Salgsutstilling 30. desember 2011

Salgsutstilling

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Løken sag, øvre demning i Tistedalen 1820
1
Gjøs, Ferdinand(1790-1852)Løken sag, øvre demning i Tistedalen 1820

Olje på lerret
40x51
Usignert

Vurdering
Bautastener på Nordnes ved Fimreite i Sogn 1838
2
Schiertz, Franz Wilhelm(1813-1887)Bautastener på Nordnes ved Fimreite i Sogn 1838

Olje på lerret
31x47
Signert og datert nede t.h.: Schiertz 1838.

Vurdering
Skipsforlis med havsul 1845
3
Baade, Knud(1808-1879)Skipsforlis med havsul 1845

Olje på lerret
29x38
Signert og datert nede t.v.: Baade 1845

Vurdering
Utsyn fra Bygdøy med Frognerkilen mot Skarpsno
4
Fearnley, Thomas(1802-1842)Utsyn fra Bygdøy med Frognerkilen mot Skarpsno

Olje på lerret
43x58
Signert nede t.v.: TF

Vurdering
Skoglandskap med innsjø 1849
5
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Skoglandskap med innsjø 1849

Olje på lerret
44x66
Signert og datert nede t.v.: HFG. 1849.

Vurdering
NOK 200 000–250 000
Landskap i Kaupanger med en stavkirke 1847
6
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Landskap i Kaupanger med en stavkirke 1847

Olje på lerret
42x66
Signert og datert nede t.h.:
J Dahl. 1847.

Vurdering
Fra Larkollen 1853
7
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Fra Larkollen 1853

Olje på lerret
82x117
Signert nede t.v.: J Bennetter. Datert nede t.h.: 10 Juni 1853

Vurdering
Marinemotiv ved solnedgang 1864
8
Bagge, Magnus Thulstrup(1825-1894)Marinemotiv ved solnedgang 1864

Olje på lerret
37x56
Signert og datert nede t.h.: Magnus Bagge 1864.

Vurdering
Hjuldamper ved Drøbak 1877
9
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Hjuldamper ved Drøbak 1877

Olje på lerret
40x62
Signert nede t.h.: HF Gude

Vurdering
Skogslandskap med innsjø 1858
10
Bodom, Erik(1829-1879)Skogslandskap med innsjø 1858

Olje på lerret
72x94
Signert og datert nede t.h.: E. Bodom 1858

Vurdering
Elv med sagbruk 1878
11
Bodom, Erik(1829-1879)Elv med sagbruk 1878

Olje på plate
23x38
Signert og datert nede t.h.: E. Bodom. 78.

Vurdering
Foss med sagbruk 1878
12
Bodom, Erik(1829-1879)Foss med sagbruk 1878

Olje på plate
23x38
Signert og datert nede t.h.: Bodom. 78

Vurdering
Fiskevær i Lofoten 1873
13
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fiskevær i Lofoten 1873

Olje på lerret
33x48
Signert og datert nede t.v.: A Normann Dsf 73 (77?)

Vurdering
Fiskevær i Nord-Norge
14
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fiskevær i Nord-Norge

Olje på lerret, oppklebet på plate
44x52
Signert nede t.v.: A. Normann

Vurdering
Fra klosterhaven 1879
15
Grønvold, Marcus(1845-1929)Fra klosterhaven 1879

57x39
Signert og datert nede t.v.: M Grønvold 79

Vurdering
Budeie med geiter ved et vann
16
Dahl, Hans(1849-1937)Budeie med geiter ved et vann

Olje på lerret
145x85
Signert nede t.v.: Hans- Dahl.

Vurdering
En fisker i Finnmark
17
Peters, Wilhelm(1851-1935)En fisker i Finnmark

Olje på plate
61x42
Signert nede t.h.: Wm. Peters.

Vurdering
Ensomt sted. Hoven ved Mandal 1885
18
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Ensomt sted. Hoven ved Mandal 1885

Olje på lerret
81x138
Signert og datert nede t.h.: Amaldus Nielsen 1885.

Vurdering
Robåt og seilbåt i Sognefjorden
19
Rasmussen, Anton(1842-1914)Robåt og seilbåt i Sognefjorden

Olje på mahogniplate
24x36
Signert nede t.v.: A Rasmussen

Vurdering
Garnfiskere og dampbåt i Sognefjorden
20
Rasmussen, Anton(1842-1914)Garnfiskere og dampbåt i Sognefjorden

Olje på mahogniplate
24x36
Signert nede t.h.: A Rasmussen.

Vurdering
Sognejekt ved brygge, Sognefjorden
21
Askevold, Anders(1834-1900)Sognejekt ved brygge, Sognefjorden

Olje på mahogniplate
35x27
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1893.

Vurdering
Dampbåten kommer, Sognefjorden 1893
22
Askevold, Anders(1834-1900)Dampbåten kommer, Sognefjorden 1893

Olje på plate
35x27
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1893.

Vurdering
Solen bryter gjennom skyene, Hardangerfjorden 1890
23
Askevold, Anders(1834-1900)Solen bryter gjennom skyene, Hardangerfjorden 1890

Olje på lerret
53x83
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1890.

Vurdering
Strandstener, kystlandskap med fiskere 1893
24
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Strandstener, kystlandskap med fiskere 1893

Olje på lerret
52x89
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1893

Vurdering
Losbåten Farsund ute på oppdrag 1890
25
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losbåten Farsund ute på oppdrag 1890

Olje på lerret
70x110
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 90.

Vurdering
Losbåt i opprørt sjø 1907
26
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losbåt i opprørt sjø 1907

Olje på lerret
70x110
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1907.

Vurdering
Fra Vandsjø ved Moss 1881
27
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Fra Vandsjø ved Moss 1881

Olje på lerret
41x69

Vurdering
Vinterlandskap 1886
28
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Vinterlandskap 1886

Olje på lerret
35x50
Signert og datert nede t.h.: Jørgen Sørensen 86.

Vurdering
Sledefart på isen
29
Ender, Axel(1853-1920)Sledefart på isen

Olje på lerret
36x24
Signert nede t.h.: Axel Ender.

Vurdering
Sledefart på isen med to sleder
30
Ender, Axel(1853-1920)Sledefart på isen med to sleder

Olje på lerret
45x65
Signert nede t.h: Axel Ender -

Vurdering
Vinter, Munken ved Fidje på Hidra ved
31
Collett, Frederik(1839-1914)Vinter, Munken ved Fidje på Hidra ved

Olje på lerret
61x81
Flekkefjord 1890
Signert og datert nede t.v.: F. C. 90.

Vurdering
Småbruk i Asker, vinter 1896
32
Wentzel, Gustav(1859-1927)Småbruk i Asker, vinter 1896

Olje på lerret
35x60
Signert og datert nede t.h.: G. Wentzel 1896

Vurdering
Frossen elv i Gudbrandsdalen
33
Wentzel, Gustav(1859-1927)Frossen elv i Gudbrandsdalen

Olje på lerret
80x100
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel.

Vurdering
På ski 1908
34
Dørnberger, Karl(1864-1940)På ski 1908

Olje på plate
50x40
Signert og datert nede t.v.: K Dørnberger. 1908.

Vurdering
Vaskekoner ved elven Ellé, Quimperlé
35
Thaulow, Frits(1847-1906)Vaskekoner ved elven Ellé, Quimperlé

Olje på lerret
61x74
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Vurdering
Svaner
36
Thaulow, Frits(1847-1906)Svaner

Fargeradering, lysmål
51x61
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Vaskekoner i Quimperlé
37
Thaulow, Frits(1847-1906)Vaskekoner i Quimperlé

Fargeradering, lysmål
51x61

Vurdering
Elv
38
Thaulow, Frits(1847-1906)Elv

Fargeradering med håndkolorering, lysmål
53x63

Vurdering
Tøvær
39
Thaulow, Frits(1847-1906)Tøvær

Fargeradering, lysmål
51x63

Vurdering

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på