Katalog
25 år Jubileumsauksjonen Fokus 1900

Auksjon torsdag 23. november 2017 kl 18:00

Visning 15. - 23. november

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Katalog

{lot.title}
1
Ulving, Even(1863-1952)Rutebåten ved kai i Åsgårdstrand

Olje på lerret
72x100
Signert nede t.v.: E Ulving

NOK 40 000–60 000USD 4 900–7 300EUR 4 200–6 300
Gi forhåndsbud
{lot.title}
2
Munthe, Gerhard(1849-1929)Interiør fra kunstnerens spisestue på Lagåsen 1909(1909)

Olje på lerret
68x100,5
Signert og datert nede t.v.: Gerhard Munthe. 1909.

NOK 300 000–400 000USD 36 700–48 900EUR 31 700–42 200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
3
Lund, Henrik(1879-1935)Sittende akt

Olje på lerret
106x78
Signert nede t.h.: Henrik Lund

Gi forhåndsbud
{lot.title}
4
Onsager, Søren(1878-1946)Fra Hovedøen 1921(1921)

Olje på lerret
39x48
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Hovedöen 6/8 21. S. O.

NOK 15 000–20 000USD 1 800–2 400EUR 1 600–2 100
Gi forhåndsbud
{lot.title}
5
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Interiør

Olje på plate
55x46
Signert og utydelig datert nede t.h.: Thv. Erichsen

Gi forhåndsbud
{lot.title}
6
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Utsikt fra Breiseth Hotell 1923(1923)

Olje på plate
31x41
Signert og datert nede t.v.: Thv. Erichsen 23.

NOK 20 000–30 000USD 2 400–3 700EUR 2 100–3 200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
7
Keyser, Ragnhild(1889-1943)Landskap med hus

Olje på lerret
57,5x48
Signert nede t.h.: R Keyser

NOK 12 000–15 000USD 1 500–1 800EUR 1 300–1 600
Gi forhåndsbud
{lot.title}
8
Gleditsch, Rolf Juell(1892-1984)Fra Assisi, Italia 1920(1920)

Olje på lerret
49x44
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Rolf Juell-Gleditsch Assissi Italia 1920

Gi forhåndsbud
{lot.title}
9
Wigdehl, Michaloff(1857-1921)Høyfjell, Nordland(1908)

Olje på lerret
113x114
Signert nede t.h.: MW

Gi forhåndsbud
{lot.title}
10
Krohg, Per(1889-1965)Peinture 1925(1925)

Olje på lerret
89x73
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg - 25

NOK 60 000–80 000USD 7 300–9 800EUR 6 300–8 400
Gi forhåndsbud
{lot.title}
11
Krohg, Per(1889-1965)Kvinne mater måker 1956(1956)

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg -1956

Gi forhåndsbud
{lot.title}
12
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne og barn på brygge

Olje på lerret
103x109
Signert nede t.h.: A - Kavli

Gi forhåndsbud
{lot.title}
13
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne på hagetrapp

Olje på lerret
108x110
Dobbelsignert nede t.v. og nede t.h.: A - Kavli -

NOK 150 000–200 000USD 18 400–24 500EUR 15 800–21 100
Gi forhåndsbud
{lot.title}
14
Kavli, Arne(1878-1970)Damer med solhatt(1936)

Olje på lerret
70x81
Signert nede t.h.: A-Kavli

NOK 80 000–100 000USD 9 800–12 200EUR 8 400–10 600
Gi forhåndsbud
{lot.title}
15
Aulie, Reidar(1904-1977)Sneen smelter 1962(1962)

Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.h.: Aulie -62

Gi forhåndsbud
{lot.title}
16
Kihle, Harald(1905-1997)Lauving 1941(1941)

Olje på plate
46x53,5
Signert og datert nede t.v.: H Kihle - 1941

Gi forhåndsbud
{lot.title}
17
Holbø, Halvdan(1907-1995)Kveld, La Gaude 1931(1931)

Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.v.: Halvdan Holbö 31.

NOK 10 000–15 000USD 1 200–1 800EUR 1 100–1 600
Gi forhåndsbud
{lot.title}
18
Jorde, Lars(1865-1939)Høstlandskap 1920(1920)

Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 20

Gi forhåndsbud
{lot.title}
19
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Badende

Olje på lerret
88x104
Signert nede t.h.: R K

NOK 30 000–50 000USD 3 700–6 100EUR 3 200–5 300
Gi forhåndsbud
{lot.title}
20
Lund, Unni(1914-2007)I et blått rom 1977(1977)

Olje på lerret
90x100
Signert og datert nede t.h.: Unni Lund -77

NOK 30 000–40 000USD 3 700–4 900EUR 3 200–4 200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
21
Butenschøn, Ragnhild(1912-1992)Vintråkkerske

Bronse
H: 41,5 cm.
Usignert

Gi forhåndsbud
{lot.title}
22
Torgersen, Jon Otto(1939-)Den første skoledag

Bronse
H: 100 cm.
Signert på plinten: Jon Torgersen

NOK 70 000–90 000USD 8 600–11 000EUR 7 400–9 500
Gi forhåndsbud
{lot.title}
23
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1957(1957)

Olje på plate
50x65
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 57

Gi forhåndsbud
{lot.title}
24
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1956(1956)

Olje på plate
50x64,5
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 56

Gi forhåndsbud
{lot.title}
25
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1980(1980)

Gouache på papir
Arket: 25x38 Lysmål: 24x37
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 80

NOK 10 000–12 000USD 1 200–1 500EUR 1 100–1 300
Gi forhåndsbud
{lot.title}
26
Heramb, Thore(1916-2014)Fra Iladalen 1950(1950)

Gouache, lysmål
37x58,5
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 50

Gi forhåndsbud
{lot.title}
27
Weidemann, Jakob(1923-2001)Hus i landskap

Olje på lerret
29x34
Signert nede t.v.: Weidemann.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
28
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1967(1967)

Olje på lerret
41x50
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 67.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
29
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon(1975)

Olje på lerret
120x100
Signert nede t.v.: Gunnar S.

NOK 400 000–600 000USD 48 900–73 400EUR 42 200–63 300
Gi forhåndsbud
{lot.title}
30
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Bevegelse i rom

Olje på lerret
140x180
Signert nede t.v.: Gunnar S.

NOK 1 000 000–1 500 000USD 122 300–183 500EUR 105 600–158 300
Gi forhåndsbud
{lot.title}
31

Olje på lerret
80x80
Signert nede t.v.: Gunnar S.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
32
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Olje på lerret
69x74,5
Signert nede t.h.: G.S.G.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
33
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Ansikter 1945(1945)

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.v.: Gunnar S. G. -45

NOK 50 000–70 000USD 6 100–8 600EUR 5 300–7 400
Gi forhåndsbud
{lot.title}
34
Heramb, Thore(1916-2014)På Kråkerholmen 1950(1950)

Olje på lerret
68x77

Gi forhåndsbud
{lot.title}
35
Heramb, Thore(1916-2014)Det regner 1980(1980)

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb -80

Gi forhåndsbud
{lot.title}
36
Heramb, Thore(1916-2014)Sent på året 1975(1975)

Olje på lerret
39x56
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 75

Gi forhåndsbud
{lot.title}
37
Weidemann, Jakob(1923-2001)Mannsfigur i bylandskap

Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: Weidemann

Gi forhåndsbud
{lot.title}
38
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Olje på huntonittplate
65x81
Signert nede t.h.: Weidemann

Gi forhåndsbud
{lot.title}
39
Weidemann, Jakob(1923-2001)Vogn, dukke og fugl i blomstereng 1955(1955)

Olje på lerret
98x136
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 55

Gi forhåndsbud
{lot.title}
40
Weidemann, Jakob(1923-2001)Engblomster 1969 (1969)

Olje på lerret
62x67
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 69.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
41
Widerberg, Frans(1934-2017)2 mennesker

Olje på lerret
59x50
Signert nede på midten: Frans W

Gi forhåndsbud
{lot.title}
42
Warsinski, Richard(1937-1996)Tre figurer

Akvarell og pastell på papir, lysmål
55x75
Signert nede t.h.: Warsinski

Gi forhåndsbud
{lot.title}
43
Warsinski, Richard(1937-1996)To figurer

Pastell og akvarell på papir, lysmål
78X102
Signert nede t.v.: Warsinski

Gi forhåndsbud
{lot.title}
44
Sitter, Inger(1929-2015)Nordisk 1960(1960)

Olje på lerret
42x60
Signert og datert oppe t.h.: Sitter -60

Gi forhåndsbud
{lot.title}
45
Widerberg, Frans(1934-2017)Utsyn mot Torvøya og Hjelp

Olje på lerret
58x113
Signert nede t.h.: Frans

Gi forhåndsbud
{lot.title}
46
Opdahl, Ørnulf(1944-)Kvinneakt 1987(1987)

Pastell og gouache på papir, lysmål
64x67
Signert og datert nede t.v.: Örnulf Opdahl 87.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
47
Opdahl, Ørnulf(1944-)Figur 1976(1976)

Olje på lerret
30x30
Signert og datert oppe t.v.: Ørnulf Opdahl -1976

Gi forhåndsbud
{lot.title}
48
Tveter, Kåre(1922-2012)Sommerregn(1990)

Olje på lerret
40x50
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Gi forhåndsbud
{lot.title}
49
Tveter, Kåre(1922-2012)Tordenangst (Barndomsminne)(1991)

Olje på lerret
35x45

NOK 8 000–10 000USD 1 000–1 200EUR 800–1 100
Gi forhåndsbud
{lot.title}
50
Wold, Roar(1926-2001)Det røde fjellet, Vence

Akvarell på papir, lysmål
104x76
Signert nede t.h.: Roar Wold

Gi forhåndsbud
{lot.title}
51
Sandberg, Tom(1953-2014)Uten tittel (Rør)

C-print
96x130
Usignert

Gi forhåndsbud
{lot.title}
52
Sandberg, Tom(1953-2014)Uten tittel (Bro)

C-print
81x108
Usignert

Gi forhåndsbud
{lot.title}
53
Sandberg, Tom(1953-2014)Uten tittel (Fly) 2004(2004)

C-print
80x100
Signert og datert nede t.h.: Tom Sandberg 2004 Nummerert nede t.v.: 8-15

Gi forhåndsbud
{lot.title}
54
Sandberg, Tom(1953-2014)Uten tittel (Sølepytt) (Hull) og (Sten)(1990, 1991 og 1987)

C-print
Lysmål, 9,5x14,5
Alle signert og datert på baksiden av innrammingen, henholdsvis: Tom Sandberg 1990, 1991 og 1987

Gi forhåndsbud
{lot.title}
55
Kleiva, Per(1933-2017)Amerikanske sommarfuglar 1971(1971)

Serigrafi
Arket: 99,5x75 Lysmål: 93x70
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva - 71

Gi forhåndsbud
{lot.title}
56
Savio, John(1902-1938)Børvasstindene I

Tresnitt trykket i svart på tynt japanpapir
25,5x33,5
Signert nede t.h.: John Savio

NOK 7 000–9 000USD 900–1 100EUR 700–1 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
57
Savio, John(1902-1938)April

Tresnitt trykket i svart på tynt gulhvitt papir
25x34
Signert nede t.h.: John Savio

Gi forhåndsbud
{lot.title}
58
Sørensen, Henrik(1882-1962)Sittende dame 1934(1934)

Kullstift på middels tynt gulhvitt papir, fiksert
38,5x30,5
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.h.: Til min ven Krafft fra onkel HS 1934

Gi forhåndsbud
{lot.title}
59
Nesch, Rolf(1893-1975)Sankt Sebastian Fragment(1941)

Fargemetalltrykk
65,5x50 Trykkmål: 60x43
Signert nede t.h.: Nesch

Gi forhåndsbud
{lot.title}
60
Toulouse-Lautrec, Henri(1864-1901)Portrett av en skuespillerinne(Ca. 1913)

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
39x31,5
Usignert

Gi forhåndsbud
{lot.title}
61
Fjell, Kai(1907-1989)Stjernebilder(1967)

Serigrafi, lysmål
37x70
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Gi forhåndsbud
{lot.title}
62
Fjell, Kai(1907-1989)Søstrene(1968)

Serigrafi, lysmål
42x58
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Gi forhåndsbud
{lot.title}
63
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden(1970)

Serigrafi, lysmål
53x38,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Gi forhåndsbud
{lot.title}
64
Fjell, Kai(1907-1989)Bølgen(1948)

Fargelitografi, lysmål
48,5x56,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Gi forhåndsbud
{lot.title}
65
Fjell, Kai(1907-1989)Ung pike(1961)

Fargelitografi, lysmål
38x30
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Gi forhåndsbud
{lot.title}
66

Litografi med håndkolorering, lysmål
39,5x52
Signert nede t.h.: Weidemann

Gi forhåndsbud
{lot.title}
67

Gouache på papir, lysmål
29x40

Gi forhåndsbud
{lot.title}
68
Widerberg, Frans(1934-2017)Svever

Litografi, lysmål
62x83
Signert nede t.h.: Frans Widerberg

Gi forhåndsbud
{lot.title}
69
Widerberg, Frans(1934-2017)Rytter

Litografi, lysmål
83x62
Signert nede t.v.: F W

Gi forhåndsbud
{lot.title}
70

Serigrafi, lysmål
43x54
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
71

Serigrafi, lysmål
45x62
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
72

Serigrafi, lysmål
43x54
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
73

Serigrafi
Arket: 75x69 Lysmål: 68,5x62
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
74
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1972(1972)

Serigrafi, lysmål
65x49
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -72-

Gi forhåndsbud
{lot.title}
75

Serigrafi, lysmål
68x67
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
76

Serigrafi
80x57,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
77
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Sort sol

Serigrafi, lysmål
82x66
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Gi forhåndsbud

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her