Auksjon torsdag 12. desember 2013 kl 15:00

Munch-Auksjonen 2013, del 2

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Løvetemmeren
1
Munch, Edvard(1863-1944)Løvetemmeren

Litografi trykket i svart på middels tynt blågrått
Arket: 632x637 mm Motivet: 490x500 mm
papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Trøst
2
Munch, Edvard(1863-1944)Trøst

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 319x495 mm Motivet: 203x307 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 300 000
Kristiania-Boheme I
3
Munch, Edvard(1863-1944)Kristiania-Boheme I

Arket: 301x368 mm Motivet: 207x285 mm

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Kvinnen II
4
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnen II(1895)

Radering trykket i svart på tykt hvitt papir
Arket: 385-390x494-497 mm Motivet: 297x347 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Vurdering
NOK 1 500 000
Kyss
5
Munch, Edvard(1863-1944)Kyss

Radering trykket i brunlig på middels tynt
Arket: 495x373 mm Motivet: 345x278 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
NOK 700 000–900 000
Tilslag
NOK 1 100 000
Det syke barn
6
Munch, Edvard(1863-1944)Det syke barn

Radering trykket i brunlig på tykt gulhvitt
Arket: 599x440 mm Motivet: 360x268 mm

Vurdering
NOK 700 000–900 000
Tilslag
NOK 600 000
Bohemens bryllup
7
Munch, Edvard(1863-1944)Bohemens bryllup

Olje på mahogniplate
55,2x45,5 cm
Usignert

Vurdering
NOK 4 000 000–6 000 000
August Strindberg
8
Munch, Edvard(1863-1944)August Strindberg

Litografi trykket i svart på tynt gulhvitt japan
Arket: 645x465 mm Motivet: 510x365 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 180 000
Tiltrekning I
9
Munch, Edvard(1863-1944)Tiltrekning I

Litografi trykket i svart på tynt hvitt japanpapir
Arket: 506x385-387 mm Motivet: 472x355 mm
, doublert Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 260 000
Kyss IV
10
Munch, Edvard(1863-1944)Kyss IV

Fargetresnitt trykket i svart og grått på tynt
Arket: 504-506x481 mm Motivet: 470x473 mm
japanpapir
Signert med blyant nede t.h.: E. Munch

Vurdering
NOK 700 000–900 000
Tilslag
NOK 860 000
Dame i svart
11
Munch, Edvard(1863-1944)Dame i svart

Tresnitt trykket i svart på middels tykt beige
Arket: 648x488 mm Motivet: 550x342 mm
papir
Påtegnet med blyant nede t.v.: Von ersten 30 Dr S

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 250 000
Vampyr II
12
Munch, Edvard(1863-1944)Vampyr II

Litografi trykket i svart og fargetresnitt
Arket: 435-445x645-660 mm Motivet: 385x554 mm
trykket i blått, grønt, gult og rødgult på tynt japanpapir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 4 000 000–6 000 000
Tilslag
NOK 4 000 000
Pubertet
13
Munch, Edvard(1863-1944)Pubertet

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 442x314 mm Motivet: 185x150 mm
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 140 000
Dagen derpå
14
Munch, Edvard(1863-1944)Dagen derpå

Radering trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 262x343 mm Motivet: 192x274 mm

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 380 000
Tiltrekning II
15
Munch, Edvard(1863-1944)Tiltrekning II

Radering trykket i brunt på middels tykt gulhvitt
Arket: 414-418x534-537 mm Motivet: 215x315 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 520 000
Kvinne i rød kjole
16
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne i rød kjole

Olje på kalkerpapir, oppklebet på sponplate
72x38 cm
Usignert

Vurdering
NOK 2 000 000–3 000 000USD 235 000–350 000EUR 220 000–330 000
To mennesker
17
Munch, Edvard(1863-1944)To mennesker

Litografi trykket i rødbrunt på middels tykt beige
Arket: 816-818x693 mm Motivet: 635x595 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 380 000
Teaterprogram: Peer Gynt
18
Munch, Edvard(1863-1944)Teaterprogram: Peer Gynt

Litografi trykket i brunt på tynt gulhvitt papir
Arket: 252x320 mm Motivet: 247x298 mm
Signert i stenen nede t.v.: E Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 95 000
Henrik Ibsen på Grand Café
19
Munch, Edvard(1863-1944)Henrik Ibsen på Grand Café

Arket: 588x707 mm Motivet: 434x591

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 460 000
Selvportrett med hatt I
20
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett med hatt I

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 484x400 mm Motivet: 200x185 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 57 000
Arkitekt Henrik Bull
21
Munch, Edvard(1863-1944)Arkitekt Henrik Bull

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 497x484 mm Motivet: 335x340 mm

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 35 000
Helge Rode
22
Munch, Edvard(1863-1944)Helge Rode

Litografi trykket i svart på tykt gulhvitt
Arket: 471x338-343 mm Motivet: 335x210 mm
japanpapir Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 19 000
Dobbelt selvmord
23
Munch, Edvard(1863-1944)Dobbelt selvmord

Arket: 442x600 mm Motivet: 321x492 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Celline med hatt
24
Munch, Edvard(1863-1944)Celline med hatt

Arket: 363x303 mm Motivet: 258x196 mm

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 52 000
Nøytralien
25
Munch, Edvard(1863-1944)Nøytralien

Fargelitografi trykket i mørkeblått, rosa og
Arket: 665x525 mm Motivet: 540x500 mm
olivengrønt på middels tynt gulhvitt papir Signert i platen nede t.h.: E. M.

Vurdering
Tilslag
NOK 105 000
Matrosbruden
26
Munch, Edvard(1863-1944)Matrosbruden

Radering trykket i brunlig på middels tykt
Arket: 502x342 mm Motivet: 187x120 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 44 000
Hopfenblüte
27
Munch, Edvard(1863-1944)Hopfenblüte

Arket: 280x420 mm Motivet: 120x240 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 82 000
To mennesker
28

Litografi trykket i olivengrønt på middels tykt
Arket: 896x743 mm Motivet: 635x595 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 360 000
Gatearbeidere
29
Munch, Edvard(1863-1944)Gatearbeidere

Arket: 500x661 mm Motivet: 440x600 mm
papir Usignert

Vurdering
NOK 35 000–45 000
Tilslag
NOK 38 000
Richard Strauss
30
Munch, Edvard(1863-1944)Richard Strauss

Arket: 478x329 mm Motivet: 317x215 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Hieronymus Heyerdahl
31
Munch, Edvard(1863-1944)Hieronymus Heyerdahl

Arket: 323x252 mm Motivet: 87x60 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Hjem fra skolen
32
Munch, Edvard(1863-1944)Hjem fra skolen

Akvarell og tusj på tynt gulhvitt papir
Arket: 283x393 mm
Usignert

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 200 000
Das Werk des Edvard Munch
33
Przybyszewski, Stanislaw(1868-1927)Das Werk des Edvard Munch

Bok av den polske forfatteren Stanislaw Przybyszewski.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Die Graphik der Neuzeit
34
Glaser, Curt(1879-1944)Die Graphik der Neuzeit

Bok av kunsthistorikeren Curt Glaser. Luksusutgave i rødt skinn med gullsnitt er utgitt av Bruno Cassirer, Berlin 1922. Nummer 124 av 150.

Vurdering
NOK 25 000–30 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på