Auksjon torsdag 31. mai 2018 kl 18:00

Fokus 1900

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Under åket
1
Munch, Edvard(1863-1944)Under åket(1896)

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 457x341 mm Motivet: 238x216 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 100 000–150 000USD 12 200–18 300EUR 10 500–15 700
Tilslag
NOK 90 000
Madonna 1896
2
Munch, Edvard(1863-1944)Madonna 1896(1896)

Litografi trykket i svart på tykt grågrønt papir
Arket: 625x470 mm Motivet: 602x442 mm
Signert og datert nede t.h.: Edvard Munch 1896

Vurdering
NOK 3 000 000–3 500 000USD 365 500–426 500EUR 314 300–366 600
Vinternatt i Rondane 1917
3
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternatt i Rondane 1917(1917)

Fargelitografi
68x76
Signert med blyant nede t.h.: Sohlberg

Vurdering
NOK 250 000–350 000USD 30 500–42 600EUR 26 200–36 700
Tilslag
NOK 320 000
Barn heiser det norske flagg 1910
4
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Barn heiser det norske flagg 1910(1910)

Olje på lerret
133x105
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1910

Vurdering
NOK 200 000–300 000USD 24 400–36 600EUR 21 000–31 400
Tilslag
NOK 200 000
Potteplante i vindu 1924
5
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Potteplante i vindu 1924(1924)

Olje på tykt hvitt papir, oppklebet på lerret
55x46
Signert og datert nede t.v: Thv. Erichsen 24.

Vurdering
NOK 80 000–100 000USD 9 700–12 200EUR 8 400–10 500
Tilslag
NOK 70 000
Elvelandskap 1930
6
Holbø, Kristen(1869-1953)Elvelandskap 1930(1930)

Olje på lerret
55x65
Signert og datert nede t.v.: K Holbö. 30.

Vurdering
NOK 10 000–15 000USD 1 200–1 800EUR 1 000–1 600
Fortun i Sogn 1928
7
Holbø, Kristen(1869-1953)Fortun i Sogn 1928(1928)

Olje på lerret
55x65
Signert og datert nede t.v.: K Holbö 28.

Vurdering
NOK 15 000–20 000USD 1 800–2 400EUR 1 600–2 100
Grått vær 1916
8
Sørensen, Henrik(1882-1962)Grått vær 1916(1916)

Olje på lerret
54x46
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: HS 16

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Portrett av maleren Georg Backer Berg
9
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)Portrett av maleren Georg Backer Berg

Olje på lerret, stiftet opp på plate
39x38
Signert nede t.v.: T. Gjesdal

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Landskap mot høst, Soon 1922
10
Onsager, Søren(1878-1946)Landskap mot høst, Soon 1922(1922)

Olje på lerret
90x72
Signert og datert nede t.v.: Sören Onsager 1922

Vurdering
NOK 20 000–30 000USD 2 400–3 700EUR 2 100–3 100
Tilslag
NOK 20 000
Fra Røisheim 1919
11
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fra Røisheim 1919(1919)

Olje på lerret
54x72
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Gerhard Munthe. Röisheim. 1919.

Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 4 900–7 300EUR 4 200–6 300
Tilslag
NOK 115 000
Soleienatt
12
Astrup, Nikolai(1880-1928)Soleienatt(Før 1915)

Fargetresnitt med håndkolorering
36,6x46,9
Signert nede t.v. N. Astrup

Vurdering
NOK 700 000–900 000USD 85 300–109 700EUR 73 300–94 300
Tilslag
NOK 700 000
Julaften på Sandalstrand
13
Astrup, Nikolai(1880-1928)Julaften på Sandalstrand(Før 1918)

Tresnitt trykket i svart og lavering på tynt papir
33x50
Signert nede t.v.: N Astrup

Vurdering
NOK 120 000–150 000USD 14 600–18 300EUR 12 600–15 700
Tilslag
NOK 120 000
Fra Rønnes
14
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes

Olje på lerret
80x88
Signert nede t.v.: A. Kavli

Vurdering
Tilslag
NOK 85 000
Høysommer, fra Rønnes
15
Kavli, Arne(1878-1970)Høysommer, fra Rønnes

Olje på lerret
45x51
Signert nede t.h.: A. Kavli.

Vurdering
Tilslag
NOK 160 000
Oppstilling med gule tulipaner i mugge
16
Wold-Torne, Oluf(1867-1919)Oppstilling med gule tulipaner i mugge

Olje på lerret
85x92
Signert nede t.h.: O Wold Torne.

Vurdering
NOK 300 000–400 000USD 36 600–48 700EUR 31 400–41 900
Vindusvask i Paris 1927
17
Krohg, Per(1889-1965)Vindusvask i Paris 1927(1927)

Olje på plate
55x46
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 1927

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Kvinne ved portiere 1931
18
Krohg, Per(1889-1965)Kvinne ved portiere 1931(1931)

Olje på plate
73x60
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg -31

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Ved bryggen 1930
19
Wankel, Charlotte(1888-1969)Ved bryggen 1930(1930)

Olje på lerret
88x80
Signert og datert nede t.h.: CW 1930

Vurdering
NOK 300 000USD 36 600EUR 31 400
Tilslag
NOK 660 000
Komposisjon 1951
20
Brodersen, Baard(1927-2001)Komposisjon 1951

Olje på lerret
48x36
Signert og datert nede t.v.: Baard Brodersen 51.

Vurdering
NOK 8 000–10 000USD 1 000–1 200EUR 800–1 000
Tilslag
NOK 25 000
To figurer
21
Bull, Hjalmar(1884-1961)To figurer(1936)

Olje på lerret
120x102
Signert nede t.v.: HB.

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Julen med gleder, December 1946
22
Riis, Bendik(1911-1988)Julen med gleder, December 1946(1946)

Blyant og pastell på papir, lysmål
31x35
Signert og datert nede t.v.: "tegnet. av. "Herr. Kunstmaleren Bendik. Riis.". "december" "år". 1946"

Vurdering
NOK 12 000–15 000USD 1 500–1 800EUR 1 300–1 600
Tilslag
NOK 35 000
 Portrett - Bølgene toner 1942
23
Riis, Bendik(1911-1988) Portrett - Bølgene toner 1942(1942)

Olje på plate
80x65
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis 1942

Vurdering
Tilslag
NOK 24 000
Frigjøringen 1948
24
Ekeland, Arne(1908-1994)Frigjøringen 1948(1948)

Olje på plate
61x50
Signert og datert nede t.v.: Ekeland 48

Vurdering
NOK 60 000–80 000USD 7 300–9 700EUR 6 300–8 400
Tilslag
NOK 60 000
Utsikt fra et vindu
25
Rian, Johs.(1891-1981)Utsikt fra et vindu

Olje på lerret
61x49
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Toilette
26
Rian, Johs.(1891-1981)Toilette

Olje på lerret
90x67
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Kvinne i interiør 1931
27
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne i interiør 1931(1931)

Olje på plate
50x44,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: J Rian Paris 1931

Vurdering
Tilslag
NOK 410 000
Kvinne ved vindu
28
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne ved vindu

Olje på lerret
79x64
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
29
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Olje på huntonittplate
65x81
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Havneparti 1955
30
Weidemann, Jakob(1923-2001)Havneparti 1955(1955)

Olje på lerret
30x39,5
Signert og datert nede t.v.: Weidemann. 55

Vurdering
NOK 30 000–40 000USD 3 700–4 900EUR 3 100–4 200
Tilslag
NOK 42 000
Det var en gang 1952
31
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Det var en gang 1952(1952)

Olje på lerret
112x80
Signert og datert nede t.v.: Erik Harry Johannessen. 1952.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Brudens drøm
32
Fjell, Kai(1907-1989)Brudens drøm

Olje på plate
33x24
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Figur 1952
33
Heramb, Thore(1916-2014)Figur 1952(1952)

Olje på lerret
68x53
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 52

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Komposisjon 1954
34
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1954(1954)

Olje på lerret
51x65
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb -54

Vurdering
Ramtonholmen 1954
35
Heramb, Thore(1916-2014)Ramtonholmen 1954(1954)

Olje på lerret
50x65
Signert og datert oppe t.v.: Th. Heramb 54

Vurdering
Komposisjon 1949
36
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1949(1949)

Olje på papir, lysmål
38x58
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb. 49

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Komposisjon 1956
37
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1956(1956)

Olje på plate
50x65
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 56

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Sittende akt
38
Durban, Arne(1912-1993)Sittende akt

Bronse
H: 37,5 cm
Signert på plinten: Durban

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
Byste av liggende baby
39
Haukeland, Arnold(1920-1983)Byste av liggende baby(1951)

Bronse
H: 14 cm
Signert og datert på den ene armen: -51. AH

Vurdering
Mor og barn
40
Ung, Per(1933-2013)Mor og barn

Bronse
H: 67,5 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
No 6 - 1957 Fjell
41
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)No 6 - 1957 Fjell(1957)

Olje og metallfolie på lerret
90x116
Signert og datert nede t.h.: a-e Bergman 1957

Vurdering
NOK 150 000–200 000USD 18 300–24 400EUR 15 700–21 000
Tilslag
NOK 540 000
Kvinnehode 1957
42
Picasso, Pablo(1881-1973)Kvinnehode 1957(1957)

Fargelitografi
65,5x50,5
Signert i blått nede t.v.: Picasso Signert og datert i stenen nede t.h.: Picasso 27.6.57.

Vurdering
Tilslag
NOK 46 000
Figurkomposisjon 1967
43
Picasso, Pablo(1881-1973)Figurkomposisjon 1967(1967)

Radering
54x45
Stempelsignert med sort nede t.h.: Picasso Datert i platen speilvendt oppe t.h.: 4.4.67.

Vurdering
NOK 30 000USD 3 700EUR 3 100
Uten tittel 1966-67
44
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Uten tittel 1966-67(1966-67)

Olje på lerret
165x110
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. Gundersen -66-67.

Vurdering
NOK 600 000–800 000USD 73 100–97 500EUR 62 900–83 800
Tilslag
NOK 600 000
Bevegelse i rom
45
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Bevegelse i rom

Olje på lerret
140x180
Signert nede t.v.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 600 000
Blomster på Ringsveen 1978
46
Weidemann, Jakob(1923-2001)Blomster på Ringsveen 1978(1978)

Olje på lerret
70x70
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 78

Vurdering
NOK 100 000USD 12 200EUR 10 500
Tilslag
NOK 180 000
Blomst i sne 1976
47
Weidemann, Jakob(1923-2001)Blomst i sne 1976(1976)

Olje på lerret
100x100
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 76

Vurdering
NOK 150 000USD 18 300EUR 15 700
Tilslag
NOK 190 000
Epletreet blomstrer 1967
48
Weidemann, Jakob(1923-2001)Epletreet blomstrer 1967(1967)

Olje på lerret
200x147
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: Weidemann 67

Vurdering
NOK 400 000–600 000USD 48 700–73 100EUR 41 900–62 900
Tilslag
NOK 400 000
Gult 1974
49
Advocaat, Gunnvor(1912-1997)Gult 1974(1974)

Olje på lerret
95x105
Signert og datert nede t.v.: Advocaat 74

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Til minne 1987-97
50
Heramb, Thore(1916-2014)Til minne 1987-97(1987-97)

Olje på lerret
100x81
Signert og datert nede nede t.v.: Th. Heramb -87-97

Vurdering
NOK 50 000–70 000USD 6 100–8 500EUR 5 200–7 300
Egget 1968
51
Kleiva, Per(1933-2017)Egget 1968(1968)

Serigrafi, lysmål
69x61 Arket: 70x62
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -68

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Amerikanske sommarfuglar 1971
52
Kleiva, Per(1933-2017)Amerikanske sommarfuglar 1971(1971)

Serigrafi
96,6x71,8
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -71

Vurdering
Tilslag
NOK 150 000
Komposisjon 1984
53
Groth, Jan(1938-2022)Komposisjon 1984(1984)

Kullstift på papir
62x87
Signert og datert nede t.v: Groth 1984

Vurdering
Komposisjon 1988
54
Groth, Jan(1938-2022)Komposisjon 1988(1988)

Kullstift på hvit kartong
62x88
Signert og datert med blyant nede t.v.: Groth 1988

Vurdering
Mona Lisa (Retrospektiv serie)
55
Warhol, Andy(1928-1987)Mona Lisa (Retrospektiv serie)(Ca. 1978-80)

Serigrafi
101x70
Stemplet med "the Estate of Andy Warhol" og stemplene til "the Andy Warhol Foundation for the Visual Arts" og nummerert UP48.68 på baksiden.

Vurdering
Tilslag
NOK 400 000
Vinterregn
56
Tveter, Kåre(1922-2012)Vinterregn(1998)

Olje på lerret
40x50
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Vurdering
Tilslag
NOK 19 000
Colle Umberto No. 192-194 1988
57
Jenssen, Olav Christopher(1954-)Colle Umberto No. 192-194 1988(1988)

Olje på skjellakk-impregnert papir
16,5x26,5
3 stk. 1 av 3 signert nede t.v.: Olav Christopher, og datert nede t.h.: 1988

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Krukke 1990
58
Nupen, Kjell(1955-2014)Krukke 1990(1990)

Høybrent steingods
H: 89 cm
Signert og datert på siden oppe: K. Nupen 90

Vurdering
Tilslag
NOK 110 000
59
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon (2004)

Olje på lerret
65x54
Signert nede t.v.: Sitter

Vurdering
Tilslag
NOK 46 000
Truende
60
Sitter, Inger(1929-2015)Truende (2004)

Olje på lerret
162x130
Signert nede t.h.: Sitter

Vurdering
NOK 180 000–220 000USD 21 900–26 800EUR 18 900–23 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på