Auksjon tirsdag 27. november 2001 kl 18:00

Munch-Auksjonen 2001

KatalogTilslagsliste

Vurdering

Kristiania-Boheme I
1
Munch, Edvard(1863-1944)Kristiania-Boheme I

Radering i svart på tykt beige papir
Arket: 440x600 mm Motivet: 208x285 mm
Signert og datert med blyant nede t.h.: Edv. Munch 1895.

Vurdering
Tilslag
NOK 86 000
Dagen derpå
2
Munch, Edvard(1863-1944)Dagen derpå

Radering i svart på beige tykt papir
Arket: 343x474 mm Motivet: 195x275 mm
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 160 000
Kurhus i Wiesbaden
3
Munch, Edvard(1863-1944)Kurhus i Wiesbaden

Litografi i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 377x500 mm Motivet: 262x388 mm
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 29 000
Hagen i snø I
4
Munch, Edvard(1863-1944)Hagen i snø I

Tresnitt i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 493x582 mm Motivet: 346x430 mm
Signert med blå fargeblyant nede t.h.: Edv. Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Epletreet
5
Munch, Edvard(1863-1944)Epletreet

Tresnitt i svart på tynt gulhvitt papir
Arket: 422x502 mm Motivet: 350x439 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch Signaturen er trukket opp på nytt, sannsynligvis av en annen enn kunstneren.

Vurdering
Tilslag
NOK 92 000 med forbehold
Selvportrett ved vinen
6
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett ved vinen

Litografi i svart på middels tynt gulhvi kinapapir
Arket: 488x618 mm Motivet: 420x515 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch Påtegnet med blyant av trykkeren nede t.v.: Tryk nr. 16 Kildeborg

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
På kjærlighetens bølger
7
Munch, Edvard(1863-1944)På kjærlighetens bølger

Litografi i rødt på tynt gråhvitt papir
Arket: 432x554 mm Motivet: 310x419 mm
Usignert

Vurdering
NOK 150 000
Tilslag
NOK 230 000
Ingeborg Heiberg
8
Munch, Edvard(1863-1944)Ingeborg Heiberg

Radering i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 570x434 mm Motivet: 378x275 mm
med platetone Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000 med forbehold
Kvinne med rødt hår og grønne øyne. Synden
9
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne med rødt hår og grønne øyne. Synden

Fargelitografi på meget tynt japanpapir
Arket: 793x553 mm Motivet: 699x402 mm
Usignert

Vurdering
NOK 400 000
Tilslag
NOK 340 000
Gunnar Heiberg
10
Munch, Edvard(1863-1944)Gunnar Heiberg

Litografi i svart på tynt japanpapir
Arket: 517x385 mm Motivet: 360x340 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Arnstein Arneberg
11
Munch, Edvard(1863-1944)Arnstein Arneberg

Arket: 405x325 mm Motivet: 295x235 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 33 000
Gatearbeidere
12
Munch, Edvard(1863-1944)Gatearbeidere

Litografi i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 500x661 mm Motivet: 440x600 mm
Usignert.

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Hemmelighet
13
Munch, Edvard(1863-1944)Hemmelighet

Radering trykket i svart på middels tykt
Arket: 332x458 mm Motivet: 160x235 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
Urnen
14
Munch, Edvard(1863-1944)Urnen

Arket: 559x360 mm Motivet: 460x265 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 68 000
Madonna 1895
15
Munch, Edvard(1863-1944)Madonna 1895

Litografi i svartpå gråli papir, oppklebet på tykk
Arket: 639x481 mm Motivet: 605x442 mm
kartong Signert og datert med blyant nede t.h.: E Munch 95

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 355 000
Vampyr II
16
Munch, Edvard(1863-1944)Vampyr II

Fargelitografi og fargetresnitt på brunlig papir
Arket: 583x727 mm Motivet: 383x551 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Vurdering
NOK 250 000–300 000
Tilslag
NOK 400 000
Paul Cassirers datter
17
Munch, Edvard(1863-1944)Paul Cassirers datter

Arket: 492x379 mm Motivet: 378x282 mm
med platetone Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 39 000
Studiehode
18
Munch, Edvard(1863-1944)Studiehode

Olje på lerret
455x320 mm
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 250 000
Arbeider med bart
19
Munch, Edvard(1863-1944)Arbeider med bart

Radering i bruntonetsvart på middels tykt gulhvitt
Arket: 640x470 mm Motivet: 495x322 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Tiltrekning I
20
Munch, Edvard(1863-1944)Tiltrekning I

Litografi i svart på tynt japanpa, klebet opp på
Arket med kartong: 656x566 mm Motivet: 486x366 mm
kartong Signert med blyant på kartongen nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 190 000
Kvinnen II
21
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnen II

Radering i svart på tykt, gråhvitt papir
Arket: 426x563 mm Motivet: 300x346 mm

Vurdering
NOK 600 000
Ingeniør Frølich
22
Munch, Edvard(1863-1944)Ingeniør Frølich

Tresnitt i rødbrunt på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 667x534 mm Motivet: 546x457 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Arv
23
Munch, Edvard(1863-1944)Arv

Arket: 568x424 mm Motivet: 442x315 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch.

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Hagen
24
Munch, Edvard(1863-1944)Hagen

Radering i bruntonet svart på middelstykt gråhvitt papir
Arket: 568x715 mm Motivet: 446x555 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 98 000
Det syke barn I
25
Munch, Edvard(1863-1944)Det syke barn I

Litografi i svart og svakt grønt på middels tynt
Arket: 505x644 mm Motivet: 425x570 mm
beige papir Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch Signert i stenen: E. Munch

Vurdering
NOK 400 000
Tilslag
NOK 400 000
Løsrivelse II
26
Munch, Edvard(1863-1944)Løsrivelse II

Litografi i svart på tykt hvitt papir
Arket: 597x801 mm Motivet: 415x630 mm
Usignert. Signert og datert i stenen: E Munch 96

Vurdering
NOK 350 000
Anatomen Schreiner I
27
Munch, Edvard(1863-1944)Anatomen Schreiner I

Litografi i svart på tykt papir
Arket: 975x667 mm Motivet: 763x555 mm

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 80 000
Omega og svinet
28
Munch, Edvard(1863-1944)Omega og svinet

Arket: 340x539 mm Motivet: 325x465 mm
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 17 500
Angst
29
Munch, Edvard(1863-1944)Angst

Arket: 585x470 mm Motivet: 460x375 mm
Signert og datert med blyant nede t.h.: Edv. Munch 1912

Vurdering
NOK 600 000–800 000
Inger Barth
30
Munch, Edvard(1863-1944)Inger Barth

Arket: 753x999 mm Motivet: 580x600 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Statsminister Otto Blehr
31
Munch, Edvard(1863-1944)Statsminister Otto Blehr

Litografi i svart på tynt gulhvitt papir
Arket: 550x452 mm Motiv: 355x255 mm

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 20 000
Alma Mater
32
Munch, Edvard(1863-1944)Alma Mater

Litografi i svart med håndkolorering på middels ty
Arket: 558x992 mm Motivet: 380x840 mm
kt, gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 340 000
Historien
33
Munch, Edvard(1863-1944)Historien

Arket: 583x940 mm Motivet: 420x790 mm

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 220 000
34

Fargelitografi på tynt japanpapir
Arket: 787x496 mm Motivet: 696x400 mm
Usignert

Vurdering
NOK 600 000
Helge Rode
35
Munch, Edvard(1863-1944)Helge Rode

Litografi i svart på tykt gråhvitt papir
Arket: 619x456 mm Motivet: 335x210 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Herbert Esches datter
36
Munch, Edvard(1863-1944)Herbert Esches datter

Arket: 332x263 mm Motivet: 175x126 mm
med platetone Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Tre gamle damer
37
Munch, Edvard(1863-1944)Tre gamle damer

Arket: 377x495 mm Motivet: 268x405 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Måneoppgang
38
Munch, Edvard(1863-1944)Måneoppgang

Litografi i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 481x650 mm Motivet: 212x433 mm
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Refusjon i brevs form
39
BrevRefusjon i brevs form

Papirark
220x140 mm (brettet dobbelt ark)

Vurdering
Tilslag
NOK 19 000
40
BokEdvard Munchs raderinger

Sigurd Willoch, Oslo 1950.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
41
BokEdvard Munch

Bruno Cassirer med radering av gammel mann.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på