Auksjon mandag 1. desember 2008 kl 18:00

Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 2

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Portrett av musikklærer Swane 1845
61
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Portrett av musikklærer Swane 1845

Blyant på papir
22,5x17
Signert og datert nede midt på arket: Dahl Dresden 11 Sept 1845.

Vurdering
NOK 10 000
Skissebøker 2 stk
62
Nørregaard, Asta(1853-1933)Skissebøker 2 stk

Blyant på papir
9x13 og 10x17
Påtegnet: Asta Nørregaard

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 19 000
Inntrykk fra sne
63
Thaulow, Frits(1847-1906)Inntrykk fra sne

Fargeradering, lysmål
50x67
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Tøvær
64
Thaulow, Frits(1847-1906)Tøvær

Fargeradering, lysmål
55x66

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Marmorporten
65
Thaulow, Frits(1847-1906)Marmorporten

Fargeradering, lysmål
52x63

Vurdering
Tilslag
NOK 14 500
Marmortrappen
66
Thaulow, Frits(1847-1906)Marmortrappen

Fargeradering, lysmål
49x60

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Veronabroen
67
Thaulow, Frits(1847-1906)Veronabroen

Fargeradering, lysmål
52x63

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 10 000 med forbehold
Broen i Amiens
68
Thaulow, Frits(1847-1906)Broen i Amiens

Fargeradering, lysmål
53x65

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
Elv
69
Thaulow, Frits(1847-1906)Elv

Fargeradering, lysmål
54x66

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Marias måned
70
Thaulow, Frits(1847-1906)Marias måned

Fargeradering, lysmål
49x60

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Vår
71
Thaulow, Frits(1847-1906)Vår

Fargeradering, lysmål
65x53

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Aften i Audenarde
72
Thaulow, Frits(1847-1906)Aften i Audenarde

Fargeradering, lysmål
65x52

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Marias måned
73

Fargeradering, lysmål
52x63

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Fanget mor
74
Sinding, Stephan(1846-1922)Fanget mor

Bronse
L: 32 cm B: 21 cm H: 21 cm
Signert på plinten: Stephan Sinding

Vurdering
Fra Feste 1894
75
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Feste 1894

Penn og akvarell på papir, lysmål
19x29
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: HF Gude Feste 24de Aug 94

Vurdering
Frauen Chiemsee 1867
76
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Frauen Chiemsee 1867

Akvarell på papp
31x45
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: H F Gude Frauen Chiemsee 8 Septbr 67

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Skjærgård
77
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Skjærgård

Akvarell på papp
36x51
Signert nede t.h.: H F Gude

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Liggende akt 1925
78
Karsten, Ludvig(1876-1926)Liggende akt 1925

Kullstift, lysmål
36x42
Signert og datert nede t.h.: Karsten -25

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
På hvelvet
79
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)På hvelvet

Litografi med lavering, lysmål
43x31
Signert nede t.h.: Espolin Johnson-

Vurdering
Tilslag
NOK 17 500
Sammen 1991
80
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Sammen 1991

Litografi, lysmål
46x59
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -91

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Fra Svolvær
81
Savio, John(1902-1938)Fra Svolvær

Tresnitt
28x36
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Alle borte
82
Harr, Karl-Erik(1940-)Alle borte

Blyant og akvarell på papir, lysmål
22x31
Signert nede t.h.: KE Harr

Vurdering
NOK 5 000–6 000
Bruden
83
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden

Serigrafi trykket på middels tykt gulhvitt papir
65x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Pike med lampe
84
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med lampe

Fargelitografi trykket på tykt hvitt papir
57x76
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Figurkomposisjon
85
Moore, Henry(1898-1986)Figurkomposisjon

Litografi, lysmål
36x50
Signert nede t.h.: Moore

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Figurkomposisjon
86

Litografi, lysmål
38x32
Signert nede t.h.: Moore

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Komposisjon 1999
87
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1999

Litografi med håndkolorering
56x43
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 99

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Komposisjon 1999
88

Litografi med håndkolorering
67x50

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Vase med hanker 1901
89
Munthe, Gerhard(1849-1929)Vase med hanker 1901

Keramikk
H: 32 cm B: 42 cm
Signert og datert på den ene hanken: GM 1901.

Vurdering
NOK 50 000
Gårdsbruk i fjordlandskap
90
Rasmussen, Anton(1842-1914)Gårdsbruk i fjordlandskap

Olje på lerret
52x73
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen 1866.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Fjordlandskap med folkeliv 1860
91
Andersen, Harald Oscar(1836-1871)Fjordlandskap med folkeliv 1860

Olje på lerret
66x85
Noe utydelig signert og datert nedet t.h.: H Andersen 60

Vurdering
Kystlandskap
92
Normann, Adelsteen(1848-1918)Kystlandskap

Olje på plate
47x72
Signert nede t.h.: A Normann

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Til havs
93
Krohg, Christian(1852-1925)Til havs

Olje på lerret
40x58
Signert nede t.h.: C. Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Bondegård i Bretagne, aften
94
Thaulow, Frits(1847-1906)Bondegård i Bretagne, aften

Olje på lerret
38x46
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.

Vurdering
Tilslag
NOK 34 000
Vinterlandskap
95
Kølbel, Johannes(1883-1983)Vinterlandskap

Olje på plate
73x60
Signert nede t.h.: Johs. Kölbel

Vurdering
Fra Kristianiafjorden 1888
96
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Fra Kristianiafjorden 1888

Olje på lerret
69x101
Signert og datert nede t.v.: Jörgen Sörensen 88.

Vurdering
Fjellandskap med elv 1919
97
Disen, Andreas(1845-1923)Fjellandskap med elv 1919

Olje på lerret
44x68
Signert og datert nede t.v.: A Disen. 1919.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Fiskerjente 1877
98
Sinding, Otto(1842-1909)Fiskerjente 1877

Olje på lerret
115x73
Signert og datert nede t.v.: Otto Sinding Kristiania 1877-

Vurdering
Tilslag
NOK 55 000
Portrett av forfatteren Johannes V. Jensen 1908
99
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Portrett av forfatteren Johannes V. Jensen 1908

Olje på plate
85x51
Signert og datert oppe t.h.: Heyerdahl 08

Vurdering
NOK 20 000
Sara ved vinduet
100
Scheel, Signe(1860-1942)Sara ved vinduet

Olje på mahogniplate
27x21
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Kvinnelig maler i atelier
101
Bratland, Jacob(1859-1906)Kvinnelig maler i atelier

Olje på lerret
46x67
Signert nede t.h.: Jac. Bratland

Vurdering
Fra Vøyenvollen
102
Tannæs, Marie(1854-1939)Fra Vøyenvollen

Olje på lerret
50x65
Signert nede t.v.: Marie Tannæs.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Gårdstun med høner
103
Tannæs, Marie(1854-1939)Gårdstun med høner

Olje på lerret
60x82
Antagelig signert nede t.v.: MT

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Tulipaner og krokus 1927
104
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Tulipaner og krokus 1927

Olje på lerret
66x72
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: Th Holmboe 1927

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500 med forbehold
Fra Drøbak
105
Diriks, Edvard(1855-1930)Fra Drøbak

Olje på lerret
60x50
Signert nede t.h.: Diriks.

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Småbåthavn Rønnes
106
Kavli, Arne(1878-1970)Småbåthavn Rønnes

Olje på plate
32x41
Signert nede t.v.: A. Kavli.

Vurdering
Tilslag
NOK 65 000
Landarbeidere 1932
107
Finne, Henrik(1898-1992)Landarbeidere 1932

Olje på lerret
60x71
Signert og datert nede t.h.: Finne - 32

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Gutt i skog med tyrihjelm 1940-41
108
Hanno, Carl von(1901-1953)Gutt i skog med tyrihjelm 1940-41

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.v.: Carl v. Hanno 40-41

Vurdering
Fra Hvasser
109
Hanno, Carl von(1901-1953)Fra Hvasser

Olje på plate
37x46
Signert nede t.v.: Carl v Hanno

Vurdering
Kystlandskap 1943
110
Hanno, Carl von(1901-1953)Kystlandskap 1943

Olje på plate
37x46
Signert og datert nede t.h.: Carl v. Hanno 43

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Furu, berg og vann 1962
111
Stenstadvold, Håkon(1912-1977)Furu, berg og vann 1962

Olje på lerret
61x73
Signert og datert nede t.h.: H Stenstadvold 1962

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Fra Aurdal i Valdres 1944
112
Midelfart, Willi(1904-1975)Fra Aurdal i Valdres 1944

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: W. Midelfart 44

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Utkast til m/v Venus 1947
113
Høgberg, Karl(1901-1981)Utkast til m/v Venus 1947

Olje på plate
52x125
Signert og datert nede t.h.: Carl Högberg -1947.

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Sommer 1964-67
114
Holbø, Halvdan(1907-1995)Sommer 1964-67

Olje på lerret
81x116
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Holbö 1964-67

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Hagegjerdet I 1966
115
Storstein, Aage(1900-1983)Hagegjerdet I 1966

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.v.: Storstein. -66

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Vinter 1965
116
Enger, Erling(1899-1990)Vinter 1965

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger 65

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Kvinne ved vinduet 1952
117
Sørensen, Henrik(1882-1962)Kvinne ved vinduet 1952

Olje på plate
60x40
Signert og datert nede t.h.: HS 52

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000 med forbehold
Vonde Åsmund 1952-60
118
Kihle, Harald(1905-1997)Vonde Åsmund 1952-60

Olje på lerret
71x50
Signert og datert nede t.h.: H Kihle 1952-60

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Havneparti
119
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Havneparti

Olje på lerret
66x68
Signert nede t.v.: RK

Vurdering
Tilslag
NOK 14 500
Utsyn over Stockholm 1954
120
Strømme, Olav(1909-1978)Utsyn over Stockholm 1954

Olje på plate
24x33
Signert og datert nede t.h.: O. Strømme -54.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Hvilende mor
121
Fjell, Kai(1907-1989)Hvilende mor

Olje på lerret
60x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Interiør II Sørlandet
122
Finne-Grønn, Hans(1903-2001)Interiør II Sørlandet

Olje på lerret
81x100
Signert nede t.v.: H F-G.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 13 000
Siesta 1974
123
Rittun, Thorstein(1929-2018)Siesta 1974

Olje på lerret
90x99
Signert og datert nede t.h.: Th. Rittun 74

Vurdering
Tilslag
NOK 24 000
Svalbard
124
Tveter, Kåre(1922-2012)Svalbard

Akryl på lerret
65x80
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Fruktstykke
125
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Fruktstykke

Blandingsteknikk på papir, lysmål
22x34
Signert nede t.v.: L. Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Vårlys
126
Juell, Tore(1942-)Vårlys

Olje på plate
38x45
Signert nede t.v.: T. Juell

Vurdering
Vinterlys
127
Juell, Tore(1942-)Vinterlys

Olje på plate
61x81
Signert nede t.h.: T. Juell

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Vinterbilde 2
128
Juell, Tore(1942-)Vinterbilde 2

Olje på plate
81x100
Signert nede t.v.: T. Juell

Vurdering
Overmalt telt i juli
129
Nupen, Kjell(1955-2014)Overmalt telt i juli

Olje på lerret
35x50
Signert nede t.h.: K. Nupen

Vurdering
Tilslag
NOK 29 000
130
Nupen, Kjell(1955-2014)Komposisjon

Collage på lerret
35x50
Signert nede t.h.: K. Nupen.

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på