Auksjon onsdag 18. juni 2003 kl 19:00

Sommerauksjon

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Landhandel
1
Aulie, Reidar(1904-1977)Landhandel

Litografi oppklebet på plate, lysmål
56x44
Signert nede t.h.: Reidar Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
2
Aulie, Reidar(1904-1977)Bygate/regnvær

Litografi, lysmål
48x58

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 2 400
3
Baker, Jan(1939-)Knekten 1988

Litografi, lysmål
62x44
Signert og datert nede t.h.: Jan Baker -88

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
4
Borchgrevink, Ridley(1898-1981)Studie av en hest 1951

Blandingsteknikk, lysmål
18x24
Signert og datert nede på midten: Ridley Borchgrevink. - 51

Vurdering
NOK 2 000
5
Borchgrevink, Ridley(1898-1981)Studie av elghoder 1951

Blandingsteknikk, lysmål
27x36
Signert og datert nede t.h.: Ridley Borchgrevink. Stockholm. okt. - 51.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
6
Borchgrevink, Ridley(1898-1981)Sovende hund 1961

Litografi, lysmål
24x22
Signert og datert nede t.h.: Ridley Borchgrevink. -61

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 200
L Equyere
7
Chagall, Marc(1887-1985)L Equyere

Litografi, lysmål
36x53
Signert nede t.h.: Marc Chagall

Vurdering
NOK 30 000
Le peintre aux trois bouquets
8
Chagall, Marc(1887-1985)Le peintre aux trois bouquets

Litografi, lysmål
43x32

Vurdering
9
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Kirke 1947

Litografi, lysmål
37x45
Signert og datert nede på midten: Ludvik Eikaas/47

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
10
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Sittende akt 1947

Litografi, lysmål
38x41
Signert og datert nede t.h.: Ludvik Eikaas/47

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
11
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Akt 1947

Radering, lysmål
27x9

Vurdering
NOK 1 500
12
Ekeland, Arne(1908-1994)Figur

Lavering på papir, lysmål
24x17
Signert nede t.h.: Arne Ekeland.

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 600
To kvinner i ballkjoler
13
Ekeland, Arne(1908-1994)To kvinner i ballkjoler

Blyant på papir, lysmål
18x15
Signert nede t.v.: AE

Vurdering
Tilslag
NOK 4 800
14
Ekeland, Arne(1908-1994)Fantasifigur

Blyant på papir, lysmål
29x20
Signert nede t.v.: AE.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Kvinne og mann
15
Ekeland, Arne(1908-1994)Kvinne og mann

Gouache på papir, lysmål
29x20
Signert nede t.h.: A E.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
16
Ekeland, Arne(1908-1994)Komposisjon

Serigrafi. lysmål
42x50
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

Vurdering
Tilslag
NOK 3 400
17
Enger, Erling(1899-1990)Mann og hest i skogslandskap

Tusj på papir, lysmål
20x12
Signert nede t.h.: E E

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 900
18
Erixson, Sven(1899-1970)Lars Hansson som Richard III

Litografi, lysmål
67x46
Signert nede t.v.: Sven Erixson

Vurdering
NOK 3 000–5 000
19
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med katt

Serigrafi, lysmål
43x32
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
14 år
20
Fjell, Kai(1907-1989)14 år

Serigrafi, lysmål
40x48
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Seilet
21
Fjell, Kai(1907-1989)Seilet

Linoleumssnitt, lysmål
27x34
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
22
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Kullmila ved Svartkulp 1977

Litografi, lysmål
58x72
Signert og datert nede t.h.: Reidar Fritzvold - 77.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 700
23
Gleditsch, Rolf Juell(1892-1984)Mann på låvebro 1916

Blandingsteknikk, oppklebet på papp
16x21
Signert, utydelig stedsbestemt og datert nede t.h.: Rolf Gleditsch 1916

Vurdering
NOK 1 000
24
Gran, Halfdan(1869-1930)Pløying

Kullstift på papir, lysmål
46x62
Signert nede t.h.: Halfdan Gran

Vurdering
25
Grøstad, Terje(1925-2011)Vinternatt 1982

Tresnitt, lysmål
49x94
Signert og datert nede t.h.: Terje Grøstad 1982

Vurdering
Tilslag
NOK 3 600
26
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1967

Serigrafi, lysmål
35x34
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. Gundersen - 67.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 500
27
Hagen, Else(1914-2010)Komposisjon

Litografi, lysmål
54x63
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 200
Skibbrudd 1894
28
Hansteen, Nils(1855-1912)Skibbrudd 1894

Blandingsteknikk på papir, lysmål
30x23
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 94

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
29
Harr, Karl-Erik(1940-)Lundefugl

Litografi, lysmål
51x32
Signert nede t.h.: Karl E Harr

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 2 000
30
Heiberg, Jean(1884-1976)Fra heia 1968

Blandingsteknikk, lysmål
35x47
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 15/7 1968

Vurdering
NOK 3 000–5 000
31
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Mannsportrett 1875

Blyant på papir, lysmål
42x31
Signert og datert nede t.v.: Hans Heyerdahl 75.

Vurdering
NOK 2 000
Interiør med folkeliv
32
Hogarth, William(1697-1764)Interiør med folkeliv

Kobberstikk, lysmål
37x42
Utgitt i 1735

Vurdering
NOK 2 000
Allé 1895
33
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Allé 1895

28x22
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1895

Vurdering
Tilslag
NOK 1 700
34
Jensen, Ulf Valde(1945-)Komposisjon med figur 1974

Radering, lysmål
42x51
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1974.

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 1 300
35
Johannessen, Jens(1934-)Menneske og maktene II

Litografi, lysmål
61x41
Signert nede t.h.: Jens Johannessen.

Vurdering
Russisk fantasi
36
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Russisk fantasi

Blandings- og skrapeteknikk på papir
33x42
Signert noe utydelig nede t.h.: K E John

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 28 000
37
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Enken 1979

Litografi, lysmål
32x42
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson 1979

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
38
KartKongeriget Norge

Kobberstikk, lysmål
57x49
Trykket i Hamburg 1761.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 000
Låve i vinterlandskap
39
Kavli, Arne(1878-1970)Låve i vinterlandskap

Gouache, lysmål
17x21
Signert nede t.h.: A - Kavli

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 500
40
Kihle, Harald(1905-1997)Apenesgården

Litografi, lysmål
32x42
Signert nede t.h.: Harald Kihle

Vurdering
41
Kihle, Harald(1905-1997)Stigesteinen

Litografi, lysmål
31x42
Signert nede t.h.: HK

Vurdering
Guro rid forbi 1974
42
Kihle, Harald(1905-1997)Guro rid forbi 1974

Litografi, lysmål
60x50
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -74

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
43
Kihle, Harald(1905-1997)Møte II 1971

Litografi, lysmål
38x48
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -71

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
44
Kihle, Harald(1905-1997)Prestegards-Kviten

Litografi, lysmål
43x51

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Guro på Støylen
45
Kihle, Harald(1905-1997)Guro på Støylen

Litografi, lysmål
41x51

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
46
Kihle, Harald(1905-1997)Høylasset 1968

Litografi, lysmål
49x57
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -68.

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
Vannkjøring (Hakadal) 1969
47
Kihle, Harald(1905-1997)Vannkjøring (Hakadal) 1969

Serigrafi, lysmål
41x50
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -69.

Vurdering
48
Kihle, Harald(1905-1997)Hestehandel 1981

Litografi, lysmål
38x51
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -81

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
49
Kihle, Harald(1905-1997)Guro rid til kyrkje

Litografi, lysmål
28x36

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 000
Lørdagskveld, Hakadal 1966
50
Kihle, Harald(1905-1997)Lørdagskveld, Hakadal 1966

Litografi, lysmål
56x63
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1966

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
51
Kihle, Harald(1905-1997)Hestemarken 1983

Litografi, lysmål
29x39
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -83

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
52
Kohler, Hans Georg(1963-)Vannmannen 2002

Akvarell på papir, oppklebet på papp
44x31
Signert og datert nede t.v.: Kohler 02

Vurdering
53
Kohler, Hans Georg(1963-)Dansen 2002

45x31

Vurdering
54
Krefting, Ruth(1900-1987)Bønsnes kirke - Ringerike 1939

Lavering på papir, lysmål
16x22
Signert og datert på passepartout nede t.h.: Ruth Krefting 1939

Vurdering
NOK 1 500–2 000
55
Lund, Henrik(1879-1935)Mappe

Litografier
60x45
Alle signert nede t.h.: Henrik Lund

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
56
Manessier, Alfred(1911-1993)Komposisjon

Litografi
65x50
Signert nede t.v.: Manessier

Vurdering
NOK 5 000
Sovende
57
Matisse, Henri(1869-1954)Sovende

Litografi
45x55
Signert nede t.h.: Henri - Matisse

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 50 000
58
Matisse, Henri(1869-1954)Hvilende akt 1935

Litografi, lysmål
26x20
Signert og datert i platen nede t.h.: Henri Matisse 35

Vurdering
NOK 5 000
59
Midelfart, Willi(1904-1975)På gaten 1947

Litografi, lysmål
49x66
Signert og datert nede t.h.: Willi Midelfart 1947

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 500
60
Moore, Henry(1898-1986)Sittende figur

Litografi, lysmål
25x31
Signert nede t.h.: Moore

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Moren
61
Nerdrum, Odd(1944-)Moren

Litografi, lysmål
53x62
Signert nede t.h.: Nerdrum

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 13 500
Omfavnelsen
62
Nerdrum, Odd(1944-)Omfavnelsen

Litografi, lysmål
57x71
Signert nede t.h.: Nerdrum.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 16 000
63
Nerdrum, Odd(1944-)Isola

Litografi, lysmål
46x60
Signert nede t.h.: Nerdrum.

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 10 000
Diva
64
Nesch, Rolf(1893-1975)Diva

Fargemetalltrykk, lysmål
61x43
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Fra teatersalen
65
Nesch, Rolf(1893-1975)Fra teatersalen

Radering og litografi, lysmål
17x24
Signert nede t.h.: Nesch

Vurdering
Tilslag
NOK 17 500
Kvinne 1968
66
Nesch, Rolf(1893-1975)Kvinne 1968

Metalltrykk, lysmål
64x48
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

Vurdering
67
Nupen, Kjell(1955-2014)Glemt landskap

Litografi, lysmål
38x56
Signert nede t.h.: K. Nupen.

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 4 000
68
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)To figurer 1992

Kullstift på papir
70x50
Signert og datert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen 92

Vurdering
69
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Rytter 1994

Akvarell på papir
75x55
Signert og datert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen 94

Vurdering
70
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)To stående menn 1999

Akvarell på papir
76x57
Signert og datert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen 99

Vurdering
71
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)To sittende menn 1999

Akvarell på papir
76x57

Vurdering
72
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)To menn 1995

Kullstift på papir, lysmål
63x46
Signert og datert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen - 95

Vurdering
Herregård med allé 1997
73
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Herregård med allé 1997

Akvarell på papir
65x50
Signert og datert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen 97

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
Kvinne og mann
74
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Kvinne og mann

Akvarell på papir, lysmål
73x50
Signert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
75
Ransve, Bjørn(1944-)Lolita 1990

Litografi, lysmål
49x32
Alle signert og datert nede t.h.: Bjørn Ransve 1990

Vurdering
76
Revold, Axel(1887-1962)Lofotfiskere

Litografi, lysmål
58x69
Signert nede t.h.: Axel Revold

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 500
77
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1981

Blandingsteknikk
12x15
Signert og datert nede t.h.: J Rian 81

Vurdering
Tilslag
NOK 1 900
78
Rian, Johs.(1891-1981)Badende gutter

Litografi, lysmål
55x75
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 500
79
Rian, Johs.(1891-1981)Liggende akt

Blandingsteknikk, lysmål
18x29
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
80

Blandingsteknikk
13x15
Signert og datert nede t.v.: Rian 1981

Vurdering
Tilslag
NOK 2 600
Symphoni
81
Riis, Bendik(1911-1988)Symphoni

Pastell, lysmål
35x25
Signert nede t.v.: Bendik Riis

Vurdering
NOK 14 000–16 000
82
Riis, Bendik(1911-1988)Samson før 1950

Blandingsteknikk, lysmål
37x28
Signert og datert nede på arket: 19-8-1950 Bendik Riis

Vurdering
Apostel. Drømmemesteren 1951
83
Riis, Bendik(1911-1988)Apostel. Drømmemesteren 1951

Blandingsteknikk, lysmål
36x28
Signert og datert nede på arket Bendik Riis Dec. Jan. 1951

Vurdering
NOK 12 000–14 000
Elvelandskap 1945
84
Riis, Bendik(1911-1988)Elvelandskap 1945

Blandingsteknikk, lysmål
40x57
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis 1945

Vurdering
NOK 10 000
Komposisjon 1961
85
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon 1961

Litografi, lysmål
46x58
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 61

Vurdering
NOK 5 000
86
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon 1956

Litografi, lysmål
28x37
Signert og datert nede t.h.: Inger Sittter 1956

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 000
87
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon

Litografi, lysmål
43x53
Signert nede t.h.: Inger Sitter

Vurdering
NOK 5 000
88
Slettemark, Kjartan(1932-2008)Komposisjon

Akvarell på papir, lysmål
49x63

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 000
89
Sugaï, Kumi(1919-1996)Komposisjon

Serigrafi
65x50
Signert nede t.h.: Sugaï

Vurdering
NOK 5 000
90
Sørensen, Henrik(1882-1962)Friheten 1947

Litografi, lysmål
60x48
Signert og datert nede t.h.: Henrik Sørensen 1947

Vurdering
Tilslag
NOK 2 300
Broen i Amiens
91
Thaulow, Frits(1847-1906)Broen i Amiens

Fargeradering, lysmål
49x59
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Inntrykk fra sne
92
Thaulow, Frits(1847-1906)Inntrykk fra sne

Fargeradering, lysmål
45x61

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
93
Thaulow, Frits(1847-1906)Diligencen

Fargeradering, lysmål
50x60

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
94
Tveter, Kåre(1922-2012)Tåke i liene

Serigrafi med håndkolorering, lysmål
37x47
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
95
Ukjent, kunstnerFigurer

Trykk, lysmål
35x24

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 4 800
96
Ukjent, kunstnerBryggen i Bergen 1929

Radering, lysmål
19x31
Signert og datert nede t.h.: Halvard Storm -29.

Vurdering
NOK 300
Tilslag
NOK 500
97
Undersaker, Gustav(1887-1972)Høstlandskap

Pastell på papir
32x47
Signert nede t.h.: Undersaker

Vurdering
NOK 1 500
98
Uthaug, Jørleif(1911-1990)Eve 1951

Litografi, lysmål
58x40
Signert og datert nede t.h.: Jørleif Uthaug 1951

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 2 500
Komposisjon 1965
99
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1965

Akvarell på papir
25x34
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 65.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
100
Werenskiold, Erik(1855-1938)Trollet halshugges

Litografi, lysmål
65x51
Signert nede t.h.: Erik Werenskiold

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 500
101
Werenskiold, Erik(1855-1938)Mor

Blyant på papir, lysmål
12x7
Signert midt på arket: EW

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Den hengte mannen
102
Widerberg, Frans(1934-2017)Den hengte mannen

Litografi, lysmål
83x61
Signert nede t.v.: Frans Widerberg

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Fangens flukt 1973
103
Widerberg, Frans(1934-2017)Fangens flukt 1973

Litografi, lysmål
51x67
Signert og datert nede t.v.: Frans Widerberg 73

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 200
Ikaros 1963
104
Winge, Sigurd(1909-1970)Ikaros 1963

Litografi, lysmål
65x45
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -63

Vurdering
NOK 1 500
105
Winge, Sigurd(1909-1970)Ras 1949

Radering, lysmål
31x53
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge - 49

Vurdering
Sappo
106
Zorn, Anders(1860-1920)Sappo

Radering, lysmål
24x22
Signert nede t.h.: Zorn

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
107
Armstol

Tre med skinn i sete og rygg
H: 125,5 cm.
Barokk, ca. 1700. Nordisk.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
108
Armstol

Tre med skinn i sete og rygg
H: 126 cm.
Barokk, ca. 1700. Nordisk.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
109
Hjørneskap

Mahogny
H: 233 cm. B: 129 cm. D: 52 cm.
England, ca. 1750. Chippendale.

Vurdering
110
Hjørneskap

Bonet tre
H: 147 cm. B: 72 cm. D: 52 cm.
Norge 1700-tallet.

Vurdering
111
Kiste

Tre og smijern
H: 45 cm. L: 124 cm. D: 66,5 cm.
Forsiden bemalt med eierinitialer og datering: HG MG 1717.

Vurdering
112
Kommode

Eik, mahogny og furu
H: 107 cm. B: 101 cm.
5 skuffer. Ca. 1770.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
113
SkapKinesisk

Lakkarbeid på tre i rødt og gull
H: 82 cm. L: 103 cm. D: 50 cm.
To skapdører. Innvendig sortmalt med to hyller.

Vurdering
114
Skatoll med overskap

Mahogny
H: 204 cm. B: 92 cm. D: 44 cm.
Innlegninger i fruktre. England.

Vurdering
115
Speil

Mahogny
H: 147 cm. B: 53 cm.
Empire, ca. 1830.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
116
Speil

Fogylt og gullmalt gips og tre
82x103
Nyrokokko, ca. 1860

Vurdering
NOK 5 000
117
Stoler

Tre med skinn i sete og rygg
H: 137 cm.
Barokk, ca. 1700. Nordiske.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 14 500
118
Stoler

Tre med skinn i sete og rygg
H: 137 cm.
Barokk, ca. 1700. Nordiske.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 15 500
119
Stoler

Lys bøk
H: 79 cm.
2 stk. Empire, ca. 1820.

Vurdering
120
Ukjent, kunstnerLandskap

Intarsia på tre
37x64
Usignert.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 3 000
121
Vitrineskap

Frukttre (Kirsebær)
H: 215 cm. B: 117 cm. D: 50 cm.
Frankrike c. 1800.

Vurdering
122
Beger

Sølv og emalje
H: 6 cm. Diam.: 6 cm.
David-Andersen, ca. 1950. Stemplet 925 S.

Vurdering
NOK 2 500
Tilslag
NOK 2 000
123
Beger med lokk

Sølv
H: 10 cm. Vekt: 213 gr.
Barokk. Bergen, 1722-1744. Mester: Jørgen Grip, virksom 1722-1748. Tre kuleføtter.

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
124
Bolle på stett

Sølv
H: 11 cm. D: 26 cm. Vekt: 906 gr.
Stemplet: Thune 830 S. Nybarokk ca. 1915.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 500
125
Bolle på stett

Sølv
H: 16 cm. Diam.: 26 cm. Vekt: 871 gr.
Tostrup 1916. Nybarokk.

Vurdering
NOK 4 000
126
Kandelabre

Sølv
H: 62 cm.
Sheffield, England 1914. Import, stemplet: J.T. (J. Tostrup) 830 S.

Vurdering
Tilslag
NOK 24 000
127
Krus

Sølv
H: 9,5 cm. Vekt: 175 gr.
London 1862. Mester: EB & JB

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 1 000
128
Lysestaker

Sølv
H: 8 cm.
Stemplet: 830 S. Et par. Fylt.

Vurdering
NOK 800
Tilslag
NOK 500
129
Mokkaskjeer

Forgylt sølv og emalje
David Andersen, ca. 1930. Stemplet D.A Norway Sterling.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 200
130
Salatbestikk

Sølv med emalje
L: 18 cm. Vekt: 92 gr.
Tostrup, ca. 1930. Stemplet: Sterling J. Tostrup Norway.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 500
131
Skje

Sølv
L: 17,5 cm. Vekt: 29 gr.
Barokk. Trondheim, ca. 1710. Mester: Jonas Sørensen, virksom 1702-1718.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 500
132
Skjeer

Sølv
L: 22 cm. Vekt: 132 gr.
Empire. 1 par, Christiania 1806. Mester: Niels Steen, virksom 1795-1823.

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 1 000
133
Skrivestell

Sølv og emalje
H: 5,5 cm.
David Andersen, etter 1910.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
134
Staup

Sølv
H: 10 cm. Vekt: 47,5 gr.
Bergen 1823. Mester: Isach Hansen, virksom 1821-? Fullstemplet.

Vurdering
135
Sukkerdrysser

Sølv
H: 19 cm. Vekt: 376 gr.
Fullstemplet. David Andersen & Co., Stockholm 1912.

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 3 500
136
Suppeskje

Sølv
L: 31 cm. Vekt: 166 gr.
Rokokko. København, 1771. Mester: Sivert Thorsteinsson, virksom 1742-1799.

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 200
137
Tesett

Forgylt sølv og emalje
David Andersen, ca. 1915. Stemplet 925.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 2 500
138
Tesiler

Sølv
L: 17, 14 og 13,5 cm. Vekt: 122 gr.
1 stk.: Ant. Bergen 1800-tallet. Treskaft malt for å illudere ibenholt. 1 stk.: Sverige 1842. Skaft i perlemor. Eierinitial.

Vurdering
NOK 800
Tilslag
NOK 800
139
Tumling og tumlinger på stett

Sølv
H: 2,2, 7 og 9 cm. Vekt: 112 gr.
Tumling: 1843. Noe utydelig mesterstempel: LHK? Gravert med 3 navn og datering: 1843, 1919 og 1938.

Vurdering
NOK 800
Tilslag
NOK 800
140
Vekeklipper

Sølv
L: 16,5 cm. Vekt: 75 gr.
St. Petersburg før 1899. Stemplet med bystempel, 84 og AK (kyrillisk).

Vurdering
NOK 500
Tilslag
NOK 500
141
Lommeglass

Grønt glass
H: 16,5 cm.
Antagelig Gjøvik glassverk, ca. 1840.

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 600
Vase 1975
142
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Vase 1975

Glass
H:19,5 cm.
Signert og datert: BM 75

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 3 600
143
Zwibelglass

Blått glass
H: 20 cm.

Vurdering
NOK 600
Tilslag
NOK 600
Fruktoppsats
144
Brat, Sverre(1925-2015)Fruktoppsats

Keramikk
H: 38,5 cm.
Signert: SB

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 3 200
145
Tallerkner

Porselen
Diam.: 22 cm.
6 stk. Odde. Japanske.

Vurdering
NOK 2 500
146
Tallerkner

Porselen
Diam.: 22 cm.
5 stk. Odde. Japanske.

Vurdering
NOK 2 500–3 000
147
Vaser

Porselen
H: 15 cm.
4 stk. Japansk imari.

Vurdering
NOK 2 500
Tilslag
NOK 1 000
148
BøkerNorsk kunstnerleksikon

Universitetsforlaget 1982. 4 bind med smussomslag.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 5 800
149
Lokkanne

Bemalt tre
H: 13 cm.
Barokk. 1600-tallet. Antagelig Norge.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
150
Lysestaker

Messing
H: 23,5 cm.
Regence, ca. 1720. 1 par.

Vurdering
151
Rismål

Tre og metall
H: ca 21 cm. Firkantet 35x35 cm.
2 stk. Med hank.

Vurdering
NOK 1 200
Tilslag
NOK 1 000
152
Algrim, Bjørn G.(1956-)Kvinne

Olje på lerret
100x60
Signert nede t.h.: Algrim

Vurdering
Fabrikker
153
Aulie, Reidar(1904-1977)Fabrikker

Olje på lerret
63x100
Signert nede t.h.: Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Fjellandskap
154
Barlag, Philip(1840-1913)Fjellandskap

Olje på lerret
24x37
Signert nede t.h.: Barlag

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 2 200
155
Barlag, Philip(1840-1913)Høyfjell

Olje på lerret
25x36
Signert nede t.h.: Barlag.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 500
Løpende mann og hund
156
Bolling, Svein(1948-)Løpende mann og hund

Olje på lerret
24x33
Signert nede t.h.: Bolling

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 7 500
Fra Kroken i Sogn 1876
157
Borgen, Fredrik(1852-1907)Fra Kroken i Sogn 1876

Olje på papir, oppklebet på plate
15x25
Signert og datert nede t.h.: Fr. Borgen 76

Vurdering
NOK 10 000
Valmuer
158
Bruland, Arne(1920-1980)Valmuer

Olje på lerret
100x81
Signert nede t.h.: Arne Bruland

Vurdering
En portal
159
Christensen, Finn(1920-2009)En portal

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: Finn Christensen.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
Høst Hadeland
160
Clüver, Bernt(1897-1941)Høst Hadeland

Olje på plate
46x53
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: Clüver -29

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
161
Diriks, Edvard(1855-1930)Kystlandskap med seilbåt

Olje på plate
16x19
Signert nede t.v.: Diriks.

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 1 500 med forbehold
Høstdag
162
Diriks, Edvard(1855-1930)Høstdag

Olje på plate
53x73
Signert nede t.h.: Diriks.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
163
Ditten, Johannes von(1848-1924)Fra Sundalen

Olje på lerret
35x50
Signert nede t.h.: v Ditten

Vurdering
Familien holder konsert 1917
164
Dyck, Victor van(1862-1949)Familien holder konsert 1917

Olje på lerret
60x82
Signert og datert nede t.v.: Victor van Dyck 1917

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 12 000
Kystlandskap, Norge 1856
165
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Kystlandskap, Norge 1856

Olje på lerret
41x61
Signert og datert nede t.v.: JF Eckersberg 1856

Vurdering
166
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon

Olje på plate
48x60
Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
167
Eriksen, Bjarne(1882-1970)Fra et festningsanlegg

Olje på plate
73x60
Signert nede t.h.: Bjarne Eriksen

Vurdering
168
Eriksen, Sigurd Alf(1899-1991)Fra Postmo Vågå

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Sigurd Alf Eriksen

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 2 400
Almunecar, Spania
169
Finne, Ferdinand(1910-1999)Almunecar, Spania

Olje på lerret
63x77
Signert nede t.v.: Ferdinand Finne.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 6 000
Interiør med kvinne som plukker fugl 1931
170
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Interiør med kvinne som plukker fugl 1931

Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.v.: Bernhard Folkestad 1931

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000 med forbehold
Løvtrær i høstdrakt med skjærer 1914
171
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Løvtrær i høstdrakt med skjærer 1914

Olje på lerret
94x84
Signert og datert nede t.v.: B. Folkestad. 1914.

Vurdering
NOK 30 000
Skjærgårdslandskap
172
Frang, Thomas(1889-1968)Skjærgårdslandskap

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.v.: Frang

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 4 600
173
From, Einar(1872-1972)Damskip i rom sjø 1904

Olje på lerret
60x96
Signert og datert nede t.h.: Einar From 1904-

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
174
Gleditsch, Rolf Juell(1892-1984)Narbuvoll gård i Østerdalen

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: R. Juell-Gleditsch

Vurdering
Tilslag
NOK 2 800
Kvinne på landevei 1903
175
Grønmyra, Oscar(1874-1911)Kvinne på landevei 1903

Olje på lerret
48x43
Signert og datert nede t.v.: Osc Grönmÿra. 03.

Vurdering
Innsjø med robåt
176
Gørbitz, Johan(1782-1853)Innsjø med robåt

Olje på plate
33x42
Signert nede t.h.: J Gørbitz

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 8 000
177
Hagen, Arve(1919-)Landskap 1962

Olje på plate
56x61
Signert og datert nede t.h.: Arve Hagen -62

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 000
178
Hansteen, Nils(1855-1912)Dampbåt og seilbåt

Olje på lerret, oppklebet på plate
17x20
Signert (sekundært?) nede t.h.: NH.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Seilskute i havn 1884
179
Hansteen, Nils(1855-1912)Seilskute i havn 1884

Olje på mahognyplate
18x24
Signert og datert nede t.h.: Nils Hansteen 1884

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
180
Hedqvist, Tage(1909-)Fiskevær Bohuslen 1948

Olje på lerret
83x96
Signert og datert nede t.h.: Tage Hedqvist
/48

Vurdering
Tilslag
NOK 5 200
181
Heiberg, Astri Welhaven(1881-1967)Kvinne og blomster

Olje på plate
53x46
Signert nede t.v.: A.W.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 500
Gammel bøkeskog, høst 1918
182
Hennig, Otto(1871-1920)Gammel bøkeskog, høst 1918

Olje på lerret
60x91
Signert og datert nede t.v.: Otto Hennig 18.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000 med forbehold
Kald vinteraften
183
Hennig, Otto(1871-1920)Kald vinteraften

Olje på lerret
48x72
Signert nede t.h.: O. Hennig

Vurdering
Tilslag
NOK 4 700
184
Hjersing, Arne(1860-1926)Solberg Gård i Asker

26x44
Signert nede t.h.: A Hjersing.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 000
Sæterkve i blomst 1914
185
Holbø, Kristen(1869-1953)Sæterkve i blomst 1914

Olje på lerret
105x135
Signert og datert nede t.h.: K. Holbø 14

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 19 000
Strandparti med gjess 1911
186
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Strandparti med gjess 1911

Olje på lerret
60x68
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1911

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
187
Høgberg, Karl(1901-1981)Tømmerfløtere V

Olje på plate
38x46
Usignert.

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 500
Gatearbeidere 1925
188
Jacobsen, Fredrik Wilhelm(1878-1948)Gatearbeidere 1925

Olje på lerret
140x100
Signert og datert nede t.h.: F W J - XXV

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 2 500
Vårløsning
189
Jordan, Harald(1875-1955)Vårløsning

Olje på lerret
52x65
Signert nede t.v.: Harald Jordan

Vurdering
Aften på Jomfruland
190
Juell, Tore(1942-)Aften på Jomfruland

Olje på plate
40x61
Signert nede t.v.: T. Juell

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Fra Rønnes
191
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes

Olje på lerret
58x68
Signert nede t.v.: A. Kavli

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
192
Kihle, Harald(1905-1997)Snøføyke over Ormeggen, Vinje 1955

Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t.h.: H Kihle - 55

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Det regner i Austbø
193
Kihle, Harald(1905-1997)Det regner i Austbø

Olje på plate
37x46
Signert nede t.h.: H Kihle

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 15 000
194
Kihle, Harald(1905-1997)I Raulandheiene 1940

Olje på plate
26x32
Signert og datert nede t.v.: H Kihle -40

Vurdering
NOK 10 000
Sommeren 1969
195
Kjær, Anders(1940-)Sommeren 1969

Akryl på lerret
130x190
Signert og datert nede t.h.: Anders Kjær 1969

Vurdering
Bar i Roma II 1984
196
Knoff, Johan(1935-)Bar i Roma II 1984

Olje og collage på lerret
92x161
Signert og datert nede t.h.: Knoff 84

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Lystring
197
Krohg, Christian(1852-1925)Lystring

Olje på lerret
25x32
Signert nede t.h.: C. Krohg

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Mann med hund 1954
198
Krohg, Guy(1917-2002)Mann med hund 1954

Olje på plate
16x24
Signert og datert nede t.h.: Guy Krohg 54

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
199
Krohg, Per(1889-1965)Måker I 1950

Olje på plate
16x22
Signert og datert nede t.h.: Per K 1950

Vurdering
NOK 5 000
200
Ljøsne, Halvdan(1929-2006)Oppstilling med flasker 1964

Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.h.: Halfdan Ljøsne -64

Vurdering
NOK 3 000–5 000
201
Midelfart, Willi(1904-1975)Marianne 1948

Olje på plate
61x50
Signert og datert nede t.v.: W.M. 48

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
202
Moe, CarlLandskap med stabbur

Olje på lerret
50x40
Signert nede t.h.: Carl Moe

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000 med forbehold
Fjellandskap
203
Müller, Morten(1828-1911)Fjellandskap

Olje på lerret
60x100
Signert nede t.v.: Morten Müller

Vurdering
NOK 35 000
204
Mæhle, Ole(1904-1990)Nattstudie 1940

Olje på plate
32x38
Signert og datert opp t.v.: Ole Mæhle 40

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 800
205
Paulsen, Jon Bøe(1958-)Mot havet 1982

Olje på lerret
50x62
Signert og datert nede t.h.: J B Paulsen 82

Vurdering
206
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Heimdalen 1956

Olje på plate
38x46
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: J Rian Heimdalen 1956

Vurdering
Komposisjon  1976
207
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1976

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.h.: J Rian 76

Vurdering
Interiør fra Crabbestuen
208
Rian, Johs.(1891-1981)Interiør fra Crabbestuen

Olje på plate
45x38
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Selvportrett
209
Rian, Johs.(1891-1981)Selvportrett

Olje på papp
50x35
Signert nede t.h.: JR

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
210
Rian, Johs.(1891-1981)Den Hellige Frans preker til fuglene 1934

Akvarell og lakk på papir, oppklebet på papp
21x17
Signert og datert på pappen nede t.h.: J Rian 1934

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 3 400
Skogslandskap med tjern
211
Riis, Bendik(1911-1988)Skogslandskap med tjern

Olje på plate
73x92

Vurdering
Bekkesuset i rimslør
212
Riis, Bendik(1911-1988)Bekkesuset i rimslør

Olje på lerret
32x49
Signert nede t.h.: Bendik Riis

Vurdering
NOK 20 000
213
Risan, John Anton(1934-2018)Komposisjon 1988

Olje på lerret
151x100
Signert nede t.h.: Risan

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
214
Rom, Per(1903-1985)Skjærgårdslandskap 1956

Olje på plate
38x46
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Per Rom 56

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Komposisjon 1986
215
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1986

Olje på lerret
22x28
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr-86

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
Landskap med trær 1957
216
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap med trær 1957

Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz - 57.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
217
Schultz, Alexander(1901-1981)Fjellbekk Røros

Olje på lerret
46x56
Signert nede t.h.: A. Schultz

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
218
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.v.: A. Schultz

Vurdering
Danser 1956
219
Sitje, Joronn(1897-1982)Danser 1956

Olje på lerret
81x60
Signert og datert nede t.v.: Joronn Sitje -56-

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Skogstjern
220
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Skogstjern

Olje på lerret
82x136
Signert nede t.v.: Ludv. Skramstad

Vurdering
221
Slettemark, Kjartan(1932-2008)Komposisjon 1963

Olje på lerret
29x34
Signert og datert opp t.h.: Kjartan Slettemark 63

Vurdering
NOK 5 000
Grøftegraving
222
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Grøftegraving

Olje på plate
33x24
Signert nede t.h.: S.S-J

Vurdering
Tilslag
NOK 1 200
223
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)April, Sørkedalen 1962

Olje på lerret
54x67
Signert og datert nede t.h.: Steen-Johnsen -62

Vurdering
Landskap med hus
224
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Landskap med hus

Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: S.S-J

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Veiarbeidere, vinter 1958
225
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Veiarbeidere, vinter 1958

Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: Steen-J 58

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Gårdstun
226
Strøm, Charles W.(1886-1967)Gårdstun

Olje på lerret
42x48
Signert nede t.v.: Charles W. Strøm.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Fra Lakkegata 1953
227
Strømme, Olav(1909-1978)Fra Lakkegata 1953

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.h.: O. Strømme -53

Vurdering
228
Sørensen, Henrik(1882-1962)Landskap med hus 1932

Olje på lerret
57x77
Signert og datert nede t.v.: HS 32

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
229
Sørensen, Henrik(1882-1962)Mostøl, Vinje 1950

Olje på plate
28x36
Signert og datert nede t.v.: HS 1950

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Rødt 1992
230
Tangen, Olaf(1903-1997)Rødt 1992

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.h.: -Tangen -92

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 5 000
Skogsti 1890
231
Tannæs, Marie(1854-1939)Skogsti 1890

Olje på lerret
58x86
Signert og datert nede t.v.: Marie Tannæs. 90.

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
232
Thrane, Ragnhild(1853-1913)Sittende akt

Olje på lerret
55x47
Signert noe utydelig oppe t.v.: Ragnhild Thrane

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500 med forbehold
Budeie med får i landskap
233
Thurmann, Peder Cappelen(1839-1919)Budeie med får i landskap

Olje på lerret
86x63
Signert nede t.h.: P. Thurmann

Vurdering
234
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Skogsvei

Olje på lerret
65x54
Usignert.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
235
Tveter, Kåre(1922-2012)Hvite vidder

Olje på lerret
50x100

Vurdering
NOK 10 000
236
Ukjent, kunstnerFigurer i landskap med foss 1810

Olje på mahognyplate
41x54
Signert og datert noe utydelig nede t.v.: D D Pre 1810

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 6 500
Barn på svaberg 1933
237
Ukjent, kunstnerBarn på svaberg 1933

Olje på lerret
44x58
Signert og datert nede t.v.: Bjarne Thorèn 1933

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 6 500
238
Ukjent, kunstnerDampskibet Solviken

Olje på papp
22x36
Signert nede t.h.: E Gulbrandsen Oslo

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 500
239
Ukjent, kunstnerVinterlandskap med skispor

Olje på lerret
53x70
Signert nede t.h.: Bj Mauritz L

Vurdering
NOK 1 500–2 000
240
Ukjent, kunstnerKystlandskap i måneskinn

Olje på lerret
24x29
Signert noe utydelig nede t.h.: K.. m

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 3 000
241
Ukjent, kunstnerLåveinteriør

Olje på plate
51x66
Utydelig signert og datert nede på midten: EV. 1634

Vurdering
NOK 20 000
242
Ukjent, kunstnerDampskibet Marvel

Olje på papp
23x36
Signert nede t.h.: E Gulbrandsen - Oslo

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 500
243
Ukjent, kunstnerElvelandskap i måneskinn

Olje på lerret
54x80
Signert nede t.h.: RJ. Leigh.

Vurdering
NOK 10 000
244
Ukjent, kunstnerSagbruk i Nord Aurdal

Olje på plate
28x38

Vurdering
NOK 1 500
245
Urdal, Atle(1913-1988)Figurer 1963

Olje på lerret
36x74
Signert og datert nede t.h.: Atle Urdal -1963

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 3 200
246
Urdal, Atle(1913-1988)Kystlandskap

Olje på plate
30x64
Signert nede t.h.: Atle Urdal

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 200
247
Wangensten, Wilhelm Marius(1884-1962)Skogsinteriør

Olje på plate
39x49
Signert nede t.v.: Wilh Wangensten

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 1 000
Landskap 1915
248
Wentzel, Gustav(1859-1927)Landskap 1915

Olje på lerret
50x80
Signert og datert nede t.h.: Gustav Wentzel 1915

Vurdering
Fjellandskap
249
Wentzel, Gustav(1859-1927)Fjellandskap

Olje på papp, oppklebet på plate
26x42
Signert nede t.v.: G. Wentzel

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 4 800
Hageblomster 1953
250
Werenskiold, Dagfin(1892-1977)Hageblomster 1953

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede på midten: DW 1953

Vurdering
NOK 8 000–1 000
251
Willgohs, Jan Erik(1952-)Komposisjon

Olje på lerret
138x170
Signert nede t.h.: Willgohs

Vurdering
Oppstilling med hummer, frukt og blomster
252
Zabehlicky, Alois(1883-1962)Oppstilling med hummer, frukt og blomster

Olje på lerret
73x100
Signert nede t.h.: J. Planer.

Vurdering
NOK 5 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på