Auksjon mandag 27. november 2000 kl 19:00

Grev Wedels Klassiske

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Skiløpere
1
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Skiløpere

Olje på lerret
56x69
Signert nede t. h.: G Stenersen

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 29 000
Elveparti
2
Tannæs, Marie(1854-1939)Elveparti

Olje på lerret
83x67
Signert nede t.v.: Marie Tannæs.

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 26 000
Gjess ved en dam
3
Horst, Emil(1854-1910)Gjess ved en dam

Olje på lerret
51x64
Signert nede t. v.: E. Horst.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 28 000
Frognerbekken 1904
4
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Frognerbekken 1904

Olje på lerret
60x85
Signert og datert nede t. v.: Th Holmboe 1904

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Kirkeinteriør 1868
5
Lerche, Vincent Stoltenberg(1837-1892)Kirkeinteriør 1868

Olje på lerret
46x60
Signert og datert nede t.h.: Vinc St Lerche 1868.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 70 000
Seilbåter i opprørt sjø
6
Balke, Peder(1804-1887)Seilbåter i opprørt sjø

Olje på plate
8x12
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Marine
7
Balke, Peder(1804-1887)Marine

Olje på plate
9x11
Signert nede t.h.: Balke

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 56 000
Sommerdag ved tjernet 1876
8
Askevold, Anders(1834-1900)Sommerdag ved tjernet 1876

Olje på lerret
80x114
Signert og datert nede t. v.: A. Askevold 1876.

Vurdering
NOK 180 000–200 000
Tilslag
NOK 170 000
Eidsbygden i Romsdal 1836
9
Fearnley, Thomas(1802-1842)Eidsbygden i Romsdal 1836

Olje på papir, oppklebet på plate
16x23
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: TF. (forbundet) 19/8 36 Eidsbygden i Romsdal

Vurdering
Tilslag
NOK 46 000
Strandparti
10
Fearnley, Thomas(1802-1842)Strandparti

Olje på papir, oppklebet på lerret
19x28
Signert nede t. h.: TF

Vurdering
Seilskuter i ettermiddagslys
11
Skari, Edvard(1839-1903)Seilskuter i ettermiddagslys

Olje på lerret
43x71
Signert nede t. h.: Edv Skari

Vurdering
Dampskip ved kyst 1903
12
Haaland, Lauritz(1855-1938)Dampskip ved kyst 1903

Olje på lerret
47x67
Signert og datert nede t. h.: Lauritz Haaland 1903.

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 66 000
Hundekjeks
13
Kielland, Kitty(1843-1914)Hundekjeks

Olje på lerret, oppklebet på plate
38x55
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Gammel mann
14
Krohg, Christian(1852-1925)Gammel mann

36x47
Signert nede t.h.: C. Krohg

Vurdering
NOK 35 000
Kvinne med hatt
15
Krohg, Christian(1852-1925)Kvinne med hatt

Olje på lerret
41x32
Signert nede t. v.: C Krohg

Vurdering
Portrett av kunstnerens hustru Nicoline 1882
16
Peterssen, Eilif(1852-1928)Portrett av kunstnerens hustru Nicoline 1882

Olje på lerret
100x82
Signert og datert midt på t.v.: Eilif Peterssen Rom 82

Vurdering
NOK 200 000
Tilslag
NOK 180 000
Interiør fra Vendelsborg, Vollen i Asker 1924
17
Backer, Harriet(1845-1932)Interiør fra Vendelsborg, Vollen i Asker 1924

Olje på lerret
55x73
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Harriet Backer Vendelsborg 1924.

Vurdering
NOK 500 000–700 000
Tilslag
NOK 620 000
Ørsteds Park, København 1906
18
Kavli, Arne(1878-1970)Ørsteds Park, København 1906

Olje på lerret
71x81
Signert nede t. h.: A. Kavli senere datert? -06-

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 88 000
Fjordlandskap med båter og mann med sendingskurv
19
Kaulum, Haakon(1863-1933)Fjordlandskap med båter og mann med sendingskurv

Olje på lerret
62x99
Signert nede t.h.: Kaulum

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000 med forbehold
Skogstjærn 1891
20
Kaulum, Haakon(1863-1933)Skogstjærn 1891

Olje på lerret
128x185
Signert og datert nede t. h.: Kaulum-1891

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 54 000
Ved en norsk havn
21
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Ved en norsk havn

Olje på lerret
81x116
Signert nede t. v.: J Bennetter.

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 350 000
Skibbrudd
22
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Skibbrudd

Olje på lerret
85x113
Signert nede t. v.: J. Bennetter

Vurdering
NOK 100 000
Tilslag
NOK 105 000
Seilskuter og dampskip ved klippekyst
23
Søvig, Theodor(1840-1892)Seilskuter og dampskip ved klippekyst

Olje på lerret
74x113
Signert og datert nede t. v.: T. Søvig 1889.

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 52 000
Gaupne i Lyster
24
Flintoe, Johannes(1787-1870)Gaupne i Lyster

Gouache
61x94
Usignert

Vurdering
Fra Eggedal
25
Flintoe, Johannes(1787-1870)Fra Eggedal

Gouache, lysmål
35x47
Signert nede t. h.: Flintoe

Vurdering
Norsk landskap, Rogna vannfall 1812
26
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Norsk landskap, Rogna vannfall 1812

58x47
Signert og datert nede t.v.: Dahl 1812.

Vurdering
NOK 400 000–500 000
Morgenen
27
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Morgenen

Olje på lerret
84x104
Usignert

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 150 000
Inga kongemor betror sin sønn Håkon Håkonsson
28
Wergeland, Oscar(1844-1910)Inga kongemor betror sin sønn Håkon Håkonsson

Olje på lerret
45x63
Signert og datert nede t.v.: O. A. Wergeland. 1872. Chra.

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Fjordlandskap
29
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap

Olje på lerret
104x158
Signert nede t. v.: A Normann

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Fra Nordnorge
30
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fra Nordnorge

Olje på lerret
48x73
Signert nede t.v.: A. Normann

Vurdering
Tilslag
NOK 54 000 med forbehold
Gateparti fra Middelalderby 1888
31
Dietrichson, Mathilde(1837-1921)Gateparti fra Middelalderby 1888

Olje på lerret
52x40
Signert og datert nede t.h.: Math Dson 1888

Vurdering
Blomsterpike 1889
32
Dubois, Valborg Olsen(1860-1908)Blomsterpike 1889

Olje på lerret
81x45
Signert, stedsbestemt og datert oppe t.h.: Valborg Olsen. Paris 1889-

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Gårdsbruk i fjordlandskap 1867
33
Bodom, Erik(1829-1879)Gårdsbruk i fjordlandskap 1867

Olje på lerret
50x71
Signert og datert nede t.v.: E. Bodom 1867.

Vurdering
Kvinne og barn i vinterlandskap
34
Jacobsen, Sophus(1833-1912)Kvinne og barn i vinterlandskap

Olje på lerret
100x78
Signert nede t.h.: S. Jacobsen

Vurdering
Tilslag
NOK 64 000
Landskap med kyr og budeier 1863
35
Askevold, Anders(1834-1900)Landskap med kyr og budeier 1863

34x47
Signert og datert nede t.h.: A Askevold. Paris 1863.

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 32 000 med forbehold
Til seters
36
Holck, Julius(1845-1911)Til seters

Olje på lerret
55x63
Signert nede t. h.: Julius Holck.

Vurdering
Norsk landskap 1850
37
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Norsk landskap 1850

Olje på lerret
45x60
Signert og datert nede t. h.: HFG 1850.

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 300 000
Fra Quimperlé, Bro over elv
38
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Quimperlé, Bro over elv

Olje på lerret
61x73
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
NOK 600 000
Tilslag
NOK 600 000
Fugleøen, Nordland
39
Balke, Peder(1804-1887)Fugleøen, Nordland

Olje på plate
17x23
Signert nede t.h.: Balke

Vurdering
Tilslag
NOK 155 000
Marine
40
Balke, Peder(1804-1887)Marine

17x24
Signert nede t.h.: Balke

Vurdering
Tilslag
NOK 175 000
Mausoleet San Vito ved Pozzuoli
41
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Mausoleet San Vito ved Pozzuoli

22x35
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Åpent vindu
42
Sohlberg, Harald(1869-1935)Åpent vindu

Olje på lerret oppklebet på plate
31x19
Signert nede t. h.: Sohlberg

Vurdering
NOK 250 000
Motiv fra Gudbrandsdalen 1891
43
Sohlberg, Harald(1869-1935)Motiv fra Gudbrandsdalen 1891

Olje på papir, oppklebet på papp
22x25
Signert, stedsbestemt og datert nede t. h.: HS 91. Gudbrandsdalen

Vurdering
Fisker ser på været
44
Krohg, Christian(1852-1925)Fisker ser på været

Olje på lerret
70x50
Signert nede t.v.: C Krohg

Vurdering
NOK 90 000–110 000
Tilslag
NOK 135 000
Innseilingen til Puerto Rico
45
Krohg, Christian(1852-1925)Innseilingen til Puerto Rico

Olje på lerret
101x149
Signert nede t. h.: C Krohg

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Tilslag
NOK 800 000
Havn i Lofoten - vinter
46
Ulving, Even(1863-1952)Havn i Lofoten - vinter

Olje på lerret
42x52
Signert nede t. v.: E. Ulving.

Vurdering
Tilslag
NOK 72 000
Naust og robåt 1868
47
Askevold, Anders(1834-1900)Naust og robåt 1868

33x54
Signert og datert nede t. v.: A. Askevold. 1868.

Vurdering
To gutter ved en strand 1867
48
Rasmussen, Anton(1842-1914)To gutter ved en strand 1867

Olje på plate
39x52
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen 67.

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Barn ved elvestryk 1874
49
Munsterhjelm, Hjalmar(1874-1905)Barn ved elvestryk 1874

Olje på lerret
84x127
Signert og datert nede t.h.: H. Munsterhjelm. 1874.

Vurdering
NOK 500 000–600 000
Den blonde pige
50
Dahl, Hans(1849-1937)Den blonde pige

49x31
Signert og stedsbestemt nede t. h.: Hans Dahl. Balestrand

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Ung jente i fjordlandskap
51
Dahl, Hans(1849-1937)Ung jente i fjordlandskap

Olje på lerret
72x110
Signert nede t.h.: Hans Dahl Berlin.

Vurdering
NOK 150 000
Tilslag
NOK 140 000
Nydalens Compagnie 1849
52
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Nydalens Compagnie 1849

Olje på lerret
47x64
Signert og datert nede t. v.: JF Eckersberg 1849

Vurdering
NOK 150 000
Dampskip og seilskute ved norsk kyst
53
Hansteen, Nils(1855-1912)Dampskip og seilskute ved norsk kyst

Olje på lerret
76x122
Signert nede t. v.: Nils Hansteen

Vurdering
Tilslag
NOK 72 000
Seilskute ved kyst
54
Hansteen, Nils(1855-1912)Seilskute ved kyst

Olje på lerret
63x90
Signert nede t. h.: Nils Hansteen

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Pike med dukkevogn
55
Ulving, Even(1863-1952)Pike med dukkevogn

Olje på lerret
49x70
Signert nede t. v.: E Ulving

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 20 000
Hus i vinterlandskap
56
Ulving, Even(1863-1952)Hus i vinterlandskap

Olje på lerret
38x58
Signert nede t. h.: E Ulving

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Utsikt fra Orkerød Gård 1879
57
Lund, Bernt(1812-1885)Utsikt fra Orkerød Gård 1879

Olje på lerret
55x79
Signert og datert nede t. h.: B. Lund. 1879.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Fra Sundalen 1919
58
Ender, Axel(1853-1920)Fra Sundalen 1919

Olje på lerret
65x87
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h: Axel Ender - Sundalen - 1919

Vurdering
NOK 100 000–120 000
Tilslag
NOK 140 000
Aftenstemning
59
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Aftenstemning

Olje på plate
27x38
Signert nede t. h.: Smith-Hald

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
Kvinne med to barn i landskap
60
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Kvinne med to barn i landskap

Olje på lerret
64x45
Signert nede t.v.: Smith Hald

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 48 000
Jente, barn og nisse
61
Bergslien, Nils(1853-1928)Jente, barn og nisse

Gouache på papir, lysmål
34x26
Signert nede t. v.: N-Bergslien

Vurdering
Hunder 1883
62
Uchermann, Karl(1855-1940)Hunder 1883

Olje på lerret
78x100
Signert og datert nede t.h.: Karl Uchermann. 1883.

Vurdering
Aftenstemning
63
Kolstø, Fredrik(1860-1945)Aftenstemning

Olje på lerret
72x63
Signert nede t.v.: Fredrik Kolstø.

Vurdering
Folkelivsscene 1893
64
Costantini, GiuseppeFolkelivsscene 1893

Olje på plate
27x38
Signert og datert nede t.h.: G. Costantini 1893.

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 42 000
Pløying
65
Thaulow, Frits(1847-1906)Pløying

Olje på lerret
51x65
Signert nede t.v.: Fritz Thaulow.

Vurdering
NOK 350 000
Norsk havn 1889
66
Hansteen, Nils(1855-1912)Norsk havn 1889

Olje på lerret
58x96
Signert og datert nede t. v.: Nils Hansteen 1889.

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Gammel eik ved Karlsruhe 1875
67
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Gammel eik ved Karlsruhe 1875

Olje på lerret
88x78
Signert og datert nede t.v.: HFG. 1875.

Vurdering
NOK 450 000
Fra Fredriksvern
68
Sinding, Otto(1842-1909)Fra Fredriksvern

Olje på lerret
32x54
Signert nede t. v.: Otto Sinding

Vurdering
NOK 6 000
Tilslag
NOK 10 000
Hovedbygning i kveldslys
69
Diriks, Edvard(1855-1930)Hovedbygning i kveldslys

Olje på lerret
46x56
Signert nede t.h.: Diriks.

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 30 000
Losbåt ved havn
70
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Losbåt ved havn

35x57
Signert og datert nede t.h.: A C Nielsen 1859

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000 med forbehold
Linadalen
71
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Linadalen

Olje på lerret
90x126
Signert nede t. v.: Amaldus Nielsen

Vurdering
Tilslag
NOK 84 000
Fjordlandskap
72
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Fjordlandskap

Olje på lerret
55x82
Signert nede t. h.: Ludv. Skramstad.

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Tilslag
NOK 24 000
Innsjø og furutrær
73
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Innsjø og furutrær

Olje på lerret
77x120
Signert nede t. h.: Ludv Skramstad

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Fjordlandskap
74

Olje på lerret
32x48
Signert nede t.h.: A Normann

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 30 000
Fjordlandskap
75
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fjordlandskap

Olje på lerret
76x126
Signert nede t.h.: A Rasmussen

Vurdering
NOK 90 000–110 000
Fra Høland 1874
76
Balke, Peder(1804-1887)Fra Høland 1874

Olje på plate
18x23
Signert og datert nede t.v.: Balke 1874

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Opprørt sjø
77
Balke, Peder(1804-1887)Opprørt sjø

Olje på plate
12x16
Signert nede på midten: Balke

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 40 000
Foss
78
Balke, Peder(1804-1887)Foss

Olje på plate
12x10
Signert nede på midten: Balke

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 47 000
Fra Torekov i Sverige
79
Gegerfelt, Wilhelm von(1844-1920)Fra Torekov i Sverige

Olje på lerret
36x58
Signert nede t.v.: W v Gegerfelt.

Vurdering
Dameportrett 1903
80
Gram, Gyda(1851-1906)Dameportrett 1903

Olje på lerret
73x59
Signert og datert nede t. v.: Gyda Gram 1903.

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 15 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på