Auksjon mandag 26. mai 2003 kl 18:00

Grev Wedels Klassiske og Moderne

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Studie til Menneskens Søn 1890
1
Skredsvig, Christian(1854-1924)Studie til Menneskens Søn 1890

Olje på lerret
85x46
Signert og datert nede t.h.: Skredsvig. 90.

Vurdering
Tilslag
NOK 120 000
Gutt som mater linerler 1872
2
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Gutt som mater linerler 1872

Olje på lerret
41x35
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: J. Ekenæs. 1872.

Vurdering
Tilslag
NOK 56 000
Isfiske 1910
3
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Isfiske 1910

Olje på lerret
75x120
Signert og datert nede t.v.: J. Ekenæs. 1910.

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 340 000
Vårvind Sandvika 1887
4
Munthe, Gerhard(1849-1929)Vårvind Sandvika 1887

Olje på lerret
41x32
Signert og datert nede t.v.: G Munthe -87.

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Studie til Bondegård i Venoix 1880
5
Skredsvig, Christian(1854-1924)Studie til Bondegård i Venoix 1880

Olje på lerret oppklebet på plate
18x36
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: CS. Venoix. 80.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Stjernerø 1906
6
Gjemre, Per(1864-1928)Stjernerø 1906

Olje på lerret
43x66
Signert nede t.v.: Peder Gjemre

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Seilskuter ved kyst
7
Hansteen, Nils(1855-1912)Seilskuter ved kyst

Olje på lerret
100x157
Signert nede t.h.: Nils Hansteen

Vurdering
Losskøyte ved forreven kyst 1905
8
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losskøyte ved forreven kyst 1905

Olje på lerret
39x55
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1905

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 40 000
Los ved roret
9
Krohg, Christian(1852-1925)Los ved roret

Olje på lerret
28x46
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
På utkikk
10
Krohg, Christian(1852-1925)På utkikk

Olje på lerret
57x45
Signert nede t.v.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Interiør med barn og hund
11
Ender, Axel(1853-1920)Interiør med barn og hund

Olje på lerret
82x57
Signert nede t.v.: - Axel Ender -

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 135 000
Komposisjon 1949
12
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1949

Olje på plate
65x81
Signert og datert nede t.v.: Weidemann -49.

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Kvinnehode
13
Weidemann, Jakob(1923-2001)Kvinnehode

Olje på plate
61x50
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Modellen
14
Martinsen, Kåre(1912-1986)Modellen

Olje på lerret
29x26
Signert nede t.h.: Kåre Martinsen

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Fra Tåsen 1940
15
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Tåsen 1940

Olje på lerret
61x68
Signert og datert nede t.h.: J Rian 40

Vurdering
Fra Bergen havn 1885
16
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Bergen havn 1885

Pastell
44x66
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Frits Thaulow. Bergen 30 Nov 85.

Vurdering
Tilslag
NOK 76 000
Kirken, Lillehammer 1932
17
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Kirken, Lillehammer 1932

Olje på plate
31x41
Signert nede t.v.: Thv. E. 32

Vurdering
Sensommer ved Holmsbu
18
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Sensommer ved Holmsbu

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: Thv. Erichsen.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Sommerlandskap 1917
19
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Sommerlandskap 1917

Olje på lerret
73x65
Signert og datert nede t.v.: Thorvald Erichsen 1917.

Vurdering
NOK 200 000
På trappen
20
Kavli, Arne(1878-1970)På trappen

Olje på lerret
131x121
Signert nede t.v.: A. Kavli

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 250 000
Hvitt
21
Sitter, Inger(1929-2015)Hvitt

Plast, collage og olje på lerret
147x115
Signert oppe t.h.: Sitter

Vurdering
Tilslag
NOK 155 000
Komposisjon 1978
22
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1978

Olje på lerret
110x100
Signert og datert nede t.v.: J Rian 78

Vurdering
Tilslag
NOK 65 000
Mann, trær og hus
23
Aulie, Reidar(1904-1977)Mann, trær og hus

Olje på lerret
57x70
Signert nede t.h.: Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Fra et skipsverft
24
Aulie, Reidar(1904-1977)Fra et skipsverft

Olje på lerret
53x96
Signert nede t.v.: Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Hus og trær 1932
25
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Hus og trær 1932

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: R.Th 32

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Våt sne 1928
26
Dørnberger, Karl(1864-1940)Våt sne 1928

Olje på plate
42x45
Signert og datert nede t.h.: Dørnberger. 1928.

Vurdering
Vinterdag i Paris, Rue de Rome
27
Diriks, Edvard(1855-1930)Vinterdag i Paris, Rue de Rome

Olje på lerret, oppklebet på plate
100x150
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Diriks. Paris 1883.

Vurdering
NOK 200 000
Tilslag
NOK 120 000 med forbehold
Fra Sorrento 1840
28
Fearnley, Thomas(1802-1842)Fra Sorrento 1840

Olje på lerret
39x55
Signert og datert nede t.h.: Th. Fearnley 1840.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 200 000
Det indre av en furuskog 1856
29
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Det indre av en furuskog 1856

Olje på lerret
90x125
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1856

Vurdering
NOK 700 000–900 000
Nabokonens Raad 1861
30
Tidemand, Adolph(1814-1876)Nabokonens Raad 1861

Olje på plate
39x47
Signert og datert nede t.v.: A Tidemand 1861.

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag
NOK 1 250 000
Kvinne og barn i bjerkeskog ved sjø 1884
31
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Kvinne og barn i bjerkeskog ved sjø 1884

Olje på lerret
33x48
Signert og datert nede t.v.: Herman W. Anker. 84.

Vurdering
Fra Simoa paa Modum 1894
32
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Fra Simoa paa Modum 1894

Olje på lerret
62x86
Signert og datert nede t.v.: Herman W. Anker 94.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 25 000
Mann på gårdstun, vinter 1890
33
Singdahlsen, Andreas(1855-1947)Mann på gårdstun, vinter 1890

Olje på lerret
35x53
Signert og datert nede t.h.: A. Singdahlsen -90.

Vurdering
Tilslag
NOK 19 000
Gård i vinterlandskap
34
Singdahlsen, Andreas(1855-1947)Gård i vinterlandskap

Olje på lerret
55x80
Signert nede t.v.: A. Singdahlsen.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Ung pike 1891
35
Dørnberger, Karl(1864-1940)Ung pike 1891

Olje på lerret
46x38
Signert og datert oppe t.h.: Dørnberger. 1891. Datert nede t.v.: 1891

Vurdering
Marie Krohg klipper ut dyr for Per
36
Krohg, Christian(1852-1925)Marie Krohg klipper ut dyr for Per

Olje på lerret
55x45
Signert nede t.v: C. Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Hans portrett (Albertine)
37
Krohg, Christian(1852-1925)Hans portrett (Albertine)

Olje på lerret
53x51
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Portrett av ung dame
38
Krohg, Christian(1852-1925)Portrett av ung dame

Olje på papir, oppklebet på papp
37x32
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Komposisjon med figur og hund
39
Rose, Knut(1936-2002)Komposisjon med figur og hund

Olje på lerret
90x117
Signert nede t.h.: Knut Rose

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 160 000
Figurer 1981
40
Rose, Knut(1936-2002)Figurer 1981

Olje på lerret
56x48
Signert og datert nede t.h.: Knut Rose 1981

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Komposisjon med figurer
41
Warsinski, Richard(1937-1996)Komposisjon med figurer

Akvarell og fettstift
lysmål, 74x61
Signert nede t.h.: RW

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Kvinne og fabeldyr
42
Warsinski, Richard(1937-1996)Kvinne og fabeldyr

Blandingsteknikk, lysmål
58x48
Signert nede t.h.: R Warsinski

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Kvinne med hatt og utstoppet nøtteskrike iinteriør
43
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Kvinne med hatt og utstoppet nøtteskrike iinteriør

Olje på lerret
75x80
Signert nede t.h.: B. Folkestad

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Fra Brevik 1918
44
Heiberg, Jean(1884-1976)Fra Brevik 1918

Olje på lerret
89x117
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1918

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 170 000
Gutt på svaberg 1886
45
Reusch, Helga Ring(1865-1944)Gutt på svaberg 1886

Olje på lerret
55x48
Signert og datert nede t.h.: Helga Ring 1886

Vurdering
Tilslag
NOK 120 000
Folkeliv i Vestlandsfjord
46
Dahl, Hans(1849-1937)Folkeliv i Vestlandsfjord

Olje på lerret
92x144
Signert nede t.h.: Hans Dahl

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 120 000
Roende kirkefølge om våren fra Balestrand
47
Dahl, Hans(1849-1937)Roende kirkefølge om våren fra Balestrand

Olje på lerret
92x143
Signert nede t.v.: Hans - Dahl

Vurdering
NOK 400 000
I engen
48
Wergeland, Oscar(1844-1910)I engen

Olje på lerret
60x41
Signert nede t.h.: Osc. Wergeland.

Vurdering
Tilslag
NOK 290 000
Kvinne og mann på brygge og seilbåter
49
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne og mann på brygge og seilbåter

Olje på lerret
30x43
Signert nede t.h.: A. Kavli

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 105 000
Norsk havn 1886
50
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Norsk havn 1886

Olje på plate
50x39
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1886

Vurdering
NOK 200 000
Tilslag
NOK 160 000
Stille bukt i Christianiafjorden
51
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Stille bukt i Christianiafjorden

Olje på lerret
100x145
Signert nede t.v.: HF Gude

Vurdering
NOK 700 000–900 000
Okse og hind
52
Waksvik, Skule(1927-2018)Okse og hind

Bronse
H: 53 cm. L: 63 cm. B: 24 cm.
Signert på plinten: Skule W

Vurdering
Tilslag
NOK 34 000
Omvendt istapp 1968
53
Waksvik, Skule(1927-2018)Omvendt istapp 1968

Bronse
H: 138 cm.
Signert og datert på plinten: Skule W 68

Vurdering
Til Den grønne Ridder
54
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Til Den grønne Ridder

Lavering og sort stift på papir, oppklebet på papp
30x20
Signert nede t.h.: TK.

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
En rådslagning i kvinneforeningen
55
Kittelsen, Theodor(1857-1914)En rådslagning i kvinneforeningen

Tusj på papir, lysmål
35x42
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen.

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 36 000
Bækken 1897
56
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Bækken 1897

Olje på lerret
68x90
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen. 1897.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 280 000
Skog 1910
57
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Skog 1910

Akvarell, lysmål
45x69
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. 10.

Vurdering
NOK 80 000–10 000
Vinter i Norge
58
Thaulow, Frits(1847-1906)Vinter i Norge

Fargeradering, lysmål
50x60
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Inntrykk fra sne
59
Thaulow, Frits(1847-1906)Inntrykk fra sne

Fargeradering, lysmål
45x61

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Hus med hage og mennesker 1915
60
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Hus med hage og mennesker 1915

Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1915

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 60 000
Jernbanestasjon
61
Ekeland, Arne(1908-1994)Jernbanestasjon

Olje på lerret
90x100
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Fugl og par
62
Widerberg, Frans(1934-2017)Fugl og par

Olje på lerret
58x77
Signert nede t.h.: Frans W

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 60 000
Uten tittel
63
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel

Akryl og olje på lerret
162x130
Signert nede t.v.: Sitter

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Elvelandskap 1889
64
Thaulow, Frits(1847-1906)Elvelandskap 1889

Pastell. lysmål
55x72
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow 89

Vurdering
NOK 300 000
Ved Holmestrand 1883
65
Thaulow, Frits(1847-1906)Ved Holmestrand 1883

Olje på lerret
59x71
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 83.

Vurdering
NOK 500 000
Bondegård i havgapet 1944
66
Tangen, Olaf(1903-1997)Bondegård i havgapet 1944

Olje på lerret
66x81
Signert og datert nede t.h.: -Tangen-44

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Fra Narestø
67
Finne, Ferdinand(1910-1999)Fra Narestø

Olje på lerret
70x90
Signert nede t.v.: Ferdinand Finne

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
En hemmelighet
68
Blohm, Roy(1922-2008)En hemmelighet

Olje på plate
81x100
Signert nede t.h.: Blohm

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Kvinne og barn i en årestue 1883
69
Nordenberg, Bengt(1822-1902)Kvinne og barn i en årestue 1883

Olje på lerret
70x60
Signert og datert nede t.h.: B: Nordenberg 1883

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Et frieri
70
Bergslien, Nils(1853-1928)Et frieri

Olje på lerret
67x94
Signert nede t.h.: N. Bergslien

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Hare i vinterdrakt 1922
71
Liljefors, Bruno(1860-1939)Hare i vinterdrakt 1922

Olje på lerret
55x80
Signert og datert nede t.v.: Bruno Liljefors. 1922.

Vurdering
Tilslag
NOK 110 000
Befringstøylene
72
Astrup, Nikolai(1880-1928)Befringstøylene

Tresnitt
46x69
Signert i platen nede t.v.: N. Astrup

Vurdering
Soleienatt
73
Astrup, Nikolai(1880-1928)Soleienatt

Fargetresnitt med håndkolorering, lysmål
37x46
Signert nede t.v.: N. Astrup

Vurdering
NOK 500 000
Tilslag
NOK 420 000
Nedgaren i Smørklepp, Vinje
74
Storstein, Aage(1900-1983)Nedgaren i Smørklepp, Vinje

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Storstein

Vurdering
NOK 18 000–20 000
Tilslag
NOK 16 000
Kystlandskap 1929
75
Heiberg, Jean(1884-1976)Kystlandskap 1929

Olje på lerret
60x75
Signert og datert nede t.h.: J. Heiberg 1929

Vurdering
NOK 30 000
Øsregn i Vinje 1927
76
Sørensen, Henrik(1882-1962)Øsregn i Vinje 1927

Olje på lerret
62x72
Signert og datert nede t.h.: HS 27

Vurdering
Tåke Kviteseid 1944
77
Deberitz, Per(1880-1945)Tåke Kviteseid 1944

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz -44.

Vurdering
NOK 25 000
Kvinne med katt
78
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne med katt

Olje på plate
46x38
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Ved flygelet 1943
79
Rian, Johs.(1891-1981)Ved flygelet 1943

Tresnitt, lysmål
42x52
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1943

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
Fra Torremolinos
80
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Torremolinos

Olje på plate
38x46
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Utsikt fra vindu mot sydlandsk landsby
81
Rian, Johs.(1891-1981)Utsikt fra vindu mot sydlandsk landsby

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Uterestaurant på brygge og seilbåter 1928
82
Kavli, Arne(1878-1970)Uterestaurant på brygge og seilbåter 1928

Olje på lerret
117x178
Signert nede t.h.: A- K- 28

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 300 000
Fra en teaterscene 1948
83
Fjell, Kai(1907-1989)Fra en teaterscene 1948

Olje på lerret
100x110
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -48

Vurdering
NOK 400 000–500 000
Fjordlandskap med folkeliv
84
Dahl, Hans Andreas(1881-1919)Fjordlandskap med folkeliv

Olje på mahognyplate
24x36
Signert nede t.v.: Hans Andreas Dahl.

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Fjordlandskap
85
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap

Olje på lerret
33x41
Signert nede t.h.: A Normann

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Nordnorsk landskap med sjøfugl
86
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Nordnorsk landskap med sjøfugl

Olje på lerret
58x79
Signert nede t.h.: Smith Hald

Vurdering
Tilslag
NOK 29 000
Hjulbåt og seilbåter i havn 1876
87
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Hjulbåt og seilbåter i havn 1876

Olje på lerret
38x56
Signert og datert nede t.v.: - F. Smith Hald 76

Vurdering
Konsul Mack 1836
88
Stoltenberg, Matthias(1799-1871)Konsul Mack 1836

Olje på lerret
33x28
Signert og datert nede t.h.: Stoltenberg 1836.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Achille
89
Peterssen, Eilif(1852-1928)Achille

Olje på lerret
53x44
Signert og datert oppe t.h.: Eilif P. 77.

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Fra Jæren 1897
90
Peterssen, Eilif(1852-1928)Fra Jæren 1897

Olje på lerret
37x55
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Eilif P 97 Jæderen

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 20 000
Havblikk ved Kristianiafjorden 1879
91
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Havblikk ved Kristianiafjorden 1879

Olje på lerret
43x54
Signert og detart nede t.v.: HF Gude 1879

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 150 000
Notfiske 1873
92
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Notfiske 1873

Olje på lerret
50x75
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1873

Vurdering
NOK 250 000–300 000
Tilslag
NOK 250 000
Landsbygate
93
Thaulow, Frits(1847-1906)Landsbygate

Olje på lerret
55x46
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Fransk landsbygate, natt 1894
94
Thaulow, Frits(1847-1906)Fransk landsbygate, natt 1894

Olje på lerret
64x86
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow. 1894.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Fra Åsgårdstrand
95
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Åsgårdstrand

Olje på lerret
86x100
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
Mann med kurv ved brønn 1886
96
Rico Y Ortega, Martin(1833-1908)Mann med kurv ved brønn 1886

Olje på plate
27x18
Signert og datert nede t.h.: Rico 86.

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 25 000
Gate i Cordoba
97
Thaulow, Frits(1847-1906)Gate i Cordoba

Olje på lerret
35x40
Signert nede t.v.: FT.

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 58 000
Fra Sandvigselven 1878
98
Dahl, Olaf(1842-1895)Fra Sandvigselven 1878

Olje på lerret
36x57
Signert og datert nede t.v.: O. Dahl. 78.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Fra Thunersjøen i Sveits
99
Møller, Niels Bjørnsen(1827-1887)Fra Thunersjøen i Sveits

Olje på lerret
58x84
Signert nede t.v.: N.B Möller.

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 20 000 med forbehold
To kvinner med brev i interiør
100
Ender, Axel(1853-1920)To kvinner med brev i interiør

Olje på lerret
86x60
Signert nede t.h.: - Axel Ender -

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Samtale på dørtrammen
101
Ender, Axel(1853-1920)Samtale på dørtrammen

Olje på lerret
52x43
Signert nede t.h.: Axel Ender -

Vurdering
NOK 130 000–150 000
Tilslag
NOK 95 000 med forbehold
Kvinneakt (Lolita)
102
Ransve, Bjørn(1944-)Kvinneakt (Lolita)

Pastell og blyant, lysmål
61x46
Signert nede t.v.: Ransve

Vurdering
NOK 20 000
103
Torriset, Kjell(1950-)Komposisjon

Olje på lerret
62x105
Usignert

Vurdering
NOK 30 000
Smerte 1993
104
Kohler, Hans Georg(1963-)Smerte 1993

Akvarell på papir oppklebet på plate
72x105
Signert og datert nede t.h.: HG Kohler 93 juni juli

Vurdering
NOK 14 000–16 000
Tilslag
NOK 7 500 med forbehold
Romersk ruin 1968
105
Strømme, Olav(1909-1978)Romersk ruin 1968

Olje på lerret
75x171
Signert og datert nede t.h.: O. Strømme - 68.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
106
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Olje på lerret
100x100
Signert noe utydelig oppe t.h.: G S

Vurdering
107

Olje på plate
69x81
Signert nede t.h.: Gunnar S. G.

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Hus og hage
108
Weidemann, Jakob(1923-2001)Hus og hage

Olje på lerret
40x50
Signert nede t.h.: Weidemann.

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 26 000
Komposisjon 1960
109
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1960

Olje på plate
50x65
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 60.

Vurdering
Tilslag
NOK 16 500
Hage med hagetrapp
110
Kavli, Arne(1878-1970)Hage med hagetrapp

Olje på plate
60x69
Signert nede t.v.: A. Kavli.

Vurdering
NOK 90 000–100 000
Tilslag
NOK 82 000
Utsyn mot fjorden, Rønnes
111
Kavli, Arne(1878-1970)Utsyn mot fjorden, Rønnes

Olje på lerret
100x140
Signert nede t.v.: A. Kavli.

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 185 000
Utsyn mot Trefoldighetskirken 1949
112
Hanno, Carl von(1901-1953)Utsyn mot Trefoldighetskirken 1949

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.v.: Carl v. Hanno 49

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Sittende gutt i Setesdalsbunad 1932
113
Hanno, Carl von(1901-1953)Sittende gutt i Setesdalsbunad 1932

Olje på lerret
66x61
Signert og datert nede t.v: Carl v Hanno 32

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Gammel gate
114
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Gammel gate

Olje på plate
81x65
Signert nede t.v.: E.H.J.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Lengsel
115
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Lengsel

Olje på lerret
70x70
Signert nede t.v.: E H. J.

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 31 000
Kvinne og mann og sol
116
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Kvinne og mann og sol

Olje på lerret
70x70
Signert nede t.h.: EHJ.

Vurdering
Ut mot havet
117
Paulsen, Jon Bøe(1958-)Ut mot havet

Olje på lerret
47x55
Signert og datert nede t.h.: J Paulsen 82

Vurdering
Sydlandsk landskap med kloster
118
Sand, Vebjørn(1966-)Sydlandsk landskap med kloster

Olje på plate
27x35
Signert nede t.h.: V Sand

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Tilslag
NOK 15 000 med forbehold
Skogslandskap med flyvende fugl 1984
119
Hol, Dag(1951-)Skogslandskap med flyvende fugl 1984

Olje på plate
38x52
Signert og datert nede t.h.: Dag Hol 84

Vurdering
Figurkomposisjon
120
Warsinski, Richard(1937-1996)Figurkomposisjon

Blandingsteknikk
lysmål, 66x57
Signert nede t.h.: Warsinkski

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Arv
121
Zheng, Mai Cheng(1955-)Arv

Olje på lerret
100x135
Signert nede t.h: M C Z

Vurdering
Ridderen av Den Gyllne Sparkel 1956
122
Riis, Bendik(1911-1988)Ridderen av Den Gyllne Sparkel 1956

Akvarell på papir, lysmål
99x79
Signert og datert nede t.h.: Bendik Riis 1956

Vurdering
Portrett av Fru Inger Magnussen 1921
123
Karsten, Ludvig(1876-1926)Portrett av Fru Inger Magnussen 1921

Olje på lerret
103x83
Signert og datert oppe t.h.: Karsten 21

Vurdering
Tilslag
NOK 48 000
Elementer 2003
124
Sture, David(1950-2020)Elementer 2003

Akryl på plate
91x80
Signert og datert nede t.v.: David Een Sture /03

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Erindring IV 1996
125
Indrebø, Tone(1954-)Erindring IV 1996

Olje på lerret
54x54
Signert og datert nede t.h.: Tone Indrebø -96

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Kvinne ved elvestryk i skogslandskap 1845
126
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Kvinne ved elvestryk i skogslandskap 1845

Olje på lerret
52x74
Signert og datert nede t.h.: H. Gude 1845

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 135 000
Fossefall 1845
127
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fossefall 1845

Olje på lerret
35x30
Signert og datert nede t.v.: HFG. / 45.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Kvinner med pram i landskap
128
Jacobsen, Sophus(1833-1912)Kvinner med pram i landskap

Olje på lerret
98x148
Signert nede t.v.: S. Jacobsen-

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 135 000
Hjem fra seteren
129
Askevold, Anders(1834-1900)Hjem fra seteren

Olje på lerret
62x96
Signert nede t.v.: A: Askevold

Vurdering
Tilslag
NOK 85 000
Landskap fra Kviteseid 1891
130
Werenskiold, Erik(1855-1938)Landskap fra Kviteseid 1891

Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.h.: E. Werenskiold 1891

Vurdering
Fra Åsgårdstrand 1908
131
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Fra Åsgårdstrand 1908

Olje på lerret
64x103
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl 08

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 120 000
Til Anne
132
Johannessen, Jens(1934-)Til Anne

Blandingsteknikk
24x17 og 47x18
Alle signert: JJ

Vurdering
Tilslag
NOK 65 000 med forbehold
Zappo 1917
133
Zorn, Anders(1860-1920)Zappo 1917

Radering, lysmål
23x20
Signert nede t.h.: Zorn

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 11 000
Tre systre 1913
134
Zorn, Anders(1860-1920)Tre systre 1913

Radering, lysmål
28x21
Signert nede t.h.: Zorn

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 13 500
Byst 1916
135
Zorn, Anders(1860-1920)Byst 1916

Radering, lysmål
28x21
Signert nede t.h.: Zorn

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 19 000
Najader 1918
136
Zorn, Anders(1860-1920)Najader 1918

Radering, lysmål
18x25
Signert nede t.h.: Zorn

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 18 500
Berserk 1914
137
Zorn, Anders(1860-1920)Berserk 1914

Radering, lysmål
29x21
Signert nede t.h.: Zorn

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
Elin 1913-14
138
Zorn, Anders(1860-1920)Elin 1913-14

Radering, lysmål
22x31
Signert nede t.h.: Zorn

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på