Auksjon lørdag 31. august 2002 kl 14:00

Hus-auksjon

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

1
Afacan, Eser(1953-)Vitne

Litografi, lysmål
66x59
Signert nede t.h.: Afacan

Vurdering
NOK 3 000–4 000
2
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Oppstilling med frukt 1953

Serigrafi
79x67
Signert og datert nede t.h.: Ludv. Eikaas /53

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
3
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Oppstilling med to boller 1952

Serigrafi
38x54
Signert og datert nede t.h.: Ludv. Eikaas /52

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
4
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon

Serigrafi
89x58
Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Komposisjon med figurer
5
Ekeland, Arne(1908-1994)Komposisjon med figurer

Serigrafi, lysmål
40x48
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 500
6
Fjell, Kai(1907-1989)Våkenatt

Linoleumssnitt, lysmål
24x19
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Påtegnet med tittel, i platen nede t.v.

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 5 500
Dalparti med kvinne 1979
7
Fjell, Kai(1907-1989)Dalparti med kvinne 1979

Blyant og akvarell på papir, lysmål
20x27
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 79

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 3 600
8
Fjell, Kai(1907-1989)Mor

Linoleumssnitt, lysmål
27x35
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Pikehode
9
Fjell, Kai(1907-1989)Pikehode

Silketrykk og pastell, lysmål
48x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Tilslag
NOK 15 000
10
Isern, Ramón(1914-1989)Komposisjon

Serigrafi
44x64
Signert nede t.h.: Isern

Vurdering
NOK 2 000
11
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Drøm 1958

Litografi, lysmål
39x30
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -58

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Apenesgården 1982
12
Kihle, Harald(1905-1997)Apenesgården 1982

Litografi
38x47
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -82

Vurdering
Akt i døren 1946
13
Kihle, Harald(1905-1997)Akt i døren 1946

Litografi, lysmål
65x36
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle Oslo 1946

Vurdering
14
Kjær, Anders(1940-)Fjellovergang II 1986

Serigrafi, lysmål
43x61
Signert og datert nede t.h.: Anders Kjær -86

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
Slakter 1947
15
Krohg, Per(1889-1965)Slakter 1947

Litografi, lysmål
55x70
Signert og datert nede t.h.: 1947 Per Krohg

Vurdering
NOK 2 000–4 000
Tilslag
NOK 2 000
16
Marino, Nino(1929-)Rytter

Serigrafi
66x50
Signert nede t.h.: Marino

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 2 400
Stemmen
17
Nerdrum, Odd(1944-)Stemmen

Litografi
89x62
Signert nede t.h.: Nerdrum

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
18
Nupen, Kjell(1955-2014)Sydafrikansk Krusifiks 1979

Litografi, lysmål
79x62
Signert og datert nede t.h.: K Nupen 79

Vurdering
Tilslag
NOK 3 800
19
Nupen, Kjell(1955-2014)Utstilling 1977

Etsning, lysmål
70x51
Signert og datert nede t.h.: K Nupen 77

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
20
Pascin, Julius(1885-1930)Salomos dom

Radering
50x38
Signert nede t.h.: Pascin

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
21
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1998

Radering, lysmål
30x37
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -98

Vurdering
NOK 4 000–5 000
Tilslag
NOK 4 600
Komposisjon i svart, gult og rødt 1961
22
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon i svart, gult og rødt 1961

Linoleumsnitt, lysmål
44x58
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -61

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 500
Vågekallen, Lofoten
23
Savio, John(1902-1938)Vågekallen, Lofoten

Tresnitt
26,5x36
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 9 000
24
Savio, John(1902-1938)Høstkveld på vidda

Tresnitt med håndkolorering
19x27
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Skoing av hester
25
Schultz, Alexander(1901-1981)Skoing av hester

Litografi, lysmål
40x50
Signert nede t.h.: Alexander Schultz

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 1 000
26
Sugaï, Kumi(1919-1996)Komposisjon

Serigrafi
65x50
Signert nede t.h.: Sugaï

Vurdering
Vår
27
Thaulow, Frits(1847-1906)Vår

Fargeradering, lysmål
61x47
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Diligencen
28
Thaulow, Frits(1847-1906)Diligencen

Farveradering, lysmål
52x64

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Aften i Audenarde
29
Thaulow, Frits(1847-1906)Aften i Audenarde

Fargeradering, lysmål
61x46

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Tilslag
NOK 14 500
30
Thaulow, Frits(1847-1906)Marias måned

Fargeradering, lysmål
53x66

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
31
Thaulow, Frits(1847-1906)Møllen i Overschie

Fargeradering, lysmål
66x54
Påtegnet nede t.v.: Alexandra Thaulow.

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 6 000
32
Tiller, Lars(1924-1994)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
54x42
Signert nede t.h.: L. T.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 800
33
Tveter, Kåre(1922-2012)Tåke i liene

Serigrafi med håndkolorering, lysmål
37x47
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Vurdering
34
Ukjent, kunstnerPortretter

Kobberstikk, lysmål
41x25
Trykket ca. 1740.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 000
35
Ukjent, kunstnerBryggen i Bergen 1929

Radering, lysmål
19x31
Signert og datert nede t.h.: Halvard Storm -29.

Vurdering
NOK 500
36
Ukjent, kunstnerUtsyn over Stavanger

Kobberstikk, lysmål
37x45
Stukket av G. Haas.

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 3 000
37
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Litografi, lysmål
52x43
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
38
Werenskiold, Erik(1855-1938)Lysakerelven

Litografi, lysmål
40x53
Signert nede t.h.: Erik Werenskiold

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
39
Werenskiold, Erik(1855-1938)Sittende kvinneakt 1935

Litografi, lysmål
70x58
Signert og datert nede t.h.: Erik Werenskiold 1935

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 000
Oppstandelsen (Triptyk)
40
Winge, Sigurd(1909-1970)Oppstandelsen (Triptyk)

Radering, lysmål
123x56
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -63

Vurdering
NOK 18 000
Tilslag
NOK 8 000
41
Zorn, Anders(1860-1920)Portrett av Gerda Lundeqvist

Radering, lysmål
37x27
Signert nede t.h.: Zorn

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
42
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Fra Drøbak 1881

Blyant på papir, lysmål
10x17
Signert nede t.h.: C. W Barth. Stedsbestemt og datert nede t.v.: Drøbak 24/6 81

Vurdering
NOK 2 000
Fiskeskøyte i midnattsol
43
Berger, Einar(1890-1961)Fiskeskøyte i midnattsol

Olje på plate
46x55
Signert oppe t.h.: E. Berger

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 4 100
Komposisjon med figurer 1971
44
Ekeland, Arne(1908-1994)Komposisjon med figurer 1971

Blandingsteknikk på papir
29x42
Signert og datert nede t.v.: Arne Ekeland 71

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 8 000
45
Eriksen, Sigurd Alf(1899-1991)Fra Postmo Vågå

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Sigurd Alf Eriksen

Vurdering
Pikeværelse 1969
46
Fjell, Kai(1907-1989)Pikeværelse 1969

Tusj og akvarell på papir, lysmål
26x32
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -69

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 7 000
47
Fjell, Kai(1907-1989)Sykkelturen 1983

Akvarell, lysmål
20x29
Signert og datert nede t.h.: K. F. 83

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
48
Grønvold, Bernt(1859-1923)Kvinneportrett

Olje på lerret, oppklebet på plate
51x39
Signert opp t.h.: Bernt Grønvold

Vurdering
NOK 5 000
49
Grønvold, Marcus(1845-1929)Kystlandskap

Olje på lerret
40x60
Signert nede t.h.: M Grønvold

Vurdering
Skibbrudd 1894
50
Hansteen, Nils(1855-1912)Skibbrudd 1894

Blandingsteknikk på papir, lysmål
30x23
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 94

Vurdering
Komposisjon 1958
51
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1958

Olje på plate
51x65
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 58

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
52
Hokstad, Oskar(1894-1982)Bukten 1917

Olje på lerret
35x43
Signert og datert nede t.h.: Oskar Hokstad 1917

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Fra Skjærgården
53
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Skjærgården

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
54
Holmboe, Thorolf(1866-1935)To dompapper

Blyant og akvarell på papir
25x24
Signert nede på midten: Th Holmboe -

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Vibberodden fyr Egersund 1923
55
Haaland, Lauritz(1855-1938)Vibberodden fyr Egersund 1923

Lavering på papir, lysmål
20x25
Signert nede t.h.: Lauritz Haaland. Påtegnet nede t.v.: Hvidingsö November 1923

Vurdering
NOK 8 000
56
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Kvinne med mannsportrett

Olje på papir, oppklebet på plate
69x62
Signert nede t.h.: RK

Vurdering
NOK 5 000–6 000
Tilslag
NOK 4 000
57
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Fra Skagen

Olje på lerret
30x42
Signert nede t.v.: RK

Vurdering
Tilslag
NOK 3 400 med forbehold
58
Lindaas, Waldemar(1892-1959)Den grønne glassvasen

Olje på lerret
50x63
Signert nede t.h.: WL

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 800
59
Lindaas, Waldemar(1892-1959)Rosa peoner

Olje på lerret
60x68
Signert nede t.h.: WL

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 500
60
Ljøsne, Halvdan(1929-2006)Oppstilling med flasker 1964

Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.h.: Halfdan Ljøsne -64

Vurdering
61
Ljøsne, Halvdan(1929-2006)Frukttrær vinter 1977

Pastell, lysmål
49x64
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Ljøsne -77

Vurdering
NOK 5 000
Vårsol Lesja
62
Løkke, Karl(1870-1943)Vårsol Lesja

Olje på lerret
38x53
Signert nede t.v.: Karl Løkke

Vurdering
Tilslag
NOK 2 800
63
Mehl, Eilert(1865-1941)Høyfjell med hunder 1898

Olje på lerret
62x40
Signert, noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.h.: Eilert Mehl Vastinden (?) 12 juni 98-

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 500
64
Merton, Erling(1898-1967)Aftensol 1934

Olje på lerret
51x60
Signert og datert nede t.v.: E Merton 34

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
65
Munch, IngerOppstilling med eple

Olje på plate
17x14
Signert nede t.h.: I Munch

Vurdering
66
Müller, Morten(1828-1911)Stenstudie

27x41
Signert nede t.v.: Morten Müller

Vurdering
67
Müller, Morten(1828-1911)Hus i sydlandsk landskap

25x38
Signert nede t.h.: M. Müller.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Seilskutehavn 1880
68
Nielssen, Johan(1835-1912)Seilskutehavn 1880

Olje på lerret
61x97
Signert og datert nede t.h.: Johan Nielsen 1880.

Vurdering
Tilslag
NOK 24 000
69
Paus, Arne(1943-)Løvtre i høstfarger

Olje på plate
46x30
Signert nede t.h.: A. Paus

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
70
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon

Olje på papp
27x23
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
71
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1970

Akvarell på papir
30x21
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1970

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Hotell Negresco Nice 1962
72
Rian, Johs.(1891-1981)Hotell Negresco Nice 1962

Litografi, lysmål
55x38
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1962

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 000
Kvinne 1956
73
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne 1956

Blandingsteknikk, lysmål
28x20
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1956

Vurdering
Tilslag
NOK 3 400
74

Akvarell på papir
59x42
Signert midt på t.h.: Johs. Rian

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 200
75

Akvarell på papir
59x42
Signert midt på t.h.: J Rian

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 000
76
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende akt 1949

Blyant på papir, lysmål
29x20
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1949

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
77
Rian, Johs.(1891-1981)Akt 1949

Blyant på papir
27x21

Vurdering
NOK 3 000
78
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1971

Akvarell på papir, lysmål
33x33
Signert og datert nede t.h.: J Rian 71

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 800
79

Akvarell på papir, lysmål
35x43
Signert og datert nede t.h.: J Rian -71-

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
80
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne og sjømann med trekkspill 1951

Blandingsteknikk, lysmål
26x23
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1951

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
Fra et vindu 1948
81
Rian, Johs.(1891-1981)Fra et vindu 1948

Blandingsteknikk, lysmål
26x20
Signert og datert nede på midten.: J Rian 1948

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Gutt med fruktfat 1950
82
Rian, Johs.(1891-1981)Gutt med fruktfat 1950

Blandingsteknikk, lysmål
25x19
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1950

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
83
Rian, Johs.(1891-1981)Hvit form i rød atmosfære 1971

Blandingsteknikk, lysmål
4,5x3,5
Signert og datert nede på arket: JR 71

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 000
Spansk pike
84
Rian, Johs.(1891-1981)Spansk pike

Blandingsteknikk, lysmål
17x12
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
85

Blandingsteknikk, lysmål
40x39
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: J Rian 71

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 2 500
86
Rian, Johs.(1891-1981)Ibiza 1955

Penn på papir, lysmål
23x31
Signert og datert nede t.v.: Johs Rian 55

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 200
87

Akvarell, lysmål
39x25
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 2 900
88
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1975

Akvarell på papir
53x34
Signert og datert midt på t.h.: J Rian Juli 1975

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 000
89
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende mann i kystlandskap 1941

Akvarell på papir, lysmål
25x35
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1941

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
90
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon med prisme

Olje på papp
25x20
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 3 800
91
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende gutt 1942

Blandingsteknikk
17x13
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1942

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Sittende gutt 1950
92
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende gutt 1950

Blandingsteknikk på papir, oppklebet på papp
18x13
Signert og datert nede t.v. på pappen.: J Rian 1950

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Kortspill
93
Rian, Johs.(1891-1981)Kortspill

Blyant og akvarell på papir, oppklebet på plate
21x30
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 21 000
94
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende akt

Akvarell, lysmål
29x22
Signert nede t.h.: J R

Vurdering
Tilslag
NOK 4 800
95
Rian, Johs.(1891-1981)Ryggvendt akt 1949

Blandingsteknikk, lysmål
30x19
Signert og datert nede t.h.: J R 1949

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
96
Rian, Johs.(1891-1981)Palett

Oljemaling på treverk
44x29
Signert midt på t.h.: J Rian.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 400
97
Ringereide, Alv(1907-1968)Gårdsbruk med møllehus

Olje på lerret
48x41
Signert nede t.h.: Ringereide

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 1 500
Fra Italien
98
Schultz, Alexander(1901-1981)Fra Italien

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: A. Schultz

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Landskap med trær
99
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap med trær

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.v.: A Schultz

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Tømmerhytte i fjellandskap 1899
100
Selmyhr, Conrad(1877-1944)Tømmerhytte i fjellandskap 1899

Olje på lerret
52x78
Signert og datert nede t.v.: Conrad Selmyhr 99

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 6 000
101
Sinding, Elisabeth(1846-1930)Hester og vogner

Penn og lavering, lysmål
14x28
Signert nede t.h.: ES.

Vurdering
NOK 2 000
Rytter i ekeskog
102
Sinding, Otto(1842-1909)Rytter i ekeskog

Olje på lerret
41x51
Signert nede t.v.: Otto Sinding

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
103
Sitje, Joronn(1897-1982)Sneslaps

Olje på plate
55x46
Signert nede t.h.: J. Sitje

Vurdering
Bedstemor og Bitte
104
Sitje, Joronn(1897-1982)Bedstemor og Bitte

Olje på plate
41x33
Signert nede t.v.: J. Sitje

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 3 000
105
Sparre, Victor(1919-2008)Pietà 1945

Olje på plate
52x64
Signert og datert nede t.h.: Victor Smith

Vurdering
NOK 10 000
106
Stømne, Arne(1918-1995)Komposisjon 1958

Olje på lerret
51x61
Signert og datert nede t.v.: A. Stømne. 58.

Vurdering
Fjellklatring
107
Sørensen, Henrik(1882-1962)Fjellklatring

Blandingsteknikk, lysmål
74x53
Signert nede t.v.: HS

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Gutt og skogmann
108
Sørensen, Henrik(1882-1962)Gutt og skogmann

Blandingsteknikk, lysmål
55x74
Signert nede t.h.: HS

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
109
Sørensen, Henrik(1882-1962)Kvinneportrett 1942

Olje på lerret
86x60
Signert og datert nede t.v.: HS 42

Vurdering
NOK 5 000–6 000
Tilslag
NOK 3 000
Fra Kragerø 1949
110
Tangen, Olaf(1903-1997)Fra Kragerø 1949

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: -49 Tangen

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
111
Tveter, Kåre(1922-2012)Figurer rundt et bord

Olje på plate
33x41

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 000
Parti fra Luxembourghaven i Paris
112
Ukjent, kunstnerParti fra Luxembourghaven i Paris

Olje på lerret
44x61
Signert nede t.h.: MR Smyth

Vurdering
Tilslag
NOK 1 300
113
Ukjent, kunstnerKone og barn ved ildsted

Olje på lerret
55x63
Signert nede t.h.: R. Bressler pinx

Vurdering
114
Ukjent, kunstnerDampskib ved havn

12x31
Usignert.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 000
115
Ukjent, kunstnerDampskibet Netherby Hall

Olje på lerret
39x52
Signert nede t.h.: Adam. S.

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 1 600
116
Ukjent, kunstnerFra Telemark

Olje på lerret
60x53
Usignert.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
117
Ukjent, kunstnerLandskap

Intarsia på tre
37x64
Usignert.

Vurdering
Morgenstund
118
Ukjent, kunstnerMorgenstund

Olje på lerret
42x34
Utydelig signert nede t.h.: Grüll... (?)

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Slåssende gutter
119
Ukjent, kunstnerSlåssende gutter

Olje på lerret
42x34
Noe utydelig signert nede t.v.: Grüll... (?)

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
120
Ukjent, kunstnerSkibbrudne på skjær

Olje på lerret
72x94
Usignert.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Kvinne med gitar
121
Ukjent, kunstnerKvinne med gitar

Olje på plate
54x68
Noe utydelig signert nede t.v.: Kanasek (?)

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 8 000
Fra Trondheimsfjorden
122
Ukjent, kunstnerFra Trondheimsfjorden

34x47
Usignert. Stedsbestemt og noe utydelig datert nede t.h.: Trondhjemsfjorden Aug. 99

Vurdering
NOK 5 000
123
Weidemann, Jakob(1923-2001)Markblomst 1980

Serigrafi med håndkolorering
45x61
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 80.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
124
Wentzel, Gustav(1859-1927)Interiør med mann, kone og gutt

Gouache på papir, lysmål
21x33
Signert nede t.h.: G. Wentzel

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
125
Werenskiold, Erik(1855-1938)Mor

Blyant på papir, lysmål
12x7
Signert midt på arket: EW

Vurdering
Oppstilling med hummer, frukt og blomster
126
Zabehlicky, Alois(1883-1962)Oppstilling med hummer, frukt og blomster

Olje på lerret
73x100
Signert nede t.h.: J. Planer.

Vurdering
NOK 5 000
Gressende kyr 1888
127
Arbo, Peter Nicolai(1831-1892)Gressende kyr 1888

Olje på mahognyplate
24x32
Signert og datert nede t.h.: P. N. A. Septr. 1888

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Fjellandskap
128
Barlag, Philip(1840-1913)Fjellandskap

Olje på lerret
24x37
Signert nede t.h.: Barlag

Vurdering
Henrik Wergeland på dødsleiet 1888-1893
129
Dørnberger, Karl(1864-1940)Henrik Wergeland på dødsleiet 1888-1893

Olje på lerret
81x101
Signert og datert nede t.h.: Dørnberger. 1888-1893.

Vurdering
Gutteportrett 1895
130
Haug, Kristian(1862-1953)Gutteportrett 1895

Olje på lerret
38x30
Signert og datert nede t.v.: Haug 95

Vurdering
Gatearbeidere 1925
131
Jacobsen, Fredrik Wilhelm(1878-1948)Gatearbeidere 1925

Olje på lerret
140x100
Signert og datert nede t.h.: F W J - XXV

Vurdering
Fra Storekoll 1918
132
Jorde, Lars(1865-1939)Fra Storekoll 1918

Olje på plate
41x46
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde -18.

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Aase 1930
133
Kavli, Arne(1878-1970)Aase 1930

Olje på lerret
57x46
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli. 1930

Vurdering
Tilslag
NOK 31 000
Fjordlandskap med robåt
134
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fjordlandskap med robåt

Olje på lerret
28x46
Signert nede t.h.: A Rasmussen: Df

Vurdering
Fjellandskap med hus 1943
135
Rian, Johs.(1891-1981)Fjellandskap med hus 1943

Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t.v.: J Rian. 43

Vurdering
Tilslag
NOK 18 500 med forbehold
Fra Sørfjorden i Hardanger
136
Rummelhoff, Christian(1844-1892)Fra Sørfjorden i Hardanger

Olje på lerret
48x74
Signert nede t.h.: Chr Rummelhoff

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
137
Ukjent, kunstnerPortrett av Christian Krohg i atelieret

Olje på lerret
85x55
Signert nede t.h.: C. Krohg

Vurdering
NOK 30 000
138
Beger

Klart glass
H: 7,5 cm.

Vurdering
NOK 400
Tilslag
NOK 300
139
Hetvinsglass

Klart glass
H: ca. 11 cm.
Senempire ca. 1840. Kontinentet.

Vurdering
NOK 700
Tilslag
NOK 3 800
140
Hetvinsglass

Glass
H: 12 cm.

Vurdering
NOK 200
141
HetvinsglassAlexandra

Klart glass
H: 11 cm.
11 stk. Hadeland 1927-40.

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 2 200
142
HetvinsglassDanziger Kelchen

Grålig glass
H: 13 cm.
Hurdal? Sent 1700-tallet.

Vurdering
NOK 1 000–2 000
Tilslag
NOK 3 800
143
Karaffel

Klart glass
H: 23 cm.
Sverige ca. 1900.

Vurdering
NOK 500
Tilslag
NOK 600
144
Karaffel og to glass

Klart glass
Karaffel H: 21,5 cm. Glass H: 12 cm.
Antagelig Hadeland. ca 1860.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 500
145
Lommeflaske

Grønt glass
H: 14,5 cm.
Gjøvik glassverk 1807-43.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
146
Lommeglass

Grønt glass
H: 16,5 cm.
Antagelig Gjøvik glassverk, ca. 1840.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
147
Lommeglass

Blått glass
H: 10 cm.
Gjøvik glassverk 1807-43.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
148
Vin/ølglass

Klart glass
H: 13,5 cm.
Hadeland?

Vurdering
NOK 600–800
Tilslag
NOK 400
149
Zwibelglass

Blått glass
H: 19,5 cm.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 200
150
Zwibelglass

Blått glass
H: 20 cm.

Vurdering
NOK 1 000
151
Brat, Sverre(1925-2015)Mugge

Keramikk
H: 13 cm.
Signert: SB

Vurdering
NOK 400–600
Tilslag
NOK 300
152
Brat, Sverre(1925-2015)Tallerkner

Keramikk
Diam.: 27 cm.
Signert: SB

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 400
153
Brat, Sverre(1925-2015)Serveringsfat

Keramikk
L: 44 cm. B: 34 cm.
Signert: SB

Vurdering
NOK 600–800
Tilslag
NOK 500
Boller
154
Brat, Sverre(1925-2015)Boller

Keramikk
Diam: 21 cm og 20 cm.
Signert: SB

Vurdering
NOK 800–1 000
Tilslag
NOK 600
Dessertskåler
155
Brat, Sverre(1925-2015)Dessertskåler

Keramikk
Diam.: 16 cm.
Signert: SB

Vurdering
NOK 2 500–3 000
Tilslag
NOK 3 400
156
Brat, Sverre(1925-2015)Bolle

Keramikk
Diam.: 20 cm. H: 8,5 cm.
Signert: SB

Vurdering
NOK 400–600
Tilslag
NOK 700
157

Keramikk
Diam.: 26 cm.
Signert: SB

Vurdering
NOK 2 500
Tilslag
NOK 1 500
Asjetter
158
Brat, Sverre(1925-2015)Asjetter

Keramikk
B: 18 cm

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 500
159

Keramikk
Diam.: 26 cm.
3 stk. signert: SB

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 000
160

Keramikk
Stort fat.L: 47 cm. B: 35 cm. Lite fat B: 34 cm.
Lite fat signert: SB

Vurdering
NOK 1 200–1 500
Tilslag
NOK 700
161
Brat, Sverre(1925-2015)Sauseskål

Keramikk
Diam.: 17 cm. H: 11 cm.
Signert: SB

Vurdering
NOK 300–500
Tilslag
NOK 400
Veggur
162
Brat, Sverre(1925-2015)Veggur

Keramikk
Diam.: 29 cm.
Usignert.

Vurdering
NOK 400–600
Tilslag
NOK 800
163

Keramikk
Diam.: 18 cm. H: 9 cm.
Signert: SB

Vurdering
NOK 300–500
Tilslag
NOK 200
164
BrevknivFlora Danica

Porselen og forgylt metall
L: 24 cm.
Kongelig Dansk Porselensfabrikk.

Vurdering
NOK 800–1 000
Bolle med hanker
165
Hvalstad, Ragnhild (Lalla)(1875-1962)Bolle med hanker

Keramikk
Diam.: 21 cm. H: 11,5 cm.
Signert: RH

Vurdering
NOK 1 200
Tilslag
NOK 2 000
166
Kaffeservise

Flint
Egersund, 1959. Kopi etter Herrebøe laget til 200-års jubileet.

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 9 000
Egersund
167
KrusEgersund

Stengods
H: 12 cm.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 600
Fat "Peer Gynt"
168
Pløen, Erik(1925-2004)Fat "Peer Gynt"

Glasert keramikk
L: 51 cm. B: 33 cm.
Signert: Pløen Fr.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 800
169
Pløen, Erik(1925-2004)Vase

Glasert keramikk
H: 26 cm.
Signert og datert: Pløen R.S. 49 Norge

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 500
170
Whist, Eilif(1903-1974)Tallerkner

Keramikk
B: 26 cm. og 19 cm.
2 store signert: EW Oslo
1 liten signert: Whist Norway

Vurdering
NOK 500
171
Beger på stett

Sølv
H: 10 cm. Vekt: 40 gr.
Bergen 1842. Mester: Søren Hammer, virksom 1811-? Fullstemplet.

Vurdering
172
Beger på tre kuleføtter

Sølv
H: 5 cm. Vekt: 26 gr.
Ustemplet.

Vurdering
NOK 1 000–2 000
Tilslag
NOK 1 000
173
Begre og kopp

Sølv
H: 5-7 cm. Samlet vekt: 197 gr.
P. Lie 1889. Tostrup 1882. Thune 1859.

Vurdering
NOK 2 000
174
Bolle på fot

Sølv
Diam.: 20 cm. H: 7 cm. Vekt: 290 gr.
David Andersen. Ca. 1920.

Vurdering
NOK 600–800
Tilslag
NOK 1 000
175
Fat

Sølv
H: 8 cm. Diam.: 30 cm. Vekt: 650 gr.
Stemplet: Thune 830S.

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 2 600
David-Andersen
176
FatDavid-Andersen

Sølv
Diam.: 40 cm. Vekt: 1500 gr.
Stemplet 830S.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 4 200
177
Kaffe- og tesettDavid-Andersen

Sølv
Kaffekanne H: 22 cm. Vekt: 1900 gr.
David-Andersen ca. 1950. Kaffe- og tekanne stemplet: 925S. Brett stemplet: 830S.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 10 000
178
Kaffekanne

Sølv
H: 20 cm. Vekt: 498 gr.
Danmark 1834. Mester: Carl Peter Foght, virksom: 1824-1884. Fullstemplet.

Vurdering
NOK 4 000
179
Kaffekanne

Sølv
H: 20 cm. Vekt: 720 gr.
København, 1813. Mester: Rasmus Jørgensen Brock, virksom 1801-1843. Fullstemplet.

Vurdering
NOK 10 000
180
Kaffekanne

Sølv
H: 27 cm. Vekt: 727 gr.
Kristiania 1881. Mester: Jacob Tostrup, virksom 1832-1890. Stemplet 830S.

Vurdering
NOK 8 000
Tilslag
NOK 8 000
181
Kaffekanne

Sølv
H: 15 cm. Vekt: 415 gr.
Stemplet: Shreve & Co. Sterling.

Vurdering
NOK 1 500
182
Kaffekanne

Sølv
H: 13 cm. Vekt: 386 gr.
Christiania 1857. Mester: Fredrik Julius Brinck, virksom 1834-57.

Vurdering
183
Kaffesett

Sølv
Kaffekanne H: 26 cm. Vekt: 1170 gr.
Stemplet: 830S.

Vurdering
NOK 6 000
Tilslag
NOK 5 000
184
Kakebestikk

Forgylt sølv og emalje
L: 12 cm. Vekt: 560 gr.
Tostrup. Stemplet: 925S

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 4 800
185
Kakefat på fire ben

Sølv
H: 5 cm. Diam.: 27 cm. Vekt: 425 gr.
David-Andersen, ca. 1950. Stemplet med DA-stempel, 830 S, samt typebetegnelse: 5207/265.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 200
186
Kanne med lokk

Klart glass og sølv
H: 17,5 cm.
Stemplet 830S. Trondheim. Mester: K Staudenmann.

Vurdering
NOK 3 000
187
Krus

Sølv
H: 9,5 cm. Vekt: 175 gr.
London 1862. Mester: EB & JB

Vurdering
NOK 2 500
188
Lokkanne

Forgylt sølv
H: 32 cm. Vekt: 2550 gr.
London 1895. Mester: JHR. Stemplet under bunnen: Elkington & Co Ltd. 22 Regent St. London

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 10 000
189
Lokkanne

Sølv
H: 21 cm. Vekt: 970 gr.
Stemplet 830S.

Vurdering
NOK 6 000
190
Lokkanne

Sølv
H: 16 cm. Vekt: 550 gr.
Danmark. Svend Toxværd A/S Sølvvarefabrik. Stemplet: Sv. T. Sterling 925S Denmark.

Vurdering
NOK 5 000
191
Lysestaker

Sølv
H: 16 cm.
London, 1880. "Victorian" (Historisme).

Vurdering
NOK 1 000–1 200
Tilslag
NOK 2 600
192
Mokkaskjeer

Forgylt sølv og emalje
L: 9 cm. Vekt: 111 gr.
Tostrup. Stemplet: 830S.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 900
193
Mugger

Sølv
H: 22 cm. Vekt: 1100 gr.
Stemplet Pr. S. Sterling 925S

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 4 600
194
Salatbestikk

Sølv
L: 18 cm. Vekt: 85 gr.
Tostrup, ca. 1930. Art deco. Stemplet: Sterling J. Tostrup Norway.

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 3 000
195
Sjokoladekanne

Sølv
H: 27,5 cm. Vekt: 713 gr.
Tostrup, 1891. Stemplet 830, samt 3229.

Vurdering
NOK 2 500
Tilslag
NOK 3 200
196
Skjeer

Sølv
L: 23 cm. Vekt: 137 gr.
Sen-empire, Drammen 1850. Mester: Henrik (Lindstrøm) Lorentzen, virksom 1830-1878.

Vurdering
NOK 600–800
197
Skjeer

Sølv
L: 22 cm. Vekt: 172 gr.
Rokokko ca. 1780. Mester: Lars (Lauritz) Pedersen Tendrup, virksom 1775-1801.

Vurdering
NOK 3 000–3 500
Tilslag
NOK 2 500
198
Skjeer

Sølv
L: 20 cm. Vekt: 61 gr.
Christiania ca. 1782. Mester: Jacob Steen, virksom 1765-1804.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
199
Skrivestell

Sølv og emalje
H: 5,5 cm.
David Andersen, etter 1910.

Vurdering
200
Staup

Sølv
H: 17,5 cm. Vekt: 182 gr.
Stemplet: M. Aase 830S

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 2 200
201
Sukker og fløtesett

Sølv
H: 10,5 cm. Vekt: 454 gram.
Stavanger ca. 1914. Mester: S.M.Soma. Stemplet 830S.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
202
Sukkerdrysse

Sølv
H: 20 cm. Vekt: 238 gr.
Mariager, Danmark ca. 1770. Mester: Jørgen Jørgensen Schmidt (Smith), virksom 1763-1795.

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 9 000
203
Sukkerskål med lokk

Sølv
H: 9 cm. L: 11 cm. Vekt: 260 gr.
København, 1757. Mester: Thomas Andreas Westrup, borgerskap 1755, død 1814. Fullstemplet.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
204
Vase

Grønt glass med sølvmontering
H: 10,5 cm.
Stemplet: Patented G3373 999/1000 Fine A & Co. Amerikansk?

Vurdering
NOK 400
Tilslag
NOK 200
205
Vase på fire føtter

Sølv
H: 17 cm. Vekt: 392 gr.
David Andersen, ca. 1920.

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 500
206
Vigeland, Tone(1938-)Brosje

Sølv
Diam.: 6 cm. Vekt: 13,5 gr.
Signert: TV

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 500
Abstrakt bronse 1969
207
Berg, Svein Boge(1944-)Abstrakt bronse 1969

Bronse på plint av tre
H: 25 cm.
Signert og datert: Boge Berg 69

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Revers 1969
208
Hillgaard, Stefanny(1925-)Revers 1969

Bronse
H: 62 cm.
Signert, påtegnet med tittel og datert på plakett på plinten.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
209
Torvund, Gunnar(1948-)Skisse til altertavle 1976

Støpt metall montert på treplate
28x15
Signert og datert på baksiden: G. Torvund 1976

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
210
Balansevekt

Jern
L: 74 cm.

Vurdering
NOK 500
211
BøkerNorsk kunstnerleksikon

4 bind, Universitetsforlaget, Oslo 1982-86.

Vurdering
NOK 8 000
Tilslag
NOK 8 000
med to hanker
212
Kurvmed to hanker

Teger
H: 16 cm. Diam.: 45 cm.

Vurdering
NOK 1 500
med sekundær hank
213
Kurvmed sekundær hank

Teger
H: 43 cm. Diam.: 43 cm.

Vurdering
NOK 1 500
214
Lysestaker

Messing og benhvit porselen
H: 24 cm.
Biedermeier.

Vurdering
NOK 800–1 000
Tilslag
NOK 600
215
Løvekrus

Bonet tre
H: 25 cm.
Norge, tidlig 1800-tallet.

Vurdering
NOK 2 000
216
Olsen, KarenVed strandkanten 1979

Tekstil
79x62
Signert og datert nede t.h.: KO 79

Vurdering
NOK 800–1 000
med lokk
217
Skrinmed lokk

Rødmalt tre
H: 20 cm.
Datert 1813 og påtegnet med eierinitialer: R: J. D: B:

Vurdering
NOK 1 000–1 500
218
Vitrine

Mahogny
H: 47 cm. B: 30 cm. D: 17 cm.
Empirestil ca. 1900.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
219
Speil

H: 63 cm. B: 37 cm.
Louis-Seize, ca. 1780.

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 3 800
220
Taburett

Nøttetre og alm
H: 42 cm. L: 48 cm. B: 38 cm.
Barokk 1700-tallet.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 9 000
221
Armstoler

Forgylt tre
H: 100 cm.
Rokokko-stil, ca. 1880.

Vurdering
Tilslag
NOK 14 500
222
Armstoler

Forgylt tre
H: 100 cm.
Rokokko-stil, ca. 1880.

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
223
Armstoler

Forgylt tre
H: 100 cm.
Rokokko-stil, ca. 1880.

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
224
Sofa

Forgylt tre
Sofa L: 224 cm. H: 100 cm.
Rokokko-stil. Ca. 1880.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
225
Stoler

Forgylt tre
H: 100 cm.
Rokokko-stil, ca. 1880.

Vurdering
226
Bord

Forgylt tre
H: 76 cm. L: 118 cm. B: 81,5 cm.
Overgang rokokko/Louis-seize. Ca. 1770. Skandinavia.

Vurdering
227
Armstoler

Bonet bjerk
H: 93 cm.
Louis-seize, ca. 1780. Antagelig Skandinavia.

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
228
Armstoler

Bonet bjerk
H: 93 cm.

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på