Auksjon torsdag 14. desember 2006 kl 17:00

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Vinterlandskap 1918
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Vinterlandskap 1918

Olje på lerret
75x100
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1918

Vurdering
Studie av landskap med bro 1856
1
Askevold, Anders(1834-1900)Studie av landskap med bro 1856

Akvarell på papir, lysmål
12x19
Signert og datert nede t.v.: 3. Juni 1856 A. Askevold

Vurdering
Rådsmenn 1977
2
Baker, Jan(1939-)Rådsmenn 1977

Serigrafi, lysmål
50x78
Signert nede t.h.: Jan Baker

Vurdering
Mørk sol
3
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)Mørk sol

Litografi, lysmål
50x62
Signert nede t.h.: A E Bergman.

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 3 000
I det grønne - II
4
Breivik, Anne(1932-)I det grønne - II

Radering, lysmål
51x41
Signert nede t.h.: Anne Breivik

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 000
Hode og sol
5
Carlsen, Bjørn(1945-)Hode og sol

Akvarell og pastell på papir, lysmål
84x60
Signert nede t.h.: Bj Carlsen.

Vurdering
6
Christensen, Finn(1920-2009)Komposisjon

Radering, lysmål
40x30
Signert nede t.h.: F. Christensen

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Figurer og maskindeler
7
Ekeland, Arne(1908-1994)Figurer og maskindeler

Blyant på papir, lysmål
24x32
Signert nede t.v.: AE

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Skogslandskap
8
Ekeland, Arne(1908-1994)Skogslandskap

Gouache, lysmål
31x24
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

Vurdering
NOK 10 000
9
Ekeland, Arne(1908-1994)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
40x46

Vurdering
Vandrende familie med kjerre
10
Ekeland, Arne(1908-1994)Vandrende familie med kjerre

Gouache på papir, lysmål
24x24
Signert nede t.v.: AE.

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 8 500
Ave Maria
11
Ekeland, Arne(1908-1994)Ave Maria

Blyant på papir
36x24
Signert nede t.v.: AE

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 8 000
Komposisjon med figurer
12
Ekeland, Arne(1908-1994)Komposisjon med figurer

Blandingsteknikk på papir
41x33
Signert nede t.h.: Arne Ekeland.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000 med forbehold
Mor og barn
13
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og barn

Serigrafi med håndkolorering, lysmål
50x35
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Mor og datter
14
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og datter

Serigrafi, lysmål
50x41
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 34 000
Bruden
15
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden

Serigrafi, lysmål
52x38
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Mor og sønn
16
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og sønn

Serigrafi, lysmål
46x62
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 19 500
Sjalusi 1982
17
Fjell, Kai(1907-1989)Sjalusi 1982

Akvarell på papir
21x30
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -82

Vurdering
Tilslag
NOK 19 000
Høst
18
Fjell, Kai(1907-1989)Høst

Serigrafi, lysmål
45x55
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Vår
19
Fjell, Kai(1907-1989)Vår

Serigrafi, lysmål
47x64
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Den blå krukke
20
Fjell, Kai(1907-1989)Den blå krukke

Serigrafi, lysmål
60x48
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 76 000
Pike med katt
21
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med katt

Serigrafi, lysmål
47x56
Signert i platen nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Ventende kvinner
22
Fjell, Kai(1907-1989)Ventende kvinner

Akvarell på papir
21x30
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Liggende akt 1983
23
Fjell, Kai(1907-1989)Liggende akt 1983

Akvarell på papir
21x30
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 83

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
24
Groth, Jan(1938-2022)Komposisjon

Tegning, lysmål
62x87
Signert nede t.h.: Groth

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Figurkomposisjon
25
Hagen, Else(1914-2010)Figurkomposisjon

Serigrafi, lysmål
43x58
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
Alt betyr noe annet
26
Hagen, Else(1914-2010)Alt betyr noe annet

Litografi, lysmål
41x36
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 800
Landskap 1973
27
Johannessen, Jens(1934-)Landskap 1973

Akvarell på papir, lysmål
15x17
Signert og datert nede t.h.: JJ 73

Vurdering
Farvel til et loppemarked 1975
28
Johannessen, Jens(1934-)Farvel til et loppemarked 1975

Serigrafi
74x56
Signert og datert nede t.h.: Jens Johannessen 75

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 4 500
Alene (Fra Finnmark)
29
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Alene (Fra Finnmark)

Serigrafi, lysmål
27x17
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Vurdering
Komposisjon 1969
30
Jorn, Asger(1914-1973)Komposisjon 1969

Litografi
65x48
Signert og nede t.h.: Jorn 69

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 5 000
Komposisjon 1969
31

Litografi
65x48
Signert og datert nede t.h.: Jorn 69

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 5 000
Komposisjon 1969
32

Litografi
65x48

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 6 000
Hesteleik 1972
33
Kihle, Harald(1905-1997)Hesteleik 1972

Litografi, lysmål
42x52
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -72

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Guro på støylen
34
Kihle, Harald(1905-1997)Guro på støylen

Litografi, lysmål
43x51
Signert nede t.h.: Harald Kihle

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 17 500
Høylasset
35
Kihle, Harald(1905-1997)Høylasset

Litografi, lysmål
49x58
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -68

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Guro rir til kyrkje 1974
36
Kihle, Harald(1905-1997)Guro rir til kyrkje 1974

Litografi, lysmål
28x37
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle-74

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Kystlandskap med hus og småbåter i havn
37
Krauskopf, Bruno(1892-1960)Kystlandskap med hus og småbåter i havn

Akvarell på papir, lysmål
50x64
Signert nede t.h.: Krauskopf

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 5 500
Mappe med portretter av kjente personer
38
Lund, Henrik(1879-1935)Mappe med portretter av kjente personer

Raderinger
43x30
Alle signert med blyant nede t.h.: Henrik Lund

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Portrett av Charles Baudelaire, i profil med hatt
39
Manet, Edouard(1832-1883)Portrett av Charles Baudelaire, i profil med hatt

Radering, lysmål
12x10
Signert i platen: M Påtegnet i platen nede t.v.: Peint et Gravé par Manet 1862.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
Jakten 1987
40
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Jakten 1987

Blandingsteknikk og collage på papir, lysmål
40x60
Signert nede t.h.: B M 87

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Fra Berlin
41
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fra Berlin

Fettstift og gouache på papir
46x62
Signert nede t.h.: A Normann

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 38 000
Komposisjon 1985
42
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Komposisjon 1985

Litografi, lysmål
90x62
Signert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen 85.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Komposisjon 1965
43
Pasmore, Victor(1908-1998)Komposisjon 1965

Litografi, lysmål
57x91
Signert nede t.h.: VP-65

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Oppstilling med blomster i vinduskarm 1944
44
Rian, Johs.(1891-1981)Oppstilling med blomster i vinduskarm 1944

Fargelitografi, lysmål
68x60
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1944

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 3 600
45
Rom, Per(1903-1985)Komposisjon

Gouache på papir, lysmål
36x46
Signert nede t.h.: Per Rom

Vurdering
Grafikk-mappen Ad fontes
46
Sand, Vebjørn(1966-)Grafikk-mappen Ad fontes

Litografi
40x29-43x60
Alle signert med blyant nede t.h.: Vebjørn Sand

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Alene
47
Savio, John(1902-1938)Alene

Tresnitt i svart på tynt beige papir
22x27,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Enslig furu
48
Savio, John(1902-1938)Enslig furu

Tresnitt i svart på tynt hvitt papir
28,5x22
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
April
49
Savio, John(1902-1938)April

Tresnitt i svart på gulhvitt papir
25x34
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 13 500
Alene (Okto)
50
Savio, John(1902-1938)Alene (Okto)

25,5x31
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Reinkalver
51
Savio, John(1902-1938)Reinkalver

Tresnitt i svart på papir, oppklebet på papp
23,5x30
Signert med blyant nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Hvalp og reinokse
52
Savio, John(1902-1938)Hvalp og reinokse

23,5x29

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
(Suopan) Lasso
53
Savio, John(1902-1938)(Suopan) Lasso

25,5x34
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Lassokaster
54
Savio, John(1902-1938)Lassokaster

25x34

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Kveld ved Osan, Svolvær
55
Savio, John(1902-1938)Kveld ved Osan, Svolvær

26,5x33,5

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Godvær
56
Savio, John(1902-1938)Godvær

23x29,5

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
57
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon

Blandingsteknikk på papir, lysmål
74x55
Signert nede t.h.: Inger Sitter

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
Broen i Amiens
58
Thaulow, FritsBroen i Amiens

Fargeradering, lysmål
48x59
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 29 000
Diligencen
59
Thaulow, Frits(1847-1906)Diligencen

Fargeradering, lysmål
52x69

Vurdering
Studie til Brudetog gjennom skogen
60
Tidemand, Adolph(1814-1876)Studie til Brudetog gjennom skogen

Blyant på papir
22,5x28
Signert nede t.h.: Tidemand

Vurdering
August
61
Tveter, Kåre(1922-2012)August

Litografi, lysmål
52x67
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Skuteportrett Munter av Sarpsborg
62
Ukjent, kunstnerSkuteportrett Munter av Sarpsborg

Gouache på papir, lysmål
38x55
Usignert

Vurdering
NOK 10 000
Prospekt over Bergen fra Fredriksberg festning
63
Ukjent, kunstnerProspekt over Bergen fra Fredriksberg festning

Litografi på papir, lysmål
31x46
Tegnet av A. Mayer

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Høstlandskap med hus 1916
64
Undersaker, Gustav(1887-1972)Høstlandskap med hus 1916

Pastell, lysmål
41x46
Signert og datert nede t.v.: G. Undersaker

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Kystlandskap med hus 1916
65
Undersaker, Gustav(1887-1972)Kystlandskap med hus 1916

Pastell, lysmål
41x46
Signert nede t.v.: G. Undersaker - 1916

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Hus ved landevei 1916
66
Undersaker, Gustav(1887-1972)Hus ved landevei 1916

Pastell, lysmål
42x46
Signert nede t.h.: G. Undersaker 16-

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Hus i kystlandskap, solnedgang 1916
67
Undersaker, Gustav(1887-1972)Hus i kystlandskap, solnedgang 1916

Pastell, lysmål
41x46
Signert nede t.v.: G. Undersaker 16

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Akt 1961
68
Weidemann, Jakob(1923-2001)Akt 1961

Blyant på papir, lysmål
42x30
Signert nede t.h.: Weidemann.

Vurdering
Akt 1960
69
Weidemann, Jakob(1923-2001)Akt 1960

Akvarell på papir, lysmål
40x31
Signert og datert nede t.h.: Jakob -60.

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Pilkasteren
70
Weidemann, Jakob(1923-2001)Pilkasteren

Akvarell på papir, lysmål
25x19,5
Signert med blyant nede t.v.: Weidemann

Vurdering
71
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Litografi med håndkolorering, lysmål
67x53
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Komposisjon 1965
72
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1965

Litografi, lysmål
31x33
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 65

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Fjellgård
73
Werenskiold, Erik(1855-1938)Fjellgård

Radering, lysmål
32x40
Signert i platen nede t.h.: EW Signert med blyant nede t.h.: Erik Werenskiold

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Flåten
74
Widerberg, Frans(1934-2017)Flåten

Serigrafi, lysmål
63x51
Signert nede t.v.: Frans W

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
75
Widerberg, Frans(1934-2017)Komposisjon

Litografi, lysmål
50x61
Signert nede t.v.: Frans Widerberg

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 4 800
Elin 1914
76
Zorn, Anders(1860-1920)Elin 1914

Radering, lysmål
24x33
Signert og datert i platen: Zorn 1914
Signert med blyant nede t.h.: Zorn

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Sommar 1907
77
Zorn, Anders(1860-1920)Sommar 1907

Radering, lysmål
17x12
Signert og datert i platen: Zorn 1907

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Mot strømmen 1919
78
Zorn, Anders(1860-1920)Mot strømmen 1919

Radering, lysmål
15x23

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 16 000
Bymotiv
79
Aulie, Reidar(1904-1977)Bymotiv

Olje på lerret
60x81
Signert nede t.v.: Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Blind tigger med hund og sveivegrammofon
80
Aulie, Reidar(1904-1977)Blind tigger med hund og sveivegrammofon

Olje på lerret
82x101
Signert nede t.h.: Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000 med forbehold
Herregården Alby på Jeløen sett fra sjøen
81
Balke, Peder(1804-1887)Herregården Alby på Jeløen sett fra sjøen

Olje på lerret
66x92
Usignert

Vurdering
Opprørt sjø
82
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Opprørt sjø

Olje på plate
52x62
Signert nede t.v.: C. W Barth

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Makrellbåter vender hjem
83
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Makrellbåter vender hjem

Olje på plate
19x15
Signert nede t.v.: CW Barth

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
Fiskebåter i storm 1949
84
Berger, Einar(1890-1961)Fiskebåter i storm 1949

Olje på plate
46x55
Signert og datert oppe t.v. E. Berger 1949

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Sittende mann i landskap
85
Berger, Einar(1890-1961)Sittende mann i landskap

Olje på plate
38x46
Signert oppe t.h.: E. Berger

Vurdering
Båter i havn
86
Berger, Einar(1890-1961)Båter i havn

Olje på lerret
65x84
Signert oppe t.h.: E. Berger

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Rypefangst med snare 1872
87
Bergh, Anton(1828-1907)Rypefangst med snare 1872

Olje på lerret
43x65
Signert og datert nede t.h.: Anton Bergh 1872.

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Pike, gutt og eldre mann i interiør
88
Bergslien, Nils(1853-1928)Pike, gutt og eldre mann i interiør

Olje på lerret
55x69
Signert nede t.h.: N. Bergslien

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Skjærgårdslandskap med seilskute 1887
89
Borgen, Fredrik(1852-1907)Skjærgårdslandskap med seilskute 1887

Olje på lerret
27x40
Signert og datert nede t.h.: Fr Borgen 87

Vurdering
Mother & Child
90
Bowen, Eric(1929-2002)Mother & Child

Olje på lerret
48x36
Signert nede t.v.: Bowen Datert nede t.h.: 1995

Vurdering
NOK 5 000
Kystlandskap med hus
91
Bratland, Jacob(1859-1906)Kystlandskap med hus

Olje på lerret
50x66
Signert nede t.v.: Iac Bratland

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
92

Olje på lerret
73x60
Signert nede t.h.: Finn Christensen

Vurdering
Kvinne i gresset ved Borgun 1877
93
Dahl, Hans(1849-1937)Kvinne i gresset ved Borgun 1877

Olje på lerret
46x63
Signert, datert og stedsbestemt nede t.v.: Hans Dahl Borgun. 23. Aug 77.

Vurdering
Fra Strandheim 1917
94
Dahl, Hans(1849-1937)Fra Strandheim 1917

Olje på lerret
22x40
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Strandheim Hans Dahl juli 1917

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Vinter Opdal 1945
95
Eggen, Annar(1897-1977)Vinter Opdal 1945

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Annar Eggen 45

Vurdering
NOK 5 000
Intermesso
96
Ekeland, Arne(1908-1994)Intermesso

Olje på lerret
92x73
Signert nede t.h.: Arne Ekeland

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Skogslandskap med bjerkestammer 1959
97
Enger, Erling(1899-1990)Skogslandskap med bjerkestammer 1959

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -59

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
98
Enger, Erling(1899-1990)Landskap med telefonstolper 1945

Olje på lerret
53x59
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger 45

Vurdering
Åkerlandskap 1955
99
Enger, Erling(1899-1990)Åkerlandskap 1955

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: EE 55

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Landskap fra Kviteseid
100
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Landskap fra Kviteseid

Olje på papir, oppklebet på plate
19x28
Signert nede t.v.: Thorvald Erichsen.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Sommerlandskap 1936
101
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Sommerlandskap 1936

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.h.: Thorvald Erichsen -36.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Sittende kvinne og mann på sti 1921
102
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Sittende kvinne og mann på sti 1921

Olje på lerret
100x93
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1921

Vurdering
Fra Ramsøy, Sørlandet
103
Finne-Grønn, Hans(1903-2001)Fra Ramsøy, Sørlandet

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: H. Finne-Grønn.

Vurdering
Fra Professor Aschehougs Plass Oslo
104
Frang, Thomas(1889-1968)Fra Professor Aschehougs Plass Oslo

Olje på lerret
40x50
Signert nede t.v.: Thomas Frang

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Provence 1925
105
Gauguin, Pola(1883-1961)Provence 1925

Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.v.: Pol Gauguin 25

Vurdering
Tuengen i Vestre Aker
106
Gjøs, Ferdinand(1790-1852)Tuengen i Vestre Aker

Olje på lerret
46x62
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Vårløsning 1898
107
Gløersen, Jakob(1852-1912)Vårløsning 1898

Olje på lerret
32x49
Signert og datert nede t.v.: I. G. -98

Vurdering
NOK 5 000
Oppstilling med flaske, hetvinsglass,
108
Grande, Severin(1869-1934)Oppstilling med flaske, hetvinsglass,

Olje på lerret
49x58
kirsebær og blomster 1928
Signert og datert nede t.h.: S Grande -28

Vurdering
Oppstilling med blomster i vase
109
Grenness, Johannes(1875-1963)Oppstilling med blomster i vase

Olje på lerret
48x57
Signert nede t.v.: J. Grenness

Vurdering
Blomstrende frukttrær 1911
110
Hagn, Alfred(1882-1958)Blomstrende frukttrær 1911

Olje på lerret
47x54
Signert og datert nede t.h.: A Hagn -11

Vurdering
Elven 1962
111
Haukebø, Gunnar(1909-1993)Elven 1962

Olje på lerret
120x180
Signert og datert nede t.h.: G. Haukebö 62.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 40 000
Vinter
112
Hennig, Otto(1871-1920)Vinter

Olje på lerret
34x55
Signert nede t.v.: O. Hennig

Vurdering
Gateparti
113
Hennig, Otto(1871-1920)Gateparti

Olje på lerret
47x75
Signert nede t.v.: O. Hennig

Vurdering
Maiaften
114
Hennig, Otto(1871-1920)Maiaften

Olje på lerret
51x71
Signert nede t.v.: O. Hennig

Vurdering
Landskap 1979
115
Heramb, Thore(1916-2014)Landskap 1979

Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb - 79

Vurdering
Kvinneportrett
116
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Kvinneportrett

Olje på lerret
48x42
Usignert

Vurdering
En munk 1957
117
Hoff, Tor(1925-1976)En munk 1957

Olje på lerret
60x40
Signert og datert oppe t.h.: Tor Hoff -57

Vurdering
De tre gratier 1956
118
Hoff, Tor(1925-1976)De tre gratier 1956

Olje på lerret
61x74
Signert og datert nede t.h.: Tor Hoff 56

Vurdering
Oppstilling med flasker 1959
119
Hoff, Tor(1925-1976)Oppstilling med flasker 1959

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Tor Hoff 59

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Figurer i interiør 1901
120
Holbø, Kristen(1869-1953)Figurer i interiør 1901

Olje på lerret
44x51
Signert nede t.h.:K. Holbø 1901

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
Fjellparti med vann
121
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fjellparti med vann

Olje på lerret
44x57
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
Kystlandskap med seilbåter
122
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap med seilbåter

Olje på lerret, oppklebet på plate
49x55
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
Landskap med damplokomotiv 1889
123
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Landskap med damplokomotiv 1889

46x31
Signert og datert nede t.v.: T Holmboe 89.

Vurdering
Kystlandskap med blomstrende syriner
124
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap med blomstrende syriner

Olje på lerret
60x75
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Vårkveld 1951
125
Haalke, Hjalmar(1894-1964)Vårkveld 1951

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Hjalmar Haalke 1951

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Kjøkkeninteriør
126
Jacobsen, August(1868-1955)Kjøkkeninteriør

Olje på lerret
39x50
Signert nede t.v.: A J.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Kystlandskap
127
Jacobsen, August(1868-1955)Kystlandskap

Olje på lerret
46x64
Signert nede t.h.: A J.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Fra Godøysund
128
Johannesen, Nils Andreas(1844-1926)Fra Godøysund

Olje på lerret
63x117
Signert nede t.h.: N. A. Johannesen

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Søsken
129
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Søsken

Olje på lerret
60x55
Signert nede t.h.: EHJ.

Vurdering
Tilslag
NOK 47 000
Fra Tomter
130
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Fra Tomter

Olje på plate
38x46

Vurdering
Oppstilling med krukker og blomster
131
Jorde, Lars(1865-1939)Oppstilling med krukker og blomster

Olje på lerret
58x50
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Lars Jorde. 10 (?)

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Skjærgårdslandskap 1923
132
Jorde, Lars(1865-1939)Skjærgårdslandskap 1923

Olje på plate
41x47
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde. 23.

Vurdering
Middagssol, Sjodalen 1911
133
Jorde, Lars(1865-1939)Middagssol, Sjodalen 1911

Olje på lerret
74x90
Signert og datert nede t.v.: Lars Jorde -11

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Elvelandskap, 1934
134
Jorde, Lars(1865-1939)Elvelandskap, 1934

Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 34

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Ved Eydehavn
135
Juell, Tore(1942-)Ved Eydehavn

Olje på plate
41x90
Signert og datert nede t.v.: T. Juell

Vurdering
Kystlandskap
136
Juell, Tore(1942-)Kystlandskap

Olje på plate
65x81
Signert og datert nede t.h.: T Juell

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Marsaften, Telemark
137
Juell, Tore(1942-)Marsaften, Telemark

Olje på plate
65x81

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Fra Jomfruland
138
Juell, Tore(1942-)Fra Jomfruland

Olje på plate
33x41

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Den røde staven 1986
139
Juvet, Morten(1953-)Den røde staven 1986

Olje og collage på lerret
55x84
Signert og datert nede t.h.: Morten Juvet 86

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Solstemning, Christianiafjorden
140
Kaulum, Haakon(1863-1933)Solstemning, Christianiafjorden

Olje på lerret
32x41
Signert nede t.v.: Kaulum.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
På Sørlandet
141
Kavli, Arne(1878-1970)På Sørlandet

Olje på plate
32x41
Signert nede t.h.: A. Kavli

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 8 000
Teatermotiver
142
Kavli, Arne(1878-1970)Teatermotiver

Olje på ovalt lerret, oppklebet på oval plate
85x58
og olje på plate Alle signert: A. K.

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Fra Jotunheimen 1896
143
Kielland, Kitty(1843-1914)Fra Jotunheimen 1896

Olje på lerret
51x96
Signert og datert nede t.v.: Kitty L. Kielland. 1896.

Vurdering
Skogslandskap med landevei og hest
144
Kihle, Harald(1905-1997)Skogslandskap med landevei og hest

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: H. Kihle

Vurdering
Tilslag
NOK 17 500 med forbehold
Porten til det aller helligste 1989
145
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Porten til det aller helligste 1989

Olje på treplate
54x36
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 89

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Pave Pius IXs gave til verden 1989
146
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Pave Pius IXs gave til verden 1989

Olje på lerret
80x60

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Komposisjon med alterkalk 1997
147
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Komposisjon med alterkalk 1997

Olje og bladgull på tre
Diam.: 50 cm.
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 97

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Relikvieskrin fra Heddal i Valdres 1991
148
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Relikvieskrin fra Heddal i Valdres 1991

Olje og bladgull på tre
110x48
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 91

Vurdering
Landskap med figurer
149
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Landskap med figurer

Olje på lerret
67x90
Signert nede t.v.: RK

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Skogslandskap
150
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Skogslandskap

Olje på lerret
89x116
Signert nede t.v.: RK

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 10 000 med forbehold
Oppstilling med blomster i mugge
151
Krohg, Per(1889-1965)Oppstilling med blomster i mugge

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: Per Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Landskap med plog på et jorde
152
Krohg, Per(1889-1965)Landskap med plog på et jorde

Olje på lerret
82x100
Signert nede t.v.: Per Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Cafescene
153
Krohg, Per(1889-1965)Cafescene

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Per Krohg

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 30 000
Vår på Bygdøy 1942
154
Lie-Jørgensen, Thorbjørn(1900-1961)Vår på Bygdøy 1942

Olje på plate
42x51
Signert og datert nede t.h.: Th. L.-J. 42

Vurdering
155
Lund, Unni(1914-2007)Komposisjon

Olje på lerret
100x110
Signert nede t.h.: Unni Lund

Vurdering
Oppstilling med blomster i krukke 1921
156
Lundeby, Alf(1870-1961)Oppstilling med blomster i krukke 1921

Olje på plate
35x27
Signert og datert nede t.h.: Alf Lundeby 1921

Vurdering
Fra Roma 1924
157
Lundeby, Alf(1870-1961)Fra Roma 1924

33x41
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Alf Lundeby Roma april 1924

Vurdering
Fra Monte Pincio Roma 1923
158
Lundeby, Alf(1870-1961)Fra Monte Pincio Roma 1923

35x27
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby Roma 1923

Vurdering
Fra Bykle 1931
159
Midelfart, Willi(1904-1975)Fra Bykle 1931

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.h.: WM 31

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Akershus I
160
Moe, Terje(1943-2004)Akershus I

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: T Moe

Vurdering
Skogslandskap med innsjø 1888
161
Müller, Morten(1828-1911)Skogslandskap med innsjø 1888

Olje på lerret
34x44
Signert og datert nede t.h.: Morten - Müller - 88

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Nystølen, Nordre Etnedal
162
Neels-Hansson, Gunnar(1883-1967)Nystølen, Nordre Etnedal

Olje på lerret
45x56
Signert nede t.h.: G. Neels-Hansson.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 800
Fra Kaupang Viksfjord 1943
163
Nesjar, Carl(1920-2015)Fra Kaupang Viksfjord 1943

Olje på plate
27x46
Signert og datert oppe t.h.: Carl Nesjar 1943.

Vurdering
Veien Fra Viksfjord i Vestfold 1944
164
Nesjar, Carl(1920-2015)Veien Fra Viksfjord i Vestfold 1944

Olje på plate
36x42
Signert og datert nede t.h.: C. N. 44.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000 med forbehold
Kystlandskap 1950
165
Nielssen, Finn(1908-1962)Kystlandskap 1950

Olje på plate
25x36
Signert og datert nede t.h.: Fini -50

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 000
Dame med rød bluse
166
Onsager, Søren(1878-1946)Dame med rød bluse

Olje på lerret
66x43
Signert nede t.v.: Onsager

Vurdering
Kvinne i interiør ved lampelys 1916
167
Panitzsch, Robert(1879-1949)Kvinne i interiør ved lampelys 1916

Olje på lerret
55x46
Signert og datert nede t.v.: Rob. Panitzsch. 1916.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Togakledd mann med foldede hender
168
Peterssen, Eilif(1852-1928)Togakledd mann med foldede hender

44x39
Signert nede t.h.: Eilif P.

Vurdering
Fra Lofoten
169
Petri, P(1869-)Fra Lofoten

Olje på lerret
48x75
Signert nede t.v.: P. Petri

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Kirke og stat, skål Den liberale pastor
170
Reyntjens, Henrich Engelbert(1817-1859)Kirke og stat, skål Den liberale pastor

Olje på mahgoniplate
31x40
Signert nede t.h.: H. E. Reyntjes.

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Vinterkveld Oslo  1965
171
Risberg, Harald(1917-1996)Vinterkveld Oslo 1965

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Risberg -65.

Vurdering
Garntørk 1959
172
Risberg, Harald(1917-1996)Garntørk 1959

Olje på lerret
24x30
Signert og datert nede t.h.: Risberg 59.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Garnbøtere 1959
173
Risberg, Harald(1917-1996)Garnbøtere 1959

Olje på lerret
66x82

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Øyet 1970
174
Rose, Knut(1936-2002)Øyet 1970

Olje på lerret
92x75
Signert og datert nede t.h.: K. Rose - 70

Vurdering
Komposisjon 1965
175
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1965

Olje på lerret
25x32
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -65

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 000
Mann med trekkspill 1937
176
Ryggen, Hans(1894-1956)Mann med trekkspill 1937

Olje på plate
72x52
Signert og datert (speilvendt) nede t.h.: Hans Ryggen 1937

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Hos Amalie i svingen 1933
177
Sandberg, Einar(1876-1947)Hos Amalie i svingen 1933

Olje på plate
32x38
Signert og datert nede t.h.: Einar Sandberg. 33.

Vurdering
NOK 5 000
Fra Langseth 1936
178
Sandberg, Einar(1876-1947)Fra Langseth 1936

Olje på plate
31x37
Signert og datert nede t.h.: Einar Sandberg -36

Vurdering
Midnattsol ved Nordkapp 1925
179
Selmyhr, Conrad(1877-1944)Midnattsol ved Nordkapp 1925

Olje på plate
26x30
Signert og datert nede t.v.: Conrad Selmyhr 25.

Vurdering
Fra Capri
180
Sinding, Otto(1842-1909)Fra Capri

30x49
Signert nede t.h.: OS

Vurdering
Skogsinteriør
181
Sitje, Joronn(1897-1982)Skogsinteriør

Olje på plate
41x33
Signert nede t.v.: J. Sitje

Vurdering
NOK 3 000
Fra Helsingør 1874
182
Skari, Edvard(1839-1903)Fra Helsingør 1874

Olje på lerret
28x44
Signert, noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.h.: Helsingør 9/9 74 E Skari

Vurdering
St Hans
183
Skredsvig, Christian(1854-1924)St Hans

Olje på lerret
50x64
Signert nede t.h.: Skredsvig.

Vurdering
Tidlig vår Blå dag 1965
184
Sparre, Victor(1919-2008)Tidlig vår Blå dag 1965

Olje på lerret
131x162
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparr -65

Vurdering
Siste applaus 1980
185
Sparre, Victor(1919-2008)Siste applaus 1980

Olje på lerret
92x73
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre - 80

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Bylandskap med fabrikkpiper og kirkespir
186
Svarstad, Anders(1869-1943)Bylandskap med fabrikkpiper og kirkespir

Olje på lerret
51x76
Signert nede t.h.: A C Svarstad

Vurdering
Holmsbuhøst
187
Sørensen, Henrik(1882-1962)Holmsbuhøst

Olje på plate
46x55
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Seter og fjell Telemark 1917
188
Sørensen, Henrik(1882-1962)Seter og fjell Telemark 1917

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: HS 17

Vurdering
Tilslag
NOK 46 000
Fra Råsjøen
189
Sørensen, Henrik(1882-1962)Fra Råsjøen

Olje på plate
46x55
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Åkerlandskap
190
Sørensen, Henrik(1882-1962)Åkerlandskap

Olje på plate
29x48
Signert nede t.v.: HS

Vurdering
Landskapskomposisjon
191
Sørensen, Henrik(1882-1962)Landskapskomposisjon

Olje på plate
22x27
Signert nede t.v.: HS

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Kveldsstemning
192
Tannæs, Marie(1854-1939)Kveldsstemning

Olje på lerret
34x47
Signert nede t.v.: Marie Tannæs

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000 med forbehold
Elvelandskap fra Quimperlé
193
Thaulow, Frits(1847-1906)Elvelandskap fra Quimperlé

Olje på lerret
41x51
Signert, antagelig av kunstnerens enke Alexandra Thaulow, nede t.h.: Frits Thaulow.

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Høstlandskap
194
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Høstlandskap

Olje på lerret
59x68
Signert nede t.h.: R Th

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Mor og barn
195
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Mor og barn

Olje på lerret
60x73
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Figurer i kystlandskap
196
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Figurer i kystlandskap

Olje på lerret
56x155
Usignert

Vurdering
Akt 1941
197
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Akt 1941

Olje på lerret
55x46
Signert og datert nede t.h.: R. Th. 41

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000 med forbehold
Havneparti med figurer
198
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Havneparti med figurer

Olje på lerret
50x100
Usignert

Vurdering
Norsk fjordlandskap 1851
199
Ukjent, kunstnerNorsk fjordlandskap 1851

Olje på lerret
28x36
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Wiedø (?) i Norge Brorson. 1851

Vurdering
Vinterlandskap med elv
200
Ulving, Even(1863-1952)Vinterlandskap med elv

Olje på lerret
36x56
Signert nede t.v.: E. Ulving.

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 15 000
Skjærgårdslandskap med hus
201
Ulving, Even(1863-1952)Skjærgårdslandskap med hus

Olje på lerret
66x100
Signert nede t.h.: E. Ulving.

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 27 000
Oppstilling med krukker og blomster 1944
202
Undersaker, Gustav(1887-1972)Oppstilling med krukker og blomster 1944

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.v.: G. Undersaker. 44.

Vurdering
Åkerlandskap med hus 1939
203
Vigebo, Edvard(1916-)Åkerlandskap med hus 1939

Olje på lerret
55x70
Signert nede t.v.: Edv. Vigebo - 39.

Vurdering
Oppstilling med frukt, mugge og kanne 1941
204
Weidemann, Jakob(1923-2001)Oppstilling med frukt, mugge og kanne 1941

Olje på plate
60x42
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 41.

Vurdering
Tilslag
NOK 29 000
Komposisjon 1978
205
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1978

Olje på papir
39x28
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 78.

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Landskap med småbruk 1916
206
Ødegaard, Hans(1876-1943)Landskap med småbruk 1916

Olje på lerret
68x76
Signert og datert nede t.h.: Hans Ødegaard 1916.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Portrett av Edvard Munch 1936
207
Nevdahl, Jacob(1890-1957)Portrett av Edvard Munch 1936

Bronsemalt gipsrelieff
48x36
Signert og datert: Jac. Nevdahl 1936

Vurdering
Sommerdag
208
Rittun, Thorstein(1929-2018)Sommerdag

Relieff i keramikk
62x45
Signert nede t.h. TH. Rittun

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
209
Kandelabre

Sølv
H: 53 cm. Vekt: 4.706 gr.
Stemplet: Thune 830 S Nybarokk, ca. 1914.

Vurdering
Tilslag
NOK 33 000
210
Lokkanne

Sølv
H: 22,5 cm. Vekt: 1048 gr.
Trondheim 1729. Barokk. Mester: Jens Jacob Reimers, virksom 1727-1770.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
211
Flaske

Grønt glass
H: 29 cm.
Antageligvis dansk. Tidlig 1800-tallet.

Vurdering
NOK 1 000
212
Vinglass

Grålig glass
H: 14,5 cm.
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1760-1800.

Vurdering
213
Vinglass"Nøgen Jomfru"

Grålig glass
H: 16 cm.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 000 med forbehold
214
Vinglass

Grålig glass
H: 15,5 cm.

Vurdering
215
Vinglass"Danziger Kelchen"

Grålig glass
H: 16 cm.
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1750-1800.

Vurdering
216
Vinglass"Chrystal Desert"

Grålig glass
H: 14,5 cm.
Nøstetangen, ca. 1750-1770.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000 med forbehold
217
Hetvinsglass

Grålig glass
H: 15 cm.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 500
218
Karaffel

Grålig glass
H: 21 cm.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
219
Karaffel

Manganfarget glass
H: 20 cm.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 5 000
Løveflaske
220
LommelerkeLøveflaske

Grønlig glass
L: 16 cm.
Gjøvik, ca. 1810-1840.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
221
Lommelerke

Blått glass
L: 21 cm.
Gjøvik Glassverk, ca. 1820. Empire.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
222
Lommelerke

Grålig glass
L: 12,5 cm.
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1770-1800.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
223
Lokkpokal

Klart glass
H: 29,5 cm.
Hadeland, ca. 1900.

Vurdering
NOK 5 000
224
Potpourikrukke med lokk

Blått glass
H: 33 cm.

Vurdering
225
Vinglass

Grålig glass
H: 16,5 cm.
Antagelig tysk, 1700-tallet.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
226
Vinglass"Perl Kelchen"

Grålig glass
H: 16 cm.

Vurdering
227
Vinglass

Grålig glass
H: 17 cm.

Vurdering
228
Vinglass"Perl Kelchen"

Grålig glass
H: 15,5 cm.

Vurdering
229
Vinglass

Grålig glass
H: 17 cm.
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1750-1800. "Perl Kelchen".

Vurdering
Tilslag
NOK 3 600
230
Vinglass"Perl Kelchen"

Klart glass
H: 16,5 cm.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 600 med forbehold
231
Vinglass"Danziger Kelchen"

Ametystfarget glass
H: 16,5 cm.
Nøstetangen, ca. 1770.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500 med forbehold
232
Vinglass"Chrystal Desert"

Grålig glass
H: 17,6 og 17,8 cm.
Nøstetangen, ca. 1750-60.

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000 med forbehold
233
Vinglass

Grålig glass
H: 15,2 cm.

Vurdering
234
Vinglass"Perl Kelchen"

Grålig glass
H: 15,5 cm.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000 med forbehold
235
Vinpokal

Grålig glass
H: 18,5 cm.
Hurdal, ca. 1780. Gravert av Villas Vinter.

Vurdering
Tilslag
NOK 90 000
236
Armstol

Bøk
H: 108 cm.
Rokokko. Trondheim, ca. 1760

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 13 000
237
Stol

Bøk
H: 105 cm.
Rokokko. Norge, ca. 1760.

Vurdering
NOK 10 000
238
Stoler

Bøk
H: 110 cm.
Rokokko, Trondheim, ca. 1760.

Vurdering
Fra Gerhard Munthes hjem på Lysaker
239
LøperFra Gerhard Munthes hjem på Lysaker

Vevet ull
L: 778 cm. B: 62 cm.
Skal ha vært brukt som trappeløper i huset Leveld (Huset brant ned i 1981).

Vurdering
NOK 30 000
Fra Leerfossen ved Trondheim
240
Ukjent, kunstnerFra Leerfossen ved Trondheim

Kobberstikk, lysmål
37x44
Stukket av Georg Haas

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600
Fra Fossum jernverk ved Bogstad
241
Ukjent, kunstnerFra Fossum jernverk ved Bogstad

Kobberstikk, lysmål
36x46
Etter maleri av Lorentzen

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på