Auksjon mandag 6. juni 2016 kl 20:00

Sommerauksjon

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Stille sommerdag ved en innsjø
1
Lund, Bernt(1812-1885)Stille sommerdag ved en innsjø

Olje på lerret
58x78
Signert og datert nede t.v.: B. Lund. Df 1843.

Vurdering
Marine
2
Balke, Peder(1804-1887)Marine

Olje på papir, oppklebet på papp
15,8x25,3
Signert nede t.h.: Balke

Vurdering
NOK 150 000–200 000
En stril 1889
3
Kolstø, Fredrik(1860-1945)En stril 1889

Olje på lerret
131x82
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Fredrik Kolstö. Bergen 1889

Vurdering
Damer i solen 1883
4
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Damer i solen 1883

Olje på mahogniplate
33x44
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1883.

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 410 000
Storm på heden 1872
5
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Storm på heden 1872

Olje på lerret
42x64
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1872

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 120 000
Landingsbrygge Husvik, Drøbak 1875
6
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Landingsbrygge Husvik, Drøbak 1875

Olje på lerret, oppklebet på plate
35x46
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: HFG Husvik Dröbak 24 juli 75

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 120 000
Kyr ved vanningsstedet 1873
7
Munthe, Ludvig(1841-1896)Kyr ved vanningsstedet 1873

Olje på lerret
66x123
Signert og datert nede t.h.: L. Munthe. 73.

Vurdering
Gårdstun 1878
8
Munthe, Gerhard(1849-1929)Gårdstun 1878

Olje på lerret
39x81
Signert og datert nede t.h.: Gerh. Munthe -München -1878.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Fint besøk
9
Bergslien, Nils(1853-1928)Fint besøk

Olje på lerret
43x35
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Nils Bergslien 1877

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Fiskere i havn på Jæren 1885
10
Ulfsten, Nikolai(1854-1885)Fiskere i havn på Jæren 1885

Olje på lerret
36x54
Signert og datert nede t.h.: N. Ulfsten 85

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Aftenstemning på bryggen 1888
11
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Aftenstemning på bryggen 1888

Olje på lerret
83x117
Signert og datert nede t.v.: Smith-Hald 88

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 78 000
Vårdag på Karl Johan 1883
12
Bertrand (Hansen), Harald(1856-1890)Vårdag på Karl Johan 1883

Olje på lerret
60x90
Signert og datert nede t.h.: Harald. B. Hansen. 83.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 110 000
Le Trocadero
13
Galien-Laloue, Eugene(1854-1941)Le Trocadero

Akvarell på papir, oppklebet på papp
27x46
Signert nede t.v.: E. Galien-Laloue

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Seilskute i storm 1850
14
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Seilskute i storm 1850

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.v.: J Bennetter 50

Vurdering
Seilskuten Morninglight i kanalen
15
Lind, Andreas (Anders)(1815-1885)Seilskuten Morninglight i kanalen

Gouache på papir, lysmål
40x61

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Gammel kone
16
Krohg, Christian(1852-1925)Gammel kone

Olje på plate
52x30
Signert nede t.v.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
To kvinner med parasoll
17
Grønvold, Marcus(1845-1929)To kvinner med parasoll

Olje på lerret
43x26
Signert nede t.v.: M Grönvold.

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Tarekjøring, Sele 1895
18
Peterssen, Eilif(1852-1928)Tarekjøring, Sele 1895

Olje på lerret
73x84
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: EP 4 Sept 95 Sele

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Fransk landsbygate i måneskinn 1893
19
Thaulow, Frits(1847-1906)Fransk landsbygate i måneskinn 1893

Pastell, lysmål
40x65 Bakplatens mål: 42x66,5
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. 93.

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 110 000
Landskap med gjeterjente og kyr 1876
20
Skredsvig, Christian(1854-1924)Landskap med gjeterjente og kyr 1876

Olje på lerret
48x72
Signert og datert nede t.h.: C Skredsvig -76.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Aften på seteren 1893
21
Skredsvig, Christian(1854-1924)Aften på seteren 1893

Olje på lerret
77x126
Signert og datert nede t.v.: Skredsvig 93

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Den døde fabrikk, Hexhus, Kapp 1912
22
Soot, Eyolf(1859-1928)Den døde fabrikk, Hexhus, Kapp 1912

Olje på lerret
40x55
Signert og datert nede t.h.: Eyolf Soot. 1912

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Mann i pram
23
Müller, Morten(1828-1911)Mann i pram

Olje på lerret
68x102
Signert nede t.h.: Morten Müller

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Fjordlandskap med folkeliv 1892
24
Müller, Morten(1828-1911)Fjordlandskap med folkeliv 1892

Olje på lerret
28x46
Signert og datert nede t.v.: Morten - Müller - 1892.

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Lystring
25
Krohg, Christian(1852-1925)Lystring

Olje på lerret
39x55
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 34 000
Losbåt blant klipper 1894
26
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losbåt blant klipper 1894

Olje på lerret
38x55
Signert og datert nede t.v.: Lauritz Haaland 94.

Vurdering
Losskøyte på vei ut mot seilskute 1897
27
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losskøyte på vei ut mot seilskute 1897

Olje på lerret
60x96
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 97.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Måkunger 1904
28
Haaland, Lauritz(1855-1938)Måkunger 1904

Olje på lerret
55x80
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1904.

Vurdering
Båter ved Dyna Fyr 1896
29
Hansteen, Nils(1855-1912)Båter ved Dyna Fyr 1896

42x66
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 96

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Fjordlandskap med folkeliv, dampbåten kommer 1891
30
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv, dampbåten kommer 1891

Olje på lerret
55x90
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1891.

Vurdering
Fjordlandskap med folkeliv 1874
31
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap med folkeliv 1874

Olje på lerret
50x83
Signert og datert nede t.v.: A Normann Dsf 74

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Fra Ørstenvik 1894
32
Grimelund, Johannes(1842-1917)Fra Ørstenvik 1894

Olje på lerret
46x66
Signert og datert nede t.h.: Grimelund 1894

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Fra Fiskebäckskil 1889
33
Grimelund, Johannes(1842-1917)Fra Fiskebäckskil 1889

Olje på lerret
38x56
Signert og datert på midten t.v.: Grimelund. 1889.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Fra Svinør
34
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Fra Svinør

Olje på papp, oppklebet på treplate
28x42
Signert nede t.v.: W Barth

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 5 000
Torghatten
35
Ulving, Even(1863-1952)Torghatten

Olje på lerret
41x63
Signert nedet t.h.: E. Ulving

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Utsyn over Christianiafjorden fra Askerlandet 1896
36
Wentzel, Gustav(1859-1927)Utsyn over Christianiafjorden fra Askerlandet 1896

Olje på lerret
44x90
Signert og datert nede t.v.: G. Wentzel 1896.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Bondeinteriør
37
Wentzel, Gustav(1859-1927)Bondeinteriør

Olje på papir, oppklebet på plate
45,5x53,5
Signert nede t.h.: G. Wentzel.

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Klesvask 1895
38
Gløersen, Jakob(1852-1912)Klesvask 1895

Olje på lerret
121x91
Signert og datert nede t.v.: I. Glöersen 1895

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Kinning 1877
39
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Kinning 1877

Olje på lerret
29x25
Signert og datert nede t.v.: J. Ekenæs. 77.

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Stortorvet, vinter 1925
40
Segelcke, Severin(1867-1940)Stortorvet, vinter 1925

Olje på lerret
120x95
Signert nede t.h.: Segelcke Stedsbestemt og datert nede t.v.: Stortorvet Oslo 1925

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Fabrikker ved Akerselven 1902
41
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fabrikker ved Akerselven 1902

Olje på lerret
69x90
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1902

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Veikryss 1903
42
Werenskiold, Erik(1855-1938)Veikryss 1903

Olje på lerret
80x65
Signert og datert nede t.v.: E. Werenskiold 1903

Vurdering
Badende kvinner
43
Heiberg, Astri Welhaven(1881-1967)Badende kvinner

Olje på lerret
115x112
Usignert

Vurdering
Fra Kvalbein, Jæren 1919
44
Gjemre, Per(1864-1928)Fra Kvalbein, Jæren 1919

Olje på lerret
72x132
Signert og datert nede t.h.: Per Gjemre 1919

Vurdering
NOK 10 000
Ung pike
45
Durban, Arne(1912-1993)Ung pike

Messing
H: 31 cm
Signert på plinten: Durban

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Teppebanking 1928
46
Krohg, Per(1889-1965)Teppebanking 1928

Olje på lerret
31x24
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg 1928

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Kvinneportrett 1920
47
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kvinneportrett 1920

Olje på lerret
66x49
Signert og datert oppe t.h.: Karsten -20

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Fra Rønnes, Grimstad 1962
48
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes, Grimstad 1962

Olje på lerret
51x62
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli. 62.

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Sommerdag ved Rønnes
49
Kavli, Arne(1878-1970)Sommerdag ved Rønnes

Olje på lerret
40x47
Signert nede t.v.: A. Kavli.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 36 000
Landskap 1913
50
Deberitz, Per(1880-1945)Landskap 1913

Olje på lerret
81x90
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz 1913.

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Fra Skagen
51
Laureng, Theodor(1879-1929)Fra Skagen

Olje på lerret
41x55
Signert nede t.h.: Laureng

Vurdering
Eika ved Støa, Holmsbu 1949-50
52
Sørensen, Henrik(1882-1962)Eika ved Støa, Holmsbu 1949-50

Olje på plate
119x93
Signert og datert oppe t.v.: Henrik Sörensen 1949-50

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Mor og barn
53
Sørensen, Henrik(1882-1962)Mor og barn

Olje på plate
110x75
Signert nede t.v.: HS

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Hest i vind
54
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Hest i vind

Relieff i bronse
46,5x63,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Dyr i kamp
55
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Dyr i kamp

Relieff i bronse
47,5x62
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Måne i sjøen
56
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Måne i sjøen

Relieff i bronse
45,5x38
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Oppstilling med krukke, kanne og fat
57
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Oppstilling med krukke, kanne og fat

Olje på lerret
66x50
Signert nede t.h.: L. Eikaas

Vurdering
Okseforspann 1957
58
Schultz, Alexander(1901-1981)Okseforspann 1957

Olje på lerret
81x100
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: A. Schultz -57

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 24 000
Landskap
59
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: A. Schultz

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Åkerlandskap 1962
60
Enger, Erling(1899-1990)Åkerlandskap 1962

Olje på lerret
81x99
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -62

Vurdering
Sommerdag ved fjorden 1930
61
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Sommerdag ved fjorden 1930

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: R. Th -30

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Sne på Bygdøy
62
Storstein, Aage(1900-1983)Sne på Bygdøy

Olje på plate
26x38
Signert nede t.v.: Storstein

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Kyst 1960
63
Nesjar, Carl(1920-2015)Kyst 1960

Olje på lerret
60x80
Signert og datert nede t.h.: Nesjar 60

Vurdering
Solverv 1981
64
Heramb, Thore(1916-2014)Solverv 1981

Olje på lerret
100x81
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 81

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Kingeåsen 1963
65
Heramb, Thore(1916-2014)Kingeåsen 1963

Olje på lerret
100x81
Signert og datert nede t.h.: Th Heramb. -63

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Hvilende mor
66
Fjell, Kai(1907-1989)Hvilende mor

Olje på lerret
60x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Skogbunn 1963
67
Weidemann, Jakob(1923-2001)Skogbunn 1963

56x76
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 63.

Vurdering
Figurer i landskap
68
Weidemann, Jakob(1923-2001)Figurer i landskap

Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
69
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Olje på plate
73x92
Signert nede t.v.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 19 000
Komposisjon med figurer 1979
70
Hansen-Krone, Johanne Marie(1952-)Komposisjon med figurer 1979

Olje på lerret
114x89
Signert og datert oppe t.h.: HHK 1979.

Vurdering
Selvportrett
71
Johannessen, Jens(1934-)Selvportrett

Olje på lerret
27x27
Signert nede på midten: Jens

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Landskap 1960
72
Johannessen, Jens(1934-)Landskap 1960

Olje på lerret
30x34
Signert og datert nede t.h.: Jens 60

Vurdering
Landskap med bjerker 1960
73
Johannessen, Jens(1934-)Landskap med bjerker 1960

Olje på lerret
25x30

Vurdering
Døden i Venedig
74
Olsen, Kjell Erik Killi(1952-)Døden i Venedig

Olje på lerret
60x50
Signert på baksiden av lerretet: Kjell Erik Killi Olsen

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
75
Nupen, Kjell(1955-2014)Komposisjon

Olje på skrivepapir
20,5x26,5
Signert nede t.h.: K. Nupen

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 9 000
76

Olje på skrivepapir
20x26,5
Signert nede t.h.: K. Nupen

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 10 500
77

Olje på papir
42x63
Signert nede t.h.: KN

Vurdering
Portrett av Edvard Munch
78
Schyberg Olsen, Sverre(1971-)Portrett av Edvard Munch

Olje på lerret
120x100
Signert nede t.v.: Sverre Schyberg Olsen

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Monark
79
Gullvåg, Håkon(1959-)Monark

Olje på lerret, lysmål
27x18
Signert nede t.h.: Gullvåg

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Høytlesning 1980
80
Sparre, Victor(1919-2008)Høytlesning 1980

Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -80

Vurdering
81
Beger på fire ben

Sølv, elfenben og agat
H: 8,5 cm Diam.: 15,5 cm Vekt: 489 gr
Stemplet: David Andersen 900S Nybarokk ca. 1914

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 13 000
Diligencen
82
Thaulow, Frits(1847-1906)Diligencen

Fargeradering
55,5x67
Stempelsignert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Skiltvakten
83
Thaulow, Frits(1847-1906)Skiltvakten

Fargeradering
53x70
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Bygdetyvens død
84
Astrup, Nikolai(1880-1928)Bygdetyvens død

Tresnitt trykket i svart på tynt japanpapir
35-35,5x46
Signert i platen nede t.h.: Astrup Signert og påtegnet nede på arket: N. Astrup Illustration til H.E. Kinck "Herborgs-peren" (Bygdetyvens død)

Vurdering
To reinokser
85
Savio, John(1902-1938)To reinokser

Tresnitt trykket i svart på tynt Japanpapir
19x24,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 13 000
Ulv og Rein I
86
Savio, John(1902-1938)Ulv og Rein I

Tresnitt trykket i svart på riflet, gulhvitt papir
29,5-30x45
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 14 000
Vågekallen, Lofoten
87
Savio, John(1902-1938)Vågekallen, Lofoten

30,5x43,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Til bygden
88
Savio, John(1902-1938)Til bygden

Tresnitt trykket i svart på tynt Japanpapir,
23,5x33
doublert Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Godvær
89
Savio, John(1902-1938)Godvær

29x41
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 12 000
Kveld ved Osan, Svolvær
90
Savio, John(1902-1938)Kveld ved Osan, Svolvær

30x43,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Trolltindan II
91
Savio, John(1902-1938)Trolltindan II

30x42,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Fra vidden
92
Savio, John(1902-1938)Fra vidden

22x28,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Mappe med 12 portretter av næringslivsledere
93
Lund, Henrik(1879-1935)Mappe med 12 portretter av næringslivsledere

Raderinger, alle
45x32,5 cm
Alle signert med blyant nede t.h.: Henrik Lund

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Grenselandet
94
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Grenselandet

Fargelitografi
62,5x78,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Vurdering
NOK 35 000–40 000
Tilslag
NOK 25 000
Røstskøyter I 1956
95
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Røstskøyter I 1956

Serigrafi
32,5x49
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson-56

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 7 000
Trane i flukt
96
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Trane i flukt

Serigrafi
38x49

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Gubber, Lofoten
97
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Gubber, Lofoten

Serigrafi
40x27,5

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
I havsnød
98
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)I havsnød

Serigrafi
34x25

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 5 500
Mot Lofoten
99
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Mot Lofoten

Serigrafi
63x47,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Mor og datter
100
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og datter

Serigrafi
58x45
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 22 000
Pikehode
101
Fjell, Kai(1907-1989)Pikehode

Fargelitografi
75x56
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 96 000
Komposisjon 1970
102
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1970

Serigrafi, lysmål
60x54
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. - 70

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 16 000
103
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
58x58
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 13 000
Komposisjon 1970
104
Appel, Karel(1921-2006)Komposisjon 1970

Fargelitografi
70x102
Signert og datert med blyant nede t.h.: Appel 1970

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Komposisjon 1992
105
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1992

Akvarell på papir
20x27
Signert og datert nede t.h.: Weidemann - 92.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 5 000
Komposisjon 1977
106
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1977

Fargelitografi
67,5x50
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 77

Vurdering
Grå komposisjon
107
Sitter, Inger(1929-2015)Grå komposisjon

Olje på tykt hvitt papir
50x65,5
Signert med rød penn, bleket, nede t.h.: Inger Sitter

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på