Auksjon tirsdag 30. mai 2017 kl 18:00

Fokus 1900

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Fra Vrengen, Kjøpmannskjær
1
Ulving, Even(1863-1952)Fra Vrengen, Kjøpmannskjær

Olje på lerret
74x100
Signert nede t.h.: E. Ulving

Vurdering
NOK 40 000USD 4 700EUR 4 300
Tilslag
NOK 28 000
Fra Svenner fyr 1928
2
Ulving, Even(1863-1952)Fra Svenner fyr 1928(1928)

Olje på lerret
73x100,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: E. Ulving. Svennör Fyr 1928

Vurdering
NOK 20 000–30 000USD 2 300–3 500EUR 2 100–3 200
Tilslag
NOK 36 000
Viljen 1907
3
Madsen, Sofus(1881-1977)Viljen 1907(1907)

Bronse
H: 57 cm.
Signert og datert: Sofus Madsen 1907

Vurdering
NOK 50 000–70 000USD 5 800–8 100EUR 5 300–7 500
Tilslag
NOK 50 000
Oppstilling med blomster og kaffekopp 1908
4
Kavli, Arne(1878-1970)Oppstilling med blomster og kaffekopp 1908(1908)

Olje på lerret
42x42
Signert og datert nede t.h.: A - Kavli. 08

Vurdering
NOK 60 000–80 000USD 7 000–9 300EUR 6 400–8 500
Tilslag
NOK 60 000
Oppstilling med blomster i mugge og kirsebær på stettfat
5
Kavli, Arne(1878-1970)Oppstilling med blomster i mugge og kirsebær på stettfat

Olje på lerret
44x51
Signert nede t.v.: A. Kavli

Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 4 700–7 000EUR 4 300–6 400
Tilslag
NOK 55 000
Oppstilling med blomster i vase 1916
6
Kavli, Arne(1878-1970)Oppstilling med blomster i vase 1916(1916)

Olje på lerret
86x75
Signert og datert nede t.v.: A- Kavli - 16

Vurdering
Guttene ved dammen
7
Astrup, Nikolai(1880-1928)Guttene ved dammen

Lavering
25x40
Usignert

Vurdering
NOK 30 000–50 000USD 3 500–5 800EUR 3 200–5 300
Tilslag
NOK 30 000
Astruptunet med blomstrende frukttrær
8
Astrup, Nikolai(1880-1928)Astruptunet med blomstrende frukttrær

Kullstift
24,5x31,5
Signert nede t.h.: N A

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Foss og bre
9
Astrup, Nikolai(1880-1928)Foss og bre(Ca. 1907)

Tresnitt trykket i svart på tynt hvitt papir
Arket: 16x20-20,5 Motivet: 15,3x15,7
Signert nede t.v.: N. Astrup

Vurdering
Tilslag
NOK 48 000
Fiskeren
10
Astrup, Nikolai(1880-1928)Fiskeren(1916)

Fargetresnitt
38x24
Signert i platen nede t.h.: N A

Vurdering
NOK 80 000–100 000USD 9 300–11 600EUR 8 500–10 700
Tilslag
NOK 75 000
Maimåne
11
Astrup, Nikolai(1880-1928)Maimåne(Ca. 1908)

Fargetresnitt trykket på tynt japanpapir
19x25,5
Signert nede t.v.: N. Astrup

Vurdering
NOK 300 000–400 000USD 34 900–46 500EUR 32 000–42 600
Tilslag
NOK 300 000
Vårnatt og seljekall
12
Astrup, Nikolai(1880-1928)Vårnatt og seljekall(1917)

349x274 mm
Signert nede t.h.: N. Astrup

Vurdering
NOK 1 000 000USD 116 300EUR 106 500
Job
13
Astrup, Nikolai(1880-1928)Job(1899)

Olje på lerret
118,5x73,5
Signert oppe t.v.: N A

Vurdering
Tilslag
NOK 200 000
Kvernhus ved Eikaas
14
Astrup, Nikolai(1880-1928)Kvernhus ved Eikaas

Olje på lerret, oppklebet på plate
23x32
Signert nede t.v.: N A

Vurdering
NOK 200 000–300 000USD 23 300–34 900EUR 21 300–32 000
Tilslag
NOK 460 000
Sittende akt 1916
15
Karsten, Ludvig(1876-1926)Sittende akt 1916(1916)

Olje på lerret
56x40
Signert og datert oppe t.v: Karsten -16

Vurdering
Tilslag
NOK 390 000
Fra Skagen
16
Karsten, Ludvig(1876-1926)Fra Skagen(1923)

Olje på lerret
30x41
Signert nede t.v.: Karsten

Vurdering
Tilslag
NOK 180 000
I kjøkkenet
17
Karsten, Ludvig(1876-1926)I kjøkkenet

Olje på lerret
48x60
Sekundær signatur og datering med blyant oppe t.h.: Karsten -13

Vurdering
NOK 600 000–800 000USD 69 800–93 000EUR 63 900–85 200
Kirkespiret, Lillehammer
18
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Kirkespiret, Lillehammer(1933)

Olje på lerret
73x60
Signert nede t.v: Thv. Erichsen

Vurdering
NOK 150 000–200 000USD 17 400–23 300EUR 16 000–21 300
Tilslag
NOK 130 000
Landskap nr. 2 1933
19
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Landskap nr. 2 1933(1933)

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.v.: .Thorvald Erichsen 33.

Vurdering
Potteplante i vindu 1924
20
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Potteplante i vindu 1924(1924)

Olje på tykt hvitt papir, oppklebet på lerret
55x46
Signert og datert nede t.v: Thv. Erichsen 24.

Vurdering
Gate i Hamburg
21
Krohg, Per(1889-1965)Gate i Hamburg(1931)

Olje på plate
55x46
Signert nede t.v.: Per Krohg

Vurdering
NOK 70 000–90 000USD 8 100–10 500EUR 7 500–9 600
Tilslag
NOK 50 000
Peinture 1925
22
Krohg, Per(1889-1965)Peinture 1925(1925)

Olje på lerret
89x73
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg - 25

Vurdering
NOK 130 000–150 000USD 15 100–17 400EUR 13 800–16 000
Eva i Edens Hage 1946
23
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Eva i Edens Hage 1946(1946)

Olje på plate
81x100
Signert og datert nede t.h.: R. Th 46

Vurdering
NOK 30 000–40 000USD 3 500–4 700EUR 3 200–4 300
Tilslag
NOK 25 000
Oppstilling med krukker, karaffel og frukt 1924
24
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Oppstilling med krukker, karaffel og frukt 1924(1924)

Olje på lerret
70x73
Signert og datert nede t.h.: R. Th. 24.

Vurdering
Tilslag
NOK 56 000
Sydlandsk landskap med hus
25
Keyser, Ragnhild(1889-1943)Sydlandsk landskap med hus

Olje på lerret
41,5x32
Signert nede t.h.: Ragnhild Keyser

Vurdering
NOK 15 000USD 1 700EUR 1 600
Tilslag
NOK 16 000
Gate i Cagnes 1921
26
Gleditsch, Rolf Juell(1892-1984)Gate i Cagnes 1921(1921)

Olje på lerret
55x50
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: R. Juell-Gleditsch Cagnes. 1921. . France .

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Kvinne i interiør 1930
27
Onsager, Søren(1878-1946)Kvinne i interiør 1930(1930)

Olje på lerret
64x70
Signert og datert nede t.h.: Sören Onsager - 30

Vurdering
Tilslag
NOK 66 000
Sittende kvinneakt
28
Grünewald, Isaac(1889-1946)Sittende kvinneakt(1939)

Olje på plate
65x54
Signert nede t.h.: Grünewald

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Det hellige dyr 1943
29
Enger, Erling(1899-1990)Det hellige dyr 1943(1943)

Olje på lerret
50x85
Signert og datert nede t.h: Erling Enger -43.

Vurdering
NOK 100 000–150 000USD 11 600–17 400EUR 10 700–16 000
Tilslag
NOK 240 000
Fra Bøn
30
Ekeland, Arne(1908-1994)Fra Bøn(1960-tallet)

Olje på lerret
70x90
Signert nede t.v.: A. Ekeland

Vurdering
Tilslag
NOK 32 000
Gratulasjon
31
Ekeland, Arne(1908-1994)Gratulasjon

Olje på lerret
117x73
Signert oppe t.h: Arne Ekeland

Vurdering
Tilslag
NOK 270 000
Vaagaasar Lom 1932
32
Høgberg, Karl(1901-1981)Vaagaasar Lom 1932(1932)

Olje på lerret
86x100
Signert og datert nede t.h.: Karl Högberg - 1932

Vurdering
NOK 10 000–15 000USD 1 200–1 700EUR 1 100–1 600
Tilslag
NOK 13 000
Fjellandskap med stabbur 1940
33
Mohr, Hugo Lous(1889-1970)Fjellandskap med stabbur 1940(1940)

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.v.: H.L.M. -40

Vurdering
NOK 12 000–15 000USD 1 400–1 700EUR 1 300–1 600
Figur 1952
34
Heramb, Thore(1916-2014)Figur 1952(1952)

Olje på lerret
77x65
Signert og datert oppe t.h.: Th. Heramb -52

Vurdering
Tilslag
NOK 140 000
Tre sitroner på et fat 1950
35
Heramb, Thore(1916-2014)Tre sitroner på et fat 1950(1950)

Olje på huntonittplate
50x75
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb - 50

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
To figurer 1949
36
Weidemann, Jakob(1923-2001)To figurer 1949(1949)

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 49

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Oppstilling med frukt og blomster 1953
37
Weidemann, Jakob(1923-2001)Oppstilling med frukt og blomster 1953(1953)

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 53.

Vurdering
Tilslag
NOK 280 000
38
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Olje på lerret
88x93
Signert nede t.h.: G. S G.

Vurdering
Tilslag
NOK 420 000
Descente Nocturne 1958
39
Manessier, Alfred(1911-1993)Descente Nocturne 1958(1958)

Olje på lerret
100x73
Signert og datert nede t.v: Manessier 58

Vurdering
Tilslag
NOK 190 000
Pique
40
Picasso, Pablo(1881-1973)Pique(1959)

Linoleumssnitt i farger
Arket: 62x75 cm Motivet: 53x64 cm
Signert med blyant nede t.h: Picasso

Vurdering
Tilslag
NOK 220 000
Studie 1950
41
Rian, Johs.(1891-1981)Studie 1950(1950)

Olje på plate
40,5x33
Signert og datert nede t.v.: J Rian ca 1950

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Akt i interiør
42
Rian, Johs.(1891-1981)Akt i interiør

Blyant og akvarell på papir, lysmål
27x17
Signert nede t.h.: J R

Vurdering
NOK 15 000–20 000USD 1 700–2 300EUR 1 600–2 100
Tilslag
NOK 23 000
Verandautsikt, Holmsbu
43
Storstein, Aage(1900-1983)Verandautsikt, Holmsbu(1944)

Olje på plate
40x53
Signert nede t.h: Storstein.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Fra Holmsbu 1945
44
Storstein, Aage(1900-1983)Fra Holmsbu 1945(1945)

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: Storstein -45

Vurdering
NOK 8 000–10 000USD 900–1 200EUR 900–1 100
Tilslag
NOK 8 000
Dansen 1942
45
Fjell, Kai(1907-1989)Dansen 1942(1942)

Olje på lerret
101x111
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 42

Vurdering
NOK 500 000–700 000USD 58 200–81 400EUR 53 300–74 600
Tilslag
NOK 500 000
Kvinne i landskap
46
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne i landskap(1952)

Olje på lerret
62x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Mor og barn 1955
47
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og barn 1955(1955)

Olje på lerret
70x60
Signert og datert oppe t.h.: Kai Fjell -55

Vurdering
NOK 250 000–350 000USD 29 100–40 700EUR 26 600–37 300
Tilslag
NOK 250 000
Luttspilleren
48
Fjell, Kai(1907-1989)Luttspilleren

Olje på lerret
71x60,5
Signert nede t.v.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 200 000
Drømmen 1967
49
Fjell, Kai(1907-1989)Drømmen 1967(1967)

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 67

Vurdering
Tilslag
NOK 150 000
Vinterkatedral 1984
50
Heramb, Thore(1916-2014)Vinterkatedral 1984(1984)

Olje på lerret
81x64
Signert og datert n.v.: Th. Heramb -84

Vurdering
Våren nærmer seg 1983
51
Heramb, Thore(1916-2014)Våren nærmer seg 1983(1983)

Olje på lerret
81x64
Signert og datert nede t.v: Th. Heramb 83

Vurdering
NOK 35 000–45 000USD 4 100–5 200EUR 3 700–4 800
Tilslag
NOK 39 000
Komposisjon 1971
52
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1971(1971)

Olje på lerret
63x67
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 71

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Komposisjon med blå sirkel
53
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon med blå sirkel

Serigrafi og akryl på lerret, oppklebet på plate
87x70
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
54
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon(1995)

Olje på lerret
130x100
Signert nede t.h: Sitter

Vurdering
Tilslag
NOK 160 000
Figurkomposisjon
55
Gullvåg, Håkon(1959-)Figurkomposisjon(1993)

Olje på lerret
75x65
Signert nede t.v.: Gullvåg

Vurdering
Den gåtefulle
56
Carlsen, Bjørn(1945-)Den gåtefulle

Olje på lerret og på treplate
88x79
Signert oppe t.v.: Bjørn Carlsen.

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Komposisjon med figurer
57
Rose, Knut(1936-2002)Komposisjon med figurer(1989)

Olje på plate
33x41
Signert nede på midten: Knut Rose

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Rittmesteren
58
Rose, Knut(1936-2002)Rittmesteren(1977)

Olje på plate
41x33
Signert nede t.h.: Knut Rose

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Arktiskt lys
59
Tveter, Kåre(1922-2012)Arktiskt lys

Olje på lerret
65x80
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Møte
60
Butenschøn, Ragnhild(1912-1992)Møte(1966)

Bronse
H: 65 cm.
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Spillende tiur 1993
61
Waksvik, Skule(1927-2018)Spillende tiur 1993(1993)

Bronse, patinert
H: 22 cm.
Signert og datert på plinten: Skule 19W93

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Vinterreise 1978
62
Johansen, Svein(1946-)Vinterreise 1978(1978)

Olje på lerret
120x135
Signert og datert nede t.h.: Svein Jo - 78

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Shark 2008
63
Blom, Kenneth(1967-)Shark 2008(2008)

Olje på lerret
130x150
Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet: Kenneth Blom Shark 2008

Vurdering
Tilslag
NOK 92 000
Portrett av Nikolai Astrup 1910
64
Krantz, Nils(1886-1954)Portrett av Nikolai Astrup 1910(1910)

Kullstift på tynt beige papir, lysmål
42x36
Signert og datert nede t.v.: Krantz juli 10

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Prestegården, Astrups barndomshjem
65
Astrup, Nikolai(1880-1928)Prestegården, Astrups barndomshjem

Gravert sinkplate
16,5x15,5-16
Signert i platen (speilvendt) nede t.v.: N Astrup

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Gammel Jølsterjente
66
Astrup, Nikolai(1880-1928)Gammel Jølsterjente(Før 1914)

23,7-24,1x20,7
Signert oppe t.v.: Astrup

Vurdering
NOK 40 000–50 000USD 4 700–5 800EUR 4 300–5 300
Tilslag
NOK 35 000
Et Jølstersagn
67
Astrup, Nikolai(1880-1928)Et Jølstersagn(Før 1914)

Tresnitt trykket i svart på tynt beige papir
Arket: 18-18,2x16,5-16,7
Signert oppe t.h.: N. Astrup

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Hjelp Russland
68
Kollwitz, Käthe(1867-1945)Hjelp Russland

Litografi trykket i svart
Arket: 49,5x64-64,5 Lysmål: 46x57
Signert nede t.h.: Käthe Kollwitz

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Figurer på et gårdstun
69
Rian, Johs.(1891-1981)Figurer på et gårdstun

Fargetresnitt
Trykkmål: 45,5x38,5 Arkmål: 56,5x49,5
Signert nede t.v.: J. Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Musikanter 1952
70
Rian, Johs.(1891-1981)Musikanter 1952(1952)

30x23
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1952

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Sittende kvinne 1949
71
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende kvinne 1949(1949)

25x21
Signert og datert nede t.v.: J Rian 49

Vurdering
NOK 7 000–9 000USD 800–1 000EUR 700–1 000
Tilslag
NOK 10 000
Kvinne på sengekanten, akt
72
Strand, Svein(1934-2020)Kvinne på sengekanten, akt

Akvarell på papir, lysmål
48x27
Signert nede t.v.: S Strand

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
73
Widerberg, Frans(1934-2017)Komposisjon

Litografi, lysmål
62,5x82,5
Signert nede t.v.: Frans

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
74

Litografi, lysmål
83,5x62
Signert nede t.v.: Frans

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Les Danseuses (Fond Jaune) 1953
75
Léger, Fernand(1881-1955)Les Danseuses (Fond Jaune) 1953(1953)

Fargelitografi
Arket: 65,5x50,3 Lysmål: 61x49
Signert og datert i steinen: F. L 53 Signert i trykket nede t.h.: F Léger

Vurdering
NOK 40 000USD 4 700EUR 4 300
Tilslag
NOK 40 000
Høst
76
Fjell, Kai(1907-1989)Høst(1977)

Serigrafi, lysmål
45x54,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Bølgen
77
Fjell, Kai(1907-1989)Bølgen(1948)

Fargelitografi
Arket: 58x66,5 Lysmål: 50x57
Signert og datert nede t.h: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Pike med rød bluse
78
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med rød bluse(1982)

Litografi, lysmål
62x46
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Bruden
79
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden(1970)

Serigrafi, lysmål
53x38
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Mor og barn
80
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og barn

Akvarell på papir, lysmål
26,5x32
Signert nede t.h: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Kvinne med blomster i favnen
81
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne med blomster i favnen

Pastell på papir, lysmål
54x41
Dobbelsignert oppe t.h. og nede t.h: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Pikehode
82
Fjell, Kai(1907-1989)Pikehode(1984)

Serigrafi, lysmål
50x60
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 40 000USD 4 700EUR 4 300
Tilslag
NOK 32 000
Songes: Tour Eiffel
83
Chagall, Marc(1887-1985)Songes: Tour Eiffel(1981)

Radering, lysmål
28x34
Signert med blyant nede t.h.: Marc Chagall

Vurdering
Sort sol
84
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Sort sol

Serigrafi
102,5x74
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Komposisjon 1984
85
Groth, Jan(1938-2022)Komposisjon 1984(1984)

Kullstift på papir
62x87
Signert og datert nede t.v: Groth 1984

Vurdering
NOK 30 000–40 000USD 3 700–4 900EUR 3 100–4 200
Tilslag
NOK 36 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på