Auksjon mandag 18. desember 2000 kl 18:00

Gamle Logen

Katalog

1
Aulie, Reidar(1904-1977)9. april 1940

Litografi, lysmål
44x52
Signert i platen nede t.h.: Aulie

NOK 1 000–1 500
Tilslag NOK 11 500
2
Dali, Salvador(1904-1989)Abricot chevalier

Litografi og radering, lysmål
65x43
Signert nede t.h.: Dali

3
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon

Fargeserigrafi, lysmål
46x55
Signert nede t. h.: Eikaas

4
Enger, Erling(1899-1990)Landskap

Fargelitografi, lysmål
42x49
Signert nede t. h.: Erling Enger

NOK 3 000
5
Enger, Erling(1899-1990)Åkerlandskap

Seriegrafi, lysmål
42x49
Signert nede t.h.: Erling Enger

NOK 3 000–4 000
6

Seriegrafi, lysmål
41x55

NOK 3 000–4 000
7
Finne, Ferdinand(1910-1999)Fløytespilleren

Radering, lysmål
55x39
Signert og datert nede t.h.: Ferdinand Finne -85

8
Finne, Henrik(1898-1992)Gårdsarbeid 1945

Fargelitografi, lysmål
62x77
Signert og datert nede t.h.: Henrik Finne -45

NOK 500
9
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden

Fargelitografi, lysmål
53x38
Signert nede t. h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 28 000
10
Fjell, Kai(1907-1989)Modell ved staffeli 1973

Seriegrafi, lysmål
32x24
Signert og datert nede t. h.: Kai Fjell 73

NOK 3 000
Tilslag NOK 11 500
11
Fjell, Kai(1907-1989)Ung pike

Glasstrykk (monotypi), lysmål
38x24
Signert nede t. h.: Kai Fjell

NOK 3 000
12
Fjell, Kai(1907-1989)Rytteren

Tresnitt, lysmål
21x14
Signert nede t. h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 11 000
13
Fjell, Kai(1907-1989)Hulder 1949

Litografi, lysmål
32x34
Signert og datert nede t. h.: Kai Fjell -49

NOK 2 000
14
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med katt

Serigrafi, lysmål
47x56
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 29 000
15
Gauguin, Paul René(1911-1976)Komposisjon 1974

Fargelitografi
76x56
Signert och datert nede t. h.: Paul René Gauguin 1974

NOK 1 000
16
Geelmuyden, Ola(1858-1944)Parti fra Loelven

Olje på lerret
80x50
Signert nede t.v.: Ola Geelmuyden.

Tilslag NOK 12 000
17
Grøstad, Terje(1925-2011)Gardsvegen 1986

Fargetresnitt, lysmål
39x45
Signert og datert nede t.h.: Terje Grøstad 1986

NOK 1 000
18
Haakensveen, Odd(1936-)Geiterams 1981

Fargetresnitt, lysmål
53x40
Signert og datert nede t.h.: Haakensveen -81.

NOK 1 000
19
Iversen, Inge Johan(1956-)På jakt etter himmelen 1977

Radering, lysmål
41x50
Signert og datert nede t. h.: Inge Johan Iversen 1977

NOK 2 000
20
Johannessen, Jens(1934-)Sveveren

Serigrafi, lysmål
28x42
Signert nede t. h.: Jens Johannessen.

NOK 1 500–2 000
21
Johannessen, Jens(1934-)Hommage à Brueghel

Litografi
75x53
Signert nede t.h.: Jens Johannessen.

22
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon

Litografi, lysmål
115x86

NOK 30 000
Tilslag NOK 25 000
23
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Røstskøyter II

Litografi, lysmål
42x49
Signert nede t. h.: Espolin Johnson.

NOK 20 000–25 000
Tilslag NOK 23 000
24
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Sammen 1991

Litografi, lysmål
46x59
Signert og datert nede t. h.: Espolin Johnson -91

Tilslag NOK 14 000
25
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Nordlandsjekter

Serigrafi, lysmål
26x17
Signert nede t.h.: Espolin Johnson-

NOK 10 000
Tilslag NOK 10 500
26
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Lysbroen

Litografi, lysmål
48x64
Signert nede t.h.: Espolin Johnson -

Tilslag NOK 29 000
27
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Røstskøyter III

Litografi, lysmål
46x71
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Tilslag NOK 22 000
28
Jørgensen, Knut(1937-1991)Figurer i landskap1978

Fargelitografi, lysmål
50x44
Signert og datert nede t. h.: Knut Jørgensen 1978

NOK 3 000
29
KartPlan over beleiringen av Fredrikshald

Kobberstikk, lysmål
51x61
Karl XII's beleiring 1718. Nürnberg, ca. 1730.

NOK 3 000–4 000
30
KartSkandinavia

Kobberstikk, lysmål
49x58
Forlagt av F. de Wit (1610-1698)

NOK 3 000–4 000
31
Kihle, Harald(1905-1997)Guro rid til kyrkje 1974

Fargelitografi, lysmål
28x37
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle lito -74

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 14 500
32
Kihle, Harald(1905-1997)Hestehandler 1974

Fargelitografi, lysmål
29x38

33
Kihle, Harald(1905-1997)Stigesteinen 1981

Fargelitografi, lysmål
33x42
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle lito -81

NOK 5 000
34
Kihle, Harald(1905-1997)Det var Guro upp i Dalen 1974-75

Fargelitografi, lysmål
43x37
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle lito -74-75

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 16 000
35
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Portalen til håpets mysterium 1977

Radering, lysmål
28x22
Signert og datert nede t. h.: Anne Knoff 77

36
Krohg, Per(1889-1965)Slakter 1947

Fargelitografi, lysmål
55x69
Signert og datert, samt påtegnet lito nede t.h.: 1947 Per Krohg

NOK 1 500–2 000
37
Munch, Edvard(1863-1944)Norsk landskap

Radering, lysmål
17x22
Usignert.

NOK 3 000–4 000
38
Munch, Edvard(1863-1944)Bjørn

Litografi, lysmål
20x32
Signert nede t.h.: E Munch

NOK 3 000
Tilslag NOK 10 500
39
Nerdrum, Odd(1944-)Sovende kjærlighetspar

Litografi, lysmål
60x60
Signert nede t.h.: Nerdrum.

NOK 10 000
Tilslag NOK 12 500
40
Nerdrum, Odd(1944-)Selvportrett

Litografi, lysmål
80x61
Signert nede t.h.: Nerdrum.

NOK 10 000
Tilslag NOK 14 000
41
Nesch, Rolf(1893-1975)Mor til alle fluer

Metalltrykk på papir
50x31
Signert og påtegnet med tittel og dedikasjon nede på arket: Mor til alle fluer med hilsen fra Rolf.

NOK 5 000
Tilslag NOK 16 000
42
Nesch, Rolf(1893-1975)Eselrytter

Fargemetalltrykk, lysmål
64xd47
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

Tilslag NOK 14 500
43
Nordhagen, Johan(1856-1956)Kvinne og mann i interiør 1910

Radering, lysmål
25x28
Signert og datert i trykket nede t.v.: Joh Nordhagen 1910.

44
Peters, Wilhelm(1851-1935)Kone

Radering, lysmål
40x29
Signert i platen nede t.h.: Wilh Peters

NOK 1 500
45
Ransve, Bjørn(1944-)Kentaur, Torso 1977

Litografi, lysmål
85x60
Signert og datert nede t. h.: Bjørn Ransve 1977

NOK 10 000
46
Rian, Johs.(1891-1981)Sult

Tresnitt, Lysmål
47x32
Signert nede t. v.: J Rian.

NOK 3 000
47
Rian, Johs.(1891-1981)Familie

Tresnitt, lysmål
36x32
Signert nede t. v.: J Rian

NOK 3 000
48
Sand, Vebjørn(1966-)Omsorg

Litografi, lysmål
43x51
Signert nede t. h.: Vebjørn Sand

NOK 3 000
49
Sand, Vebjørn(1966-)Aften på Vestlandet

Litografi, lysmål
62x44
Signert nede t.h.: Vebjørn Sand

50
Sand, Vebjørn(1966-)Knut Wigert

Litografi, lysmål
43x31

51
Savio, John(1902-1938)Enslig furu

Tresnitt oppklebet på papir
32x25
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 16 000
52
Savio, John(1902-1938)Gamle Sankthanshaugen, Tromsø

Tresnitt oppklebet på papir
24x37
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 24 000
53
Savio, John(1902-1938)Opp til viddene

Tresnitt oppklebet på papir
25x37
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 12 500
54

Tresnitt oppklebet på papir
24x36
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 10 000
55
Savio, John(1902-1938)Kafferast

Fargetresnitt, lysmål
23x31
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 22 000
56
Savio, John(1902-1938)Ulvepar

Tresnitt
24x29
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 10 000
57
Savio, John(1902-1938)Vaagekallen, Lofoten

Tresnitt, lysmål
24x32
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 13 000
58
Savio, John(1902-1938)Ulv, same, rein

Tresnitt, lysmål
20x24
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 14 500
59
Savio, John(1902-1938)Rein uten horn

Tresnitt, lysmål
24x25
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 12 500
60

Tresnitt, lysmål
23x33
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 15 000
61
Savio, John(1902-1938)Lassokaster

Tresnitt
25x34
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 17 500
62
Schultz, Alexander(1901-1981)Sydlandsk landsby 1950

Litografi, lysmål
58x69
Signert og datert nede t. h.: A. Schultz. -50

NOK 500
63
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon

Litografi
89x60
Signert nede t. h.: Inger Sitter.

64
Sohlberg, Harald(1869-1935)Midnatt 1914

Radering, lysmål
61x78
Signert og datert i platen nede t. h.: Sohlberg 1914

Tilslag NOK 10 000
65
Sohlberg, Harald(1869-1935)Fra Akershusvollen, Aften

Radering, lysmål
31x40
Signert i platen nede t. h.: Sohlberg

NOK 4 000
Tilslag NOK 10 500
66
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternat i fjeldene 1917

Fargelitografi, lysmål
51x60
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1917

NOK 50 000
Tilslag NOK 125 000
67
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternatt i Rondane 1917

Fargelitografi, lysmål
64x70

NOK 40 000–50 000
Tilslag NOK 130 000
68
Sohlberg, Harald(1869-1935)Fiskerens hus

Radering, lysmål
28x22
Signert i platen nede t.v.: Sohlberg

NOK 3 000
69
Sohlberg, Harald(1869-1935)Stillheten II

Radering, lysmål
19x23
Signert nede t.h.: Sohlberg

NOK 3 000
70
Svarstad, Anders(1869-1943)Fos Bryggeri

Radering, lysmål
50x36
Signert nede t. v.: A C. Svarstad

NOK 2 000
71
Sæle, Hans(1954-)Mor og datter i Gogsjø

Litografi, lysmål
57x45
Signert nede t. h.: Hans Sæle

NOK 4 000
72
Sørensen, Hans Gerhard(1923-)Vindens lek 1978

Fargelitografi, lysmål
46x56
Signert og datert nede t. h.: Hans Gerhard Sørensen -78

NOK 2 000
73
Sørensen, Henrik(1882-1962)Kristus 1944

Litografi
85x61
Signert og datert nede t. h.: Henrik Sørensen lith 1944

NOK 2 000
74
Sørensen, Henrik(1882-1962)Hilsen fra Italia 1951

Litografi
81x49
Signert og datert i platen nede t. h.: HS 51

NOK 1 000
75
Thaulow, Frits(1847-1906)Aften i Audenarde

Fargeradering, lysmål
63x50
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

NOK 25 000–30 000
Tilslag NOK 31 000
76
Thorjussen, Kjell(1942-)Dokke 1982

Fargelitografi, lysmål
43x33
Signert nede t. h.: Kjell Thorjussen -82

77
TrykkHaugianerne

Kobberstikk, lysmål
63x76
Etter A. Tidemands maleri

78
Tveter, Kåre(1922-2012)Desemberlys 1984

Akvarell
28x38
Signert nede t. h.: Kåre Tveter

NOK 3 000
79
Tønsberg, Chr.Christiania og Omegn

Fargelitografier, lysmål
ca. 24x32
Laget etter malerier av diverse kunstnere bl.a.: Frich, Eckersberg, Balke.

NOK 15 000
Tilslag NOK 19 000
80
Ukjent, kunstnerReligiøst motiv

Trykk, lysmål
36x25
Usignert

NOK 1 000
81
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Fargelitografi, lysmål
53x73
Signert nede t.h.: Weidemann

NOK 2 000
82
Weidemann, Jakob(1923-2001)Blomst i sne 1992

Silketrykk, lysmål
46x55
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 92

Tilslag NOK 16 500
83
Werenskiold, Erik(1855-1938)Kvinneakt 1924

Litografi, lysmål
47x32
Signert og datert i platen nede t.h.: EW 1924

NOK 1 500
84
Widerberg, Frans(1934-2017)Svever

Serigrafi, lysmål
57x40
Signert nede t.h.: Frans Widerberg

NOK 5 000
{lot.title}
85
Willums, Olaf Martinius(1886-1967)Aftenlandskab 1920

Radering, lysmål
34x44
Signert og datert nede t.h.: Olaf Willums 1920

NOK 2 000
86
Zorn, Anders(1860-1920)Najader 1918

Radering, lysmål
20x27
Signert nede t. h.: Zorn
Signert og datert i platen: 1918 Zorn

Tilslag NOK 21 000
87
Zorn, Anders(1860-1920)Sommer 1907

Radering, lysmål
20x14
Signert og datert i platen nede t. v.: Zorn 1907

Tilslag NOK 14 000
88
Zorn, Anders(1860-1920)Ved pianoet - Fru Burnett 1900

Radering, lysmål
22x16
Signert nede t. h.: Zorn.
Signert og datert i platen i midten t. v.: Zorn 1900

NOK 10 000
Tilslag NOK 16 000
89
Abrahamsen, Emil(1875-1964)Sand og fjell

Olje på plate
63x66
Signert nede t. h.: Emil Abrahamsen

90
Abrahamsson, Ola(1883-1980)Parklandskap

Olje på plate
56x68
Signert nede t. h.: O. A.

NOK 4 000
91
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Lysthus i parklandskap 1873

Olje på lerret
33x28
Signert og datert nede t. v.: H. W. Anker-73

Tilslag NOK 10 500
92
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Foss 1872

Olje på lerret
34x29
Noe utydelig signert og datert nede t. v.: H. W Anker 72

NOK 2 000–4 000
Tilslag NOK 10 500
93
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Sittende kvinne og bjerketrær

Olje på lerret, oppklebet på plate
30x39
Usignert

Tilslag NOK 12 500
94
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Storgård 1874

Olje på lerret
29x48
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Herman W. Anker 1874

95
Barlag, Philip(1840-1913)Landskap med menneske i båt

Olje på lerret
37x54
Signert nede t. h.: Barlag.

NOK 8 000
Tilslag NOK 12 500
96
Barlag, Philip(1840-1913)Mann i robåt, ettermiddagslys

Olje på lerret
20x30
Signert nede t.h.: Barlag

97
Barlag, Philip(1840-1913)Kvinne i vinterlandskap

Olje på lerret
24x36
Signert nede t.h.: Barlag.

98
Barlag, Philip(1840-1913)Skogstjern med robåt

Olje på lerret
30x45
Signert nede t.v.: Barlag.

Tilslag NOK 10 500
99
Berger, Einar(1890-1961)Fiskevær. Vinter 1959

Olje på lerret
84x100
Signert og datert oppe t.h.: E Berger 59

NOK 7 000
100
Berger, Einar(1890-1961)Marine

Olje på lerret
71x90
Signert oppe t.v.: E. Berger

NOK 3 000
101
Berger, Einar(1890-1961)Seilbåt i opprørt sjø 1940

Olje på lerret
60x68
Signert og datert oppe t.v.: E. Berger 40

102
Bille, Thorben(1852-1876)Havneparti i fjordlandskap 1875

Olje på papir, oppklebet på plate
21x38
Signert og datert nede t.v.: Th Bille. 75.

NOK 3 000
103
Botnen, Trond(1937-)Vinterlys II 1992

Olje på plate
33x41
Signert og datert oppe og nede t. v.: Botnen XCII

NOK 3 000
104
Botnen, Trond(1937-)Tidlig vår 1993

Olje på lerret
30x40
Signert og datert nede t. v.: TB XCIII

NOK 3 000
105
Bull-Teilman, Gunvor(1900-1996)I trappen

Olje på plate
30x29
Signert nede t. h.: G Bull-Teilman

NOK 2 000
106
Bull-Teilman, Gunvor(1900-1996)4 piker i skogen

Olje på plate
44x50
Signert nede t. v.: G B Teilman

NOK 4 000
107
Bødtker, Maria(1865-1937)Oppstilling med stettfat og frukt

Olje på lerret
47x47
Signert nede t.v.: M. Bødtker

NOK 3 000
108
Calmeyer, Jacob(1802-1883)Fjellandskap

20x26
Signert nede t.h.: Jacob Calmeyer

109
Diriks, Edvard(1855-1930)Høstmorgen (Ile de France)

Olje på lerret
54x47
Signert og datert nede t.h.: Diriks 1919

NOK 4 000–5 000
110
Dørnberger, Karl(1864-1940)Kvinne som syr

35x25
Usignert.

NOK 4 000
111
Ekeland, Arne(1908-1994)Kvinner i interiør

Akvarell, lysmål
24x35
Signert nede t. v.: Arne Ekeland

Tilslag NOK 10 000
112
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Kystlandskap

Olje på lerret
50x55
Signert nede t.h.: Sigurd Eriksen

NOK 4 000
113
Falsen, Mimi(1861-1957)Kongsvoll, Dovre

Olje på lerret
37x44
Signert nede t. v.: Mimi Falsen

Tilslag NOK 10 000
114
Finne-Grønn, Hans(1903-2001)Gråvær på Ramsøy, Sørlandet

Olje på lerret
34x46
Signert nede t.v.: H. Finne-Grønn

115
Fjell, Kai(1907-1989)Rivalen 1978

Akvarell, lysmål
20x28
Signert, påtegnet med tittel og datert nede t. h.: - Rivalen -78 Kai Fjell

Tilslag NOK 12 000
116
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Bekken

Olje på plate
22x27
Signert nede t.h.: R. Fritzvold.

NOK 1 000
117
Hagen, Else(1914-2010)Kvinne og mann

Fargelitografi, lysmål
71x43
Signert nede t.h.: Else Hagen

NOK 500
118
Hamsun, Tore(1912-1995)Furutrær

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Hamsun

NOK 3 000
119
Hamsun, Tore(1912-1995)Julen 1992

Olje på lerret
65x80
Signert og datert nede t.v.: T. Hamsun -92

120
Harveg, Rino(1918-)Landskap

Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: Rino Harveg

NOK 1 000
121
Hasaas, Olaf(1894-1977)Parklandskap 1925

Olje på plate
31x27
Signert og noe utydelig datert nede t.h: Olaf Hasaas -25?

122
Hjertsen, Sverre(1909-1968)Fra Krabbesund ved Risør 1968

Olje på lerret
74x92
Signert og datert nede t.h.: Sverre Hjertsen -68.

123
Hjertsen, Sverre(1909-1968)Fra Sørlandet 1967

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: Sverre Hjertsen -67.

124
Hjertsen, Sverre(1909-1968)Fra Geirangerfjellet ved Dyrvasshytta 1937

Olje på lerret
74x63
Signert og datert nede t.h.: S. Hjertsen-37.

NOK 1 000
125
Hoff, Tor(1925-1976)Sittende kvinne 1957

Blandingsteknikk på papir, lysmål
60x44
Signert og datert nede t.h.: Tor Hoff 1957

NOK 5 000
126
Hoff, Tor(1925-1976)Sittende kvinne som bøyer seg 1957

44x56

NOK 5 000
127
Holbø, Halvdan(1907-1995)Mot Gausdalskaret 1965-66

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Holbø 1965-66

128
Holbø, Halvdan(1907-1995)Spiterstulen 1931

Olje på lerret
46x38
Signert og datert nede t.v.: Halvdan Holbø 31.

129
Holbø, Kristen(1869-1953)Kuer

Olje på plate
31x42
Signert nede t. v.: KHolbø.

130
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Furu i aftenlys

52x67
Signert nede t.v.: Th Holmboe

131
Holst, JohannesSkutportrett Nike

Olje på lerret, oppklebet på lerret
56x83
Signert nede t.v.: Joh's. Holst

NOK 3 000
132
Jynge, Gert(1904-1994)Fra Frankrike 1927

Olje på lerret
46x60
Signert, noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.v.: Jynge Aclus -27

133
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Mann og troll i skog

Blyant og penn på papir, lysmål
23x14
Signert nede t.v.: TK.

Tilslag NOK 21 000
134
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Tomtegubbe med stor kurv på ryggen

Penn og lavering på papir, lysmål
18x14
Signert nede t.h.: TK.

Tilslag NOK 22 000
135
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Eventyrtegning

Blyant, penn og lavering på papir
27x23
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen

Tilslag NOK 25 000
136
Knudsen, Gerda(1899-1945)Skaabu om Vaaren 1942

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: Gerda Knudsen 1942

NOK 2 000
137
Krefting, Ruth(1900-1987)Fra Oslo med Stortinget

Olje på plate
27x35
Signert nede t. h.: Ruth Krefting

NOK 3 000
138
Krogstad, Bjørn(1943-)Figurer

Olje på lerret
82x62
Signert nede t.h.: B. Krogstad

{lot.title}
139
Krohn, Julie de Holmberg(1882-1956)Blomstrende kaktus i vinduskarm

Olje på lerret
65x55
Signert nede t. v.: J de H Krohn

NOK 2 000
140
Lampe, Reidar(1887-1964)Gateparti med folkeliv

Olje på lerret
60x76
Signert nede t.h.: Reidar Lampe

141
Lie-Gjemre, Johan(1900-1991)Gårdsbruk i åkerlandskap 1926

Olje på lerret
77x88
Signert og datert nede t. h.: Joh. Lie-Gjemre - 26

142
Ljøsne, Halvdan(1929-2006)Tempera V 1968

Tempera på plate
58x78
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Ljøsne -68

NOK 5 000
143
Løkke, Marie(1876-1948)Landskap med solnedgang

Olje på lerret
87x98
Signert nede t.h.: Marie Løkke

Tilslag NOK 11 000
144
Midelfart, Willi(1904-1975)Morgen på terrassen Lerici 1957

Olje på plate
50x70
Signert og datert nede t.v.: W. Midelfart 57

NOK 5 000
145
Mohr, Hugo Lous(1889-1970)Landskap 1938

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: HLM-38.

146
Mosebekk, Olav(1910-2001)Mor med barn 1996

Olje på lerret
61x50
Signert og datert oppe t.v.: O. Mosebekk 96.

147
Munthe, Gerhard(1849-1929)Vedkjøring 1877

Blyant på papir oppklebet på papp, lysmål
9x19
Signert og datert nede t. v.: G Munthe -77.

148
Munthe, Lagertha(1888-1984)Fjellgård 1943

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t. h.: Lagertha Munthe 1943

NOK 3 000
149
Munthe, Lagertha(1888-1984)Landskap med kirke

Olje på lerret oppklebet på plate
37x47
Signert nede t. h.: Lagertha Munthe

150
Munthe, Lagertha(1888-1984)Hav, klipper, gress

Olje på lerret
66x85
Signert nede t.v.: Lagertha Munthe.

151
Pettersen, Arvid Jarle(1943-)Bymotiv 1998

Olje på plate
36x50, selve motivet 27x38
Signert og datert nede t.h: A JP - 98

152
Purvis, T.G.Skuten Mizpa

Olje på lerret
40x61
Signert nede t.v.: T.G. Purvis. London.

NOK 1 000
153
Reiss-Andersen, Gunnar(1896-1964)Kystlandskap 1945

Olje på plate
38x45
Signert og datert nede t.v.: G. Reiss-Andersen -45.

154
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende kvinne 1950

Akvarell og blyant, lysmål
32x25
Signert og datert nede t. v.: J Rian 1950

Tilslag NOK 14 500
155
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne som grer seg 1934

Akvarell og blyant, lysmål
25x18
Signert og datert nede t. v.: J Rian 1934

Tilslag NOK 15 000
156
Rian, Johs.(1891-1981)Oppstilling med frukt 1951

Akvarell, lysmål
28x21
Signert og datert nede t. h.: J Rian 1951

NOK 5 000
157
Rousseau, Henri Emilien(1875-1933)Flokkenes hjemkomst, Algerie 1919

Olje på lerret
65x92
Signert og datert nede t.h.: Henri Rousseau 19

Tilslag NOK 50 000
158
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1964

Olje på lerret
23x28
Signert og datert nede t. h.: Knut Rumohr -64

NOK 3 000–4 000
159
Ryggen, Hans(1894-1956)4 Hanna spinner 1956

Gouache på papir, lysmål
61x49
Signert og datert nede t.h.: Hans Ryggen (dec. 1956).

160
Sann, Jacob(1874-1955)Fra Kjerringvik

Olje på lerret
69x74
Signert nede t.h.: Jacob Sann

161
Scott-Ruud, Gunnar(1897-1953)Blåveis

Olje på lerret
40x48
Signert nede t.v.: Scott-Ruud

162
Selmyhr, Conrad(1877-1944)Seilskuter i havn 1914

Olje på lerret
21x27
Signert og datert nede t.v.: Conrad Selmÿhr 1914.

NOK 5 000
163
Smith, Carl Frithjof(1859-1917)Fjordlandskap 1873

Olje på lerret
18x25
Signert og datert nede t. h.: C Smith 73.

NOK 1 000
164
Smith-Hald, Bjørn(1883-1964)Elveparti med figurer

Olje på plate
46x55
Signert nede t. v.: Bj. Smith-Hald

165
Smith-Hald, Bjørn(1883-1964)Strandliv

Olje på plate
54x65
Signert nede t. v. og t. h.: Bj Smith-Hald

NOK 4 000–5 000
166
Smith-Hald, Bjørn(1883-1964)Fisker

Olje på plate
70x50
Signert nede t. h.: Bj. Smith-Hald

NOK 4 000
167
Smith-Hald, Bjørn(1883-1964)Oppstilling med blomster i vase, glass og mugge

Olje på plate
73x60
Signert nede t. v.: Bj Smith-Hald

168
Smith-Hald, Bjørn(1883-1964)Oppstilling med frukt

Olje på plate
50x61

169
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Blek vintersol 1944

Olje på plate
42x49
Signert og datert nede t. h.: S. Steen Johnsen 44

NOK 5 000
170
Strand, Svein(1934-)Kystlandskap med hus

Olje på plate
32x25
Signert nede t. v.: S. Strand

NOK 2 000
171
Strøm, Charles W.(1886-1967)Sommer Telemark 1951

Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t. h.: Charles W Strøm -51

172
Strøm, Gerda Elisabeth(1886-)Måltidet i Emmaus

Olje på lerret
70x91
Signert nede t.h.: E. Strøm

173
Strømme, Olav(1909-1978)Bymotiv 1956

Olje på plate
24x33
Signert nede t. h.: O. Strømme -56.

174
Sørensen, Henrik(1882-1962)Landskap 1941

Olje på plate
39x46
Signert og datert nede t. v.: HS 41

175
Tangen, Olaf(1903-1997)Den hvite skyen 1970

Olje på papir
64x44
Signert og datert nede t. h.: -Tangen -70

NOK 4 000–5 000
176
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Blomster i vase

Olje på plate
46x38
Usignert

NOK 5 000
177
Ukjent kunstnerFra Gulsvik 1875

Olje på lerret
31x48
Utydelig signert og datert nede t. h.: A Tidemand 75

178
Ukjent, kunstnerStilleben

Olje på lerret
69x98
Usignert

179
Ukjent, kunstnerDameportrett og herreportrett

Olje på lerret
54x44
Usignerte

NOK 5 000
180
Ukjent, kunstnerFossestryk

Olje på lerret
22x30
Signert nede t. h.: Mordt

NOK 3 000
181
Ukjent, kunstnerFoss med sagbruk

Olje på papir, oppklebet på lerret
26x36
Signert nede t.v.: Mort

Tilslag NOK 25 000
182
Ukjent, kunstnerRokokkodame

Olje på lerret
82x61
Usignert.

Tilslag NOK 24 000
183
Ukjent, kunstnerBark "Marco Polo av Tvedestrand"

Olje på lerret
48x68
Usignert

NOK 2 000
Tilslag NOK 15 500
184
Ukjent, kunstnerVinterlandskap

Olje på lerret
53x70
Signert nede t.v.: Bj Mauritz L?

NOK 3 000
185
Ukjent, kunstnerSeilbåter

17x19
Utydelig signert nede t.v.

Tilslag NOK 15 500
186
Ukjent, kunstnerMuslingfiske

Olje på lerret
70x100
Signert nede t.v.: A van Beurden

NOK 3 000–4 000
187
Ukjent, kunstnerLandskap 1957

Olje på lerret
54x70
Signert og datert nede t.h.: Th. Sörum. -57.

NOK 1 000–2 000
188
Ukjent, kunstnerOppstilling med blåveis og hvithveis 1891

Olje på lerret
41x32
Signert og datert nede t.h.: A Bagge 91

189
Vagard, Sissel(1943-)Landskap 1965

Blyant på papir, lysmål
31x24
Signert og datert på passepartout nede t. h.: Sissel Vagard -65.

NOK 1 000
190
Vinjum, Johannes(1930-1991)Kvinne med katt 1952

Akvarell, lysmål
25x20
Signert og datert nede t. h.: J V 52

NOK 3 000–4 000
191
Willums, Olaf Martinius(1886-1967)Landskap 1928

Olje på plate
37x45
Signert og datert nede t. v.: O . W. 28

NOK 3 000–4 000
192
Armstol

Bøk med trekk i gyldenlær
H: 114 cm.
Barokk. 1700-tallet.

NOK 3 000–4 000
193
Armstol

Bøk
H: 118 cm.
Barokk. 1700-tallet.

194
Brett med hanker

Plett
L: 78 cm. B: 50 cm.
Engelsk plett.

NOK 1 500
195
DameskrivbordHolland, ca 1900

Mahogny
H: 105 cm. B: 86 cm. D: 49 cm.
Innlegninger i frukttre.

NOK 5 000
196
Durban, Arne(1912-1993)Kvinne som tørker seg

Bronse
H: 44 cm.
Signert på plinten: Durban

NOK 30 000
Tilslag NOK 28 000
197
Fat på fire ben

Sølv.
H: 5 cm. Diam.: 20 cm. Vekt: 292 gr.
Tostrup. Stemplet 830 S. 1950-årene.

NOK 1 000
198
Fat på tre ben

Sølv.
H: 6,5 cm. Diam.: 33 cm. Vekt: 950 gr.
David Andersen, 1939. Stemplet 830 S.

NOK 1 500–2 000
199
Fyrstikkeskeholder

Sølv.
H: 3,6 cm. L: 12 cm. Vekt: 128 gr.
Sverige, 1938. Mester: Borgila.

NOK 400
200
Gulvur

Treverk med lakkarbeid
H: 209 cm.
Mester: Cornelius Herbert, London Bridge, virksom fra 1727.

Tilslag NOK 15 000
201
Hetvinsglass

Klart glass med gravyr
H: 11 cm.
Hadeland, ca. 1856.

NOK 3 000
202
Hjørneskap

Mahogny
H: 210 cm. D: 70 cm.
Senempire, ca 1850

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 25 000
203
Hjørneskap

Rosemalt og marmorert tre
H: 107 cm. B: 83 cm.
Sverige. Datert 1826.

204
Hurum, Per(1910-)Steilende fole

Bronse
H: 21 cm.
Usignert

NOK 5 000
205
Johansson, Willy(1921-)Bolle

Glass, blågrønt og grått spettet
H: 9,5 cm. Diam.: 16 cm
Signert: Hadeland 2118 W.J.

NOK 1 500
206
Kaffekanne

Sølv
H: 18 cm. Vekt: 624 gr.
David Andersen. Stemplet: 830 S.

NOK 3 000
207
Kanne med hank og lokk

Bjerkerot
H: 21 cm
3 føtter i form av liggende løver. 2 utskårne bånd oppe og nede på korpus.

NOK 15 000
208
Karaffel og 2 drammeglass

Klart glass med gravyr
Karaffel H: 20 cm. Glass H: 12 cm.
Hadeland, ca. 1856.

NOK 1 500
209
Karaffel og 2 drammeglass

Klart glass med gravyr
Karaffel H: 20 cm. Glass H: 11,5 cm.
Hadeland, ca. 1856.

NOK 1 500
210
Kinsarvik, Lars(1846-1925)Skap

Utskåret og bemalt tre
H: 182 cm. B: 88 cm. D: 47 cm

NOK 400 000–500 000
211
Kjele på tre føtter

Messing
H: 32 cm. Diam.: 40 cm
Støpte løvehoder med hanker på hver side.

NOK 4 000
212
Klaffebord

Palisander med innlegninger
H: 68,5 cm. L: 27+90+27=144 cm. D: 60,5 cm.
Regency ca 1800

213
Klukkeflaske

Grålig glass
H: 25 cm.
Hurdal/Gjøvik ca. 1790-1830.

NOK 6 000
214
Lysestake

Messing
H: 25 cm.
Kopi etter barokk stake.

NOK 500
215
Nesjar, Carl(1920-2015)Komposisjon 1986

Litografi, lysmål
46x61
Signert og datert nede t. h.: Nesjar '86

NOK 5 000
216
Pløen, Erik(1925-2004)Vase 1995

Keramikk
H: 32 cm
Signert og datert på undersiden: Pløen Son -95

NOK 3 000
217
Pløen, Erik(1925-2004)Vase 1994

Keramikk
H: 30 cm
Signert og datert på undersiden. Pløen Son 1994.

NOK 3 000
218
Potpourrikrukke med lokk

Blått glass
H: 34 cm.
Gjøvik, ca. 1820.

NOK 18 000–20 000
219
Punsjøse

Sølv og elfenben
L: 42 cm.
Danmark?

220
Ragnhild HvalstadFat

Leirgods
L: 32 cm. B: 22 cm.
Signert: RH

NOK 700
221
Ragnhild HvalstadØreskål

Leirgods
L: 25 cm. B: 20 cm.
Signert: RH

NOK 600
222
Ragnhild HvalstadSkål

Leirgods
Diam.: 17 cm
Signert: RH

NOK 400
223
Ragnhild HvalstadBolle

Leirgods
Diam.: 19 cm
Signert: RH

NOK 600
224
Ragnhild HvalstadAskebeger

Leirgods
Firkantet 12x12 cm
Signert: RH

NOK 300
225
Sauseskje

Sølv.
L: 18 cm. Vekt: 33,5 gr.
Trondheim. Mester: Ole Johnsen (Krog), virksom 1839-1864.

NOK 800–1 000
226
ServeringsbestikkFor fisk

Sølv
L: 28 cm. Vekt: 225 gr.
Stemplet: GEHR. Friedlaender 800

NOK 1 000–1 500
227
SkapKinesisk

Lakkarbeid på tre i rødt og gull
H: 82 cm. L: 103 cm. D: 50 cm.
To skapdører. Innvendig sortmalt med to hyller.

228
Skap med skriveklaff

Mahogny
H: 181 cm. B: 127 cm. D: 62 cm.
Århundreskiftet 18/1900-tallet.

Tilslag NOK 17 500
229
Skje

Sølv.
L: 18 cm. Vekt: 32 gr.
Barokk. Christiania. Mester: Michel Michelsen Rømer, virskom 1707-1739.

NOK 3 000
230
Skrivestell

Porselen
L: 22 cm. B: 15 cm.
Kongelig Dansk, ca 1860. Stråmønster.

NOK 1 000–1 500
231
Speil

Utskåret, forgylt tre
H: 112 cm. B: 56 cm.
Barokk, ca 1750

NOK 5 000
232
Speil

Bjerk med innlegninger
H: 137 cm. B: 52 cm.
Empire ca 1830

NOK 3 000
233
Speil

Bemalt tre
H: 50 cm.
1700-tallet. Senere sort bemaling. Nyere speilglass knust.

234
Speil

Treverk med bladgull
H: 89 cm. B: 43 cm.
Rokokko, sent 1700-tallet.

Tilslag NOK 16 500
235
Stettfat

Blått glass med benhvit kant
H: 6 cm. Diam.: 17 cm.
Gjøvik, ca. 1820.

NOK 8 000
236
Stol

Bøk
H: 113 cm.
Rokokko ca 1780

NOK 5 000
237
StolerPar

Mahogny
H: 80 cm.
Empirestil ca 1920

NOK 1 000
238
Strøskje

Sølv
L: 20 cm. Vekt: 33 gr.
Kongsvinger, 1869. Mester: Christian Gudmundsen Øvern, virksom 1863-1870. Fra 1870 i Christiania.

NOK 800–1 000
239
Strøskje

Sølv.
L: 17 cm. Vekt: 44 gr.
Empire. Trondheim 1808. Mester: Tørres Joensen Tiller, virksom 1793-1837.

NOK 1 000
240
Søylebord med klaffer

Mahogny
H: 67 cm. L: 28+90+28=146 cm. D: 63 cm.
1 skuff Biedermeier, ca 1860

Tilslag NOK 12 500
241
Tebord

Hvitmalt tre
H: 75,5 cm. L: 94 cm. B: 62 cm.
Gustaviansk stil. 1800-tallet.

242
Tine med lokk

Utskåret malt tre
H: 31 cm. Diam.: 24 cm.
Datert 1859. Telemark

Tilslag NOK 14 000
243
Vinglass1 stk.

Klart glass med gravering
H: 20 cm.
Nøstetangen Perlkelchen ca. 1760

244
Vinglass

Klart glass med benhvit spiral i stetten
H: 17 cm.
Ant. Hurdal, ca. 1790.

NOK 1 500
245
Vinglass

Klart glass med gravyr
H: ca. 11,5 cm.
Hadeland, ca. 1856.

NOK 2 000
246
Øl/Farrisglass

Klart glass med gravyr
H: fra 8-9 cm.
Hadeland, 1800-tallet.

NOK 1 500
247
Askevold, Anders(1834-1900)Sydlandsk landskap med bekk

38x50
Signert nede t.h.: A. Askevold

NOK 20 000
248
Bendiksen, Kjell(1948-)Hildring 1991

Olje på lerret
120x105
Signert og datert nede t. v.: KB -91

Tilslag NOK 18 000
249
Clüver, Bernt(1897-1941)Fra Lofoten

Olje på lerret
48x58
Signert nede t.h.: Clüver

250
Diriks, Edvard(1855-1930)Fra Pyrenéene 1918

Olje på lerret
60x72
Signert og datert nede t.h.: Diriks 1918

251
Diriks, Edvard(1855-1930)Fransk landskap

Olje på lerret
46x55
Signert nede t.v.: Diriks

NOK 15 000
252
Drougge, Mauritz(1874-1949)Røy

Olje på lerret
90x110
Signert nede t. h.: M. Drougge

Tilslag NOK 15 500
253
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Kvinneportrett 1848

Olje på lerret
54x41
Signert og datert nede t.h.: J F E 23 juni 1848

NOK 30 000
Tilslag NOK 20 000
254
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Holmsbu

Olje på plate
32x41
Signert nede t.h.: Thv. E.

NOK 30 000
Tilslag NOK 30 000
255
Fearnley, Thomas(1802-1842)Figurer i skogslandskap 1835

Blyant på papir
37x53
Signert, noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.h.: auf den Brunick 10 aug 35 TF

NOK 10 000
256
Grande, Severin(1869-1934)Fiskerhytte i .. sommernatt Kristianiafjorden 1904

Olje på lerret
90x139
Signert og datert nede t. h.: S Grande -04

257
Grande, Severin(1869-1934)Oppstilling med blomster, krukker og frukt 1930

Olje på lerret
65x55
Signert og datert nede t.v.: S Grande -30

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
258
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Skogslandskap Aften 1897

Olje på lerret
86x68
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1897

Tilslag NOK 10 000
259
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Skarv

55x75
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Tilslag NOK 16 000
260
Haalke, Hjalmar(1894-1964)Gårdsbruk 1948

Olje på lerret
70x100
Signert og datert nede t.h.: Hjalmar Haalke 1948

Tilslag NOK 14 500
261
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Skogsinteriør

Olje på plate
30x37
Signert nede t.h.: EHJ

NOK 10 000
262
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Sprellemann

Olje på lerret
60x60
Signert nede t.h.: EHJ

NOK 25 000–30 000
Tilslag NOK 19 000
263
Jørgensen, Knut(1937-1991)Figurer 1980

Olje på lerret
45x40
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1980

NOK 25 000–30 000
Tilslag NOK 24 000
264
Jørgensen, Knut(1937-1991)Komposisjon med figurer og dyr 1978

Olje på lerret
54x42
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1978

NOK 30 000
265

23x22
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.

NOK 10 000
Tilslag NOK 23 000
266
Knoff, Johan(1935-)Snackbar, Latinerkvarteret, Paris 1982

Olje på lerret
59x81
Signert og datert nede t.h.: Knoff 82

NOK 10 000–12 000
267
Knoff, Johan(1935-)Spillehall, San Francisco 1982

Olje på lerret

NOK 10 000–12 000
268
Kongsrud, Anders(1866-1938)Snedrev 1923

Olje på lerret
52x74
Signert og datert nede t. v.: A Kongsrud 23.

Tilslag NOK 17 500
269
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Pike med rød alpelue

Olje på plate
50x26
Signert nede t.h.: RK

NOK 10 000
Tilslag NOK 10 000
270
Krohg, Per(1889-1965)Sommerlandskap 1944

Olje på plate
81x100
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 1944

Tilslag NOK 17 000
271
Larsson, Brynjulf(1881-1920)Fra Vrængen

Olje på lerret
70x90
Signert nede t. h.: BL

NOK 10 000–12 000
272
Martin, FrancoisSeilskuter i havn 1885

Olje på lerret
42x65
Signert og datert nede t.v.: F. Martin. 1885
(Fransk kunstner)

NOK 15 000
273
Mosebekk, Olav(1910-2001)De tre gratier 1994

Olje på lerret
100x80
Signert og datert oppe t. h.: O. Mosebekk 94

274
Mosebekk, Olav(1910-2001)Mor og barn 1996

Olje på lerret
65x81
Signert og datert oppe t.h.: O. Mosebekk 96

NOK 10 000–12 000
275
Munthe, Gerhard Morgenstierne(1875-1927)Strandparti med folkeliv 1924

Olje på plate
38x28
Signert og datert nede t.v.: G.M. Munthe 24.

276
Munthe, Gerhard(1849-1929)Myllardottri dansar 1895

Blyant og akvarell på papir, lysmål
62x80
Signert og datert oppe t.h.: G Munthe 1895

Tilslag NOK 36 000
277
Nicolaisen, Lise(1926-)Eng med blomster 1991

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t. h.: Lise Nicolaisen 1991.

{lot.title}
278
Nilsen, Ulf(1950-)Polsk bilde

Olje på lerret
98x70
Signert nede t. h.: UN

279
Njerve, Jan Thomas(1927-2014)Septembersol 1989

Olje på lerret
77x100
Signert og datert nede t. h.: Jan Th Njerve -89

Tilslag NOK 16 000
280
Normann, Adelsteen(1848-1918)Skjærgårdslandskap med Nordlandssjekte

38x48
Sekundær? signatur nede t. v.: A Normann

Tilslag NOK 13 000
281
Peters, Wilhelm(1851-1935)Vintermotiv med fugler 1877

Olje på lerret
46x38
Signert og utydelig datert nede t. v.: W. P. 1877

Tilslag NOK 12 000
282
Reusch, Kristine(1854-1939)Interiør fra kunstnerens hjem 1918

Olje på lerret
73x59
Signert og datert nede t.v.: Kristine Reusch 1918.

Tilslag NOK 14 000
283
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Tjøme 1968

Olje på plate
30x31
Signert, stedsbestemt og datert nede t. h.: Tjøme 1968 J Rian

284
Rian, Johs.(1891-1981)Tenkende jente 1952

Olje på plate
25x13
Signert og datert oppe t. v.: J Rian 1952

Tilslag NOK 18 000
285
Sinding, Otto(1842-1909)Anna ved vannet 1878

Olje på lerret
65x45
Signert og datert nede t.h.: Otto Sinding - Kristiania 1878 -

NOK 100 000
Tilslag NOK 120 000
286
Singer jr., William Henry(1868-1943)Vinternatt

Olje på lerret
65x55
Signert nede t.h.: W H Singer jr

NOK 10 000
Tilslag NOK 26 000
287
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Høstlandskab

Olje på lerret
40x57
Signert noe utydelig nede t.v.: Ludv Skramstad

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 11 000
288
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Kystlandskap med småbåter

Olje på plate
26x38
Signert nede t.v.: Smith-Hald og nede t.h.: Smith-Hald

Tilslag NOK 11 000
289
Strøm, Charles W.(1886-1967)Bål blant trestammer 1914

Olje på lerret
86x100
Signert og datert nede t.h.: Charles W. Strøm 1914

NOK 15 000
290
Thaulow, Frits(1847-1906)Plass i Abbeville

41x33
Signert nede t.v.: F.T.

Tilslag NOK 68 000
291
Thaulow, Frits(1847-1906)Aften

38x46
Signert nede t.h.: F.T.

292
Thygesen, RudolphLandskap med hus 1935

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t. h.: R Th 35

Tilslag NOK 20 000
293
Tidemand, Adolph(1814-1876)Hest

Olje på lerret
34x46
Usignert

NOK 25 000–30 000
Tilslag NOK 36 000
294
Wentzel, Gustav(1859-1927)Vinterlandskap 1898

Olje på lerret
35x60
Signert og datert nede t. h.: Gustav Wentzel 98

Tilslag NOK 12 500
295
Wentzel, Gustav(1859-1927)Gårdsbruk i vinterlandskap 1900

Olje på lerret
46x90
Signert og datert nede t.h.: Gustav Wentzel 1900.

Tilslag NOK 42 000
296
Wentzel, Gustav(1859-1927)Fjellvann med båt

Olje på lerret
43x73
Signert nede t.v.: Gustav Wentzel

Tilslag NOK 10 000
297
Widerberg, Frans(1934-2017)Fra Algerie

Olje på lerret
38x51
Signert nede t.h.: FW

298
Ødegaard, Hans(1876-1943)Høstlandskap, Eggedalen

Olje på lerret
90x69
Signert nede t.v.: H. Ødegaard

Tilslag NOK 11 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her