Auksjon mandag 11. juni 2018 kl 18:00

Grev Wedels Moderne og Klassiske

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Lesende pike i interiør 1880
1
Sundt-Hansen, Carl(1841-1907)Lesende pike i interiør 1880(1880)

Olje på lerret
38,5x31
Signert og datert nede t.h.: Carl Hansen 1880

Vurdering
NOK 300 000–400 000USD 37 300–49 700EUR 31 100–41 500
Thora 1874
2
Tidemand, Adolph(1814-1876)Thora 1874(1874)

Olje på lerret
18x18
Signert, datert og påtegnet med modellens navn nede t.v.: Thora Trave..d.. (?) Gulsvig 74 A Tidemand.

Vurdering
NOK 80 000–100 000USD 9 900–12 400EUR 8 300–10 400
Tilslag
NOK 130 000
Fiskeren og hans datter 1864
3
Tidemand, Adolph(1814-1876)Fiskeren og hans datter 1864(1864)

Olje på papir, oppklebet på lerret
34x42
Signert og datert nede t.v.: A Tidemand 1864

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000USD 124 300–186 500EUR 103 700–155 500
Folkeliv i Sørfjorden, Hardanger 1860
4
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Folkeliv i Sørfjorden, Hardanger 1860(1860)

Olje på lerret
59x84
Signert og datert nede t.h.: JF Eckersberg. 1860.

Vurdering
Tilslag
NOK 490 000
Oscarshall
5
Hansteen, Asta(1824-1908)Oscarshall(1854)

Olje på papir, oppklebet på plate
26,5x31,5
Usignert

Vurdering
NOK 12 000–15 000USD 1 500–1 900EUR 1 200–1 600
Tilslag
NOK 46 000
Fredriksberg slott, Danmark 1855
6
Henrichsen, Frederik Carsten(1824-1897)Fredriksberg slott, Danmark 1855(1855)

Olje på lerret
36,5x55
Signert og datert nede t.h.: FCH 1855

Vurdering
Tilslag
NOK 39 000
Oppstilling med blomster
7
Bøe, Frants(1820-1891)Oppstilling med blomster

Olje på plate
25,5x32,5
Usignert

Vurdering
NOK 20 000–30 000USD 2 500–3 700EUR 2 100–3 100
Tilslag
NOK 15 000
Fjordlandskap med folkeliv 1888
8
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv 1888(1888)

Olje på lerret
48x82
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1888.

Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 5 000–7 500EUR 4 100–6 200
Tilslag
NOK 35 000
Barn, okse og kuer 1861
9
Askevold, Anders(1834-1900)Barn, okse og kuer 1861(1861)

Olje på lerret
47x63
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold Df. 1861.

Vurdering
NOK 60 000–80 000USD 7 500–9 900EUR 6 200–8 300
Tilslag
NOK 62 000
Morgen ved Ny-Hellesund 1895
10
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Morgen ved Ny-Hellesund 1895(1895)

Olje på lerret
52x87
Signert og datert nede t.h.: Amaldus Nielsen. 1895.

Vurdering
Tilslag
NOK 530 000
Fjordlandskap med folkeliv
11
Dahl, Hans Andreas(1881-1919)Fjordlandskap med folkeliv

Olje på lerret
64x76
Signert nede t.h.: Hans Andreas Dahl

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
En aftenstund
12
Dahl, Hans(1849-1937)En aftenstund

Olje på lerret
57,5x82
Signert nede t.v.: Hans- Dahl.

Vurdering
NOK 50 000–70 000USD 6 200–8 700EUR 5 200–7 300
Tilslag
NOK 90 000
Fra Jæren 1881
13
Ulfsten, Nikolai(1854-1885)Fra Jæren 1881(1881)

Olje på lerret
50x76
Signert og datert nede t.v.: N. Ulfsten -81.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Fra Reine i Lofoten 1880
14
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fra Reine i Lofoten 1880(1880)

Olje på lerret
60x96
Signert og datert nede t.v.: A Normann Dsf 80

Vurdering
Tilslag
NOK 135 000
Fredrikke Gram og datteren Nicoline i hagen på Ask
15
Peterssen, Eilif(1852-1928)Fredrikke Gram og datteren Nicoline i hagen på Ask(1879)

Olje på lerret, oppklebet på plate
23,5x29,5
Usignert

Vurdering
Vår, maleren Karl Nordström
16
Krohg, Christian(1852-1925)Vår, maleren Karl Nordström(1882)

Olje på lerret
43x50
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
NOK 180 000–220 000USD 22 400–27 300EUR 18 700–22 800
Tilslag
NOK 460 000
Landskap med kyr og gjeterjente 1882
17
Skredsvig, Christian(1854-1924)Landskap med kyr og gjeterjente 1882(1882)

Olje på mahogniplate
23x33,5
Signert og datert nede t.v.: Christian Skredsvig. 1882

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Fattig kunstner
18
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Fattig kunstner(Ca. 1880)

Blyant på gulhvitt papir
22x23
Signert nede t.h.: TK.

Vurdering
Langebraata 1897
19
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Langebraata 1897(1897)

Olje på lerret
68x91
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. 1897.

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Kjætten på Dovre
20
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Kjætten på Dovre

Olje på plate
82x56
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen.

Vurdering
NOK 100 000–150 000USD 12 400–18 600EUR 10 400–15 500
Tilslag
NOK 100 000
En sommerdag
21
Kittelsen, Theodor(1857-1914)En sommerdag(1900)

Olje på lerret
46x128
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.

Vurdering
Tilslag
NOK 240 000
Folkeliv på landevei 1889
22
Sinding, Otto(1842-1909)Folkeliv på landevei 1889(1889)

Olje på lerret
65x102
Signert og datert nede t.h.: Otto Sinding München 1889-

Vurdering
Tilslag
NOK 38 000
Fatiguée. Bondekone fra Normandie 1888
23
Bølling, Sigrid(1852-1917)Fatiguée. Bondekone fra Normandie 1888(1888)

Olje på lerret
114x79
Signert og datert nede t.v.: S. Bölling. 1888.

Vurdering
NOK 150 000–200 000USD 18 600–24 900EUR 15 500–20 700
Tilslag
NOK 150 000
Hvilende hest, aftenlys
24
Skredsvig, Christian(1854-1924)Hvilende hest, aftenlys

Olje på lerret
66x81
Signert nede t.v.: Chr Skredsvig.

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
På vei med hest og vogn 1888
25
Munthe, Gerhard(1849-1929)På vei med hest og vogn 1888(1888)

Olje på lerret
79,5x64
Signert og datert nede t.v.: Gerh. Munthe. 1888.

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Elegi II
26
Prins, Eugen(1865-1947)Elegi II(1894)

Olje på lerret
71x64
Signert, stedsbestemt, datert og påtegnet med tittel på baksiden av lerretet: "Elegi. V. Udde 1894. Eugen."

Vurdering
NOK 400 000–600 000USD 49 700–74 600EUR 41 500–62 200
Gjennom vinduet
27
Krohg, Christian(1852-1925)Gjennom vinduet

Olje på plate
54x46
Dobbeltsignert nede t.v. og t.h.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 58 000
Madonna
28
Krohg, Christian(1852-1925)Madonna

Olje på plate
54,5x45,5
Signert nede t.h.: C. Krohg

Vurdering
NOK 200 000–300 000USD 24 900–37 300EUR 20 700–31 100
Portrett av Anders Nielsen, Grimstad
29
Krohg, Christian(1852-1925)Portrett av Anders Nielsen, Grimstad(1890)

Olje på lerret
46x38
Signert nede t.h.: C. Krohg

Vurdering
Fortøyningsring i jern
30
Krohg, Christian(1852-1925)Fortøyningsring i jern

Olje på plate
45x53,5
Signert nede t.v.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 46 000
Kvinneportrett 1901
31
Krohg, Christian(1852-1925)Kvinneportrett 1901(1901)

Olje på lerret
46x38
Signert og datert nede t.v.: C Krohg -01

Vurdering
NOK 20 000–25 000USD 2 500–3 100EUR 2 100–2 600
Tilslag
NOK 18 000
Marie Krohg i profil
32
Krohg, Christian(1852-1925)Marie Krohg i profil(1892)

Olje på lerret
47x38
Signert nede t.h.: C. Krohg

Vurdering
NOK 35 000–40 000USD 4 400–5 000EUR 3 600–4 100
Interiør med folkeliv
33
Bergslien, Nils(1853-1928)Interiør med folkeliv

Olje på lerret
90x65
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Skogssti med folkeliv 1896
34
Gløersen, Jakob(1852-1912)Skogssti med folkeliv 1896(1896)

Olje på lerret
115x98
Signert og datert nede t.v.: I. Glöersen 1896

Vurdering
NOK 50 000USD 6 200EUR 5 200
Tilslag
NOK 62 000
Fra Seinen
35
Akersloot-Berg, Betzy(1850-1922)Fra Seinen

Olje på lerret
24x32
Signert nede t.h.: Betsy Akersloot-Berg

Vurdering
NOK 8 000–10 000USD 1 000–1 200EUR 800–1 000
Tilslag
NOK 7 000
Fra Vossevangen 1862
36
Müller, Morten(1828-1911)Fra Vossevangen 1862(1862)

Olje på lerret
42x58
Signert nede t.h.: Morten - Müller

Vurdering
NOK 7 000–9 000USD 900–1 100EUR 700–900
Tilslag
NOK 8 500
Fra Sele, Jæren 1889
37
Peterssen, Eilif(1852-1928)Fra Sele, Jæren 1889(1889)

Olje på lerret
28x38
Signert og datert nede t.v.: EP 89

Vurdering
NOK 10 000–15 000USD 1 200–1 900EUR 1 000–1 600
Tilslag
NOK 10 000
Norske kyst 1902
38
Skari, Edvard(1839-1903)Norske kyst 1902(1902)

Olje på lerret
79x127
Signert og datert nede t.h.: Edvr. Skari 1902.

Vurdering
NOK 30 000–40 000USD 3 700–5 000EUR 3 100–4 100
På kysten 1890
39
Hansteen, Nils(1855-1912)På kysten 1890(1890)

Olje på lerret
72x120
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 90

Vurdering
NOK 15 000–20 000USD 1 900–2 500EUR 1 600–2 100
Tilslag
NOK 11 000
Seilskute mellom klipper 1923
40
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute mellom klipper 1923(1923)

Olje på lerret
33x48
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 23.

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Lekende barn 1893
41
Hauge, Marie(1864-1931)Lekende barn 1893(1893)

Olje på lerret
60x85
Signert og datert nede t.h.: M. H 93

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Dame i interiør
42
Ulving, Even(1863-1952)Dame i interiør

Olje på lerret
74x101
Signert nede t.v.: E Ulving

Vurdering
NOK 30 000–50 000USD 3 700–6 200EUR 3 100–5 200
Tilslag
NOK 31 000
Strikkende kone 1890
43
Sømme, Jacob(1862-1940)Strikkende kone 1890(1890)

Olje på lerret
60x40
Signert og datert nede t.h.: Jacob Sömme 1890

Vurdering
Sittende kone
44
Madeline, Paul(1863-1920)Sittende kone

Olje på lerret
46x38
Signert nede t.h.: P Madeline

Vurdering
To kvinner og katt i interiør
45
Dahl, Cecilie(1858-1943)To kvinner og katt i interiør

Olje på lerret
54x46
Signert nede t.h.: C Dahl.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Lesende gutt 1891
46
Heyerdahl, Catharine(1861-1952)Lesende gutt 1891(1891)

Pastell på lerret
47x59
Signert og datert nede t.h.: Cathr. Heyerdahl 1891.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Gårdsrom med kone som feier
47
Dinet, Etienne Alphonse(1861-1929)Gårdsrom med kone som feier

Olje på lerret
33x56
Signert nede t.h.: E. Dinet

Vurdering
Åkerlandskap med to kvinner og hest
48
Mühlig, Hugo(1854-1929)Åkerlandskap med to kvinner og hest

Olje på plate
17x27,5
Signert nede t.h.: Hugo Mühlig

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Sinnataggen
49
Vigeland, Gustav(1869-1943)Sinnataggen

Bronse med gulbrun patina
H: 35 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 1 100 000
Ærfugl ved Skroven, Reine fyrhus Lofoten
50
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Ærfugl ved Skroven, Reine fyrhus Lofoten(1905)

Olje på lerret
68x60
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Fuglefjell, Røst
51
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fuglefjell, Røst(1895)

Pastell på papir, oppklebet på papp
71x51,5
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
Landskap med hus
52
Keyser, Ragnhild(1889-1943)Landskap med hus

Olje på lerret
57,5x48
Signert nede t.h.: R Keyser

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Robåt på strand 1905
53
Gjemre, Per(1864-1928)Robåt på strand 1905(1905)

Olje på lerret
26x47
Signert og datert nede t.h.: P Gjemre 1905

Vurdering
NOK 5 000–7 000USD 600–900EUR 500–700
Tilslag
NOK 5 000
Fra Kvalbein, Jæren 1919
54
Gjemre, Per(1864-1928)Fra Kvalbein, Jæren 1919

Olje på lerret
72x132
Signert og datert nede t.h.: Per Gjemre 1919

Vurdering
NOK 6 000USD 700EUR 600
Tilslag
NOK 4 000
Fjellandskap
55
Werenskiold, Erik(1855-1938)Fjellandskap

Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: EW

Vurdering
Gartner vanner potteplanter 1912
56
Langberg, Juliane(1856-1930)Gartner vanner potteplanter 1912(1912)

Olje på lerret
38x27
Signert og datert nede t.h.: J. Langberg 1912

Vurdering
NOK 6 000–8 000USD 700–1 000EUR 600–800
Tilslag
NOK 5 000
Sittende akt 1915
57
Grande, Severin(1869-1934)Sittende akt 1915(1915)

Olje på lerret
60X50
Signert og datert nede t.h.: S Grande -15

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Oppstilling med blomster i vase 1916
58
Kavli, Arne(1878-1970)Oppstilling med blomster i vase 1916(1916)

Olje på lerret
86x75
Signert og datert nede t.v.: A- Kavli - 16

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Grønt landskap 1899
59
Laureng, Theodor(1879-1929)Grønt landskap 1899(1899)

Olje på lerret
41x72
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Theodor Laureng Juli 99

Vurdering
Landskap 1924
60
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Landskap 1924(1924)

Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.v.: Thv. E. 24.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Landskap nr. 2 1933
61
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Landskap nr. 2 1933(1933)

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.v.: .Thorvald Erichsen 33.

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Ettermiddag ved Holmsbu
62
Sørensen, Henrik(1882-1962)Ettermiddag ved Holmsbu

Olje på mahogniplate
38x46
Signert nede t.h: HS

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Ane
63
Sørensen, Henrik(1882-1962)Ane(1952)

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: HS

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Landskap med løvtrær
64
Enger, Erling(1899-1990)Landskap med løvtrær

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h: Erling Enger.

Vurdering
Åkerlandskap 1954
65
Enger, Erling(1899-1990)Åkerlandskap 1954(1954)

Olje på plate
27x35
Signert og datert nede t.h: EE -54.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Vått vær, Smørklepp
66
Kihle, Harald(1905-1997)Vått vær, Smørklepp(1956)

Olje på plate
28x35
Signert nede t.h.: HK

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Hverdag i Hakadal 1954
67
Kihle, Harald(1905-1997)Hverdag i Hakadal 1954(1954)

Olje på plate
28x35
Signert og datert nede t.v.: H Kihle 54

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Hellestø 1993
68
Heramb, Thore(1916-2014)Hellestø 1993(1993)

Olje på lerret
75x110
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 93

Vurdering
NOK 70 000USD 8 700EUR 7 300
Tilslag
NOK 55 000
Trestammer 1989
69
Heramb, Thore(1916-2014)Trestammer 1989(1989)

Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 89

Vurdering
Komposisjon 1980
70
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1980(1980)

Gouache på papir
Arket: 25x38 Lysmål: 24x37
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 80

Vurdering
Sent på året 1975
71
Heramb, Thore(1916-2014)Sent på året 1975(1975)

Olje på lerret
39x56
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 75

Vurdering
Kystlandskap
72
Vinjum, Johannes(1930-1991)Kystlandskap

Olje på lerret
54x65
Signert nede t.h.: Vinjum

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Sittende akt 1954
73
Hoff, Tor(1925-1976)Sittende akt 1954(1954)

Blandingsteknikk på papir, lysmål
85x59
Signert og noe utydelig datert oppe t.h.: Tor Hoff -54

Vurdering
Landsby ved Karnak
74
Revold, Axel(1887-1962)Landsby ved Karnak(1930)

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: Revold

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Badende I
75
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Badende I

Olje på plate
91x122
Signert nede t.v.: RK

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Stilisert blomst
76
Astrup, Nikolai(1880-1928)Stilisert blomst

Blyant på kladdepapir med linjer
11,5x9
Signert nede på midten: N. A.

Vurdering
NOK 1 500–2 500USD 200–300EUR 200–300
Svaner
77
Astrup, Nikolai(1880-1928)Svaner

Lavering på tynt gulhvitt papir
10,5x12-12,5
Usignert

Vurdering
NOK 2 500–3 500USD 300–400EUR 300–400
Tilslag
NOK 2 200
Vær og hare
78
Astrup, Nikolai(1880-1928)Vær og hare

Kullstift på tykt beige papir
14,3x22,5
Usignert

Vurdering
NOK 2 000–3 000USD 200–400EUR 200–300
Avtegning av portaler I
79
Astrup, Nikolai(1880-1928)Avtegning av portaler I

Blyant på tykt gulhvitt papir
14,3X23
Usignert

Vurdering
NOK 4 000–5 000USD 500–600EUR 400–500
Avtegning av portaler II
80
Astrup, Nikolai(1880-1928)Avtegning av portaler II

Blyant på tykt gulhvitt papir
14,3X23
Usignert

Vurdering
Avtegning av portaler III
81
Astrup, Nikolai(1880-1928)Avtegning av portaler III

Blyant på tykt gulhvitt papir
14,3X23
Usignert

Vurdering
Blåveis Slutnings-vignett
82
Astrup, Nikolai(1880-1928)Blåveis Slutnings-vignett

Penn på tynt gulhvitt papir
13,3x12,4
Usignert

Vurdering
NOK 3 000–4 000USD 400–500EUR 300–400
Tilslag
NOK 5 000
Liljekonvall Kapittel vignett
83
Astrup, Nikolai(1880-1928)Liljekonvall Kapittel vignett

Blyant og penn på tynt gulhvitt papir
10,5x14
Usignert

Vurdering
NOK 2 500USD 300EUR 300
Tilslag
NOK 3 500
Broderiblomst
84
Astrup, Nikolai(1880-1928)Broderiblomst

Blyant på tykt gulhvitt papir
21x17,3-17,5
Signert nede t.h.: N. A.

Vurdering
NOK 2 500USD 300EUR 300
Tilslag
NOK 3 500
Stoler, skisser
85
Astrup, Nikolai(1880-1928)Stoler, skisser

9,5-15x8,5-17,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Landskaps-skisse
86
Astrup, Nikolai(1880-1928)Landskaps-skisse

Kullstift på tykt beige papir
14,2x23
Usignert

Vurdering
NOK 2 500USD 300EUR 300
Jølsterkone i veven
87
Astrup, Nikolai(1880-1928)Jølsterkone i veven

Penn og akvarell på tykt gulhvitt papir
17,5x14,7-16
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Tiur i grantopp
88
Skredsvig, Christian(1854-1924)Tiur i grantopp

Pastell på papir, lysmål
22x27
Signert nede t.h.: CS.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Nordavinden 1980
89
Haukeland, Arnold(1920-1983)Nordavinden 1980(1980)

Syrefast stål på plint av tre
Høyde med plint: 33,5 cm
Signert og datert på baksiden av skulpturen nede: Haukeland -80

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Pike med vannkanne 1990
90
Dahl Teng, KariPike med vannkanne 1990(1990)

Bronse
H: 23,5 cm
Signert og datert på plinten: Kari Dahl Teng 90

Vurdering
NOK 1 000–1 500USD 100–200EUR 100–200
Tilslag
NOK 4 000
En Pifferaro, Trieste 1850
91
Berg, Hans Johan Frederik(1813-1874)En Pifferaro, Trieste 1850(1850)

Blandingsteknikk på papir
18x12,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HJF. Berg Trieste 1850

Vurdering
NOK 4 000–6 000USD 500–700EUR 400–600
Tilslag
NOK 3 000
Landskap 1892
92
Egedius, Halfdan(1877-1899)Landskap 1892(1892)

Tusj
29x21,7 Lysmål: 26,5x20
Signert og datert nede t.v.: H. Egedius. 92.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Halvakt
93
Deberitz, Per(1880-1945)Halvakt

Pastell på papir
62x46
Signert og datert oppe t.h.: Peder Deberitz 13 Mai

Vurdering
NOK 3 000–5 000USD 400–600EUR 300–500
Tilslag
NOK 1 500
Portrett av Arne Kavli
94
Larsen, Tulla(1867-1942)Portrett av Arne Kavli

Radering, lysmål
25x18
Signert i platen nede t.v. og t.h.: TL

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Akt
95
Karsten, Ludvig(1876-1926)Akt

Tresnitt, lysmål
33x21,5
Signert og påtegnet nede t.h.: L Karsten sculp.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Mannshode 1942
96
Riis, Bendik(1911-1988)Mannshode 1942(1942)

Blyant på papir, lysmål
35x26
Signert og datert nede t.h.: Bendik Riis September 1942

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Kvinnefigur 1947
97
Heramb, Thore(1916-2014)Kvinnefigur 1947(1947)

Blyant på papir, lysmål
26x20
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 47

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Ung kvinne 1948
98
Heramb, Thore(1916-2014)Ung kvinne 1948(1948)

Blyant på papir, lysmål
24x16,5
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 48

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
To hus i landskap 1941
99
Rian, Johs.(1891-1981)To hus i landskap 1941(1941)

Fargetresnitt
42x51
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1941

Vurdering
Tilslag
NOK 31 000
Akt i interiør 1948
100
Rian, Johs.(1891-1981)Akt i interiør 1948(1948)

Akvarell på papir
26,5x19
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1948

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Marinegast med trekkspill
101
Rian, Johs.(1891-1981)Marinegast med trekkspill

Akvarell på papir, lysmål
26,5x26
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Sjalusi
102
Savio, John(1902-1938)Sjalusi

Tresnitt trykket i svart på tynt japanpapir
35,5x22,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Alene (Okto)
103
Savio, John(1902-1938)Alene (Okto)

Tresnitt
26x32,5 Lysmål: 25x32
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 18 500
Utgår
104
Utgår
Vurdering
105
Nupen, Kjell(1955-2014)Komposisjon

Radering, lysmål
63x46
Signert nede t.h.: K. Nupen.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Figurkomposisjon
106
Gullvåg, Håkon(1959-)Figurkomposisjon(1993)

Olje på lerret
75x65
Signert nede t.v.: Gullvåg

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Komposisjon med figurer
107
Gullvåg, Håkon(1959-)Komposisjon med figurer

Litografi, lysmål
84x61,5
Signert nede t.h.: Håkon Gullvåg

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
Mot Lofoten
108
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Mot Lofoten(1978)

Serigrafi, lysmål
53x39
Signert nede t.h.: Espolin Johnson -

Vurdering
Solregn 1987
109
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Solregn 1987(1987)

Litografi med håndlaveringer, lysmål
43x34,5
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -87

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Marja med barn på ryggen
110
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Marja med barn på ryggen(1972)

Serigrafi med håndlaveringer, lysmål
28x18,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Sløying
111
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Sløying(1974)

Serigrafi, lysmål
24,5x15

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Per Anders
112
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Per Anders(1955)

Serigrafi, lysmål
41x29

Vurdering
Ungbirken
113
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Ungbirken(1965)

Serigrafi
39,5x27,5 Lysmål: 31x20,5

Vurdering
Vinterdag 1987
114
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Vinterdag 1987(1987)

Litografi, lysmål
46x56,5

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Grenselandet
115
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Grenselandet(1980)

64x77

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Sommernatt
116
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Sommernatt(1980)

Litografi, lysmål
39x53

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Tre juksafiskere
117
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Tre juksafiskere(1985)

52x40,5

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Peder på Røsthavet
118
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Peder på Røsthavet(1955)

Litografi, lysmål
51x66
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -55

Vurdering
NOK 30 000USD 3 700EUR 3 100
Tilslag
NOK 24 000
Hesten hviler
119
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Hesten hviler(1958)

Tresnitt, lysmål
23x31
Signert nede t.h.: L. Eikaas

Vurdering
120
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
72x89,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Komposisjon 1969
121
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1969(1969)

Serigrafi, lysmål
57,5x49
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -69

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Karmel
122
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Karmel

Serigrafi, lysmål
54x43
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Komposisjon 1972
123
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1972(1972)

Serigrafi
78x57,5 Motivet: 63x4765x48
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -72.

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Røde fjær
124
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Røde fjær

Serigrafi, lysmål
67x50
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
125

Serigrafi, lysmål
58,5x58,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
126
Appel, Karel(1921-2006)Komposisjon(1961)

Litografi
50x49,5
Signert nede t.h.: Appel

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
127
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Litografi med håndkolorering, lysmål
43x57
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
NOK 10 000–12 000USD 1 200–1 500EUR 1 000–1 200
Tilslag
NOK 13 500
128
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon

Litografi, lysmål
60x43
Signert nede t.h.: Inger Sitter

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
Ask og Embla 1991
129
Kleiva, Per(1933-2017)Ask og Embla 1991(1991)

Serigrafi, lysmål
52x52
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -91

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
Følgesvenn
130
Nerdrum, Odd(1944-)Følgesvenn

Litografi, lysmål
43x33
Signert nede på midten: Nerdrum

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
131
Vasarely, Victor(1908-1997)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
104x67,5
Signert nede t.h.: Vasarely

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Kvinne i landskap
132
Widerberg, Frans(1934-2017)Kvinne i landskap(1999)

Litografi, lysmål
62x82
Signert nede t.v.: Frans

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Sol
133
Widerberg, Frans(1934-2017)Sol

Litografi, lysmål
42x62
Signert nede t.v.: Frans

Vurdering
NOK 10 000USD 1 200EUR 1 000
Tilslag
NOK 5 000
Godaften mitt navn er Edvard Munch 1974
134
Jørgensen, Knut(1937-1991)Godaften mitt navn er Edvard Munch 1974(1974)

Radering, lysmål
61x81
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1974

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Liggende figurer
135
Moore, Henry(1898-1986)Liggende figurer

Litografi
37,5x48,5
Signert nede t.h.: Moore

Vurdering
Sittende figur
136
Moore, Henry(1898-1986)Sittende figur

Litografi
46x56,5
Signert nede t.h.: Moore

Vurdering
Liggende figurer
137

Litografi
65x50
Signert nede t.h.: Moore

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på