Innlevering pågår

Innlevering pågår

Utvalgte bilder som kommer for salg

11273

Munch, Edvard (1863-1944)

Kristiania-Boheme I (1895)

Radering trykket i svart på middels tykt beige papir, Arket: 344x446 mm Motivet: 205x285 mm
Sekundær signatur med blyant nede t.h.: E Munch Woll 15.

11272

Munch, Edvard (1863-1944)

Unge Kvinner på Stranden II (1907)

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir, Arket: 264x315 mm Motivet: 106x171 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch Trykkerens signatur med blyant nede t.v.: O Felsing Berlin gdr. Woll 292.

11274

Munch, Edvard (1863-1944)

Det Syke Barn (1894)

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir, Arket: 505x397 mm Motivet: 361x269 mm
Signert med blyant nede t.h.: E. Munch Trykkerens signatur med blyant nede t.v.: O Felsing Berlin gdr. Woll 7 VI.

11326

Munch, Edvard (1863-1944)

Selvportrett (1895)

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir, Arket: 629x438-441 mm Motivet: 457x321-324 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch Woll 37 III.

11448

Munch, Edvard (1863-1944)

Utstillingsplakat: Lenket ørn (1910)

Litografi trykket i grønt og rødt, teksten satt i rødt, på tynt gulhvitt papir, Arket: 1380x470 mm Motivet: 1250x420 mm
Usignert Woll 373 A.

11250

Munch, Edvard (1863-1944)

Snølandskap (1898)

Tresnitt trykket i svart på tynt papir, doublert, Arket: 387-389x529-532 mm Motivet: 322x458 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch Påtegnet med blyant av kunstneren nede t.h.: Selv tryk Woll 134 a) II.

11410

Munch, Edvard (1863-1944)

Ruletten (1903)

Radering trykket i brunt på tykk gulhvit kartong, Arket: 440x598 mm Motivet: 265x440 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch Trykkerens signatur med blyant nede t.v.: O Felsing Berlin gdr. Woll 234.

11514

Munch, Edvard (1863-1944)

Modellstudie 1895 (1895)

Radering trykket i svart på tykk, gråhvit kartong, Arket: 451x351 mm Motivet: 266x191-193 mm
Signert, datert og påtegnet med blyant av kunstneren nede t.h.: E Munch 95 Avant Lettre Woll 8.

11516

Munch, Edvard (1863-1944)

Klesvask ved vannkanten (1903)

Tresnitt trykket i to farger, rødt og svart, på middels tykt, gulhvitt papir , Arket: 444-451x595-597 mm Motivet: 328-330x459 mm
Signert og datert med blyant nede t.h.: Edvard Munch 18/9 38 Woll 246 II.

11304

Munch, Edvard (1863-1944)

Sjalusi II (1896)

Litografi trykket i svart på tynt japanpapir, doublert på tynt japanpapir, Arket: 653x777-785 mm Motivet: 470x564-567 mm
Usignert Woll 69.