Auksjon torsdag 23. november 2017 kl 18:00

25 år Jubileumsauksjonen Fokus 1900

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Rutebåten ved kai i Åsgårdstrand
1
Ulving, Even(1863-1952)Rutebåten ved kai i Åsgårdstrand

Olje på lerret
72x100
Signert nede t.v.: E Ulving

Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 4 900–7 300EUR 4 200–6 300
Tilslag
NOK 58 000
Interiør fra kunstnerens spisestue på Lagåsen 1909
2
Munthe, Gerhard(1849-1929)Interiør fra kunstnerens spisestue på Lagåsen 1909(1909)

Olje på lerret
68x100,5
Signert og datert nede t.v.: Gerhard Munthe. 1909.

Vurdering
NOK 300 000–400 000USD 36 700–48 900EUR 31 700–42 200
Tilslag
NOK 280 000
Sittende akt
3
Lund, Henrik(1879-1935)Sittende akt

Olje på lerret
106x78
Signert nede t.h.: Henrik Lund

Vurdering
Tilslag
NOK 200 000
Fra Hovedøen 1921
4
Onsager, Søren(1878-1946)Fra Hovedøen 1921(1921)

Olje på lerret
39x48
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Hovedöen 6/8 21. S. O.

Vurdering
NOK 15 000–20 000USD 1 800–2 400EUR 1 600–2 100
Tilslag
NOK 20 000
Interiør
5
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Interiør

Olje på plate
55x46
Signert og utydelig datert nede t.h.: Thv. Erichsen

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Utsikt fra Breiseth Hotell 1923
6
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Utsikt fra Breiseth Hotell 1923(1923)

Olje på plate
31x41
Signert og datert nede t.v.: Thv. Erichsen 23.

Vurdering
NOK 20 000–30 000USD 2 400–3 700EUR 2 100–3 200
Tilslag
NOK 20 000
Landskap med hus
7
Keyser, Ragnhild(1889-1943)Landskap med hus

Olje på lerret
57,5x48
Signert nede t.h.: R Keyser

Vurdering
NOK 12 000–15 000USD 1 500–1 800EUR 1 300–1 600
Fra Assisi, Italia 1920
8
Gleditsch, Rolf Juell(1892-1984)Fra Assisi, Italia 1920(1920)

Olje på lerret
49x44
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Rolf Juell-Gleditsch Assissi Italia 1920

Vurdering
Høyfjell, Nordland
9
Wigdehl, Michaloff(1857-1921)Høyfjell, Nordland(1908)

Olje på lerret, doublert
113x114
Signert nede t.h.: MW

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Peinture 1925
10
Krohg, Per(1889-1965)Peinture 1925(1925)

Olje på lerret
89x73
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg - 25

Vurdering
NOK 60 000–80 000USD 7 300–9 800EUR 6 300–8 400
Kvinne mater måker 1956
11
Krohg, Per(1889-1965)Kvinne mater måker 1956(1956)

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg -1956

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Kvinne og barn på brygge
12
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne og barn på brygge

Olje på lerret
103x109
Signert nede t.h.: A - Kavli

Vurdering
Tilslag
NOK 380 000
Kvinne på hagetrapp
13
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne på hagetrapp

Olje på lerret
108x110
Dobbelsignert nede t.v. og nede t.h.: A - Kavli -

Vurdering
NOK 150 000–200 000USD 18 400–24 500EUR 15 800–21 100
Tilslag
NOK 180 000
Damer med solhatt
14
Kavli, Arne(1878-1970)Damer med solhatt(1936)

Olje på lerret
70x81
Signert nede t.h.: A-Kavli

Vurdering
NOK 80 000–100 000USD 9 800–12 200EUR 8 400–10 600
Tilslag
NOK 80 000
Sneen smelter 1962
15
Aulie, Reidar(1904-1977)Sneen smelter 1962(1962)

Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.h.: Aulie -62

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Lauving 1941
16
Kihle, Harald(1905-1997)Lauving 1941(1941)

Olje på plate
46x53,5
Signert og datert nede t.v.: H Kihle - 1941

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Kveld, La Gaude 1931
17
Holbø, Halvdan(1907-1995)Kveld, La Gaude 1931(1931)

Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.v.: Halvdan Holbö 31.

Vurdering
NOK 10 000–15 000USD 1 200–1 800EUR 1 100–1 600
Høstlandskap 1920
18
Jorde, Lars(1865-1939)Høstlandskap 1920(1920)

Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 20

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Badende
19
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Badende

Olje på lerret
88x104
Signert nede t.h.: R K

Vurdering
NOK 30 000–50 000USD 3 700–6 100EUR 3 200–5 300
I et blått rom 1977
20
Lund, Unni(1914-2007)I et blått rom 1977(1977)

Olje på lerret
90x100
Signert og datert nede t.h.: Unni Lund -77

Vurdering
NOK 30 000–40 000USD 3 700–4 900EUR 3 200–4 200
Tilslag
NOK 21 000
Vintråkkerske
21
Butenschøn, Ragnhild(1912-1992)Vintråkkerske

Bronse
H: 41,5 cm.
Usignert

Vurdering
Den første skoledag
22
Torgersen, Jon Otto(1939-)Den første skoledag

Bronse
H: 100 cm.
Signert på plinten: Jon Torgersen

Vurdering
NOK 70 000–90 000USD 8 600–11 000EUR 7 400–9 500
Tilslag
NOK 87 000
Komposisjon 1957
23
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1957(1957)

Olje på plate
50x65
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 57

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Komposisjon 1956
24
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1956(1956)

Olje på plate
50x64,5
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 56

Vurdering
Komposisjon 1980
25
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1980(1980)

Gouache på papir
Arket: 25x38 Lysmål: 24x37
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 80

Vurdering
NOK 10 000–12 000USD 1 200–1 500EUR 1 100–1 300
Fra Iladalen 1950
26
Heramb, Thore(1916-2014)Fra Iladalen 1950(1950)

Gouache, lysmål
37x58,5
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 50

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Hus i landskap
27
Weidemann, Jakob(1923-2001)Hus i landskap

Olje på lerret
29x34
Signert nede t.v.: Weidemann.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Komposisjon 1967
28
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1967(1967)

Olje på lerret
41x50
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 67.

Vurdering
Tilslag
NOK 24 000
29
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon(1975)

Olje på lerret
120x100
Signert nede t.v.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 380 000
Bevegelse i rom
30
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Bevegelse i rom

Olje på lerret
140x180
Signert nede t.v.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000USD 122 300–183 500EUR 105 600–158 300
31

Olje på lerret
80x80
Signert nede t.v.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 140 000
32
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Olje på lerret
69x74,5
Signert nede t.h.: G.S.G.

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Ansikter 1945
33
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Ansikter 1945(1945)

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.v.: Gunnar S. G. -45

Vurdering
NOK 50 000–70 000USD 6 100–8 600EUR 5 300–7 400
Tilslag
NOK 60 000
På Kråkerholmen 1950
34
Heramb, Thore(1916-2014)På Kråkerholmen 1950(1950)

Olje på lerret
68x77

Vurdering
Tilslag
NOK 150 000
Det regner 1980
35
Heramb, Thore(1916-2014)Det regner 1980(1980)

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb -80

Vurdering
Tilslag
NOK 37 000
Sent på året 1975
36
Heramb, Thore(1916-2014)Sent på året 1975(1975)

Olje på lerret
39x56
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 75

Vurdering
Mannsfigur i bylandskap
37
Weidemann, Jakob(1923-2001)Mannsfigur i bylandskap

Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
38
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Olje på huntonittplate
65x81
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Vogn, dukke og fugl i blomstereng 1955
39
Weidemann, Jakob(1923-2001)Vogn, dukke og fugl i blomstereng 1955(1955)

Olje på lerret
98x136
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 55

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Engblomster 1969
40
Weidemann, Jakob(1923-2001)Engblomster 1969 (1969)

Olje på lerret
62x67
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 69.

Vurdering
Tilslag
NOK 98 000
2 mennesker
41
Widerberg, Frans(1934-2017)2 mennesker

Olje på lerret
59x50
Signert nede på midten: Frans W

Vurdering
Tilslag
NOK 31 000
Tre figurer
42
Warsinski, Richard(1937-1996)Tre figurer

Akvarell og pastell på papir, lysmål
55x75
Signert nede t.h.: Warsinski

Vurdering
To figurer
43
Warsinski, Richard(1937-1996)To figurer

Pastell og akvarell på papir, lysmål
78X102
Signert nede t.v.: Warsinski

Vurdering
Nordisk 1960
44
Sitter, Inger(1929-2015)Nordisk 1960(1960)

Olje på lerret
42x60
Signert og datert oppe t.h.: Sitter -60

Vurdering
Tilslag
NOK 38 000
Utsyn mot Torvøya og Hjelp
45
Widerberg, Frans(1934-2017)Utsyn mot Torvøya og Hjelp

Olje på lerret
58x113
Signert nede t.h.: Frans

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Kvinneakt 1987
46
Opdahl, Ørnulf(1944-)Kvinneakt 1987(1987)

Pastell og gouache på papir, lysmål
64x67
Signert og datert nede t.v.: Örnulf Opdahl 87.

Vurdering
Figur 1976
47
Opdahl, Ørnulf(1944-)Figur 1976(1976)

Olje på lerret
30x30
Signert og datert oppe t.v.: Ørnulf Opdahl -1976

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Sommerregn
48
Tveter, Kåre(1922-2012)Sommerregn(1990)

Olje på lerret
40x50
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Vurdering
Tilslag
NOK 31 000
Tordenangst (Barndomsminne)
49
Tveter, Kåre(1922-2012)Tordenangst (Barndomsminne)(1991)

Olje på lerret
35x45

Vurdering
NOK 8 000–10 000USD 1 000–1 200EUR 800–1 100
Tilslag
NOK 17 000
Det røde fjellet, Vence
50
Wold, Roar(1926-2001)Det røde fjellet, Vence

Akvarell på papir, lysmål
104x76
Signert nede t.h.: Roar Wold

Vurdering
Uten tittel (Rør)
51
Sandberg, Tom(1953-2014)Uten tittel (Rør)

C-print
96x130
Usignert

Vurdering
Uten tittel (Bro)
52
Sandberg, Tom(1953-2014)Uten tittel (Bro)

C-print
81x108
Usignert

Vurdering
Uten tittel (Fly) 2004
53
Sandberg, Tom(1953-2014)Uten tittel (Fly) 2004(2004)

C-print
80x100
Signert og datert nede t.h.: Tom Sandberg 2004 Nummerert nede t.v.: 8-15

Vurdering
Uten tittel (Sølepytt) (Hull) og (Sten)
54
Sandberg, Tom(1953-2014)Uten tittel (Sølepytt) (Hull) og (Sten)(1990, 1991 og 1987)

C-print
Lysmål, 9,5x14,5
Alle signert og datert på baksiden av innrammingen, henholdsvis: Tom Sandberg 1990, 1991 og 1987

Vurdering
Amerikanske sommarfuglar 1971
55
Kleiva, Per(1933-2017)Amerikanske sommarfuglar 1971(1971)

Serigrafi
Arket: 99,5x75 Lysmål: 93x70
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva - 71

Vurdering
Tilslag
NOK 130 000
Børvasstindene I
56
Savio, John(1902-1938)Børvasstindene I

Tresnitt trykket i svart på tynt japanpapir
25,5x33,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
NOK 7 000–9 000USD 900–1 100EUR 700–1 000
Tilslag
NOK 12 000
April
57
Savio, John(1902-1938)April

Tresnitt trykket i svart på tynt gulhvitt papir
25x34
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Sittende dame 1934
58
Sørensen, Henrik(1882-1962)Sittende dame 1934(1934)

Kullstift på middels tynt gulhvitt papir, fiksert
38,5x30,5
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.h.: Til min ven Krafft fra onkel HS 1934

Vurdering
Sankt Sebastian Fragment
59
Nesch, Rolf(1893-1975)Sankt Sebastian Fragment(1941)

Fargemetalltrykk
65,5x50 Trykkmål: 60x43
Signert nede t.h.: Nesch

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Portrett av en skuespillerinne
60
Toulouse-Lautrec, Henri(1864-1901)Portrett av en skuespillerinne(Ca. 1913)

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
39x31,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Stjernebilder
61
Fjell, Kai(1907-1989)Stjernebilder(1967)

Serigrafi, lysmål
37x70
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Søstrene
62
Fjell, Kai(1907-1989)Søstrene(1968)

Serigrafi, lysmål
42x58
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Bruden
63
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden(1970)

Serigrafi, lysmål
53x38,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 58 000
Bølgen
64
Fjell, Kai(1907-1989)Bølgen(1948)

Fargelitografi, lysmål
48,5x56,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Ung pike, UTGÅR
65
Fjell, Kai(1907-1989)Ung pike, UTGÅR(1961)

Fargelitografi, lysmål
38x30
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
66

Litografi med håndkolorering, lysmål
39,5x52
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Komposisjon 1967
67

Gouache på papir, lysmål
29x40

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Svever
68
Widerberg, Frans(1934-2017)Svever

Litografi, lysmål
62x83
Signert nede t.h.: Frans Widerberg

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Rytter
69
Widerberg, Frans(1934-2017)Rytter

Litografi, lysmål
83x62
Signert nede t.v.: F W

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
70

Serigrafi, lysmål
43x54
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
71

Serigrafi, lysmål
45x62
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
72

Serigrafi, lysmål
43x54
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
73

Serigrafi
Arket: 75x69 Lysmål: 68,5x62
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 20 500
Komposisjon 1972
74
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1972(1972)

Serigrafi, lysmål
65x49
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -72-

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
75

Serigrafi, lysmål
68x67
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
76

Serigrafi
80x57,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Sort sol
77
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Sort sol

Serigrafi, lysmål
82x66
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 65 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på