Auksjon tirsdag 22. mai 2001 kl 18:00

Grev Wedels Klassiske

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Fra Hegdehaugen 1885
1
Anker, Annette(1851-1885)Fra Hegdehaugen 1885

Olje på lerret
30x42
Signert og datert nede t.h.: Annette Anker. 1885.

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Interiør fra Våge 1903
2
Tannæs, Marie(1854-1939)Interiør fra Våge 1903

Olje på lerret
55x70
Signert og datert nede t.h.: Marie Tannæs. 1903.

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Gammelt interiør
3
Gundersen, Helene(1858-1934)Gammelt interiør

Olje på lerret
75x95
Signert nede t.v.: Helene Gundersen

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 42 000
I lampelys 1885
4
Soot, Eyolf(1859-1928)I lampelys 1885

Olje på lerret
125x97
Signert og datert nede t.v.: Eyolf Soot 1885

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 320 000
Til kirke på Strynsvannet i Nordfjord
5
Dahl, Hans(1849-1937)Til kirke på Strynsvannet i Nordfjord

Olje på lerret
93x145
Signert nede t.h.: Hans - Dahl.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 200 000
Kjøkkeninteriør med kvinne, høne og vaktler 1876
6
Lorck, Karl(1829-1882)Kjøkkeninteriør med kvinne, høne og vaktler 1876

Olje på lerret
63x51
Signert og datert nede t.v.: C Lorck 76

Vurdering
Tilslag
NOK 72 000
Klosterbibliotek 1881
7
Lerche, Vincent Stoltenberg(1837-1892)Klosterbibliotek 1881

Olje på lerret
53x79
Signert og datert nede t.h.: Vinc. St-Lerche 81.

Vurdering
Kvinne i fjellandskap
8
Barlag, Philip(1840-1913)Kvinne i fjellandskap

Olje på lerret
27x21
Signert nede t.v. : Barlag.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Kvinne med risknippe i vinterlandskap 1875
9
Thaulow, Frits(1847-1906)Kvinne med risknippe i vinterlandskap 1875

Olje på papir, oppklebet på plate
27,5x21,5
Signert og datert nede t.h.: Fritz Thaulow. 75

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Hummerfisker, Hankø
10
Ulving, Even(1863-1952)Hummerfisker, Hankø

Olje på lerret
37x51
Signert nede t.v.: E. Ulving.

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Robåt i vinteropplag
11
Ulving, Even(1863-1952)Robåt i vinteropplag

Olje på lerret
45x59
Signert nede t.h.: E. Ulving.

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Tilslag
NOK 14 000
Terningspillende gategutter
12
Werenskiold, Sophie Thomesen(1849-1926)Terningspillende gategutter

Olje på lerret
92x70
Usignert

Vurdering
Kvinne og gutt i interiør
13
Grønvold, Bernt(1859-1923)Kvinne og gutt i interiør

Olje på lerret
80x64
Signert oppe t.h.: Bernt Grønvold

Vurdering
Tilslag
NOK 46 000
Interiør med rød stol
14
Kielland, Kitty(1843-1914)Interiør med rød stol

Olje på plate
41x32
Signert nede t.h.: Kitty L Kielland

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 800 000
Fjordlandskap med folkeliv 1880
15
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fjordlandskap med folkeliv 1880

Olje på lerret
63x97
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen. Df 1880-

Vurdering
Tettsted i Sognefjorden med sognejakter
16
Normann, Adelsteen(1848-1918)Tettsted i Sognefjorden med sognejakter

Olje på lerret
38x58
Signert nede t.v.: A Normann Dsf

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Sæbø i Sundfjord 1892
17
Askevold, Anders(1834-1900)Sæbø i Sundfjord 1892

Olje på lerret
45x75
Signert og datert nede t. h.: A. Askevold. 1892.

Vurdering
Tilslag
NOK 75 000
To vassende kyr 1881
18
Skredsvig, Christian(1854-1924)To vassende kyr 1881

Olje på mahogniplate
24x33
Signert og datert nede t.v.: Chr. Skredsvig Paris. 1881.

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 110 000
Etter solnedgang, Eggedal 1896
19
Skredsvig, Christian(1854-1924)Etter solnedgang, Eggedal 1896

Olje på lerret
94x120
Signert og datert nede t.h.: Skredsvig. 96.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 320 000
Vår
20
Thaulow, Frits(1847-1906)Vår

Olje på lerret
81x65
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Vurdering
NOK 600 000–800 000
Tilslag
NOK 680 000
Vår
21
Thaulow, Frits(1847-1906)Vår

Fargeradering, lysmål
62x47
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Ved Canale Grande, Venezia
22
Thaulow, Frits(1847-1906)Ved Canale Grande, Venezia

Olje på lerret
56x47
Signert nede t. h.: Frits Thaulow.

Vurdering
Tilslag
NOK 165 000
Natt. Nord-Frankrike
23
Thaulow, Frits(1847-1906)Natt. Nord-Frankrike

Olje på lerret
27x34
Signert nede t. v.: F. T.

Vurdering
Fransk landsbygate 1905
24
Thaulow, Frits(1847-1906)Fransk landsbygate 1905

Olje på plate
32x40
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 1905

Vurdering
Tilslag
NOK 90 000
Blomsterstudie 1887
25
Dubois, Valborg Olsen(1860-1908)Blomsterstudie 1887

Pastell på lerret
80x44
Signert og datert oppe t.h.: Valborg-Olsen 1887

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Høyonn
26
Bølling, Sigrid(1852-1917)Høyonn

Olje på lerret
61x99
Signert nede t.v.: S. Bølling:

Vurdering
Tilslag
NOK 85 000
Ivan Wolkof med sin balalaika
27
Krohg, Christian(1852-1925)Ivan Wolkof med sin balalaika

Olje på lerret
48x32
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Portrett av Johanne Henrikke Scheel 1879
28
Scheel, Benedicte(1851-1929)Portrett av Johanne Henrikke Scheel 1879

Olje på lerret, oppklebet på plate
27x20
Signert og datert på midten t.h.: B. Scheel. 1879.

Vurdering
Los
29
Ancher, Michael(1849-1927)Los

42x34
Signert nede t. h.: MA

Vurdering
Portrett av Barbra Ihlen Larssen
30
Krohg, Christian(1852-1925)Portrett av Barbra Ihlen Larssen

Olje på plate
87x85
Signert nede t.v.: C Krohg

Vurdering
NOK 80 000
Tilslag
NOK 70 000
Bestemors fortelling 1854
31
Tidemand, Adolph(1814-1876)Bestemors fortelling 1854

Olje på lerret
40x33
Signert og datert nede t.v.: A Tidemand. 54.

Vurdering
NOK 600 000–800 000
Tilslag
NOK 840 000
To mennesker i robåt
32
Barlag, Philip(1840-1913)To mennesker i robåt

Olje på lerret
27x44
Signert nede t.h.: Barlag.

Vurdering
Tilslag
NOK 17 500
Bunadkledd kvinne i skogslandskap
33
Barlag, Philip(1840-1913)Bunadkledd kvinne i skogslandskap

Olje på lerret
42x63
Signert nede t.h.: Barlag.

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Stien ved bondegården
34
King, Yeend(1855-1924)Stien ved bondegården

Olje på lerret
51x76
Signert nede t.h.: Yeend King.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Fra Holmestrand
35
Müller, Morten(1828-1911)Fra Holmestrand

Olje på lerret
43x70
Signert nede t.v.: Morten Müller

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 20 000
Kyr og budeie ved tjern
36
Skredsvig, Christian(1854-1924)Kyr og budeie ved tjern

Olje på lerret
45x67
Signert nede t.v.: Skredsvig

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 200 000
Gaustatoppen
37
Balke, Peder(1804-1887)Gaustatoppen

Olje på plate
47x58
Signert nede t.h.: Balke

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
Fra Melsomvik
38
Balke, Peder(1804-1887)Fra Melsomvik

Olje på lerret
50x64
Signert nede t.h.: Balke.

Vurdering
NOK 200 000
Kunstnerens søster Margrethe 1880
39
Gram Kleen, Andrea(1853-1927)Kunstnerens søster Margrethe 1880

Olje på lerret
36,5x36,5
Signert og datert nede t.h.: 80 AG

Vurdering
Tilslag
NOK 39 000
Fire kyr i landskap 1885
40
Askevold, Anders(1834-1900)Fire kyr i landskap 1885

Olje på lerret
36x50
Signert og datert nede t.h.: A. Askevold Ddf. 1885.

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Fjellandskap med gård og to kyr
41
Askevold, Anders(1834-1900)Fjellandskap med gård og to kyr

Olje på lerret
40x58
Signert nede t.h.: A Askevold.

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Sittende kvinne
42
Krohg, Christian(1852-1925)Sittende kvinne

Olje på plate
92x52
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 90 000 med forbehold
Slagscene
43
Thaulow, Frits(1847-1906)Slagscene

Olje på plate og collage
27x80
Usignert. Påtegnet nede t.v.: Alfonso Neuville -77. Parodi på Neuvilles slagscener. Antagelig malt i 1877.

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Fossefall i Norge 1894
44
Thaulow, Frits(1847-1906)Fossefall i Norge 1894

Olje på lerret
59x93
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow 94.

Vurdering
NOK 300 000
Tilslag
NOK 290 000
Anemoner 1924
45
Peterssen, Eilif(1852-1928)Anemoner 1924

Olje på lerret
50x41
Signert og datert nede t.h.: Eilif P 24

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Fra Sandø 1899
46
Peterssen, Eilif(1852-1928)Fra Sandø 1899

Olje på lerret
36x44
Signert og datert nede t. h.: Eilif P 99.

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Utsikt fra Borgen mot Bygdøy 1859
47
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Utsikt fra Borgen mot Bygdøy 1859

23x28
Signert og datert nede t.v.: JF Eckersberg. 1859.

Vurdering
NOK 100 000
Tilslag
NOK 80 000
Norsk landskap 1855
48
Saal, Georg(1818-1870)Norsk landskap 1855

Olje på lerret
90x139
Signert og datert nede t.h.: G. Saal Baden Baden 1855.

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Fra Jæren. Ogna, sommer 1901
49
Collett, Frederik(1839-1914)Fra Jæren. Ogna, sommer 1901

Olje på lerret
47x73
Signert og datert nede t.v.: FC 01

Vurdering
Kvinner og mann på landevei ved landsby
50
Munthe, Ludvig(1841-1896)Kvinner og mann på landevei ved landsby

Olje på lerret
67x100
Signert nede t.v.: L Munthe.

Vurdering
Tilslag
NOK 64 000
Teatermotiver
51
Kavli, Arne(1878-1970)Teatermotiver

Olje på ovalt lerret, oppklebet på oval plate
85x58
og olje på plate Alle signert: A. K.

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Oppstilling med blomster i vase
52
Kavli, Arne(1878-1970)Oppstilling med blomster i vase

Olje på lerret
76x64
Signert nede t.h.: A. Kavli

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 40 000
Kommer han ikke snart? 1917. Fra kunstnerens hjem
53
Munthe, Gerhard(1849-1929)Kommer han ikke snart? 1917. Fra kunstnerens hjem

Olje på lerret
69x100
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Gerhard Munthe 1917 Lysaker.

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Fra Sandvikselven
54
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Sandvikselven

Olje på lerret
70x100
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
NOK 25 000–35 000
Tilslag
NOK 30 000
Kystlandskap
55
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap

Olje på lerret
88x120
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
NOK 150 000
Tilslag
NOK 80 000 med forbehold
Fra Sevilosen ved Savallen 1907
56
Peterssen, Eilif(1852-1928)Fra Sevilosen ved Savallen 1907

Olje på lerret
75x95
Signert og datert nede på midten: Eilif P 07

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 130 000
Skibbrudd 1890
57
Hansteen, Nils(1855-1912)Skibbrudd 1890

Olje på lerret
36x54
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 1890

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Fisketorv
58
Sinding, Otto(1842-1909)Fisketorv

Olje på lerret
38x50
Signert nede t. v.: Otto Sinding

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Høstaften
59
Svarstad, Anders(1869-1943)Høstaften

Olje på lerret
57x74
Signert nede t.h.: A C Svarstad

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000 med forbehold
Regnfull høstdag motiv fra Lilleaker
60
Kolstø, Fredrik(1860-1945)Regnfull høstdag motiv fra Lilleaker

Olje på lerret
57x74
Signert nede t.v.: Fredrik Kolstö.

Vurdering
Måneskinn Capri
61
Onsager, Søren(1878-1946)Måneskinn Capri

Olje på plate
46x37
Signert nede t.h.: S. O.

Vurdering
Stashatt 1904
62
Onsager, Søren(1878-1946)Stashatt 1904

Olje på lerret
100x73
Signert og datert nede t.v.: Søren Onsager 1904.

Vurdering
Fiskeren og hans datter 1861
63
Tidemand, Adolph(1814-1876)Fiskeren og hans datter 1861

Olje på lerret
30x33,5
Signert og datert nede t.v.: A. Tidemand. 1861.

Vurdering
NOK 500 000–600 000
Fiskeboder Svolvær i Lofoten 1893
64
Grimelund, Johannes(1842-1917)Fiskeboder Svolvær i Lofoten 1893

Olje på lerret
92x148
Signert og datert nede t.v.: Grimelund. 1893.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Havneparti 1885
65
Grimelund, Johannes(1842-1917)Havneparti 1885

Olje på lerret
38x56
Signert og datert nede t.v.: Grimelund 1885

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 40 000
Fembøring i storm
66
Berg, Gunnar(1863-1893)Fembøring i storm

24x38
Signert nede t.v.: Gunnar Berg

Vurdering
NOK 70 000
Tilslag
NOK 58 000
Fjordlandskap
67
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap

Olje på lerret
50x70
Signert nede t.h.: A Normann.

Vurdering
Tilslag
NOK 46 000
Ung bunadkledd kone med hund
68
Ender, Axel(1853-1920)Ung bunadkledd kone med hund

Olje på lerret
46x38
Signert nede t.v.: Axel Ender-

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Hest og vogn med to kvinner og mann
69
Ender, Axel(1853-1920)Hest og vogn med to kvinner og mann

Olje på lerret
58x84
Signert nede t.h.: Axel Ender -

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Skiløpere
70
Ender, Axel(1853-1920)Skiløpere

Olje på lerret
60x90
Signert nede t.h.: Axel Ender.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 155 000
71
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Streik

Olje på papir, oppklebet på lerret
42x57
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen

Vurdering
NOK 70 000
Aspen blør 1908
72
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Aspen blør 1908

Pastell på papir, oppklebet på plate, lysmål
66x52
Signert og datert nede t.h.: Th Kittelsen 1908.

Vurdering
NOK 400 000
Fra Olav den Helliges saga
73
Egedius, Halfdan(1877-1899)Fra Olav den Helliges saga

Blyant på papir
11x9 til 11x27
8 stk. Selges samlet. Skisser til Snorre.

Vurdering
NOK 25 000–35 000
Tilslag
NOK 17 000
Markarbeidere Eika 1893
74
Egedius, Halfdan(1877-1899)Markarbeidere Eika 1893

Blyant på papir, lysmål
11x18
Usignert. Stedsbestemt og datert nede t.v.: Eika Septbr. 93.

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Bislettbekken, Vestre Aker
75
Egedius, Halfdan(1877-1899)Bislettbekken, Vestre Aker

28x24
Signert nede t.h.: HE.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Jaktnymfe 1875
76
Peterssen, Eilif(1852-1928)Jaktnymfe 1875

Olje på plate
50x39
Signert og datert nede t.h.: Eilif Peterssen 75.

Vurdering
Tilslag
NOK 280 000
Oppstilling med epler og potpourrikrukke
77
Gundersen, Helene(1858-1934)Oppstilling med epler og potpourrikrukke

Olje på lerret
55x70
Signert nede t.v.: H Gundersen

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Interiør sommer
78
Gundersen, Helene(1858-1934)Interiør sommer

Olje på lerret
51x61
Signert nede t.h.: Helene Gundersen

Vurdering
Tilslag
NOK 32 000
Interiør vinter
79
Gundersen, Helene(1858-1934)Interiør vinter

Olje på lerret
65x70

Vurdering
Tilslag
NOK 29 000
Norsk landskap med bondegård
80
Thaulow, Frits(1847-1906)Norsk landskap med bondegård

Olje på plate
30x45
Signert nede t.v.: Frits Th.

Vurdering
Tilslag
NOK 72 000
Seilbåt ved kysten
81
Thaulow, Frits(1847-1906)Seilbåt ved kysten

Olje på plate
24x32
Signert nede t.h.: FT

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 54 000
Havneparti med seilskuter og folkeliv 1855
82
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Havneparti med seilskuter og folkeliv 1855

Olje på lerret
70x116
Signert nede t.v.: J: Bennetter.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Vi ror i land 1887
83
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Vi ror i land 1887

Olje på lerret
42x53
Signert og datert nede t.h.: J Bennetter. 1887.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Midnattsol ved Hestmanøy  i Nordland 1883
84
Bøe, Frants(1820-1891)Midnattsol ved Hestmanøy i Nordland 1883

Olje på lerret
25x37
Signert og datert nede t. h.: F Böe Bergen 1883.

Vurdering
Tilslag
NOK 31 000
Roser og liljekonvall 1889
85
Bøe, Frants(1820-1891)Roser og liljekonvall 1889

Olje på plate
20x26
Signert og datert nede t.h.: F Bøe 1889.

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Epler 1866
86
Bøe, Frants(1820-1891)Epler 1866

Olje på lerret
40x48
Signert og datert nede t.h.: F. Bøe 1866.

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000 med forbehold
En spåkvinne spår to unge piker 1854
87
Tidemand, Adolph(1814-1876)En spåkvinne spår to unge piker 1854

Olje på plate
21x19,5
Signert og datert nede t.v.: A Tidemand 54

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 210 000
Fra Nord-Aurdal 1891
88
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Nord-Aurdal 1891

Olje på lerret
65x115
Signert og datert nede t.h.: H F Gude 1891

Vurdering
NOK 500 000–700 000
Tilslag
NOK 800 000
Skogsjø i måneskinn 1853
89
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Skogsjø i måneskinn 1853

Olje på lerret
64x88
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1853

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 400 000
Mann i renessansedrakt sett bakfra
90
Thaulow, Frits(1847-1906)Mann i renessansedrakt sett bakfra

Olje på plate
41x31
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
En munk 1874
91
Thaulow, Frits(1847-1906)En munk 1874

31x20
Signert nede t.h.: Frits Thaulow Stedsbestemt og datert nede t.v.: Carlsruhe 74

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Elveparti med fisker 1879
92
Thaulow, Frits(1847-1906)Elveparti med fisker 1879

Olje på mahogniplate
40x31
Signert, noe utydelig stedsbestemt, eller dedisert, og datert nede t.h.: An..(?) 79 FT.

Vurdering
Tilslag
NOK 58 000
Kunstnerens far
93
Thaulow, Frits(1847-1906)Kunstnerens far

Olje på plate
27x23
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 18 500
Hornblåser
94
Sinding, Stephan(1846-1922)Hornblåser

Bronse
H: 32 cm.
Signert på plinten: Stephan Sinding.

Vurdering
NOK 12 000
Tilslag
NOK 15 500
Kølnerdomen 1889
95
Grønneberg, Hulda(1844-1924)Kølnerdomen 1889

28x41
Signert nede t.h.: Hulda Grønneberg

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 5 000
Fisker i måneskinn
96
Jacobsen, Sophus(1833-1912)Fisker i måneskinn

Olje på lerret
106x86
Signert nede t.v.: S. Jacobsen

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 65 000
Isfiske 1916
97
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Isfiske 1916

Olje på lerret
45x80
Signert og datert nede t.h.: J. Ekenæs. 1916.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Studie fra Balholm 1845
98
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Studie fra Balholm 1845

22x38
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: HFG Balholm 21de Juli 45

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 50 000
Isskjæring ved Lillehammer 1922
99
Mønsted, Peder(1859-1941)Isskjæring ved Lillehammer 1922

Olje på lerret
42x56
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: P Mönsted. Lillehammer. 1922.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 100 000
Oppstilling med blomster 1919
100
Kavli, Arne(1878-1970)Oppstilling med blomster 1919

Olje på lerret
76x64
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli. 19.

Vurdering
Tilslag
NOK 72 000
101
Dahl, Cecilie(1858-1943)Sittende gutt i landskap 1911

Olje på lerret
80x101
Signert og datert nede t.h.: Cecilie Dahl 1911

Vurdering
Gutteportretter
102
Berg, Hans Johan Frederik(1813-1874)Gutteportretter

Akvarell, lysmål
43x28
Begge signert nede t.v.: HJF Berg Den ene stedsbestemt og datert nede t.v.: London 1871

Vurdering
NOK 15 000
Fra Stalheim
103
Askevold, Anders(1834-1900)Fra Stalheim

Olje på plate, oppklebet på lerret
52x40
Signert nede t.v.: A. Askevold

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Fra Bodø havn syd
104
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fra Bodø havn syd

Olje på lerret
76x95
Signert nede t.h.: A Normann

Vurdering
Tilslag
NOK 150 000
Skogstjern
105
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Skogstjern

Olje på lerret
65x63
Signert nede t.v.: Ludv. Skramstad

Vurdering
Tilslag
NOK 29 000
Vinglass
106
Ukjent, kunstnerVinglass

Gråligglass
H: 20cm.
"Chrystal Desert". Nøstetangen, ca. 1750-60.

Vurdering
NOK 40 000–50 000
Tilslag
NOK 72 000
UTGÅR Langseth ved Lillehammer 1919
107
Mønsted, Peder(1859-1941)UTGÅR Langseth ved Lillehammer 1919

Olje på lerret
65x101
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: P Mønsted. Langseth. 1919.

Vurdering

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på