Auksjon torsdag 7. juni 2001 kl 18:00

Grev Wedels Moderne

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Kvinne med cello
1
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne med cello

Akvarell og blyant på papir, lysmål
28x20
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Ung pike 1948
2
Rian, Johs.(1891-1981)Ung pike 1948

Olje på lerret, oppklebet på plate
24x31
Signert og datert nede t.v.: J Rian 48

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Cagnes sur Mer 1950
3
Rian, Johs.(1891-1981)Cagnes sur Mer 1950

Olje på plate
33x41
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Cros D. Cagnes J Rian 1950

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 72 000
Fra Malaga
4
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Malaga

Olje på plate
32x27
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Speil
5
Wold-Torne, Oluf(1867-1919)Speil

Bemalt gips
36x39
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Oppstilling med frukt
6
Merton, Erling(1898-1967)Oppstilling med frukt

Olje på lerret
34x44
Signert nede t.h.: E. Merton

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Oppstilling med krysantemum 1926
7
Merton, Erling(1898-1967)Oppstilling med krysantemum 1926

Olje på lerret
65x50
Signert og datert nede t.h.: E. Merton -26.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Blomstereng 1942
8
Merton, Erling(1898-1967)Blomstereng 1942

Olje på lerret
55x65
Signert og datert nede t.h.: E Merton 42

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Kvinneakt
9
Diriks, Edvard(1855-1930)Kvinneakt

Olje på plate
38x27
Signert nede t.v.: Diriks

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Kumulusskyer over seilskute 1911
10
Diriks, Edvard(1855-1930)Kumulusskyer over seilskute 1911

Olje på lerret
122x214
Signert og datert nede t.h.: Diriks. 1911.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Graaveir, Skaane 1916
11
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Graaveir, Skaane 1916

Olje på lerret
65x73
Signert og datert nede t.h.: Thorvald Erichsen 1916.

Vurdering
Tilslag
NOK 230 000
Lennart i skogen 1915
12
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Lennart i skogen 1915

Olje på plate
37x31
Signert og datert, samt påtegnet med dedikasjon nede t.h.: Til Märtha Rostad fra Thv. E. 1915.

Vurdering
NOK 100 000
Tilslag
NOK 100 000
Modeller (Dobbeltakt, Komposisjon) 1914
13
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Modeller (Dobbeltakt, Komposisjon) 1914

Olje på lerret
160x153
Signert og datert nede t.h.: R. Th. 14.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 150 000
Fra Provence 1919
14
Sørensen, Henrik(1882-1962)Fra Provence 1919

Olje på plate
32x40
Signert og datert nede t.v.: HS 19

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 25 000
Gutt i interiør 1917
15
Sørensen, Henrik(1882-1962)Gutt i interiør 1917

Olje på lerret
70x60
Signer og datert nede t.v.: HS 17

Vurdering
NOK 100 000
Tilslag
NOK 125 000
Kvinne og skip 1918
16
Krohg, Per(1889-1965)Kvinne og skip 1918

Olje på lerret
68x80
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg -18.

Vurdering
NOK 100 000
Tilslag
NOK 115 000
Frokost i det grønne 1934
17
Krohg, Per(1889-1965)Frokost i det grønne 1934

Olje på lerret
164x265
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 1934

Vurdering
NOK 150 000–200 000
La danse 1933
18
Beaudin, André Gustave(1895-1980)La danse 1933

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t. v.: A. Beaudin 1933

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 16 000
Dukketeater
19
Ukjent, kunstnerDukketeater

Olje på lerret
55x46
Signert nede t. v.: Jeanette Deseglise?

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 7 000
Salomes dans
20
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Salomes dans

Olje på lerret
95x88
Signert nede t.v.: Bernhard Folkestad.

Vurdering
NOK 80 000
Oppstilling med kopper, kanne og vase 1923
21
Karsten, Ludvig(1876-1926)Oppstilling med kopper, kanne og vase 1923

Olje på lerret
50x66
Signert og datert oppe t.v.: Karsten 23

Vurdering
NOK 500 000–700 000
Tilslag
NOK 570 000
Vinterkvell
22
Riis, Bendik(1911-1988)Vinterkvell

Olje på plate
74x106
Signert nede t.v.: Riis

Vurdering
NOK 40 000
Badende gutt
23
Rian, Johs.(1891-1981)Badende gutt

Olje på plate
59x68
Signert nede t.h.: J Rian.

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 27 000
Kvinne i landskap
24
Ekeland, Arne(1908-1994)Kvinne i landskap

Olje på lerret
89x75
Signert nede t.v.: A. E.

Vurdering
NOK 175 000–200 000
Tilslag
NOK 150 000
Orkester
25
Aulie, Reidar(1904-1977)Orkester

Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: Aulie

Vurdering
NOK 35 000–40 000
Tilslag
NOK 42 000
Småbruk med kone, mann og hest 1961
26
Aulie, Reidar(1904-1977)Småbruk med kone, mann og hest 1961

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.h.: Aulie -61

Vurdering
Neger 1950
27
Aulie, Reidar(1904-1977)Neger 1950

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Aulie -50

Vurdering
Fabrikken
28
Ekeland, Arne(1908-1994)Fabrikken

Olje på papir
165x207
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 120 000
Fallen kriger
29
Ekeland, Arne(1908-1994)Fallen kriger

Olje på lerret
126x144

Vurdering
NOK 280 000–300 000
Kvinner og barn i parklandskap 1921
30
Grande, Severin(1869-1934)Kvinner og barn i parklandskap 1921

Olje på lerret
33x43
Signert og datert nede t.h.: S Grande -21

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Fra Fredensborgveien med trefoldighetskirken
31
Grande, Severin(1869-1934)Fra Fredensborgveien med trefoldighetskirken

Olje på lerret
73x77
Signert nede t.h.: S Grande

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 15 500
Røde tulipaner
32
Grande, Severin(1869-1934)Røde tulipaner

Olje på lerret
61x67
Signert nede t.v.: S Grande

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Oppstilling med blomster i krukke og epler 1918
33
Grande, Severin(1869-1934)Oppstilling med blomster i krukke og epler 1918

40x39
Signert og datert nede t.h.: S Grande -18

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Hus og hest
34
Andersen, Snorre(1914-1979)Hus og hest

Olje på lerret
81x100
Signert nede t.h.: Snorre Andersen

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
To kvinner i landsby
35
Løvberg, Alf(1899-1986)To kvinner i landsby

Olje på lerret
70x95
Signert nede t.v.: Alf Løvberg

Vurdering
Vaskekone
36
Løvberg, Alf(1899-1986)Vaskekone

Olje på lerret
100x83
Signert nede t.h.: Alf Løvberg

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Fra Rønnes
37
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes

Olje på lerret
78x84
Signert nede t.h. A. Kavli.

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Kvinne med hatt 1917
38
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kvinne med hatt 1917

Olje på lerret
54x42
Signert og datert opp t.v.: Karsten 17

Vurdering
Kvinnehode
39
Weidemann, Jakob(1923-2001)Kvinnehode

Olje på plate
68x62
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
NOK 120 000
Tilslag
NOK 135 000
Sydfransk landskap med hus
40
Weidemann, Jakob(1923-2001)Sydfransk landskap med hus

Olje på lerret
82x100
Signert nede t.h.: Weidemann.

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 200 000
To kvinner i interiør 1950
41
Rian, Johs.(1891-1981)To kvinner i interiør 1950

Olje på lerret
70x56
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Cros de Cagnes J Rian 1950

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 320 000
Fra Arabygdi mot Totak Telemark 1940
42
Kihle, Harald(1905-1997)Fra Arabygdi mot Totak Telemark 1940

Olje på plate
26x32
Signert og datert nede t.h.: H Kihle 40

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 10 500
Kløvhesten
43
Kihle, Harald(1905-1997)Kløvhesten

Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: H Kihle

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
Mars - vinter i Hakadal 1952
44
Kihle, Harald(1905-1997)Mars - vinter i Hakadal 1952

Olje på plate
33x46
Signert og datert nede t.v.: H Kihle 1952

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Mobyggen, en Telemarking 1947
45
Kihle, Harald(1905-1997)Mobyggen, en Telemarking 1947

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.h.: H Kihle 1947

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Jente fra Vaa
46
Kihle, Harald(1905-1997)Jente fra Vaa

Olje på plate
28x35
Signert nede t.h.: H Kihle

Vurdering
Høst i Vinje 1937
47
Sørensen, Henrik(1882-1962)Høst i Vinje 1937

Olje på lerret
62x72
Signert og datert nede t.v.: HS 37

Vurdering
Rød komposisjon 1969
48
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Rød komposisjon 1969

Olje på plate
50x43
Signert og datert nede t.v.: Gunnar S. -69.

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
49
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Olje på lerret
116x93
Signert nede t.v.: Gunnar S.

Vurdering
Vinterlandskap
50
Enger, Erling(1899-1990)Vinterlandskap

Olje på plate
28x38
Signert nede t.h.: EE.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 9 500
Åkerlandskap
51
Enger, Erling(1899-1990)Åkerlandskap

Olje på lerret
65x82
Signert nede t.h.: EE

Vurdering
Blomstrende frukttrær 1946
52
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Blomstrende frukttrær 1946

Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t.h.: R Th -46

Vurdering
Tilslag
NOK 13 500
Fra Citadelløya 1933
53
Holbø, Halvdan(1907-1995)Fra Citadelløya 1933

Olje på lerret
97x147
Signert og datert nede t.v.: Halvdan Holbø 33.

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Fra Telemark 1942
54
Deberitz, Per(1880-1945)Fra Telemark 1942

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.v.: P Deberitz. -42.

Vurdering
Pike ved havebord 1945
55
Heiberg, Jean(1884-1976)Pike ved havebord 1945

Olje på plate
65x81
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1945

Vurdering
NOK 40 000
Fra Hvaler 1955
56
Krohg, Per(1889-1965)Fra Hvaler 1955

Olje på lerret
100x92
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg 1955

Vurdering
Tilslag
NOK 72 000
Komposisjon II  1962
57
Tandberg, Odd(1924-2017)Komposisjon II 1962

Olje på lerret
145x49
Signert og datert nede t.h.: Tandberg 1962

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
I tanker 1933
58
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)I tanker 1933

Skrapeteknikk på papir, noe oppklebet på papir
60x27
Signert og datert nede t.h.: K. Espolin Johnson. 1933. Årstallet er overskrevet med: KEJ

Vurdering
NOK 40 000–50 000
Barnet
59
Ekeland, Arne(1908-1994)Barnet

Olje på lerret
100x90

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 120 000
Kvinnelig aktmodell i atelier 1955
60
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinnelig aktmodell i atelier 1955

Olje på plate
55x46
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1955

Vurdering
NOK 150 000
Tilslag
NOK 120 000
Kvinne ved toilettbord
61
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne ved toilettbord

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Vår i Sør-Fron
62
Aurdal, Leon(1890-1949)Vår i Sør-Fron

Olje på plate
65x81
Signert nede t.h.: Leon Aurdal

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Gråvær i Bøverdalen
63
Mæhle, Ole(1904-1990)Gråvær i Bøverdalen

Olje på lerret
70x88
Signert nede t.v.: Ole Mæhle

Vurdering
Atelierinteriør med modell 1953
64
Heiberg, Astri Welhaven(1881-1967)Atelierinteriør med modell 1953

Olje på lerret
100x70
Signert og datert nede t.v.: Astri Welhaven -53

Vurdering
NOK 30 000
Flyktninger
65
Ekeland, Arne(1908-1994)Flyktninger

Olje på plate
50x60
Signert nede t.v.: AE

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Arbeidsfolk
66
Ekeland, Arne(1908-1994)Arbeidsfolk

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: Ekeland.

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Familie
67
Ekeland, Arne(1908-1994)Familie

Olje på lerret
55x62

Vurdering
NOK 50 000–60 000
Tilslag
NOK 42 000
Komposisjon 1965
68
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1965

Olje på lerret
120x95
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. Gundersen -65.

Vurdering
NOK 55 000–65 000
Tilslag
NOK 84 000
Komposisjon 1964
69
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1964

Olje på lerret
80x67
Signert og datert nede t.v.: Gunnar S. Gundersen -64.

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 35 000
Fra Venezia
70
Strømme, Olav(1909-1978)Fra Venezia

Olje på plate
24x33
Signert nede t.h.: O. Strømme.

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Grønt løv Tjøme 1961
71
Weidemann, Jakob(1923-2001)Grønt løv Tjøme 1961

Olje på plate
50x60
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 61.

Vurdering
Tilslag
NOK 54 000
Landskap med furu og bjerk
72
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap med furu og bjerk

Olje på plate
46x54
Signert nede t. h.: A. Schultz

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Bjerketrær 1960
73
Schultz, Alexander(1901-1981)Bjerketrær 1960

Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz -60

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
Fra Provence 1971
74
Schultz, Alexander(1901-1981)Fra Provence 1971

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz -71.

Vurdering
NOK 18 000–22 000
Tilslag
NOK 10 000
Komposisjon 1969
75
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1969

Olje på lerret
100x85
Signert og datert nede t.v.: J Rian 69

Vurdering
Tilslag
NOK 90 000
Komposisjon i blått og rødt 1968
76
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon i blått og rødt 1968

Olje på papir, lysmål
49x64
Signert og datert nede t.h.: Th Heramb 68

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 9 500
Komposisjon i gult 1966-68
77
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon i gult 1966-68

Olje på lerret
73x92
Signert og datert oppe t.h.: Th. Heramb 66-68

Vurdering
NOK 25 000–35 000
Tilslag
NOK 34 000
78
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon

Olje på lerret
140x115
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -66

Vurdering
Tilslag
NOK 32 000
Fra fest
79
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Fra fest

Olje på lerret
70x70
Signert nede t.h.: EHJ.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Badende kvinner
80
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Badende kvinner

Pastell
39x55
Signert nede t.h.: EHJ.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Kvinneakt med grønt klede
81
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinneakt med grønt klede

Olje på lerret
56x45
Signert nede t.v.: J Rian.

Vurdering
Tilslag
NOK 108 000
Fra en gate
82
Blohm, Roy(1922-2008)Fra en gate

Olje på plate
61x75
Signert nede t.h.: Blohm

Vurdering
Tilslag
NOK 14 500
Fra Oslo havn 1958
83
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Fra Oslo havn 1958

Olje på lerret
46x61
Signert og datert nede t.h.: SSJ 58

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Fra Oslo havn 1929
84
Kolb, Hans(1877-1951)Fra Oslo havn 1929

Olje på lerret
64x51
Signert og datert nede t.h.: H. Kolb 1929

Vurdering
Oljetoget går forbi
85
Ekeland, Arne(1908-1994)Oljetoget går forbi

Olje på lerret
100x113

Vurdering
NOK 150 000
Tilslag
NOK 100 000
Surrealistisk landskap med hus
86
Ekeland, Arne(1908-1994)Surrealistisk landskap med hus

Olje på lerret
105x87
Signert nede t.v.: Arne Ekeland.

Vurdering
NOK 80 000–120 000
Gratulasjon
87
Ekeland, Arne(1908-1994)Gratulasjon

Olje på lerret
117x73
Signert oppe t.h.: Arne Ekeland

Vurdering
NOK 180 000–200 000
Tilslag
NOK 140 000
Seierherren
88
Nesch, Rolf(1893-1975)Seierherren

Fargemetalltrykk, lysmål
26x21
Signert nede t.h.: R.N.

Vurdering
NOK 15 000
Blomst
89
Nesch, Rolf(1893-1975)Blomst

Fargemetalltrykk, lysmål
21x26
Signert nede t.h.: R.N.

Vurdering
NOK 15 000
Seierherren
90

Metalltrykk på papir, lysmål
27x22
Signert med blyant nede t.h.: Rolf Nesch

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Kvinne
91
Nesch, Rolf(1893-1975)Kvinne

Fargemetalltrykk, lysmål
29x23
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

Vurdering
Guro rid til ottesong 1973
92
Kihle, Harald(1905-1997)Guro rid til ottesong 1973

Litografi, lysmål
42x51
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -73

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Dugurd 1963
93
Kihle, Harald(1905-1997)Dugurd 1963

Litografi, lysmål
47x60
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1963

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Pike med katt
94
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med katt

Seriegrafi, lysmål
47x56
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Søstrene
95
Fjell, Kai(1907-1989)Søstrene

Seriegrafi, lysmål
41x56
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Gammel kone og gammel mann
96
Rian, Johs.(1891-1981)Gammel kone og gammel mann

Fargetresnitt, lysmål
48x41
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 38 000
Kvinne og barn
97
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne og barn

Fargetresnitt, lysmål
47x37
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 82 000
Frieriet
98
Rian, Johs.(1891-1981)Frieriet

Fargetresnitt, lysmål
48x39
Signert oppe t.v.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 78 000
Himmel og hav
99
Nerdrum, Odd(1944-)Himmel og hav

22x26
Signert nede t.h.: Nerdrum

Vurdering
NOK 40 000–50 000
Tilslag
NOK 40 000
Hjemkomst 1987-88
100
Jørgensen, Knut(1937-1991)Hjemkomst 1987-88

Olje på plate
64x56
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1987 88

Vurdering
NOK 50 000
Vannspeil 1987
101
Jørgensen, Knut(1937-1991)Vannspeil 1987

Olje på plate
45x58
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1987

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 54 000
Oppstilling med vifte og fruktfat
102
Vemren, Hilde(1953-)Oppstilling med vifte og fruktfat

Olje på lerret
100x75
Signert nede t.v.: H. Vemren

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 11 000
Tivolidukke med hoff
103
Vemren, Hilde(1953-)Tivolidukke med hoff

Olje på lerret
130x98
Signert nede t.v.: H. Vemren

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
To mennesker 1990-91
104
Storn, Willi(1936-)To mennesker 1990-91

Olje på papir, lysmål
97x66
Signert og datert nede t.h.: 21.V.90 og 9.IV.91 Storn

Vurdering
Medusa V
105
Warsinski, Richard(1937-1996)Medusa V

Olje på lerret
65x57
Signert nede t.h.: R W

Vurdering
NOK 10 000
Figurkomposisjon 1983
106
Esdaile, Peter(1947-)Figurkomposisjon 1983

Gouache på papir
57x76
Signert og datert nede t.h.: P Esdaile 83

Vurdering
Figurer mot blått 1987
107
Hansen-Krone, Johanne Marie(1952-)Figurer mot blått 1987

Olje på lerret
200x100
Signert og datert nede t.v.: JMHK 87

Vurdering
Tilslag
NOK 33 000
Påskedag
108
Silseth, Eli(1927-1991)Påskedag

Olje på lerret
100x130
Signert nede t.h.: Eli Silseth

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 22 000
Figurer på strand
109
Silseth, Eli(1927-1991)Figurer på strand

Olje på lerret
114x146
Signert nede t.v.: Eli Silseth

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 16 000
Den tredje dagen för ankomsten Framover 1975
110
Ythjall, Terje(1943-)Den tredje dagen för ankomsten Framover 1975

Olje på lerret
55x46
Signert og datert nede t.h.: T. Ythjall 1975

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 14 000
Svever kvinne
111
Widerberg, Frans(1934-2017)Svever kvinne

Olje på lerret
70x55
Signert nede t.h.: Frans W

Vurdering
NOK 40 000–50 000
Gul komposisjon 1972
112
Rian, Johs.(1891-1981)Gul komposisjon 1972

Olje på plate
35x40
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1972

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 25 000
Komposisjon 1980
113
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1980

Olje på plate
41x33
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1980

Vurdering
Komposisjon 1971
114
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1971

Olje på lerret
60x70
Signert og datert nede t.v.: J Rian 71

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Kjærlighet og død 1986
115
Sparre, Victor(1919-2008)Kjærlighet og død 1986

Olje på lerret
33x41
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -86

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 10 000
Violinpiken 1988
116
Sparre, Victor(1919-2008)Violinpiken 1988

Olje på lerret
92x65
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -88

Vurdering
NOK 50 000
Oslofjorden 1989
117
Sparre, Victor(1919-2008)Oslofjorden 1989

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -89

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 42 000
Svalbard
118
Tveter, Kåre(1922-2012)Svalbard

Olje på lerret
120x140
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Rotasjon 1970
119
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Rotasjon 1970

Olje på lerret
74x105
Signert og datert nede t.h.: G. Kongelf. 70.

Vurdering
Impression de la nature 1986
120
Weidemann, Jakob(1923-2001)Impression de la nature 1986

Olje på lerret
160x180
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 86

Vurdering
NOK 180 000–200 000
Tilslag
NOK 170 000
Mot uvær, Sæby 1991
121
Ljøsne, Halvdan(1929-2006)Mot uvær, Sæby 1991

Olje på plate
51x100
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Ljøsne 91

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
Båten i fjæra
122
Harr, Karl-Erik(1940-)Båten i fjæra

Olje på lerret
80x151
Signert nede t.h.: Karl E Harr

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Søsken
123
Vikhagen, Håvard(1952-)Søsken

Olje på lerret
137x158
Signert nede t.h.: H.V.

Vurdering
Tilslag
NOK 55 000
Uten tittel XXXX 1981
124
Kjær, Anders(1940-)Uten tittel XXXX 1981

Olje på lerret
100x135
Signert nede t.h.: Kjær

Vurdering
Tilslag
NOK 74 000
Vårkveld
125
Kjær, Anders(1940-)Vårkveld

Olje på lerret
190x140
Signert nede t.h.: Kjær

Vurdering
Sommerens blå akvarium 1987
126
Juvet, Morten(1953-)Sommerens blå akvarium 1987

Olje på lerret
81x57
Signert og datert nede t.h.: Morten Juvet 1987

Vurdering
Deja vu 1987
127
Juvet, Morten(1953-)Deja vu 1987

Olje på lerret
76x58
Signert og datert nede t.h.: M. Juvet 87

Vurdering
Vårkveld 1979
128
Baker, Jan(1939-)Vårkveld 1979

Olje på lerret
90x201
Signert og datert nede t.h.: Jan Baker -79

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Filosofens hjemsted 1991
129
Reitan, Elling(1949-)Filosofens hjemsted 1991

Olje på lerret
41x54
Signert og datert nede t.h.: E. Reitan -91

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 18 500
Profiler 1980
130
Tiller, Lars(1924-1994)Profiler 1980

Olje på plate
40x60
Signert og datert nede tv.: Lars Tiller -80

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Møte
131
Stømne, Arne(1918-1995)Møte

Olje på lerret
77x95
Signert nede t.v.: A. St.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Fra "Det tredje landskap"
132
Johansen, Svein(1946-)Fra "Det tredje landskap"

Olje på lerret
73x100
Signert nede t.h.: Svein J.

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 15 500
Tre i blått landskap 1991
133
Karlsen, Per Morten(1952-)Tre i blått landskap 1991

Olje på lerret
102x67
Signert og datert nede t.h.: Per M. Karlsen -91

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Forestilling Egypt 1993
134
Cronqvist, Lena(1938-)Forestilling Egypt 1993

Olje på lerret
39x55
Signert og datert nede t.v.: Lena Cronqvist 1993

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Nature morte
135
Picasso, Pablo(1881-1973)Nature morte

Keramikk
L: 39 cm. B: 32 cm.
Stemplet: Edition Picasso Madoura Plein Feu

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 10 000
136
Knoff, Johan(1935-)Bills Bar and Entertainment New York 1985

Olje på lerret
93x117
Signert og datert nede t.h.: Knoff 85

Vurdering
NOK 15 000
The tree and the moon 1967
137
Weidemann, Jakob(1923-2001)The tree and the moon 1967

Olje på lerret
200x110
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 67

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
138
Karsten, Ludvig(1876-1926)Portrett av fru Inger Magnussen 1921

Olje på lerret
103x83
Signert og datert oppe t.h.: Karsten 21

Vurdering
NOK 100 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på