Auksjon torsdag 2. juni 2022 kl 18:00

Vårens Utvalgte

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Høyfjell med reinsdyr 1851
1
Hans Fredrik Gude, Anders AskevoldHøyfjell med reinsdyr 1851(1851)

Olje på lerret
37x50
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1851. A: Askevold.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 270 000
Fjordlandskap med folkeliv 1862
2
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Fjordlandskap med folkeliv 1862(1862)

Olje på lerret
41,5x43
Signert og datert nede t.v.: A Clarin Nielsen. 1862

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Fra Dale i Sunnfjord 1866
3
Askevold, Anders(1834-1900)Fra Dale i Sunnfjord 1866(1866)

Olje på plate
44x77
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: A: Askevold. Dale 7de Aug. 1866.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Fjordlandskap med folkeliv 1893
4
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv 1893(1893)

Olje på lerret
56x90
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1893.

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Folkeliv ved fjordbredd 1876
5
Normann, Adelsteen(1848-1918)Folkeliv ved fjordbredd 1876(1876)

Olje på lerret
39x63
Signert og datert nede t.h.: A. Normann Düsseldorf 76

Vurdering
Tilslag
NOK 37 000
Elveparti
6
Thaulow, Frits(1847-1906)Elveparti

Olje på lerret
48x53
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
NOK 250 000–350 000
Fransk landsby
7
Thaulow, Frits(1847-1906)Fransk landsby

Olje på lerret
46x38
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 140 000
Fra Kristianias østkant
8
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Kristianias østkant(Ca. 1888)

Olje på lerret
54x65
Signert nede t.v.: Frits Thaulow

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Jupsjøen 1902
9
Skredsvig, Christian(1854-1924)Jupsjøen 1902(1902)

Olje på lerret
94x120
Signert og datert nede t.h.: Chr. Skredsvig. 1902

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 840 000
Regnværsdag fra (Arendal) Kragerø
10
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Regnværsdag fra (Arendal) Kragerø

Olje på lerret
25x35
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Fra Gausdal
11
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Gausdal

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h: Thv. E

Vurdering
Gårdsbruk med frittgående høns 1915
12
Krouthén, Johan(1858-1932)Gårdsbruk med frittgående høns 1915(1915)

Olje på lerret
72x104
Signert og datert nede t.v.: Johan Krouthén 1915

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Fra Rønnes
13
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes

Olje på lerret
70x78
Signert nede t.v.: A-Kavli-

Vurdering
Tilslag
NOK 140 000
Seilbåter, fra Rønnes
14
Kavli, Arne(1878-1970)Seilbåter, fra Rønnes

Olje på lerret
70x82
Signert nede t.h.: A-Kavli-

Vurdering
Kvinne ved speilet
15
Onsager, Søren(1878-1946)Kvinne ved speilet

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: Søren Onsager

Vurdering
Tilslag
NOK 56 000
Omfavnelse
16
Ung, Per(1933-2013)Omfavnelse(1978)

Bronse
H: 100 cm
Signert på plinten: Per Ung

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 190 000
Mor og barn
17
Ung, Per(1933-2013)Mor og barn

Bronse
H: 37 cm
Signert på plinten: Ung

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 52 000
Kvinneakt
18
Ung, Per(1933-2013)Kvinneakt

Bronse
H: 32 cm
Signert på plinten: Per Ung

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Stående kvinneakt med klede 1987
19
Kokkin, Kirsten(1951-)Stående kvinneakt med klede 1987(1987)

Bronse og granitt
H: 44 cm
Signert og datert under sokkelen: Kirsten Kokkin -87

Vurdering
Gråtende pike
20
Durban, Arne(1912-1993)Gråtende pike

Bronse
H: 38,5
Signert på plinten: Durban

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Stilleben 1931
21
Storstein, Aage(1900-1983)Stilleben 1931(1931)

Olje på lerret
58x85
Signert og datert nede t.h.: Aage Storstein -31

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 260 000
Badende gutter 1929
22
Storstein, Aage(1900-1983)Badende gutter 1929(1929)

Olje på lerret
120x97
Signert og datert nede t.h.: Aage Storstein. -29

Vurdering
Tilslag
NOK 1 250 000
Badende gutter 1954-68
23
Storstein, Aage(1900-1983)Badende gutter 1954-68(1954-68)

Olje på lerret
119x119
Signert nede t.h.: Storstein.

Vurdering
Tilslag
NOK 400 000
Rollene utdelt
24
Hagen, Else(1914-2010)Rollene utdelt(1949-1951)

Olje på lerret
160x198
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Tilslag
NOK 600 000
Figurkomposisjon 1951
25
Weidemann, Jakob(1923-2001)Figurkomposisjon 1951(1951)

Olje på plate
55x46
Dobbeltsignert og datert nede t.v.: Weidemann. 51

Vurdering
Tilslag
NOK 75 000
Rensing av garn 1951
26
Weidemann, Jakob(1923-2001)Rensing av garn 1951(1951)

Olje på plate
61x50
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 51.

Vurdering
NOK 130 000–150 000
Tilslag
NOK 190 000
Kvinne sittende i hage
27
Weidemann, Jakob(1923-2001)Kvinne sittende i hage

Olje på lerret
60x70
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 76 000
Couleur Malade
28
Rian, Johs.(1891-1981)Couleur Malade(1950)

Olje på plate
55x46
Signert nede t.h.: JR

Vurdering
Tilslag
NOK 175 000
Kloster i Syracuse
29
Rian, Johs.(1891-1981)Kloster i Syracuse(1952)

Olje på plate
33x41
Dobbeltsignert nede t.v.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 32 000
Torso
30
Rygh, Aase Texmon(1925-2019)Torso(1954)

Bronse
H: 33 cm
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 155 000
Komposisjon/Båtform
31
Breivik, Bård(1948-2016)Komposisjon/Båtform

Sink på stål, relieff
L: 70 cm B: 12 cm
Usignert

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 28 000
Komposisjon/Båtform
32

Bemalt treverk og fiberbust
H: 208 cm B: 50 cm
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Figure
33
Picasso, Pablo(1881-1973)Figure(1948)

Litografi
Arket: 66x50,5 cm Motivet: 64x50 cm
Signert nede t.h.: Picasso

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 160 000
Den uverkelege verkelegheit kan i teorien kanskje vera like verkeleg som den verkelege verkelegheit 1965
34
Kleiva, Per(1933-2017)Den uverkelege verkelegheit kan i teorien kanskje vera like verkeleg som den verkelege verkelegheit 1965(1965)

Olje på lerret
135x150
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -65

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 150 000
Broen
35
Jakobsen, Else Marie(1927-2012)Broen

Billedvev
110x100
Signatur og tittel innvevet: Broen EMJ

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Piemonte 1975
36
Sitter, Inger(1929-2015)Piemonte 1975(1975)

Olje på lerret
146x105
Signert og datert nede t.h.: Sitter 75

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 170 000
Komposisjon 1967
37
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon 1967(1967)

Olje på papir, oppklebet på plate
64x48
Signert og datert nede t.h.: Sitter -67

Vurdering
Tilslag
NOK 54 000
The tree and the light 1968
38
Weidemann, Jakob(1923-2001)The tree and the light 1968(1968)

Olje på lerret
180x150
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 68

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 520 000
Mot lyset 1977
39
Weidemann, Jakob(1923-2001)Mot lyset 1977(1977)

Olje på lerret
80x80
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 77

Vurdering
NOK 180 000–200 000
Tilslag
NOK 330 000
Geiranger 1971
40
Debré, Olivier(1920-1999)Geiranger 1971(1971)

Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.h.: OD 71

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 126 000
Vinter på Sandøy 1999
41
Heramb, Thore(1916-2014)Vinter på Sandøy 1999(1999)

Olje på lerret
110x150
Signert og datert nede t.v.: Th Heramb -99

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 65 000
Storm 2010
42
Nesjar, Carl(1920-2015)Storm 2010(2010)

Akryl, trekull og kritt på lerret
134x85
Signert og datert nede t.h.: Nesjar 10

Vurdering
Tilslag
NOK 54 000
En varmere vind
43
Koren Bjertnæs, Sverre(1976-)En varmere vind(2020)

Olje på lerret
120x160
Signert på ombretten oppe til høyre på baksiden: S Bjertnæs

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 160 000
Vigilante VIII "Malachite & Sugilite"
44
Placht, Henrik(1973-)Vigilante VIII "Malachite & Sugilite"(2006)

Oljespray og resin på lerret av polyester
190x134
Signert og datert på baksiden av lerretet: Henrik Placht H Plt 2006

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Torvmyr
45
Kielland, Kitty(1843-1914)Torvmyr

Olje på lerret
27x39
Signert nede t.v.: Kitty L. Kielland

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 45 000
Brenning, norsk kystbilde 1864
46
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Brenning, norsk kystbilde 1864(1864)

Olje på lerret
96x128
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1864

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 300 000
Fra Venezia
47
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Venezia

Olje på lerret
33x40
Signert nede t.h.: FT.

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Fra Venezia
48

Olje på lerret
55x46
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 90 000
I tussmørket
49
Krohg, Christian(1852-1925)I tussmørket

Olje på lerret
30x45
Signert nede t.v.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 92 000
Østenfor sol og vestenfor måne
50
Krohg, Christian(1852-1925)Østenfor sol og vestenfor måne(Ant. 1887)

Olje på lerret
107x139
Signert nede t.v. og nede t.h.: C Krohg

Vurdering
NOK 1 000 000–1 200 000
Utsikt over Pension Laurents hage, Grez
51
Krohg, Christian(1852-1925)Utsikt over Pension Laurents hage, Grez(1882)

Olje på lerret
46x37
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 94 000
Nymfe 1885
52
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Nymfe 1885(1885)

Olje på lerret
40,5x33,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Heyerdahl München 85

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 60 000
Hilder 1888
53
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Hilder 1888(1888)

Lavering på papir
Arket: 28x38 Lysmål: 28x37,5
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 220 000
Nøkkerose
54
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Nøkkerose

Lavering på papir
Arket: 21x38 Lysmål: 16x34
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 48 000
Interiør med ammende kvinne 1893
55
Wentzel, Gustav(1859-1927)Interiør med ammende kvinne 1893(1893)

Olje på lerret
100x126
Signert og datert nede t.h.: Gustav Wentzel 1893

Vurdering
NOK 200 000
Tilslag
NOK 180 000
Pike og geiter ved fjellgård
56
Wentzel, Gustav(1859-1927)Pike og geiter ved fjellgård

Olje på lerret
100x129
Signert nede t.v.: Gustav Wentzel

Vurdering
Sommer
57
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Sommer

Akvarell på papir
Arket: 37,5x51,5
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen.

Vurdering
NOK 60 000
Fra Oslofjorden 1907
58
Strøm, Halfdan(1863-1949)Fra Oslofjorden 1907(1907)

Olje på lerret
53x65
Signert og datert nede t.v.: Halfdan Ström -1907.

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 20 000
Sommerdag ved Rønnes
59
Kavli, Arne(1878-1970)Sommerdag ved Rønnes

Olje på lerret
40x47
Signert nede t.v.: A. Kavli.

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Kvinne på hagetrapp
60
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne på hagetrapp

Olje på lerret
61x67
Signert nede t.h.: A -Kavli

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 135 000
Skogsinteriør 1935
61
Enger, Erling(1899-1990)Skogsinteriør 1935(1935)

Pulverteknikk
109,5x95,5
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -35

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 240 000
Komposisjon 1953
62
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1953(1953)

Olje på lerret
71x85
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. 53.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 65 000
Sang i skog 1942
63
Riis, Bendik(1911-1988)Sang i skog 1942(1942)

Olje på lerret
80x50
Signert, påtegnet med noe utydelig tittel og datert nede t.v.: Sang i skog Bendik Riis -42

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Stil Leben Nature Morte: to Pærer 1950
64
Riis, Bendik(1911-1988)Stil Leben Nature Morte: to Pærer 1950(1950)

Olje på plate
42x51
Signert nede på midten: Bendik Riis

Vurdering
Tilslag
NOK 150 000
Leif Trondstad-monument 1973
65
Røed, Fritz(1928-2002)Leif Trondstad-monument 1973(1973)

Bronse og mahogny
H: 87+5=92 cm
Signert og datert under sokkelen: Fritz Røed 1973

Vurdering
Polfareren Otto Sverdrup
66
Ung, Per(1933-2013)Polfareren Otto Sverdrup(Ca. 1999)

Bronse
H: 64 cm
Signert på plinten: Per Ung

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Stående kvinneakt
67
Grimdalen, Anne(1899-1961)Stående kvinneakt

Bronse
H: 87 cm
Signert på plinten: Anne Grimdalen

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Kari Trestakk
68
Vaa, Dyre(1903-1980)Kari Trestakk

Bronse
H: 45 cm
Signert på plinten: Dyre Vaa

Vurdering
Binne med unger 1980
69
Waksvik, Skule(1927-2018)Binne med unger 1980(1980)

Bronse
H: 30 cm
Signert og datert på plinten: Skule W 1980

Vurdering
Tilslag
NOK 24 000
Havørnfamilien
70
Waksvik, Skule(1927-2018)Havørnfamilien

Bronse
H: 39 cm + Tresokkel H: 9,5 cm
Signert på plinten: Skule W

Vurdering
Steilende føll
71
Waksvik, Skule(1927-2018)Steilende føll

Patinert bronse
H: 27,5 cm
Signert på plinten: Skule W

Vurdering
Sel 2003
72
Waksvik, Skule(1927-2018)Sel 2003(2003)

Messing og bronse
H: 95 L: 162 B: 94
Signert og datert på plinten: Skule W 2003

Vurdering
NOK 200 000
Komposisjon 1986
73
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1986(1986)

Olje på lerret
90x90
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 86

Vurdering
Tilslag
NOK 155 000
Impressions de la Nature 1981
74
Weidemann, Jakob(1923-2001)Impressions de la Nature 1981(1981)

Olje på lerret
160x180
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 81

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 330 000
Uten tittel
75
Wold, Roar(1926-2001)Uten tittel(1965)

Olje på lerret
72x92
Signert oppe t.h.: Roar Wold

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
76
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Akryl på lerret
113x130
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 250 000–350 000
Tilslag
NOK 520 000
Ludvig E 1978
77
Rose, Knut(1936-2002)Ludvig E 1978(1978)

Olje på lerret
132x160
Signert nede t.h.: Knut Rose

Vurdering
Tilslag
NOK 115 000
Neste offer 1984
78
Rose, Knut(1936-2002)Neste offer 1984(1984)

Olje på lerret
160x132
Signert nede t.v.: Knut Rose

Vurdering
Tilslag
NOK 120 000
Overgangsbilde
79
Carlsen, Bjørn(1945-)Overgangsbilde(1990)

Olje på plate
122x81, 140x100 inkludert ramme
Signert nede t.h.: BC.

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Jensebu 2 2011
80
Borchgrevink, Hanne(1951-)Jensebu 2 2011(2011)

Akryl på lerret
105x118
Signert og datert nede t.h.: HB -11

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 84 000
Sittende ape
81
Ransve, Bjørn(1944-)Sittende ape(2004)

Olje på plate
140x85
Signert nede t.h.: Ransve

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Indianer Profil
82
Ransve, Bjørn(1944-)Indianer Profil(2003)

Olje på plate
114x122
Signert nede t.h.: Ransve

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Selvportrett 1993-1999
83
Gullvåg, Håkon(1959-)Selvportrett 1993-1999(1993-1999)

Olje på lerret
100x75
Signert nede t.h.: Gullvåg

Vurdering
Ung pike 2007
84
Vikshåland, Knut André(1968-)Ung pike 2007(2007)

Olje på lerret
100x100
Signert og datert nede t.h.: K. A. Vikshåland. 07

Vurdering

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på