (NOK) 4,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Høne og hane

or Cancel

11366
LOT # 108

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Kråke og gris

Penn på tykt gulhvitt papir, 7,8x12,5
Signert nede t.h.: NA.
Estimate (NOK) 4,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Kråke og gris

or Cancel

11368
LOT # 109

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Nå er bukken min

Penn på tykt beige papir, 31,5x17,7
Signert nede t.v.: N. A
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Nå er bukken min

or Cancel

11369
LOT # 110

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Broderiblomst

Blyant på tykt gulhvitt papir, 21x17,3-17,5
Signert nede t.h.: N. A.
Estimate (NOK) 5,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Broderiblomst

or Cancel

11370
LOT # 111

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Stoler, skisser

Blyant og penn på tynt gulhvitt papir, 9,5-15x8,5-17,5
Usignert
Estimate (NOK) 6,000–8,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Stoler, skisser

or Cancel

11371
LOT # 112

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Avtegning av portaler I

Blyant på tykt gulhvitt papir, 14,3X23
Usignert
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Avtegning av portaler I

or Cancel

11372
LOT # 113

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Avtegning av portaler II

Usignert
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Avtegning av portaler II

or Cancel

11373
LOT # 114

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Avtegning av portaler III

Usignert
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Avtegning av portaler III

or Cancel

11374
LOT # 115

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Tegnebok for Kari Astrup og Nikolai Astrup 1917 (1917)

Blyant, akvarell og sjablonger/klistremerker i en skissebok, 22x14,5
Signert og datert på shertingforside: Nikolai Astrup 1917
Estimate (NOK) 5,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Tegnebok for Kari Astrup og Nikolai Astrup 1917

or Cancel

11163
LOT # 116

Deberitz, Per (1880-1945)

Halvakt

Pastell på papir, 62x46
Signert og datert oppe t.h.: Peder Deberitz 13 Mai
Estimate (NOK) 6,000–8,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Halvakt

or Cancel

11190
LOT # 117

Sørensen, Henrik (1882-1962)

Akt

Kullstift på papir, 38x27
Signert med blyant nede t.h.: HS
Estimate (NOK) 2,000–3,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Akt

or Cancel

11384
LOT # 118

Sørensen, Henrik (1882-1962)

Kvinneakt 1928 (1928)

Litografi, lysmål, 55x39
Signert og datert nede t.h.: Henrik Sörensen 1928
Estimate (NOK) 2,000–3,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Kvinneakt 1928

or Cancel

11162
LOT # 119

Kittelsen, Theodor (1857-1914)

Vårløsning, fra Skåtøy 1890 (1890)

Akvarell på papp, 31x44
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen. 1890.
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Vårløsning, fra Skåtøy 1890

or Cancel

11307
LOT # 120

Sohlberg, Harald (1869-1935)

Midnatt 1914 (1914)

Etsning, Arket: 46,8x63,8 cm. Motivet: 46x63,5 cm.
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1914
Estimate (NOK) 15,000–20,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Midnatt 1914

or Cancel

11387
LOT # 121

Werenskiold, Erik (1855-1938)

Henrik Wergeland på Veslebrunen

Litografi, lysmål, 34x29
Signert nede t.h.: Erik Werenskiold
Estimate (NOK) 2,000–3,000
Absentee bid

Place absentee bid for

or Cancel

11156
LOT # 122

Rian, Johs. (1891-1981)

Blå akt

Blyant og akvarell på papir, lysmål, 24x18
Signert og noe utydelig påtegnet nede på midten: JR Sprö
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Blå akt

or Cancel

11154
LOT # 123

Rian, Johs. (1891-1981)

Kvinne ved piano 1947 (1947)

Blyant og akvarell på papir, lysmål, 15x18
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1947
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Kvinne ved piano 1947

or Cancel

11152
LOT # 124

Rian, Johs. (1891-1981)

Stående jente med dukke 1958 (1958)

Blyant og akvarell på skissepapir, 26,5x18,5
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1958
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Stående jente med dukke 1958

or Cancel

11157
LOT # 125

Rian, Johs. (1891-1981)

Salome Utkast III 1939 (1939)

Blyant og olje på plate, 33x37
Estimate (NOK) 30,000–40,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Salome Utkast III 1939

or Cancel

11077
LOT # 126

Miró, Joan (1893-1983)

Composition

Lithograph, 51x66,5
Signed lower right: M.
Estimate (NOK) 20,000–30,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Composition

or Cancel

11208
LOT # 127

Klee, Paul (1879-1940)

Male portrait 1925 (1925)

Intaglio print printed in black on heavy yellowish wove , 45x31,8
Signed, dated and annotated in the stone lower right: K 1925. R 4. Signed in pencil lower right: Klee
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Male portrait 1925

or Cancel

11421
LOT # 128

Eikaas, Ludvig (1920-2010)

Fargelitografi, 88,5x58
Signert i platen nede t.v.: L Eikaas Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas
Estimate (NOK) 5,000–7,000
Absentee bid

Place absentee bid for

or Cancel

11389
LOT # 129

Eikaas, Ludvig (1920-2010)

Hesten hviler (1958)

Tresnitt, lysmål, 23x31
Signert nede t.h.: L. Eikaas
Estimate (NOK) 4,000–6,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Hesten hviler

or Cancel

11422
LOT # 130

Eikaas, Ludvig (1920-2010)

Kvinnehode

Litografi, 38x36
Signert nede t.h.: Ludvig Eikaas
Estimate (NOK) 3,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Kvinnehode

or Cancel

11423
LOT # 131

Eikaas, Ludvig (1920-2010)

Hode

Litografi, 50x31,5
Estimate (NOK) 3,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Hode

or Cancel

11386
LOT # 132

Savio, John (1902-1938)

Opp til viddene

Tresnitt, 26x37
Signert nede t.h.: John Savio
Estimate (NOK) 2,000–3,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Opp til viddene

or Cancel

11161
LOT # 133

Fra Hankø 25 Aug 1896 (1896)

Penn og akvarell på papir, 19x26
Dobbeltsignert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HFGude 1896 HFG Hankö 25 Aug
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Fra Hankø 25 Aug 1896

or Cancel

11193
LOT # 134

Gundersen, Gunnar S. (1921-1983)

Serigrafi, lysmål, 74x60
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for

or Cancel

11194
LOT # 135

Serigrafi, lysmål, 43x55
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for

or Cancel

11312
LOT # 136

Komposisjon 1970 (1970)

Serigrafi, lysmål, 61x79,5
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. - 70
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Komposisjon 1970

or Cancel

11313
LOT # 137

Serigrafi, lysmål, 74x61
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Estimate (NOK) 12,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for

or Cancel

11314
LOT # 138

Vasarely, Victor (1908-1997)

Composition

Silkscreen print, mat-opening, 70,5x68
Signed lower right: Vasarely
Estimate (NOK) 5,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Composition

or Cancel

11323
LOT # 139

Johannessen, Jens (1934)

Mappe: Henrik Ibsens Brand (1986)

Litografi, 73x53
Signert nede t.h.: Jens Johannesen. Nummerert nede t.v.: 144/160.
Estimate (NOK) 30,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Mappe: Henrik Ibsens Brand

or Cancel

11233
LOT # 140

Widerberg, Frans (1934-2017)

Rytter (1984)

Litografi/offset, lysmål, 44,5x33,5x2
Signert nede t.h.: Frans
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Rytter

or Cancel

11234
LOT # 141

Widerberg, Frans (1934-2017)

Par Svevende (1984)

Litografi/offset, lysmål, 40x32x2
Signert nede t.v.: Frans W Påtegnet nede t.h.: Prøve
Estimate (NOK) 8,000–10,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Par Svevende

or Cancel

11232
LOT # 142

Widerberg, Frans (1934-2017)

Kentaur/Arcadia (1997)

Litografi, lysmål, 41x62
Signert nede t.v.: Frans W
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Kentaur/Arcadia

or Cancel

11174
LOT # 143

Fjell, Kai (1907-1989)

Bruden (1970)

Serigrafi, lysmål, 54x40
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Estimate (NOK) 30,000–40,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Bruden

or Cancel

11204
LOT # 144

Fjell, Kai (1907-1989)

Kvinnehode 1980 (1980)

Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell - 80 Påtegnet nede på arket: Med hilsen
Estimate (NOK) 10,000–12,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Kvinnehode 1980

or Cancel

11258
LOT # 145

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Fargelitografi, 64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann
Estimate (NOK) 5,000
Absentee bid

Place absentee bid for

or Cancel

11259
LOT # 146

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Fargelitografi, 64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann
Estimate (NOK) 5,000
Absentee bid

Place absentee bid for

or Cancel

11260
LOT # 147

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Fargelitografi, 64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann
Estimate (NOK) 5,000
Absentee bid

Place absentee bid for

or Cancel

11261
LOT # 148

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Fargelitografi, 64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann
Estimate (NOK) 5,000
Absentee bid

Place absentee bid for

or Cancel

11262
LOT # 149

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Fargelitografi, 64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann
Estimate (NOK) 5,000
Absentee bid

Place absentee bid for

or Cancel

11263
LOT # 150

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Fargelitografi, 64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann
Estimate (NOK) 5,000
Absentee bid

Place absentee bid for

or Cancel

10899
LOT # 151

Johnson, Kaare Espolin (1907-1994)

Grenselandet

Litografi, lysmål, 62x75
Signert nede t.h.: Espolin Johnson-
Estimate (NOK) 15,000–20,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Grenselandet

or Cancel

11429
LOT # 152

Juul, Ole (1852-1927)

Gårdsvei, vinter

Olje på lerret, 55x83
Signert nede t.h.: Ole Juul
Estimate (NOK) 5,000–7,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Gårdsvei, vinter

or Cancel

11428
LOT # 153

Holmboe, Thorolf (1866-1935)

Sjøfugler i kystlandskap

Olje på lerret, 36x54
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Estimate (NOK) 6,000–8,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Sjøfugler i kystlandskap

or Cancel

10924
LOT # 154

Reusch, Helga Ring (1865-1944)

Barnehode i profil 1889

Olje på lerret, oppklebet på plate, 30x24
Signert og datert nede t.h.: Helga Ring 1889
Estimate (NOK) 10,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Barnehode i profil 1889

or Cancel

11242
LOT # 155

Jørgensen, Knut (1937-1991)

Fantasilandskap med figurer 1976 (1976)

Akvarell på papir, lysmål, 17x45
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1976.
Estimate (NOK) 12,000–15,000
Absentee bid

Place absentee bid for
Fantasilandskap med figurer 1976

or Cancel