Auksjon onsdag 15. juni 2005 kl 19:00

Sommerauksjon

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Komposisjon 1974
1
Appel, Karel(1921-2006)Komposisjon 1974

Serigrafi
56x75
Signert og datert nede t.h.: Appel 74

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Gutt med drage
2
Aulie, Reidar(1904-1977)Gutt med drage

Litografi, lysmål
59x69
Signert nede t.h.: Reidar Aulie

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 2 600
Sjø i snø
3
Aulie, Reidar(1904-1977)Sjø i snø

Fargelitografi, lysmål
39x47

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Pike i skog
4
Aulie, Reidar(1904-1977)Pike i skog

Litografi, lysmål
48x57

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 3 000
Behind 1996
5
Bjørlo, Per Inge(1952-)Behind 1996

Serigrafi, lysmål
100x69
Signert og datert nede t.h.: Per Inge Bjørlo -96

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Drift 1996
6
Bjørlo, Per Inge(1952-)Drift 1996

Serigrafi, lysmål
74x105

Vurdering
Isen går 1972
7
Bleken, Håkon(1929-)Isen går 1972

Litografi, lysmål
51x67
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -72

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 000
Pike med hvit blomst i håret 1945
8
Breivik, Thomas(1923-1999)Pike med hvit blomst i håret 1945

Linoleumsnitt, lysmål
18x15
Noe utydelig signert og datert nede t.h.: ... Breivik -45.

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 700
Oil Spot 1989
9
Brown, James Justin(1973-)Oil Spot 1989

Litografi på oppdelt papir, oppklebet på papir
73x51
med lerretsstruktur
Signert og datert nede t.h.: James Brown 1989

Vurdering
Paraden 1952
10
Dahl, Christian Axel (Chrix)(1906-1994)Paraden 1952

Litografi, lysmål
59x45
Signert og datert nede t.h.: Chrix Dahl 1952

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Ved frokostbordet 1992
11
Dahl, Hans Normann(1937-2019)Ved frokostbordet 1992

Blyant og pastell på papir, lysmål
29x38
Signert og datert nede t.h.: Hans N Dahl 92

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
Testa Orfica Sublime
12
de Maria, Nicola(1954-)Testa Orfica Sublime

Litografi
48x70
Signert nede t.h.: Nicola de Maria

Vurdering
Portrett av Per Rom
13
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Portrett av Per Rom

Serigrafi på plexiglass
145x37
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Tømmerkjører
14
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Tømmerkjører

Tresnitt
47x32,7
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
Bjerkestammer vinter
15
Enger, Erling(1899-1990)Bjerkestammer vinter

Litografi, lysmål
50x60
Signert nede t.h.: Erling Enger

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 4 200
Høstlandskap med bjerkestammer
16
Enger, Erling(1899-1990)Høstlandskap med bjerkestammer

Litografi, lysmål
50x57

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 5 400
Kvinner i interiør 1978
17
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinner i interiør 1978

Akvarell, lysmål
20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 78

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Pikehode
18
Fjell, Kai(1907-1989)Pikehode

Litografi
76x56
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
Bruden 1981
19
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden 1981

Blyant på papir, lysmål
19x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 81

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Ryggvendt akt 1981
20
Fjell, Kai(1907-1989)Ryggvendt akt 1981

Blyant på papir, lysmål
19x28

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Bølgen
21
Fjell, Kai(1907-1989)Bølgen

Litografi
53x61
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 33 000
Kvinnehode og kvinneakt 1981
22
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinnehode og kvinneakt 1981

Blyant på papir, lysmål
19x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -81

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Kvinner og barn ved bål 1978
23
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinner og barn ved bål 1978

Akvarell, lysmål
20x28

Vurdering
Tilslag
NOK 14 500
Vårkveld
24
Fjell, Kai(1907-1989)Vårkveld

Serigrafi
41x47
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 13 500
Strandparti med fiskegarn
25
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Strandparti med fiskegarn

Akvarell på papir
18x25
Signert nede t.v.: HFG.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
26
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Liggende kvinneakt 1948

Radering, lysmål
18x23
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. G. -48.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Komposisjon med figurer
27
Hagen, Else(1914-2010)Komposisjon med figurer

Litografi, lysmål
53x62
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 800
Bygdøy Kongsgård 1895
28
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Bygdøy Kongsgård 1895

Blyant og akvarell på papir
43x64
Signert og datert nede t.h.: Thorolf Holmboe 1895.

Vurdering
Dampskip, sommerkveld 1894
29
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Dampskip, sommerkveld 1894

Avarell på papir, lysmål
32x45
Signert og datert nede t.h.: Th. Holmboe 1894

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000 med forbehold
Fra Åsgårdstrand 1890
30
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Åsgårdstrand 1890

Akvarell på papir, lysmål
40x58
Signert og datert nede t.v.: Th. Holmboe 1890.

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
31
Jacobsen, Robert(1912-1993)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
47x57
Signert nede t.h.: Robert Jacobsen

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Alltid så lyver vi
32
Jensen, Ulf Valde(1945-)Alltid så lyver vi

Fargeradering, lysmål
36x45
Signert nede t.h.: Ulf Valde Jensen.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 100
Komposisjon med to figurer 1975
33
Jensen, Ulf Valde(1945-)Komposisjon med to figurer 1975

Fargeradering, lysmål
42x61
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1975.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 300
Ei lita tante i Chicago 1981
34
Jenssen, Olav Christopher(1954-)Ei lita tante i Chicago 1981

Tusj på papir, lysmål
30x24
Signert og datert nede t.h.: Desember 1981/Olav Christopher

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
35
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon

Akvarell på papir
17x27
Usignert

Vurdering
36

Akvarell på papir
13x20
Usignert

Vurdering
37

Akvarell på papir
18x28
Usignert

Vurdering
Blomster og selvportrett
38
Johannessen, Jens(1934-)Blomster og selvportrett

Litografi, lysmål
55x69
Signert nede t.h.: Jens Johannessen.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Til Brit 1975
39
Johannessen, Jens(1934-)Til Brit 1975

Serigrafi, lysmål
65x50
Signert og datert nede t.h.: Jens Johannessen -75.

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 800
Til Eline
40
Johannessen, Jens(1934-)Til Eline

Serigrafi, lysmål
61x44

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
Samtalen
41
Johannessen, Jens(1934-)Samtalen

Serigrafi, lysmål
60x41

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Jo-Anders
42
Johannessen, Jens(1934-)Jo-Anders

Serigrafi, lysmål
44x59

Vurdering
Tilslag
NOK 1 400
Den motsetningfyllte dobbelthet+Den magiske kraft
43
Johannessen, Jens(1934-)Den motsetningfyllte dobbelthet+Den magiske kraft

Serigrafi, lysmål
50x34+50x34
Begge signert nede t.h.: Jens Johannessen

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 4 400
Dansere
44
Johannessen, Jens(1934-)Dansere

Serigrafi, lysmål
57x64
Signert nede t.h.: Jens Johannessen

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
Hommage a Peder Cappelen III
45
Johannessen, Jens(1934-)Hommage a Peder Cappelen III

Serigrafi, lysmål
46x40

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
Hommage a Peder Cappelen I
46
Johannessen, Jens(1934-)Hommage a Peder Cappelen I

Serigrafi, lysmål
46x41

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
Skøyter - Lofoten 1988
47
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Skøyter - Lofoten 1988

Litografi, lysmål
49x64
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -88

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Figurkomposisjon 1955
48
Keiseraas, Karsten(1912-)Figurkomposisjon 1955

Gouache
38x46
Signert nede t.v.: K. Keiseraas. 55

Vurdering
Tilslag
NOK 4 800
Hestens fortrolighet 1950
49
Kihle, Harald(1905-1997)Hestens fortrolighet 1950

Litografi, lysmål
48x63
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle lito. 1950

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Hjuringjenta
50
Kihle, Harald(1905-1997)Hjuringjenta

Litografi, lysmål
52x64
Signert nede t.h.: Harald Kihle

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Hjuringjenta
51

Litografi, lysmål
51x63

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Bølgen 1968
52
Kleiva, Per(1933-2017)Bølgen 1968

Serigrafi, lysmål
109x99
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -68

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 15 500
Donna 1989
53
Knudsen, Dagfinn(1953-)Donna 1989

Fargeradering, lysmål
74x47
Signert og datert nede t.h.: Dgf Knudsen 1989.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 3 600
EX 1986
54
Knudsen, Dagfinn(1953-)EX 1986

Fargeradering, lysmål
53x42
Signert og datert nede t.h.: Dagf. Knudsen 1986.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Danser 1982
55
Knudsen, Dagfinn(1953-)Danser 1982

Radering, lysmål
51x31
Signert og datert nede t.h.: Dagf. Knudsen 1982

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Suzanne och Gunlög
56
Larsson, Carl(1855-1919)Suzanne och Gunlög

Radering
44x32
Signert i platen nede t.h.: C.L.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 700
Mannsportrett, Jens Thiis
57
Lund, Henrik(1879-1935)Mannsportrett, Jens Thiis

Litografi, lysmål
44x35
Signert nede t.h.: Henrik Lund

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Skuespilleren David Knutsen
58
Lund, Henrik(1879-1935)Skuespilleren David Knutsen

Litografi, lysmål
58x43

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Mannsportrett, Carl Nærup
59
Lund, Henrik(1879-1935)Mannsportrett, Carl Nærup

Litografi, lysmål
62x47

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Mannsportrett
60
Lund, Henrik(1879-1935)Mannsportrett

Litografi, lysmål
61x47

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Portrett av Christian Krohg
61
Lund, Henrik(1879-1935)Portrett av Christian Krohg

Litografi, lysmål
63x48
Signert nede t.h.: HL.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 800
Mannsportrett
62

Litografi, lysmål
63x48
Dobbeltsignert nede t.h.: H.L. Lund og H.L.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Selvportrett med pannebånd
63
Nerdrum, Odd(1944-)Selvportrett med pannebånd

Litografi, lysmål
81x62
Signert nede på midten: Nerdrum

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Fjellbekken
64
Nordhagen, Johan(1856-1956)Fjellbekken

Radering, lysmål
62x80
Signert og noe utydelig datert platen nede t.h.: Joh. Nordhagen 1906. Signert med blyant nede t.h.: Joh. Nordhagen

Vurdering
Tilslag
NOK 2 800
Studier
65
Peterssen, Eilif(1852-1928)Studier

Blyant på papir
9,5 til 20x12,5 til 18,5
2 stk. signert: EP. 3 stk. usignert.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 800
Studier fra Europa
66
Peterssen, Eilif(1852-1928)Studier fra Europa

Blyant på papir
9,5x16,5 til 17
3 stk. signert: EP. 3 stk. usignert.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 600
Badende gutter
67
Rian, Johs.(1891-1981)Badende gutter

Litografi, lysmål
56x71
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Tømmerhuggere 1962
68
Rittun, Thorstein(1929-2018)Tømmerhuggere 1962

Litografi, lysmål
47x57
Signert og datert nede t.h.:Th. Rittun 62

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Komposisjon 1960
69
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1960

Litografi
68x45,5
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr - 60

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 2 000
Gutt i elvelandskap
70
Røwde, Teddy(1912-1994)Gutt i elvelandskap

Serigrafi, lysmål
49x64
Signert nede t.h.: Teddy Røwde

Vurdering
NOK 500
Tilslag
NOK 2 200
Vågekallen, Lofoten
71
Savio, John(1902-1938)Vågekallen, Lofoten

Tresnitt
25,5x35,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Komposisjon 1961
72
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon 1961

Litografi, lysmål
46x58
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 61

Vurdering
NOK 1 200
Kvinneportrett
73
Strand, Svein(1934-2020)Kvinneportrett

Blyant på papir, lysmål
21x12
Signert nede t.h.: Svein Strand

Vurdering
Landskap
74
Strand, Svein(1934-2020)Landskap

Blandingsteknikk på papir, lysmål
17x23

Vurdering
De som venter 1946
75
Sørensen, Henrik(1882-1962)De som venter 1946

Litografi, lysmål
50x59
Signert og datert nede t.h.: Henrik Sørensen 1946

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Strand med folkeliv 1886
76
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Strand med folkeliv 1886

Akvarell, lysmål
25x41
Signert og datert nede t.v.: Jørgen Sørensen 86.

Vurdering
Broen i Amiens
77
Thaulow, Frits(1847-1906)Broen i Amiens

Fargeradering
50x62
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 19 300
Diligencen
78
Thaulow, Frits(1847-1906)Diligencen

Fargeradering, lysmål
51x62

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Gammel fabrikk
79
Thaulow, Frits(1847-1906)Gammel fabrikk

Fargeradering
50x62

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Fjordlandskap 1867
80
Ukjent, kunstnerFjordlandskap 1867

Akvarell på papir, lysmål
16x34

Vurdering
81
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Litografi med håndkolorering, lysmål
48x61
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Komposisjon 1987
82
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1987

60x42
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 87

Vurdering
Tilslag
NOK 13 500
Komposisjon 1987
83

60x42

Vurdering
Tilslag
NOK 13 500
84

60x72
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
85

37x42
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
86

37x42
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
87

Litografi, lysmål
42x59
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 2 000
88

Litografi, lysmål
46x42
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 3 800
Folkeliv i bygate
89
Wentzel, Gustav(1859-1927)Folkeliv i bygate

Blyant på papir, lysmål
20x25
Signert nede t.h.: G Wentzel.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
Portrett av faren Erik Werenskiold
90
Werenskiold, Dagfin(1892-1977)Portrett av faren Erik Werenskiold

Blandingsteknikk, lysmål
57x42
Signert nede t.h.: Dagfin Werenskiold

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Landskap
91
Werenskiold, Erik(1855-1938)Landskap

Radering, lysmål
28x34
Signert i platen nede t.v.: EW. Signert med blyant nede t.h.: Erik Werenskiold

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 500
Fiskende gutter 1910
92
Werenskiold, Erik(1855-1938)Fiskende gutter 1910

Radering, lysmål
28x34
Signert og datert i platen oppe t.v.: EW 1910. Signert med blyant nede t.h.: Erik Werenskiold

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 6 500
Fjordlandskap 1909
93
Werenskiold, Erik(1855-1938)Fjordlandskap 1909

Radering, lysmål
28x34
Signert og datert i platen nede t.v.: EW 1909. Signert med blyant nede t.h.: Erik Werenskiold.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 800
Pike med lite barn på armen
94
Werenskiold, Erik(1855-1938)Pike med lite barn på armen

Radering, lysmål
28x34

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
Par 1918
95
Werenskiold, Erik(1855-1938)Par 1918

Blandingsteknikk, lysmål
31x20
Signert og datert nede t.h.: EW. 1918

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Drømmer
96
Widerberg, Frans(1934-2017)Drømmer

Litografi, lysmål
46x34
Signert nede t.h.: Frans Widerberg

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 3 000
Utsikt mot Gansfjorden
97
Abrahamsen, Emil(1875-1964)Utsikt mot Gansfjorden

Olje på lerret
60x75
Signert nede t.h.: Emil Abrahamsen

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 13 500
Skjære
98
Anderson, Yngve(1892-1981)Skjære

Olje på plate
65x54
Signert nede t.h.: Yngve Anderson

Vurdering
Setergrend med skigard
99
Andreassen, Olav(1909-1995)Setergrend med skigard

Olje på lerret
62x81
Signert nede t.v.: O A

Vurdering
Fefor Sanatorium 1894
100
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Fefor Sanatorium 1894

Olje på lerret
62x86
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Herman W. Anker. 94. Fefor Sanatorium

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Sydhavnen København
101
Aulie, Reidar(1904-1977)Sydhavnen København

Olje på lerret
57x76
Signert nede t.v.: Aulie.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Dagen etter, Grenen, Skagen
102
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Dagen etter, Grenen, Skagen

Olje på plate
21x34
Signert nede t.v.: C W Barth

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600
Gateparti med løvtre i høstfarger 1937
103
Berger, Einar(1890-1961)Gateparti med løvtre i høstfarger 1937

Olje på lerret
60x69
Signert og datert nede t.h.: E. Berger. 37

Vurdering
Sommernatt 1969
104
Bruland, Arne(1920-1980)Sommernatt 1969

Olje på lerret
81x65
Signert og datert nede t.h.: Arne Bruland -69

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Vårløsning 1965
105
Bruland, Arne(1920-1980)Vårløsning 1965

Olje på lerret
61x50
Signert og datert nede t.v.: Arne Bruland -65

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
Havna i le Treport, Normandie 1952
106
Brunsvik, Bjarne(1918-1993)Havna i le Treport, Normandie 1952

Olje på plate
27x35
Signert og datert nede t.v.: Bj. Brunsvik. 52

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 1 800
Fjordlandskap
107
Dahl, Hans(1849-1937)Fjordlandskap

Olje på lerret, oppklebet på plate
19x46
Signert nede t.v.: Hans Dahl

Vurdering
Stående akt
108
Dahl, Peer Lorentz(1915-2005)Stående akt

Olje på lerret
68x50
Signert nede t.h.: Peer. Dahl

Vurdering
Tømmerkjøring i vinterlandskap
109
Danifer, Sigurd(1894-1958)Tømmerkjøring i vinterlandskap

Olje på lerret
62x80
Signert nede t.h.: Danifer

Vurdering
110
Dobloug, Jørgen(1945-2018)Komposisjon

Akryl på lerret
55x50
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 1 200 med forbehold
Bønsnes kirke Hole Ringerike
111
Erichsen, Eyolf Nagell(1908-1979)Bønsnes kirke Hole Ringerike

Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: Eyolf Nagell Erichsen

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Landskap med gård
112
Erichsen, Eyolf Nagell(1908-1979)Landskap med gård

Olje på plate
46x55

Vurdering
NOK 500
Tilslag
NOK 300
Fra atelieret
113
Eriksen, Bjarne(1882-1970)Fra atelieret

Olje på lerret
54x44
Signert nede t.h.: Bjarne Eriksen

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 10 000
Skogslandskap med sti 1947
114
Eriksen, Bjarne(1882-1970)Skogslandskap med sti 1947

Olje på lerret
85x68
Signert og datert nede t.h.: Bjarne Eriksen 1947

Vurdering
Oppstilling med tulipaner i mugge 1944
115
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Oppstilling med tulipaner i mugge 1944

Olje på plate
73x60
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1944

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Beau rivage, Nice 1951
116
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Beau rivage, Nice 1951

Olje på plate
20x24
Signert og datert nede t.v.: R. Fritzvold -51.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Kirken 1956
117
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Kirken 1956

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t..h.: R. Fritzvold. -56.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Kvinne i hage, Inhofen 1916
118
Grønvold, Marcus(1845-1929)Kvinne i hage, Inhofen 1916

Olje på lerret
78x57
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: M Grønvold Inhofen 9/8 1916

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500 med forbehold
Mann med pipe 1878
119
Gude, Nils(1859-1908)Mann med pipe 1878

Olje på lerret
25x18
Signert og datert nede t.h.: N Gude. 78.

Vurdering
Ved havet 1946
120
Harveg, Rino(1918-)Ved havet 1946

Olje på plate
35x51
Signert og datert nede t.h.: Rino Harveg -46

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 4 600
Fra Esefjorden ved Balestrand 1928
121
Hauge, Marie(1864-1931)Fra Esefjorden ved Balestrand 1928

Olje på lerret
60x75
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Marie Hauge Balestrand -28

Vurdering
Portrett av Per Deberitz
122
Heiberg, Astri Welhaven(1881-1967)Portrett av Per Deberitz

Olje på lerret
53x46
Usignert

Vurdering
Fjordlandskap 1950
123
Heiberg, Jean(1884-1976)Fjordlandskap 1950

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1950

Vurdering
Skog i sommerlys 1958
124
Heiberg, Jean(1884-1976)Skog i sommerlys 1958

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1958

Vurdering
Forblåst furu 1949
125
Heiberg, Jean(1884-1976)Forblåst furu 1949

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1949

Vurdering
Moment of frozen eternity 1989
126
Heske, Marianne(1946-)Moment of frozen eternity 1989

Computer maleri på papir, lysmål
70x105
Signert og datert nede t.h.: Marianne Heske 89

Vurdering
Tilslag
NOK 4 800
Pike ved rosenbusk
127
Hjort, Otto(1866-1943)Pike ved rosenbusk

Olje på lerret
84x63
Dobbeltsignert nede t.v.: O. Hjort.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Vinteraften 1930
128
Hoelstad, JensVinteraften 1930

Olje på lerret
42x31
Signert og datert nede t.v.: Jens Hoelstad-30-

Vurdering
NOK 500
Kystlandskap og seilbåt
129
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap og seilbåt

Olje på lerret
54x66
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Hekkende skarv
130
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Hekkende skarv

Pastell og gouache, lysmål
56x71
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Kystlandskap med robåt, vinter
131
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap med robåt, vinter

Olje på lerret
48x60
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Interiør med hvilende kvinne 1890
132
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Interiør med hvilende kvinne 1890

Olje på plate
48x32
Signert og datert nede t.v.: 1890 T Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500 med forbehold
Seilas
133
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Seilas

Olje på plate
55x57
Signert nede t.h.: Th H.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
Oppstilling med blomstervaser og porselensfigur
134
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Oppstilling med blomstervaser og porselensfigur

Olje på lerret
65x50
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
I vannflaten
135
Hornung, Preben(1919-1989)I vannflaten

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: H

Vurdering
Rev ser på stokkand som lander
136
Hougaard, HenningRev ser på stokkand som lander

Olje på lerret
45x65
Signert nede t.v.: Henning Hougaard

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Hare i vinterlandskap
137
Hougaard, HenningHare i vinterlandskap

Olje på lerret
38x46

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Stokkandpar, vinter
138
Hougaard, HenningStokkandpar, vinter

Olje på lerret
45x65

Vurdering
Fjell i høstfarger 1935
139
Høgberg, Karl(1901-1981)Fjell i høstfarger 1935

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.v.: Karl Høgberg -35

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
Figur i landskap
140
Jensen, Ulf Valde(1945-)Figur i landskap

Olje på lerret
46x55
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000 med forbehold
Møte
141
Jensen, Ulf Valde(1945-)Møte

Olje på lerret
33x41
Signert nede t.h.: Ulf V. Jensen

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500 med forbehold
Portrett av maleren Kjell Erik Killi Olsen 1981
142
Jenssen, Olav Christopher(1954-)Portrett av maleren Kjell Erik Killi Olsen 1981

Olje på papir, lysmål
35x26
Signert og datert nede t.h.: Olav Christopher 1981

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
Båter ved brygge
143
Jergill, Toralf(1900-)Båter ved brygge

Olje på lerret
40x54
Signert nede t.h.: Jergill

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Fra Iladalen
144
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Fra Iladalen

Olje på plate
65x81
Signert nede t.h.: EHJ.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Øvrevoll 1969
145
Johannessen, Jens(1934-)Øvrevoll 1969

Olje på lerret
27x35
Signert og datert nede t.h.: JJ 69

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Vårløsning
146
Jordan, Harald(1875-1955)Vårløsning

Olje på lerret
52x65
Signert nede t.v.: Harald Jordan

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Fiskevær i Lofoten
147
Juul, Ole(1852-1927)Fiskevær i Lofoten

Olje på lerret
29x49
Signert nede t.h.: Ole Juul

Vurdering
Tilslag
NOK 14 500
Kystlandskap
148
Juul, Ole(1852-1927)Kystlandskap

Olje på lerret
42x66
Signert nede t.h.: O Juul

Vurdering
Tilslag
NOK 13 500
Skogsparti med sti
149
Jørgensen, Sven(1861-1940)Skogsparti med sti

Olje på lerret
77x86
Signert nede t.h.: S Jørgensen

Vurdering
Havn i kystlandskap
150
Keiseraas, Karsten(1912-)Havn i kystlandskap

Olje på lerret
38x46
Signert nede t.v.: Keiseraas

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Kvinne og mannsakt i interiør
151
Kolbjørnsen, Bjørn(1955-)Kvinne og mannsakt i interiør

Olje på plate
24x25
Signert og datert på baksiden av platen: BK -79

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 1 500
Ved havet 1970
152
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Ved havet 1970

Olje på plate
12x47
Signert og datert nede t.h.: G. Kongelf. 70.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 800
Komposisjon 1971
153
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Komposisjon 1971

Olje på plate
20x99
Signert og datert nede t.h.: G. Kongelf. 71.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Aftensol 1970
154
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Aftensol 1970

Olje på plate
27x35

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 000
Fjellandskap 1970
155
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Fjellandskap 1970

Olje på plate
18x40

Vurdering
NOK 1 000–1 500
To kvinner, akt
156
Lefdal, Per(1899-1975)To kvinner, akt

Olje på plate
42x48
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
Fra Hamarøy
157
Lunde, Jardar(1909-)Fra Hamarøy

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.v.: Jardar Lunde -46.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Telefonstolper
158
Løvberg, Alf(1899-1986)Telefonstolper

Olje på lerret
32x40
Signert nede t.h.: Alf Løvberg

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Kystlandskap
159
Løvberg, Alf(1899-1986)Kystlandskap

Olje på lerret
53x67
Signert nede t.h.: A. Løvberg

Vurdering
Tilslag
NOK 3 800 med forbehold
Landskap
160
Martinsen, Kåre(1912-1986)Landskap

Olje på plate
17x25
Signert nede t.v.: K. M.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 200
To barn 1963
161
Mathiesen, Jens(1926-)To barn 1963

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: Jens Mathiesen 1963

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 3 500
Vårnatt Paris
162
Midelfart, Willi(1904-1975)Vårnatt Paris

Olje på plate
54x45
Signert nede t.v.: WM

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
Fjellgård 1943
163
Mohr, Hugo Lous(1889-1970)Fjellgård 1943

Olje på plate
46x54
Signert og datert nede t.v.: H L.M. -43

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Elveparti med kampestein, studie 1849
164
Mordt, Gustav Adolph(1826-1856)Elveparti med kampestein, studie 1849

Olje på papir, oppklebet på plate
28x35
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: G Mordt Schöne 5/7 49

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
Elvelandskap
165
Müller, Morten(1828-1911)Elvelandskap

Olje på lerret
35x54
Signert nede t.v.: Morten Müller.

Vurdering
Fiskevær
166
Mæhle, Ole(1904-1990)Fiskevær

Olje på plate
38x50
Signert nede t.v.: Ole Mæhle

Vurdering
Nordlandsskjekter i rom sjø 1930
167
Mæhle, Ole(1904-1990)Nordlandsskjekter i rom sjø 1930

Olje på plate
38x51
Signert og datert nede t.v.: Ole Mæhle 30

Vurdering
Interiør
168
Neels-Hansson, Gunnar(1883-1967)Interiør

Olje på lerret
31x34
Signert nede t.h.: G. N. Hansson.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 200
Vinterlandskap med hus og figurer 1957
169
Nielssen, Finn(1908-1962)Vinterlandskap med hus og figurer 1957

Olje på lerret
47x63
Signert og datert nede t.h.: Fini -57

Vurdering
Elvelandskap med kvinne og ung pike
170
Onsager, Søren(1878-1946)Elvelandskap med kvinne og ung pike

Olje på lerret
65x72
Signert nede t.h.: S. Onsager

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Pike i løvskog 1983
171
Paus, Arne(1943-)Pike i løvskog 1983

Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.h.: A. Paus -83

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Høstsol i Frognerparken
172
Printz, Lars(1889-1968)Høstsol i Frognerparken

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: L. Printz-

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 200
Studie fra Bondhus
173
Rasmussen, Anton(1842-1914)Studie fra Bondhus

29x39
Signert nede t.v.: A Rasmussen

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Utsikt fra Lofthus i Hardanger mot Folgefonnen
174
Rein, Eimrich(1827-1891)Utsikt fra Lofthus i Hardanger mot Folgefonnen

Olje på lerret
63x95
Signert nede t.h.: Eimrich Rein

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Fra Frisland
175
Reusch, Helga Ring(1865-1944)Fra Frisland

49x35
Signert nede t.h.: HR Reusch

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Gult tre
176
Reusch, Helga Ring(1865-1944)Gult tre

30x34
Signert nede t.h.: HRR.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Kystlandskap
177
Revold, Axel(1887-1962)Kystlandskap

Olje på lerret
54x65
Signert nede t.h.: Revold

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Sittende kvinne
178
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende kvinne

Olje på plate
29x24
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 13 500
Høstlandskap
179
Rockseth, Arne(1890-1964)Høstlandskap

Olje på lerret
55x65
Signert nede t.h.: Arne Rockseth

Vurdering
Kystlandskap
180
Rom, Per(1903-1985)Kystlandskap

Olje på lerret
61x74
Signert nede t.h.: Per Rom

Vurdering
Landskap
181
Sandberg, Einar(1876-1947)Landskap

33x47
Signert nede t.h.: ES.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Landskap med hus 1971
182
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap med hus 1971

Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz -71.

Vurdering
Fra Lapsetorvet (Solli Plass)
183
Selmer, UlfFra Lapsetorvet (Solli Plass)

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Ulf Selmer

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 700
Tømmerhytte i fjellandskap 1899
184
Selmyhr, Conrad(1877-1944)Tømmerhytte i fjellandskap 1899

Olje på lerret
52x78
Signert og datert nede t.v.: Conrad Selmyhr 99

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 000
I havegangen
185
Sitje, Joronn(1897-1982)I havegangen

Olje på plate
46x38
Signert nede t.h.: J Sitje

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Lidenskap 1955
186
Sitje, Joronn(1897-1982)Lidenskap 1955

Olje på lerret
80x53
Signert og datert nede t.h.: Joronn Sitje -55-

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Fjordlandskap, vinter
187
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Fjordlandskap, vinter

Olje på lerret
70x100
Signert nede t.v.: Ludv. Skramstad

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Senhøst Nord Østerdal 1944
188
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Senhøst Nord Østerdal 1944

Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t. h.: Steen-Johnsen 44

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Høst 1943
189
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Høst 1943

Olje på plate
50x62
Signert og datert nede t.v.: Steen-Johnsen 43

Vurdering
Fjellandskap med furu 1945
190
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Fjellandskap med furu 1945

Olje på plate
60x80
Signert og datert nede t.h.: Søren Steen-Johnsen -45

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Hesjehøy
191
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Hesjehøy

Olje på lerret
54x75
Signert nede t.h.: G Stenersen.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Elvelandskap
192
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Elvelandskap

Olje på lerret
48x61
Signert nede t.h.: Stenersen

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 800
Fra Maridalsveien
193
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Fra Maridalsveien

Olje på plate
27x35
Signert nede t.h.: Chr. Stixrud

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 500
Fra Akerselven
194
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Fra Akerselven

Olje på plate
27x35
Signert nede t.v.: Chr. Stixrud

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 500
Børsen i Oslo
195
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Børsen i Oslo

Olje på plate
27x35

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 6 000
Utsyn fra Nordstrand 1900
196
Strømdal, Georg Fredrik Nielsen(1856-1904)Utsyn fra Nordstrand 1900

Olje på lerret
46x64
Signert og datert nede t.h.: Georg Strømdal 1900

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
197
Strømme, Olav(1909-1978)Komposisjon

Olje på plate
24x33
Signert nede t.h.: O. Strømme-

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
198

Olje på plate
22x27
Signert nede t.h.: O. Strømme

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
Fjellandskap
199
Strømme, Olav(1909-1978)Fjellandskap

Olje på plate
35x44
Signert nede t.h.: O. Strømme

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
200

Olje på plate
19x50
Signert nede t.h.: O Strømme

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Høstsommer i Vinje 1937
201
Sørensen, Henrik(1882-1962)Høstsommer i Vinje 1937

Olje på lerret
63x72
Påtegnet med dedikasjon, signert og datert nede t.v.: Til David fra HS. 1937

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Kvinne med brett 1946
202
Tangen, Olaf(1903-1997)Kvinne med brett 1946

Olje på plate
55x46
Signert og datert nede t.h.: OT -46

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 200
Blomstrende busker 1934
203
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Blomstrende busker 1934

Olje på lerret
65x81
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: R Th 34

Vurdering
Busker og trær
204
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Busker og trær

Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: R Th

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000 med forbehold
Kystlandskap med båthus
205
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Kystlandskap med båthus

Olje på lerret
60x68
Noe utydelig signert nede t.h.: R Th

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Høstlandskap 1945
206
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Høstlandskap 1945

Olje på plate
60x73
Signert og noe utydelig datet nede t.h.: R Th 45

Vurdering
Høst 1951
207
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Høst 1951

Olje på lerret
61x73
Signert og datert nede t.h.: R. Th 51

Vurdering
Høst
208
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Høst

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: R Th

Vurdering
Landskap 1944
209
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Landskap 1944

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: R. Th 44

Vurdering
På altanen
210
Thygesen, Rudolph(1880-1953)På altanen

Olje på lerret
60x48
Signert og utydelig datert nede t.h.: 190.. Rudolf Thygesen.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Skogsparti 1927
211
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Skogsparti 1927

Olje på lerret
65x60
Signert og datert nede t.h.: R. Th -27.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000 med forbehold
Veien hjem
212
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Veien hjem

Olje på lerret
65x75
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: R. Th 34

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 10 000
Landskap i rødt 1937
213
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Landskap i rødt 1937

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: R. Th 37

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Yvette - elv gjennom Palaiseau 1927
214
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Yvette - elv gjennom Palaiseau 1927

Olje på lerret
75x87
Signert og datert nede t.h.: R. Th. 27

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Frukttre
215
Tunold, Bernt(1877-1946)Frukttre

Olje på lerret
27x36
Usignert

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 6 000
Fisker i storm 1941
216
Tysken, Kristian(1896-1973)Fisker i storm 1941

Olje på plate
31x40
Signert og datert nede t.h.: Kr. Tysken -41.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
Havneparti
217
Ukjent, kunstnerHavneparti

Olje på lerret
31x43
Usignert

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 500
Parti fra Tyrol 1894
218
Ukjent, kunstnerParti fra Tyrol 1894

Olje på lerret
71x96
Signert og datert nede t.h.: JEB 1894 (?)

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
219
Ukjent, kunstnerLandskap med kyr

Olje på plate
28x47
Signert nede t.v.: A J v Prangenff (?)

Vurdering
Fra Ulvik i Hardanger 1892
220
Ukjent, kunstnerFra Ulvik i Hardanger 1892

Olje på lerret
56x77
Signert med monogram nede t.h.: AOH.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
221
Ukjent, kunstnerLandskap med får og vindmølle

Olje på plate
27x45
Signert nede t.h.: A J v Prangenff (?)

Vurdering
Tilslag
NOK 1 200
Fredrik I
222
Ukjent, kunstnerFredrik I

Olje på lerret
33x26
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Kvinne og mann i bunad ved stavkirke
223
Ukjent, kunstnerKvinne og mann i bunad ved stavkirke

Olje på plate
39x31
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Landskap med fjellknauser 1924
224
Ukjent, kunstnerLandskap med fjellknauser 1924

Olje på lerret
60x90
Signert og datert nede t.h.: Reni Harboe. 1924-

Vurdering
Frukttre i blomst
225
Ukjent, kunstnerFrukttre i blomst

Pastell
51x18
Signert nede t.h.: Ingvald Karlsen

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 500
Fisker ved fossefall
226
Ukjent, kunstnerFisker ved fossefall

Olje på lerret
53x43
Noe utydelig signert nede t.v.: Ya Yarnold

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Seilbåt i havn
227
Ulving, Even(1863-1952)Seilbåt i havn

Olje på lerret
42x26
Signert nede t.h.: E Ulving

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Utsikt fra et vindu 1936
228
Urdal, Atle(1913-1988)Utsikt fra et vindu 1936

Olje på lerret
50x47
Signert og datert nede t.h.: Atle Urdal -36

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000 med forbehold
Fra Stensparken 1938
229
Valand, Norvald(1897-1943)Fra Stensparken 1938

Olje på lerret
48x58
Signert og datert nede t.h.: N. Valand -38

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 1 500
Studie fra sildefisket III 1938
230
Winge, Sigurd(1909-1970)Studie fra sildefisket III 1938

Olje på plate
75x61
Signert og datert nede t.h.: Winge 38

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Portrett av Herman Wildenvey
231
Aamodt, Asbjørn(1893-1966)Portrett av Herman Wildenvey

Olje på plate
34x25
Signert nede t.h.: AA

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Fiskerhjem i Bretagne 1912
232
Aasen, Astri(1875-1935)Fiskerhjem i Bretagne 1912

Olje på lerret
72x93
Signert og datert nede t.v.: Astri Aasen. Paris. 1912.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Fra salen Munkegaten 24 Trondhjem 1919
233
Aasen, Astri(1875-1935)Fra salen Munkegaten 24 Trondhjem 1919

Olje på lerret
60x80
Signert og datert nede t.h.: Astri Aasen. 1919.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 200 med forbehold
234
Norsk kunstnerleksikon

4 bind, Universitetsforlaget, Oslo 1981-86.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på