Auksjon torsdag 21. november 2002 kl 19:00

Jubileumsauksjonen

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Fra Torekov 1890
1
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Torekov 1890

Akvarell på papir, lysmål
36x53
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1890

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 62 000
Roende mann Chiemsee 1867
2
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Roende mann Chiemsee 1867

Olje på lerret, oppklebet på plate
25x14
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HFG Chiemsee 24 Aug 67

Vurdering
Tilslag
NOK 29 000
Mor og barn 1894
3
Bratland, Jacob(1859-1906)Mor og barn 1894

Olje på lerret
95x142
Signert og datert nede t.v.: Iac Bratland. 1894

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Kystlandskap med folkeliv 1848
4
Mordt, Gustav Adolph(1826-1856)Kystlandskap med folkeliv 1848

Olje på papir, oppklebet på lerret
19x26
Signert og datert nede t.h.: Mordt 48

Vurdering
Urskog med jeger 1858
5
Bagge, Magnus Thulstrup(1825-1894)Urskog med jeger 1858

Olje på lerret
45x68
Signert og datert nede t.v. : Magnus. T. Bagge. 1858.

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Konsul Mack 1836
6
Stoltenberg, Matthias(1799-1871)Konsul Mack 1836

Olje på lerret
33x28
Signert og datert nede t.h.: Stoltenberg 1836.

Vurdering
Ved tjernet 1886
7
Askevold, Anders(1834-1900)Ved tjernet 1886

Olje på lerret
56x38
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold. 1886.

Vurdering
NOK 40 000
Hjem fra seteren
8
Askevold, Anders(1834-1900)Hjem fra seteren

Olje på lerret
62x96
Signert nede t.v.: A: Askevold

Vurdering
NOK 100 000–120 000
Seterjente
9
Ender, Axel(1853-1920)Seterjente

Olje på lerret
65x45
Signert nede t.v.: Axel Ender.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Kvinne med hest på vei til seters
10
Ender, Axel(1853-1920)Kvinne med hest på vei til seters

Olje på papir, oppklebet på plate
21x27
Signert nede t.v.: Axel Ender

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Peisestuen fra kunstnerens hjem, Leveld på Lysaker 1917
11
Munthe, Gerhard(1849-1929)Peisestuen fra kunstnerens hjem, Leveld på Lysaker 1917(1917)

Olje på lerret
60x90
Leveld Signert og datert oppe t.v.: Gerhard Munthe 1917.

Vurdering
NOK 180 000–200 000
Tilslag
NOK 180 000
To kvinner og barn 1942
12
Fjell, Kai(1907-1989)To kvinner og barn 1942

Pastell, lysmål
41x55
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 42

Vurdering
Tilslag
NOK 66 000
Kvinneakt
13
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinneakt

Pastell på papir, lysmål
57x41
Signert nede t.v.: Kai Fjell

Vurdering
Piken i sengen 1946
14
Rian, Johs.(1891-1981)Piken i sengen 1946

Olje på lerret
93x65
Signert og datert nede t.v.: J Rian. 46

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 210 000
Pike med rips
15
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Pike med rips

42x33
Signert og utydelig datert nede t.h.: Heyerdahl 9,10

Vurdering
NOK 100 000
Fra Åsgårdstrand 1908
16
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Fra Åsgårdstrand 1908

Olje på lerret
64x103
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl 08

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Fra Procida og Ischia med fjellet Epomeo
17
Fearnley, Thomas(1802-1842)Fra Procida og Ischia med fjellet Epomeo

26x39
Usignert.

Vurdering
Tilslag
NOK 110 000
Fra øvre Skøyen 1840
18
Fearnley, Thomas(1802-1842)Fra øvre Skøyen 1840

22x29
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: TF. Sköjen 5 Septbr. 1840.

Vurdering
NOK 120 000
Fjellgård 1854
19
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Fjellgård 1854

Olje på lerret
33x49
Signert og datert nede t.h.: JDahl 1854.

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 280 000
Achille
20
Peterssen, Eilif(1852-1928)Achille

Olje på lerret
53x44
Signert og datert oppe t.h.: Eilif P. 77.

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000 med forbehold
Fra Jæren 1897
21
Peterssen, Eilif(1852-1928)Fra Jæren 1897

Olje på lerret
37x55
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Eilif P 97 Jæderen

Vurdering
Portrett av en ung dame 1880
22
Ender, Axel(1853-1920)Portrett av en ung dame 1880

Olje på plate
32x26
Signert og datert på midten t.v.: Axel Ender. 1880.

Vurdering
Ung kvinne med vifte 1878
23
Ross, Christian Meyer(1843-1904)Ung kvinne med vifte 1878

Olje på mahognyplate
41x32
Signert og datert nede t.v.: C M. Ross 78

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Robåter i en bukt 1886
24
Kolstø, Fredrik(1860-1945)Robåter i en bukt 1886

Olje på lerret
53x65
Signert og datert nede t.h.: Fr. Kolstö. 86.

Vurdering
Tilslag
NOK 58 000
Fra et gårdstun 1890
25
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Fra et gårdstun 1890

Olje på plate
24x33
Signert og datert nede t.v.: Jørgen Sørensen 90

Vurdering
Tilslag
NOK 76 000
Ung kvinne og mann 1881
26
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Ung kvinne og mann 1881

Olje på lerret
76x50
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl. 81.

Vurdering
NOK 600 000
Tilslag
NOK 500 000 med forbehold
Borgruiner 1864
27
Munthe, Ludvig(1841-1896)Borgruiner 1864

Olje på lerret
40x62
Signert og datert nede t.h.: L Munthe Dfd 1864.

Vurdering
NOK 100 000
Tysk landskap med figurer 1869
28
Munthe, Ludvig(1841-1896)Tysk landskap med figurer 1869

Olje på lerret
76x110
Signert og datert nede t.v.: L Munthe. Dsdf 1869

Vurdering
Tilslag
NOK 55 000
Hagetrapp i sne
29
Thaulow, Frits(1847-1906)Hagetrapp i sne

Olje på lerret
47x55
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 280 000
Vinter ved  Akerselven
30
Thaulow, Frits(1847-1906)Vinter ved Akerselven

Pastell på lerret
81x65
Signert nede t.v.: Frits Thaulow

Vurdering
NOK 400 000–500 000
Tilslag
NOK 540 000
Chrystal Desert
31
VinglassChrystal Desert

Grålig glass
H: 14,5 cm
Nøstetangen, ca. 1750-60.

Vurdering
NOK 15 000–18 000
Tilslag
NOK 15 000
Chrystal Desert
32
VinglassChrystal Desert

Grålig glass
H: 14,5 cm
Nøstetangen, ca. 1750-60.

Vurdering
NOK 15 000–18 000
Tilslag
NOK 18 500
Chrystal Desert
33
VinglassChrystal Desert

Klart glass med luftspiraler i stetten
H: 16,5 cm
Nøstetangen, ca. 1760-75.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Kirken i Gilleleje 1915
34
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kirken i Gilleleje 1915

Olje på lerret
46x53
Signert og datert nede t.v.: Karsten -15

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Sommerdag 1930
35
Jorde, Lars(1865-1939)Sommerdag 1930

Olje på lerret
84x91
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde. -1930.

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Ved jernbanestasjonen, Lillehammer 1938
36
Lundeby, Alf(1870-1961)Ved jernbanestasjonen, Lillehammer 1938

Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.h.: Alf Lundeby 1938

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 86 000
Vår ved Firenze 1906
37
Holbø, Kristen(1869-1953)Vår ved Firenze 1906

Olje på lerret
111x151
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: K Holbø Firense 06

Vurdering
Spisestue
38
Arneberg, Arnstein(1882-1961)Spisestue

Beiset ek
Bord: H: 76 cm. L: 200 cm. B: 100 cm.
Ileggsplate: L: 59 cm. Sofa: L: 277 cm. H: 91 cm. Armstoler: H: 95 cm.

Vurdering
Tilslag
NOK 76 000
Pike på seng med vinglass 1913
39
Kavli, Arne(1878-1970)Pike på seng med vinglass 1913

Olje på lerret
94x74
Signert og datert nede t.h.: Arne Kavli -13

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 100 000
Varm dag
40
Kavli, Arne(1878-1970)Varm dag

Olje på lerret
80x88
Signert nede t.v.: A. Kavli.

Vurdering
NOK 150 000
Brudeferden i Hardanger 1853
41
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Brudeferden i Hardanger 1853

Olje på lerret
45x66
Signert og datert nede t.h.: HF Gude & Tidemand. 1853

Vurdering
NOK 5 000 000–7 000 000
Tilslag
NOK 5 100 000
Natten
42
Sinding, Stephan(1846-1922)Natten

Bronse
H: 20 cm. L: 52 cm.
Signert: Stephan Sinding

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Pike med due
43
Durban, Arne(1912-1993)Pike med due

Bronse
H: 101 cm.
Signert på plinten: Durban

Vurdering
Tilslag
NOK 105 000
Seljekall
44
Astrup, Nikolai(1880-1928)Seljekall

Fargetresnitt med håndkolorering
35x27
Signert nede t.h.: N. Astrup
Signert i platen nede t.v.: NA

Vurdering
NOK 250 000–300 000
Fiskeren
45
Astrup, Nikolai(1880-1928)Fiskeren

Fargetresnitt
38x24
Signert nede t.h.: N. Astrup

Vurdering
Fra  Holmsbu 1931
46
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Holmsbu 1931

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.v.: Thorvald Erichsen 31.

Vurdering
NOK 300 000–350 000
Tilslag
NOK 270 000
Sommerlandskap 1936
47
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Sommerlandskap 1936

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.h.: Thorvald Erichsen -36.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Komposisjon 1993
48
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1993

Olje på lerret
120x140
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 93.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 140 000
Fisk
49
Nesch, Rolf(1893-1975)Fisk

Fargemetalltrykk, lysmål
48x63
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Engel
50
Nesch, Rolf(1893-1975)Engel

Fargemetalltrykk, lysmål
59x49
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

Vurdering
Tilslag
NOK 66 000
Oksen
51
Nesch, Rolf(1893-1975)Oksen

Fargemetalltrykk, lysmål
61x48
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

Vurdering
Fanitullen 1853
52
Tidemand, Adolph(1814-1876)Fanitullen 1853

Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.h.: A. Tidemand Df. 1853

Vurdering
NOK 2 000 000
Tilslag
NOK 1 200 000 med forbehold
Interiør fra en gotisk kirke 1865
53
Lerche, Vincent Stoltenberg(1837-1892)Interiør fra en gotisk kirke 1865

Olje på lerret
35x45
Signert og datert nede t.h.: Vinc St-Lerche 65

Vurdering
Tilslag
NOK 68 000
Kvinne som syr 1891
54
Dietrichson, Mathilde(1837-1921)Kvinne som syr 1891

Olje på lerret
98x71
Signert og datert nede t.v.: Math: Dietrichson 1891

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Filisterkroken Drøbak
55
Krohg, Christian(1852-1925)Filisterkroken Drøbak

Olje på lerret
39x62
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000 med forbehold
Fra Grønnegate 19
56
Krohg, Christian(1852-1925)Fra Grønnegate 19

Olje på lerret
72x99
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
NOK 500 000
Tilslag
NOK 460 000
57
Potpourrikrukke med lokk

Blått glass
H: 38,5 cm.
Gjøvik glassverk, 1807-1843.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
58
Karaffel med løkpropp

Blått glass med benhvite spiraler
H: 29 cm.
Gjøvik glassverk 1807-43.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
59
Beger

Sølv
H: 6 cm. Vekt: 54 gr.
Trondheim 1713. Mester: Anders Nielsen Borg, virksom 1713-1727.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
60
Kanne med lokk

Sølv
H: 19,5 cm. Vekt: 665 gr.
Bergen, ca. 1715. Mester: Harmen Antoni Reimers, virksom 1709-1721. Reparasjon utført av Uddevalla, Sverige, 1775. Mester: Magnus Månsson Stråtin, virksom 1762-1800.

Vurdering
Tilslag
NOK 55 000
Kvinneportrett
61
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kvinneportrett

Olje på lerret
80x42
Signert og datert oppe t.v.: Karsten -14

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Folkeliv ved Norlandskyst
62
Normann, Adelsteen(1848-1918)Folkeliv ved Norlandskyst

Olje på plate
24x36
Signert nede t.v.: A Normann

Vurdering
Tilslag
NOK 58 000
Fjordlandskap med folkeliv
63
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fjordlandskap med folkeliv

Olje på lerret
77x126
Signert nede t.v.: A. Rasmussen

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000 med forbehold
Kystparti med småbruk 1868
64
Rasmussen, Anton(1842-1914)Kystparti med småbruk 1868

Olje på mahognyplate
33x45
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen Df 68.

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 35 000
Kystlandskap, vinter 1886
65
Munthe, Ludvig(1841-1896)Kystlandskap, vinter 1886

Olje på mahognyplate
39x61
Signert og datert nede t.v.: L Munthe 86

Vurdering
NOK 40 000
Lekende gutter i vinterlandskap 1896
66
Munthe, Ludvig(1841-1896)Lekende gutter i vinterlandskap 1896

Olje på lerret
63x111
Signert og datert nede t.v.: L Munthe 96.

Vurdering
Ullensvang i Hardanger
67
Sinding, Otto(1842-1909)Ullensvang i Hardanger

Olje på lerret
38x50
Signert nede t.h.: Otto Sinding -

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000 med forbehold
Elv i vinterlandskap 1908
68
Gløersen, Jakob(1852-1912)Elv i vinterlandskap 1908

Olje på lerret
64x89
Signert nede t.v.: I. Gløersen 1908

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Komposisjon 1948
69
Hoff, Tor(1925-1976)Komposisjon 1948

Olje på lerret
60x73
Signert og datert oppe t.h.: Tor Hoff 48

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Oppbygging 1948
70
Enger, Erling(1899-1990)Oppbygging 1948

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -48

Vurdering
71
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Olje på lerret
90x80
Signert nede t.h.: Gunnar S G

Vurdering
Inntrykk fra naturen 1988
72
Weidemann, Jakob(1923-2001)Inntrykk fra naturen 1988

Olje på lerret
150x150
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 88

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Armstol
73
Kinsarvik, Lars(1846-1925)Armstol

Bemalt tre
H: 164 cm. Sete H: 45 cm.
Høyrygget. Bemalt i dyp blå, grønn, orange og hvit.

Vurdering
Tilslag
NOK 105 000
Ja eller Nei?
74
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Ja eller Nei?

Olje på lerret
178x155
Signert nede t.v.: Heyerdahl

Vurdering
NOK 500 000
Fjordlandskap med brygge og båter 1888
75
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med brygge og båter 1888

Olje på lerret
50x83
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1888.

Vurdering
Hjem fra fjeldet 1877
76
Askevold, Anders(1834-1900)Hjem fra fjeldet 1877

Olje på lerret
46x70
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1877.

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000 med forbehold
Fra Hjørundfjord Sæbø
77
Ulving, Even(1863-1952)Fra Hjørundfjord Sæbø

Olje på lerret
32x50
Signert nede t.h.: E. Ulving.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 22 000
Kvinne med kaffekvern ved grue
78
Ulving, Even(1863-1952)Kvinne med kaffekvern ved grue

Olje på lerret
75x91
Signert nede t.v.: E. Ulving.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Siracuse Sicilia
79
Rian, Johs.(1891-1981)Siracuse Sicilia

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 65 000
Liggende akt på seng 1958
80
Fjell, Kai(1907-1989)Liggende akt på seng 1958

Olje på lerret
50x45
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -58

Vurdering
NOK 100 000
Tilslag
NOK 80 000
Felespiller 1957
81
Fjell, Kai(1907-1989)Felespiller 1957

Olje på lerret
70x60
Signert og datert nede t.v.: Kai Fjell -57

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Fra Skagen 1923
82
Karsten, Ludvig(1876-1926)Fra Skagen 1923

Olje på lerret
36x42
Signert og datert nede t.v.: Karsten -23

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 140 000
Fra Geiranger 1893
83
Grimelund, Johannes(1842-1917)Fra Geiranger 1893

Olje på lerret
46x65
Signert og datert nede t.h.: Grimelund 1893

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000 med forbehold
Fra Veblungsnæs i Romsdalen 1876
84
Skredsvig, Christian(1854-1924)Fra Veblungsnæs i Romsdalen 1876

Olje på lerret
43x54
Signert og datert nede t.v.: CS. 1876.

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 36 000
Fra Holmsbu 1929
85
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Holmsbu 1929

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: Thv. E. 29.

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000 med forbehold
Oppstilling med blomster og frukt 1953
86
Krohg, Per(1889-1965)Oppstilling med blomster og frukt 1953

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg 1953.

Vurdering
Ung pike 1938
87
Onsager, Søren(1878-1946)Ung pike 1938

Olje på lerret
75x52
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Søren Onsager 1938

Vurdering
Tilslag
NOK 64 000
Blomster, fugler og sommerfugler
88
Bodmer, Karl(1809-1893)Blomster, fugler og sommerfugler

Olje på lerret
156x47
1 stk. signert nede t.v.: K Bodmer

Vurdering
NOK 50 000–60 000
Sittende kvinne ved skogssti 1874
89
Barlag, Philip(1840-1913)Sittende kvinne ved skogssti 1874

Olje på lerret
66x53
Signert og datert nede t.h.: Barlag 74

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
September
90
Skramstad, Ludvig(1855-1912)September

Olje på lerret
83x135
Signert nede t.v.: Ludv Skramstad

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Tyven gripes 1858
91
Bergslien, Knud(1827-1908)Tyven gripes 1858

Olje på lerret
94x108
Signert og datert nede t.h.: K. Bergslien. 1858.

Vurdering
NOK 400 000
Dompapp på rimet kvist (Vintermorgen) 1906
92
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Dompapp på rimet kvist (Vintermorgen) 1906

Blandingsteknikk på papir, lysmål
52x38
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen 06.

Vurdering
NOK 1 300 000–1 500 000
Tilslag
NOK 1 300 000
Katt og ekorn 1893
93
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Katt og ekorn 1893

Penn på papir, lysmål
27x20
Signert og datert nede t.v.: Th. Ktittelsen. 93.

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Seilbåt i måneskinn
94
Balke, Peder(1804-1887)Seilbåt i måneskinn

Olje på plate
8x12
Signert nede t.h.: Balke

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på