Auksjon tirsdag 24. mai 2005 kl 18:00

Grev Wedels Moderne og Klassiske

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Torget i Kragerø 1919
1
Lundeby, Alf(1870-1961)Torget i Kragerø 1919

Olje på lerret
57x65
Signert og datert nede t.h.: Alf Lundeby 1919

Vurdering
NOK 25 000–35 000
Tilslag
NOK 39 000
Landskap med to gutter ved bekk, Ulvin 1918
2
Munthe, Gerhard(1849-1929)Landskap med to gutter ved bekk, Ulvin 1918

Olje på lerret
142x102
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Gerhard Munthe. Ulvin. 1918.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 150 000
Frukttre i blomst 1915
3
Dørnberger, Karl(1864-1940)Frukttre i blomst 1915

Olje på plate
55x50
Signert og datert nede t.v.: Dørnberger. 1915.

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Fra Son, vinter 1921
4
Dørnberger, Karl(1864-1940)Fra Son, vinter 1921

Olje på plate
43x60
Signert og datert nede t.h.: 1921. Dørnberger.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
Gateparti fra Åsgårdstrand
5
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Gateparti fra Åsgårdstrand

Olje på lerret
55x76
Signert nede t.v.: Th Holmboe.

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Badestrand, Rügen
6
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Badestrand, Rügen

Olje på lerret
61x80
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Fra Akershusvollen, aften 1926
7
Sohlberg, Harald(1869-1935)Fra Akershusvollen, aften 1926

Radering, lysmål
35x50
Signert i platen nede t.h.: Sohlberg. Signert og datert nede t.h.: Harald 1926

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Vinternatt i Rondane 1917
8
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternatt i Rondane 1917

Fargelitografi
67x73
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1917. Signert med blyant nede t.h.: Sohlberg.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 145 000
Sommernatt
9
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Sommernatt

Pastell og akvarell på papir, lysmål
67x77

Vurdering
Tilslag
NOK 125 000
Frukttre 1910
10
Kavli, Arne(1878-1970)Frukttre 1910

Olje på lerret
54x68
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli -10

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Kvinne med skjødehund i bånd 1920
11
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne med skjødehund i bånd 1920

Olje på lerret
88x80
Signert og datert nede t.h.: A. Kavli. 20.

Vurdering
Tilslag
NOK 120 000
Fra Robinson 1911
12
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Fra Robinson 1911

Olje på lerret
56x70
Signert og datert nede t.h.: R. Th: 11

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Stilleben med epler, kaffekanne og sukkerkopp 1920
13
Fabricius, Sara(1880-1974)Stilleben med epler, kaffekanne og sukkerkopp 1920

Olje på lerret
61x73
Signert og datert nede t.v.: S. F. Jønsson 1920

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Oppstilling med kanne med blomster 1946
14
Michelet, Johan Fredrik(1905-1984)Oppstilling med kanne med blomster 1946

Olje på plate
53x65
Signert og datert nede t.v.: Michelet 46

Vurdering
Oppstilling med blomster i mugge
15
Haalke, Hjalmar(1894-1964)Oppstilling med blomster i mugge

Olje på lerret
70x67
Signert oppe t.v.: Haalke

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Fra Valdres 1914
16
Reusch, Helga Ring(1865-1944)Fra Valdres 1914

Olje på lerret
62x48
Signert og datert nede t.h.: Helga Ring Reusch 1914

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Gule bjerk og røde rogn 1918
17
Reusch, Helga Ring(1865-1944)Gule bjerk og røde rogn 1918

Olje på lerret
51x60
Signert og datert nede t.v.: Helga Ring Reusch 1918

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Gårdstun, Lillehammer vinter 1904
18
Wetlesen, Wilhelm(1871-1925)Gårdstun, Lillehammer vinter 1904

Olje på lerret
66x51
Signert og datert nede t.h.: WW 1904

Vurdering
Vik i Sogn 1922
19
Krantz, Nils(1886-1954)Vik i Sogn 1922

Olje på lerret
81x59
Signert og datert nede t.h.: Krantz -22

Vurdering
Tilslag
NOK 82 000
Johannes hode på et fat
20
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Johannes hode på et fat

Olje på lerret
52x77
Signert nede t.h.: B. Folkestad.

Vurdering
Bukt med robåt
21
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Bukt med robåt

Olje på lerret
65x80

Vurdering
NOK 40 000
Oppstilling på åkle med tinnfat og fele 1900
22
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Oppstilling på åkle med tinnfat og fele 1900

Olje på lerret
57x85
Signert og datert opp t.v.: Bernh. Folkestad 1900.

Vurdering
Åker og løvtrær i aftenlys 1901
23
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Åker og løvtrær i aftenlys 1901

Olje på lerret
65x95
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1901.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Trehus i fjellandskap, Nord-Norge
24
Haakø, Hans(1897-1984)Trehus i fjellandskap, Nord-Norge

Olje på lerret
100x110
Signert nede t.h.: H. Haakö.

Vurdering
Tilslag
NOK 29 000
Solskinn i hagen 1913
25
Kavli, Arne(1878-1970)Solskinn i hagen 1913

Olje på lerret
94x133
Signert og datert nede t.h.: Arne Kavli -13-

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 100 000
26
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kirken i Gilleleje 1915

Olje på lerret
46x53
Signert og datert nede t.v.: Karsten -15

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 350 000
Kirken. Lillehammer 1932
27
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Kirken. Lillehammer 1932

Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.v.: Thv. E 32

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Trefoldighetskirken i Oslo
28
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Trefoldighetskirken i Oslo

Olje på plate
32x41
Antagelig sekundær signatur nede t.v.: Th E

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Kvinner i landskap 1923
29
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Kvinner i landskap 1923

Olje på lerret, oppklebet på plate
28x33
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: R. Th 23

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Kvinner i landskap
30
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Kvinner i landskap

Olje på plate
46x38
Signert nede t.h.: R. Th

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Blomstergruppe 1930
31
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Blomstergruppe 1930

Olje på lerret
75x65
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: R. Th. 30

Vurdering
Et lite torg i Roma 1929
32
Lundeby, Alf(1870-1961)Et lite torg i Roma 1929

Olje på lerret
38x50
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby Roma 1929

Vurdering
NOK 18 000–20 000
Havnehage
33
Lærum, Borghild Røed(1877-1959)Havnehage

Olje på lerret
53x66
Signert nede t.h.: BRL

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Bylandskap, fra Rue St. Honore i Paris
34
Lærum, Borghild Røed(1877-1959)Bylandskap, fra Rue St. Honore i Paris

Olje på lerret
72x60
Dobbeltsignert nede t.v. og t.h.: BRL

Vurdering
Tilslag
NOK 48 000
Bygårder, Paris
35
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Bygårder, Paris

Olje på lerret
100x81
Signert nede t.h.: T.T.

Vurdering
Sittende mann med glass og flaske 1915
36
Kavli, Arne(1878-1970)Sittende mann med glass og flaske 1915

Olje på lerret
80x73
Signert og datert nede t.v.: A. K. 15

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 150 000
Vaskeplass 1907
37
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Vaskeplass 1907

Olje på lerret
90x121
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 07

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000 med forbehold
Fra Odense
38
Dall, Hans(1862-1920)Fra Odense

Olje på lerret
84x110
Signert og datert nede t.h.: -Hans Dall- 1911-

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Lien pike, Vetlefjorden 1910
39
Dahl, Hans(1849-1937)Lien pike, Vetlefjorden 1910

Olje på lerret
38x39
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Hans-Dahl. 1910 Vetlefjorden

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Bakstekone Ingeborg London, Breidablikk 1921
40
Torgersen, Thorvald(1862-1943)Bakstekone Ingeborg London, Breidablikk 1921

Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.v.: Thv. Torgersen. 1921.

Vurdering
NOK 18 000–20 000
Tilslag
NOK 24 000
Sittende kvinne 1949
41
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende kvinne 1949

Olje på lerret
80x68
Signert og datert nede t.h.: J Rian 49

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 250 000
Mann i kurvstol 1949-50
42
Storstein, Aage(1900-1983)Mann i kurvstol 1949-50

Olje på plate
92x73
Signert og datert nede på midten: Storstein. -49 -50

Vurdering
Tilslag
NOK 160 000
Landskap med figurer og hus 1950
43
Ekeland, Arne(1908-1994)Landskap med figurer og hus 1950

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.v.: AE 50

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Cafescene 1952
44
Sitter, Inger(1929-2015)Cafescene 1952

Olje på lerret
54x59
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter -52

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
Alise i sofaen 1917
45
Karsten, Ludvig(1876-1926)Alise i sofaen 1917

Olje på lerret
58x71
Signert og datert oppe t.h.: Karsten -17

Vurdering
NOK 700 000
Fra Kjelsøy ved Kragerø 1930
46
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Kjelsøy ved Kragerø 1930

Olje på lerret
61x73
Signert og datert nede t.h.: Thorvald Erichsen. 30.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Ungdom 1934
47
Sitje, Joronn(1897-1982)Ungdom 1934

Olje på lerret
80x97
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: Joronn Sitje - 34-

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Rognebærbusk ved vei
48
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Rognebærbusk ved vei

Olje på lerret
65x60
Signert nede t.h.: R. Th

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000 med forbehold
Landskap med sti 1941
49
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Landskap med sti 1941

Olje på lerret
46x54
Signert og datert nede t.h.: R. Th 41

Vurdering
Trær og åkre 1930
50
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Trær og åkre 1930

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: R. Th 30

Vurdering
Blomster. Peoner 1934
51
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Blomster. Peoner 1934

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: R. Th 34

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Krokus 1977
52
Weidemann, Jakob(1923-2001)Krokus 1977

Olje på lerret
59x49
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 77

Vurdering
Tilslag
NOK 110 000
Komposisjon 1980
53
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1980

Olje på lerret
80x70
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 80

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 155 000
Peoner i vase 1931
54
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Peoner i vase 1931

Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1931

Vurdering
Madeleine Joussaume 1934
55
Rian, Johs.(1891-1981)Madeleine Joussaume 1934

Olje på lerret
116x82
Signert og datert nede t.h.: J. Rian 34

Vurdering
Tilslag
NOK 31 000
Lesende kvinne ved piano
56
Rian, Johs.(1891-1981)Lesende kvinne ved piano

Olje på plate
39x32
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 46 000
Fra haven, hos fru Wold-Torne Holmsbu 1945
57
Storstein, Aage(1900-1983)Fra haven, hos fru Wold-Torne Holmsbu 1945

Olje på lerret
64x79
Signert og datert nede t.v.: Storstein -45

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Fra Bogstad
58
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Fra Bogstad

Olje på lerret
54x65
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
To kvinneakter 1951
59
Tangen, Olaf(1903-1997)To kvinneakter 1951

Olje på lerret
41x33
Signert og datert nede t.v.: -Tangen 51

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
To kvinner på altan
60
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)To kvinner på altan

Pastell på papir, lysmål
36x29
Signert nede t.h.: EHJ.

Vurdering
Pike som gres 1947
61
Fjell, Kai(1907-1989)Pike som gres 1947

Pastell på papir, lysmål
58x46
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 47

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Sittende akt
62
Fjell, Kai(1907-1989)Sittende akt

Olje på plate
22x27
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 110 000
Blomster i vase 1960
63
Hoff, Tor(1925-1976)Blomster i vase 1960

Olje på lerret
65x82
Signert og datert nede t.h.: Hoff 1960.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Spillet 1985
64
Rittun, Thorstein(1929-2018)Spillet 1985

Olje på lerret
90x98
Signert og datert nede t.h.: Th. Rittun 85

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Gutt med drage 1960
65
Aulie, Reidar(1904-1977)Gutt med drage 1960

Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.v.: Aulie 60

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
17. mai på Karl Johan
66
Lie-Gjemre, Johan(1900-1991)17. mai på Karl Johan

Olje på lerret
78x98
Signert nede t.h.: Lie-Gjemre

Vurdering
NOK 18 000–20 000
Tilslag
NOK 26 000
Et møte i rommet 1980
67
Rian, Johs.(1891-1981)Et møte i rommet 1980

Olje på lerret
100x81
Signert og datert nede t.v.: J Rian 80

Vurdering
Tilslag
NOK 82 000
Trappen 1980
68
Rian, Johs.(1891-1981)Trappen 1980

Olje på lerret
101x82

Vurdering
Tilslag
NOK 68 000
Nature morte 1949
69
Mouly, Marcel(1918-2008)Nature morte 1949

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.h.: M. Moly 49

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Sommeren 75 1976-77
70
Knoff, Johan(1935-)Sommeren 75 1976-77

Olje på lerret
77x97
Signert og datert nede t.h.: J. Knoff. 76-77

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Carsten Byhring sett gjennom kikkert 1969
71
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Carsten Byhring sett gjennom kikkert 1969

Olje på lerret, montasje
Diam.: 74 cm; 180x100
Signert og datert nede t.h.: Eikaas -69-

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 46 000
Ulrikke
72
Nerdrum, Odd(1944-)Ulrikke

Olje på lerret
117x92
Signert nede t.h.: Nerdrum

Vurdering
NOK 600 000–800 000
Tilslag
NOK 630 000
Landskap med småbruk 1916
73
Ødegaard, Hans(1876-1943)Landskap med småbruk 1916

Olje på lerret
68x76
Signert og datert nede t.h.: Hans Ødegaard 1916.

Vurdering
Vårkveld i hagen 1940
74
Mæhle, Ole(1904-1990)Vårkveld i hagen 1940

Olje på lerret
68x76
Signert og datert nede t.v.: Ole Mæle 40

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Landskap med hvite hus 1943
75
Enger, Erling(1899-1990)Landskap med hvite hus 1943

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -43

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Mann ved løe
76
Schultz, Alexander(1901-1981)Mann ved løe

Olje på lerret
73x92
Signert nede t.h.: A. Schultz.

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Landskap 1917
77
Deberitz, Per(1880-1945)Landskap 1917

Olje på lerret
47x54
Signert og datert nede t.v.: P. Deberitz -17.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
Nordenvind, Skåtøy 1939
78
Deberitz, Per(1880-1945)Nordenvind, Skåtøy 1939

Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.v.: P. Deberitz -.39.

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Fra Revesand 1932
79
Deberitz, Per(1880-1945)Fra Revesand 1932

Olje på lerret
46x58
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz 32

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 21 000
Fjelldal med hus
80
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Fjelldal med hus

Olje på lerret
86x101
Signert nede t.v.: RK

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
81
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Olje på plate, collage
30x53
Signert nede t.v.: Jakob Weidemann.

Vurdering
Natt 1964
82
Johannessen, Jens(1934-)Natt 1964

Olje på lerret
54x54
Signert og datert nede t.h.: 64 JJ

Vurdering
NOK 35 000–45 000
Najade 2004
83
Sture, David(1950-2020)Najade 2004

Akryl på plate
97x80
Signert og datert nede t.h.: David Een (Sture) 04

Vurdering
Kirkens lufttjeneste 1980
84
Stang, Jo(1936-1998)Kirkens lufttjeneste 1980

Akvarell, lysmål
51x71
Signert og datert nede t.h.: Jo Stang 80

Vurdering
Presten 1966
85
Rumohr, Knut(1916-2002)Presten 1966

Olje på lerret
125x175
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr 66

Vurdering
Tilslag
NOK 74 000
En uheldig bjørnejakt
86
Kittelsen, Theodor(1857-1914)En uheldig bjørnejakt

Blyant og tusj på papir
35x48
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 23 000
Solskinn (Nordre Langø) 1892
87
Sohlberg, Harald(1869-1935)Solskinn (Nordre Langø) 1892

Olje på lerret
59x72
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Harald Sohlberg Kristiania 92. Påtegnet nede t.v.: "Solskin" erindring til min kjære søster Gyda fra maleren.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 140 000
Til kirke 1846
88
Frich, Joachim(1810-1858)Til kirke 1846

Olje på lerret
27x31
Signert og datert nede t.h.: J Frich 1846

Vurdering
En vei i Pillnitz 1832
89
Dahl, Johan Christian(1788-1857)En vei i Pillnitz 1832

Olje på papir, oppklebet på lerret
20,5x27,5
Signert og datert nede t.h.: JDahl d 20. juni 1832.

Vurdering
NOK 150 000–250 000
Tilslag
NOK 250 000
Landskap med hus
90
Fearnley, Thomas(1802-1842)Landskap med hus

Olje på lerret
49x64
Usignert

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Fra Hammerfest 1851
91
Balke, Peder(1804-1887)Fra Hammerfest 1851

Olje på plate
22x29
Signert og datert nede t.v.: Balke 1851

Vurdering
Tilslag
NOK 105 000
Gaustadtoppen 1858
92
Balke, Peder(1804-1887)Gaustadtoppen 1858

Olje på plate
47x58
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Balke 58?

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Rapphøne med kyllinger 1862
93
Printz, Christian August(1819-1867)Rapphøne med kyllinger 1862

Olje på lerret
32x42
Signert og datert nede t.v.: CA Printz. 1862

Vurdering
Norsk landskap med mann og kvinne til hest 1868
94
Thurmann, Peder Cappelen(1839-1919)Norsk landskap med mann og kvinne til hest 1868

Olje på lerret
57x86
Signert nede t.h.: P. Thurmann. Chr. 68

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Skogsvann med ender
95
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Skogsvann med ender

Olje på lerret
73x101
Signert nede t.v.: Ludv. Skramstad

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Seilskuter på islagt fjord
96
Boll, Reinholdt(1825-1897)Seilskuter på islagt fjord

Olje på lerret
50x79
Signert nede t.h.: Reinholdt Boll.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000 med forbehold
Fjordlandskap med robåt
97
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap med robåt

Olje på lerret
76x95
Signert nede t.h.: A Normann

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Seilskuter og glitrende sjø 1893
98
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Seilskuter og glitrende sjø 1893

Olje på lerret
73x127
Signert og datert nede t.v.: W Barth 93.

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Fjordabåt stevner ut Trondheim havn 1893
99
Hansteen, Nils(1855-1912)Fjordabåt stevner ut Trondheim havn 1893

Olje på lerret
44x73
Signert og datert nede t.h.: Nils Hansteen 1893

Vurdering
Tilslag
NOK 51 000
Fiskerkone med barn
100
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Fiskerkone med barn

Olje på lerret
96x60
Signert nede t.h.: Smith-Hald

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 140 000
Fiskerjente på strand 1883
101
Sinding, Otto(1842-1909)Fiskerjente på strand 1883

Olje på lerret
151x85
Signert og datert nede t.v.: Otto Sinding München 1883-

Vurdering
Tilslag
NOK 125 000
Landskap med innsjø 1853
102
Askevold, Anders(1834-1900)Landskap med innsjø 1853

Olje på papir, oppklebet på lerret som er oppklebe
22x28
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold 1853.

Vurdering
NOK 35 000–40 000
Tilslag
NOK 46 000
Skogsstudie fra Eide 1868
103
Askevold, Anders(1834-1900)Skogsstudie fra Eide 1868

Olje på papir, oppklebet på papp
41x34
Signert, utydelig stedsbestemt og datert nede t.v.: A. Askevold 1868

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 18 000
104
Rasmussen, Anton(1842-1914)To lekende gutter ved strand 1867

Olje på mahognyplate
39x52
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen Df 67.

Vurdering
Innsjø med robåt og mennesker 1876
105
Müller, Morten(1828-1911)Innsjø med robåt og mennesker 1876

Olje på mahognyplate
34x47
Signert og datert nede t.h.: .Morten.Müller 1876

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Landeveien, Åsgårdstrand
106
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Landeveien, Åsgårdstrand

Olje på lerret
109x93
Signert nede t.h.: Heyerdahl.

Vurdering
NOK 300 000–500 000
Tilslag
NOK 300 000
Norsk kystlandskap med folkeliv 1857
107
Müller, Morten(1828-1911)Norsk kystlandskap med folkeliv 1857

Olje på lerret
82x106
Signert og datert nede t.h.: Morten - Müller. Df 1857

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 150 000
Folkeliv ved brygge
108
Ulfsten, Nikolai(1854-1885)Folkeliv ved brygge

Olje på lerret
25x43
Signert nede t.h.: N. Ulfsten

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000 med forbehold
Fra Jæren
109
Ulfsten, Nikolai(1854-1885)Fra Jæren

Olje på lerret
33x58
Signert nede t.h.: N. Ulfsten.

Vurdering
Joie du foyer 1879
110
Peters, Wilhelm(1851-1935)Joie du foyer 1879

Olje på lerret
153x110
Signert og datert nede t.v. (på podiet): Peters 79.

Vurdering
NOK 200 000
Tilslag
NOK 160 000
Katolsk prosesjon i kirkeinteriør 1876
111
Lerche, Vincent Stoltenberg(1837-1892)Katolsk prosesjon i kirkeinteriør 1876

Olje på lerret
74x84
Signert og datert nede t.h.: Vinc St-Lerche 76

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 75 000 med forbehold
Sledekjøring på isen
112
Ender, Axel(1853-1920)Sledekjøring på isen

Olje på lerret
90x142
Signert nede t.h.: Axel Ender-

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 250 000
Vinterlandskap, fra Stord 1890
113
Thaulow, Frits(1847-1906)Vinterlandskap, fra Stord 1890

Pastell, lysmål
44x66
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow 90.

Vurdering
NOK 250 000–350 000
Modellen
114
Krohg, Christian(1852-1925)Modellen

Olje på plate
51x62
Signert nede t.v.: C Krohg

Vurdering
Høyfjell med to figurer på sti
115
Wentzel, Gustav(1859-1927)Høyfjell med to figurer på sti

Olje på lerret
50x80
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel

Vurdering
Tilslag
NOK 17 500
Festningsmur
116
Wentzel, Gustav(1859-1927)Festningsmur

OIje på plate
29x44
Signert nede t.h.: G Wentzel

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Prinsessen kommer ridende
117
Sinding, Otto(1842-1909)Prinsessen kommer ridende

Olje på plate
42x52
Signert nede t.v.: Otto Sinding.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Kystlandskap med robåt 1884
118
Collett, Frederik(1839-1914)Kystlandskap med robåt 1884

Olje på lerret
36x65
Signert og datert nede t.v.: F C 84

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Fra Kristianiafjorden 1896
119
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Kristianiafjorden 1896

Olje på lerret
80x151
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1896

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000
Bøketrær, parti fra Dyrehaven i København 1892
120
Thrane, Ragnhild(1853-1913)Bøketrær, parti fra Dyrehaven i København 1892

Olje på lerret
17,5x23
Signert og datert nede t.v.: RT 92

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Grønt gress 1890
121
Wentzel, Gustav(1859-1927)Grønt gress 1890

Olje på plate
30x39
Signert og datert nede t.h.: G Wentzel 90.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Skråvika, Stavern 1898
122
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Skråvika, Stavern 1898

Olje på lerret
36x80
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe -1898.

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på