Auksjon mandag 28. november 2011 kl 19:00

Munch-Auksjonen 2011

KatalogTilslagsliste

Vurdering

Det første kyss
1
Munch, Edvard(1863-1944)Det første kyss

Penn på middels tynt beige papir
186x117 mm
Signert og påtegnet med penn nede t.h.: Med hilsen fra Edvard Munch

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 220 000
Hammeren i Nordmarka 1882
2
Munch, Edvard(1863-1944)Hammeren i Nordmarka 1882

Tusjlavering på papir, oppklebet på papp
120x195 mm
Signert, datert og stedsbestemt med penn nede t.h.: Hammeren i Nordmarka Edv. Munch 1882

Vurdering
Tilslag
NOK 135 000
Trøst
3
Munch, Edvard(1863-1944)Trøst

Radering trykket i brunt på tykt beige papir
Arket: 428x548 mm Motivet: 208x309 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 300 000–400 000
På kjærlighetens bølger
4
Munch, Edvard(1863-1944)På kjærlighetens bølger

Litografi trykket i svart på tynt gråhvitt
Arket: 415-420 mm Motivet: 360x530 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 600 000–800 000
Tilslag
NOK 660 000
Det syke barn
5
Munch, Edvard(1863-1944)Det syke barn

Radering trykket i brunt på middels tykt gulvhitt
Arket: 590x440 mm Motivet: 362x269 mm

Vurdering
NOK 600 000–800 000
Måneskinn II
6
Munch, Edvard(1863-1944)Måneskinn II

Fargetresnitt trykket i svart, grått, brunt
Arket: 615x615 mm Motivet: 470x475 mm
og 2 grønntoner på tykt beige papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 2 200 000–2 500 000
Løsrivelse II
7
Munch, Edvard(1863-1944)Løsrivelse II(1896)

Fargelitografi trykket i blått på middels tynt gulhvitt papir med håndkolorering i gult
Arket: 543x767 mm Motivet: 410x645 mm
Signert med dedikasjon med blyant nede t.h.: Til Holst Halvorsen vennligst Edv. Munch.

Vurdering
NOK 5 000 000
Det syke barn I 1897
8
Munch, Edvard(1863-1944)Det syke barn I 1897

Fargelitografi trykket i svart og grått
Arket: 495x645 mm Motivet: 420x567 mm
på middels tykt beige papir, oppklebet på papp Signert og datert med blyant nede t.h.: Edv Munch 97. Signert i platen nede t.h.: E. Munch

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag
NOK 800 000
Stanislaw Przybyszewski
9
Munch, Edvard(1863-1944)Stanislaw Przybyszewski

Litografi trykket i svart på tykt gråhvitt papir
Arket: 718x550 mm Motivet: 545x443 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Birgitte III
10
Munch, Edvard(1863-1944)Birgitte III

Fargetresnitt trykket i rødbrunt på tynt gulhvitt
Arket: 485x375 mm Motivet: 365-370x321mm

Vurdering
Tilslag
NOK 92 000
Huset ved kysten II
11
Munch, Edvard(1863-1944)Huset ved kysten II

Fargetresnitt trykket i svart og grønt på middels
Arket: 516x657 mm Motivet: 347x500 mm
tykt gulhvitt papir
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Gamle menn og gutter
12
Munch, Edvard(1863-1944)Gamle menn og gutter

Tresnitt trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 425x494 mm Motivet: 350x440 mm
papir. Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Jappe Nilssen
13
Munch, Edvard(1863-1944)Jappe Nilssen

Tresnitt trykket i svart på middels tykt hvitt papir
Arket: 366-369x253-256 mm Motivet: 320x240 mm
Signert og datert med blyant nede t.h.: E Munch Weihnachten 1911

Vurdering
Tilslag
NOK 66 000
Jarl
14
Munch, Edvard(1863-1944)Jarl

Litografi trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 457x614 mm Motivet: 355x340 mm

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 32 000
Ingse Vibe
15
Munch, Edvard(1863-1944)Ingse Vibe

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 572x780 mm Motivet: 484x605 mm
papir Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000 med forbehold
Ottilie Schiefler
16
Munch, Edvard(1863-1944)Ottilie Schiefler

Fargelitografi trykket i lys brunrød på middels
Arket: 489-495x360 mm Motivet: 350x300 mm
tynt papir Signert med blyant nede t.h.: Edvard Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Søstrene Meissner
17
Munch, Edvard(1863-1944)Søstrene Meissner

Fargelitografi trykket i brunt og blågrønt på tynt
Arket: 371-376x455-458 mm Motivet: 255x310 mm
gulhvitt papir, doublert Signert i dedikasjonen med blyant nede t.h.: Edvard Munch

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Angst
18
Munch, Edvard(1863-1944)Angst

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 330x485 mm Motivet: 265x400 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Ruletten
19
Munch, Edvard(1863-1944)Ruletten

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 434-439x628 mm Motivet: 264x437 mm

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 250 000
Mot lyset
20
Munch, Edvard(1863-1944)Mot lyset

Fargelitografi trykket i fiolett, gult
Arket: 985x755 mm Motivet: 910x695 mm
grønt og gulrødt på tynt brunt papir
Usignert

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 60 000
Mot lyset
21

Arket: 948x707 mm Motivet: 910x695 mm
grønt og gulrødt på tynt brunt papir, oppklebet på papp
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000 med forbehold
Gunnar Heiberg
22
Munch, Edvard(1863-1944)Gunnar Heiberg

Fargelitografi trykket i brunt og grønt på tykt
Arket: 582-585x469-472 mm Motivet: 450x420 mm
gulhvitt papir med håndkolorering i grønt Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 90 000
Kvinne som bader seg
23
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne som bader seg

Radering trykket i svart på middels tynt
Arket: 275-279x180-183 mm Motivet: 240x165 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 70 000
Gjengangere: Osvald
24
Munch, Edvard(1863-1944)Gjengangere: Osvald

Litografi trykket i svart på tynt beige papir
Arket: 467x603-610 mm Motivet: 405x517 mm
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 58 000
Mannsakt
25
Munch, Edvard(1863-1944)Mannsakt

Litografi trykket i svart på tynt gulhvitt Japanpapir
Arket: 607x448 mm Motivet: 483-499x365-370 mm

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 50 000 med forbehold

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på