Auksjon mandag 21. november 2016 kl 18:00

Fokus 1900

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Kystlandskap 1914
1
Deberitz, Per(1880-1945)Kystlandskap 1914

Olje på lerret
54x62
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz 1914.

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Fra Soon 1904
2
Dørnberger, Karl(1864-1940)Fra Soon 1904

Olje på plate
75x61
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: K Dörnberger 1904 Soon

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Oppstilling med flaske, glass, mugge og frukt 1919
3
Clüver, Bernt(1897-1941)Oppstilling med flaske, glass, mugge og frukt 1919

Olje på lerret
45x55
Signert og datert nede t.h.: Klüver -19

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Grønt landskap 1914
4
Krohg, Per(1889-1965)Grønt landskap 1914(1914)

Olje på lerret
86x98
Signert og datert oppe t.v.: Per Krohg -1914

Vurdering
Tilslag
NOK 110 000
Hest 1923
5
Karsten, Ludvig(1876-1926)Hest 1923

Olje på lerret
37x41
Signert og datert nede t.h.: Karsten -23

Vurdering
Tilslag
NOK 72 000
Grantrær
6
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Grantrær

Olje på lerret
79x66
Signert nede t.h.: R. Th.

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Våren
7
Aulie, Reidar(1904-1977)Våren

Olje på lerret
69x56
Signert nede t.h.: Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Spikerverket i sne
8
Aulie, Reidar(1904-1977)Spikerverket i sne

Olje på lerret
60x75
Signert nede t.v.: Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
En teaterscene 1924
9
Krohg, Per(1889-1965)En teaterscene 1924

Olje på lerret
44x58
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg -24.

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Dukketeater
10
Krohg, Per(1889-1965)Dukketeater

Olje på plate
30x37
Signert nede t.h.: Per Krohg

Vurdering
Høner og hane
11
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Høner og hane

Olje på lerret
92x109
Usignert

Vurdering
Amerikanerinnen 1931
12
Onsager, Søren(1878-1946)Amerikanerinnen 1931

Olje på lerret
76x98
Signert og datert nede t.h.: Sören Onsager 1931

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 400 000
Ettermiddagskaffe
13
Kavli, Arne(1878-1970)Ettermiddagskaffe(1947)

Olje på lerret
80x88
Signert nede t.h.: A- Kavli-

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Kvinne i fluktstol
14
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne i fluktstol

Olje på lerret
52x67
Signert nede t.v.: A- Kavli

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Kystlandskap med brygge
15
Kavli, Arne(1878-1970)Kystlandskap med brygge

Olje på lerret
66x80
Signert nede t.h.: A- Kavli-

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Hus i hage
16
Kavli, Arne(1878-1970)Hus i hage

Olje på lerret
55x68
Signert nede t.v.: A- Kavli.

Vurdering
Tilslag
NOK 46 000
Blomster og en mugge
17
Kavli, Arne(1878-1970)Blomster og en mugge

Olje på lerret
75x73
Signert nede t.h.: Arne Kavli

Vurdering
NOK 30 000–40 000USD 3 600–4 800EUR 3 200–4 300
Pike ved piano 1949
18
Rian, Johs.(1891-1981)Pike ved piano 1949

Olje på papir, oppklebet på plate
100x80
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1949

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 470 000
Sittende kvinne
19
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende kvinne

Olje på lerret
57x49
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 340 000
Karusellen 1941
20
Aulie, Reidar(1904-1977)Karusellen 1941

Olje på lerret
90x100
Signert og datert nede t.h.: Aulie -41

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Mann og gyngehest 1944
21
Enger, Erling(1899-1990)Mann og gyngehest 1944

Olje på lerret
64x76
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -44

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Notre Dame, Paris 1952
22
Heramb, Thore(1916-2014)Notre Dame, Paris 1952

Olje på lerret
68x52
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 52.

Vurdering
Tilslag
NOK 240 000
23
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Olje på lerret
94x70
Signert nede t.h.: Gunnar S G.

Vurdering
NOK 200 000
Tilslag
NOK 240 000
Klovn 1951
24
Weidemann, Jakob(1923-2001)Klovn 1951

Olje på plate
61x50
Signert og datert nede t.h.: Weidemann -51

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Brevet
25
Fjell, Kai(1907-1989)Brevet

Olje på lerret
70x60
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 135 000
Sittende kvinne 1957
26
Fjell, Kai(1907-1989)Sittende kvinne 1957

Olje på plate
33x24
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 57

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Sittende ung kvinne
27
Durban, Arne(1912-1993)Sittende ung kvinne

Bronse
H: 31 cm
Usignert

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 36 000
Sittende kvinne med hevede armer
28
Durban, Arne(1912-1993)Sittende kvinne med hevede armer

Bronse
H: 25 cm
Signert på plinten: Durban

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 18 000
Kvinne som sitter på huk
29
Storm, Per Palle(1910-1994)Kvinne som sitter på huk

Bronse
H: 49 cm
Signert på plinten: PS

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Pike med fletter 1980
30
Kleppan, Svein-Tore(1953-)Pike med fletter 1980

Bronse
H: 46,5 cm
Signert og datert på plinten: ST Kleppan 80

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 23 000
Komposisjon 1967
31
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1967

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 67

Vurdering
Tilslag
NOK 48 000
Landskap (Aftenstemning)
32
Rickhard, Leonard(1945-)Landskap (Aftenstemning)

Olje på lerret
46x38
Signert oppe t.h.: LR Datert nede t.v.: 77

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Tårnet Øvrevoll 1969
33
Johannessen, Jens(1934-)Tårnet Øvrevoll 1969

Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t.h.: JJ 69.

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Ettermiddagssol
34
Austad, Magne(1946-2013)Ettermiddagssol

Olje på lerret
70x110
Signert nede t.h.: Austad

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Vinterdag 1982
35
Heramb, Thore(1916-2014)Vinterdag 1982

Olje på lerret
92x73
Signert og datert nede t.v.: Th Heramb 82

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Gullregnen
36
Strand, Svein(1934-2020)Gullregnen

Olje på lerret
130x162
Signert nede t.v.: Svein Strand

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 140 000
Sittende mann 1992
37
Bleken, Håkon(1929-)Sittende mann 1992

Olje på lerret
85x65
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -92

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Veltet vogn
38
Rose, Knut(1936-2002)Veltet vogn

Olje på lerret
132x160
Signert nede t.v.: KR Signert på den veltede vognen, og dermed opp ned, oppe t.v.: Knut Rose

Vurdering
Maske bak gule linjer 1999
39
Ransve, Bjørn(1944-)Maske bak gule linjer 1999

Akryl på plate
125x86
Signert nede t.v.: Ransve

Vurdering
Light over the Mountain
40
Opdahl, Ørnulf(1944-)Light over the Mountain

Olje på lerret
50x50
Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet: Örnulf Opdahl 2003

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 58 000
Oktober 1984
41
Opdahl, Ørnulf(1944-)Oktober 1984

Blandingsteknikk på papir, lysmål
77x69
Signert og datert nede t.h.: Ørnulf Opdahl 1984

Vurdering
Gutt i stol med fugler
42
Gullvåg, Håkon(1959-)Gutt i stol med fugler

Olje på lerret
120x90
Signert nede t.h.: Gullvåg

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Gutt i stol
43
Gullvåg, Håkon(1959-)Gutt i stol

Olje på lerret
150x100
Signert nede t.h.: Gullvåg

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Going up (Paranoia)
44
Pushwagner, Hariton(1940-2018)Going up (Paranoia)

Akryl på plate
125x92
Signert nede t.h.: Pushwagner

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Makten 2003
45
Blom, Kenneth(1967-)Makten 2003

Olje på lerret
160x140
Signert og datert nede t.h.: Blom 03

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 85 000
Cow Going Abstract
46
Lichtenstein, Roy(1923-1997)Cow Going Abstract

Serigrafi
66,2x77,3
3 stk. En signert nede t.h.: R Lichtenstein

Vurdering
Tilslag
NOK 125 000
Figure
47
Picasso, Pablo(1881-1973)Figure

Litografi
Arket: 65,5x50
Signert med blyant nede t.h.: Picasso

Vurdering
NOK 150 000–200 000
48
Miró, Joan(1893-1983)Komposisjon

Litografi
51x66,5
Signert nede t.h.: M.

Vurdering
Komposisjon 1988
49
Groth, Jan(1938-2022)Komposisjon 1988(1988)

Kullstift på hvit kartong
62,5x88
Signert og datert med blyant nede t.v.: Groth 1988

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Tilslag
NOK 31 000
Legende IV
50
Nesch, Rolf(1893-1975)Legende IV

Radering, lysmål
17,5x12
Signert nede t.h.: Nesch.

Vurdering
Legende IX
51
Nesch, Rolf(1893-1975)Legende IX

Radering, lysmål
17x12
Signert nede t.h.: Nesch.

Vurdering
Legende XI
52
Nesch, Rolf(1893-1975)Legende XI

Radering, lysmål
17,5x12
Signert nede t.h.: Nesch.

Vurdering
Oppstilling med blomster i vase 1939
53
Nesch, Rolf(1893-1975)Oppstilling med blomster i vase 1939

Akvarell på hvitt papir
67,5x54
Signert og datert med blyant nede t.h.: Nesch 39

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Figurer rundt et bord 1932
54
Nesch, Rolf(1893-1975)Figurer rundt et bord 1932

Pulverteknikk på papir
50x70
Signert og datert nede t.v.: Nesch 32

Vurdering
Tilslag
NOK 330 000
Bokomslag
55
Nesch, Rolf(1893-1975)Bokomslag

Fargemetalltrykk, lysmål
42x61
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Befringstøylene
56
Astrup, Nikolai(1880-1928)Befringstøylene

Blandingsteknikk på papir, oppklebet på papir
56x75
Signert nede t.h.: N. Astrup

Vurdering
Tilslag
NOK 160 000
Tussingen jages
57
Astrup, Nikolai(1880-1928)Tussingen jages

Tresnitt på japanpapir
37x37
Signert i platen nede t.h.: NA Signert nede t.v.: N. Astrup Samt påtegnet nede på arket: Illustration til H.E. Kinck (Jagten efter Tussingen - "Tullnils")

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Hest i vind 1953
58
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Hest i vind 1953

Tresnitt trykket på grå-rosa papir
47x64
Signert og datert nede t.h.: Ludv. Eikaas /53

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Hest i vind 1953
59

Tresnitt trykket på hvitt papir
53,5x71,5

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Mor og sønn
60
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og sønn

Serigrafi, lysmål
57x72
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Bølgen
61
Fjell, Kai(1907-1989)Bølgen

Litografi
58,5x67
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Søstrene
62
Fjell, Kai(1907-1989)Søstrene

Serigrafi
50x66
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 38 000
Tre kvinnelige akter
63
Fjell, Kai(1907-1989)Tre kvinnelige akter

Pastell på grått papir
50x65
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Grenselandet
64
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Grenselandet

Litografi, lysmål
62x75
Signert nede t.h.: Espolin Johnson-

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Den blå krukke
65
Fjell, Kai(1907-1989)Den blå krukke

Serigrafi
71,5x57,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Sort sol
66
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Sort sol

Serigrafi
96,3x71,7
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på