Innlevering pågår
Munch-Auksjonen 2018

Auksjon onsdag 12. desember 2018 kl 18:00

i våre lokaler

Innleveringsfrist 15. oktober 2018

Årlig internasjonal spesialauksjon utelukkende viet arbeider signert Edvard Munch. 30-40 arbeider pr. auksjon fordelt på oljemalerier, pasteller, tegninger og grafikk.

Munch-Auksjonen, The Annual Norwegian Edvard Munch Sale, ble etablert i 2000 og er forlengst innarbeidet som en enestående internasjonal markedsplass for omsetning av originalarbeider og grafikk av Edvard Munch. Over 500 Munch-verker har gjennom årene funnet nye eiere over hele kloden, og det er satt utallige prisrekorder. Alle samlere på Munch-grafikk følger med på Munch-Auksjonen i Oslo.

Overfor selgerne tilbyr vi personlig rådgivning og skreddersydd markedsføring.

Det arbeides med grundig dokumentasjon av hvert eneste verk som innleveres. I tillegg til omfattende internasjonal markedsføring av Munch-Auksjonen som årlig begivenhet, markedsføres enkeltverker direkte mot samlere, som gjennom årene har registrert seg som interessenter. Munch-Auksjonens kundedatabase er sannsynligvis den mest omfattende i markedet.

Vi foretar hvert år forhåndsvisning i utlandet av et utvalg av de verkene som skal selges.

Etterspørselen etter grafiske arbeider av Edvard Munch er økende. På Munch-Auksjonen 2017 var interessen større enn på lenge, og flere tilslag lå tett oppunder rekord-nivåer som f.eks. litografiet «Brosjen», Woll 244, solgt for kr. 2.400.000. (Den internasjonale rekorden er kr.2.500.000 satt på Munch-Auksjonen i 2015).

Dersom man vurderer salg av grafikk, tegning, pastell, akvarell, eller oljemaleri, anbefaler vi at man tar kontakt med Hans Richard Elgheim på tlf. 920 42 306, eller sender fotos til [email protected]

Tidlig innlevering gir best resultat. Velkommen til en uforpliktende prat om Munch-Auksjonen 2018. Auksjonen avholdes på kunstnerens fødselsdag 12. desember.

Kostnadsfri verdivurdering

Tlf: 22 86 21 86
Mob: 920 42 306
Epost: [email protected]

Utvalgte bilder som kommer for salg

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her