Auksjon onsdag 4. juni 2014 kl 20:00

Edvard Munch / Rolf Nesch / Pablo Picasso Grafiske verk

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Brev fra Edvard Munch
1
Munch, Edvard(1863-1944)Brev fra Edvard Munch

Penn på konvolutt og brevark, henholdsvis
130x164 og 147x230 mm
Signert med penn på brevarket nede t.h.: Edv. Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Norsk landskap
2
Munch, Edvard(1863-1944)Norsk landskap

Radering trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 183x229 mm Motivet: 104x150 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Celline uten hatt
3
Munch, Edvard(1863-1944)Celline uten hatt

Radering trykket i svart på middel tynt
Arket: 450x318 mm Motivet: 265x200 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Birgitte I
4
Munch, Edvard(1863-1944)Birgitte I

Tresnitt trykket i svart på middels tynt beige
Arket: 548x438 mm Motivet: 387x297 mm
riflet papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 110 000
Kristiania-Boheme I
5
Munch, Edvard(1863-1944)Kristiania-Boheme I

Arket: 325x405 mm Motivet: 208x285 mm
Usignert

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Gammel dame med paraply
6
Munch, Edvard(1863-1944)Gammel dame med paraply

Radering trykket i brunsvart på middels tykt
Arket: 598x424 mm Motivet: 493x322 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 38 000
Arkitekt Henrik Bull
7
Munch, Edvard(1863-1944)Arkitekt Henrik Bull

Litografi trykket i svart på middels tykt beige
Arket: 498x481 mm Motivet: 335x340 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edvard Munch

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 30 000
Slangen drepes
8
Munch, Edvard(1863-1944)Slangen drepes

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 299x390 mm Motivet: 208x325 mm
papir, oppklebet på tynt beige papir Usignert

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 31 000
Seierherren
9
Nesch, Rolf(1893-1975)Seierherren

Fargemetalltrykk
Arket: 32,5x24,8
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 10 000
Seierherren
10

Fargemetalltrykk
Arket: 32,3x24,8

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 18 000
Engel 1967
11
Nesch, Rolf(1893-1975)Engel 1967

Fargemetalltrykk
Arket: 64,5x49,5
Signert med blyant nede t.h.: Rolf Nesch.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Den udøpte 1966
12
Nesch, Rolf(1893-1975)Den udøpte 1966

Fargemetalltrykk
Arket: 64,5x49,5

Vurdering
Bokomslag
13
Nesch, Rolf(1893-1975)Bokomslag

Fargemetalltrykk
Arket: 49,4x64,2
Signert med blyant nede t.h.: Rolf Nesch

Vurdering
Musikere
14
Nesch, Rolf(1893-1975)Musikere

Fargemetalltrykk Colour metal print
Arket: 49,5x64,5

Vurdering
NOK 45 000–55 000
Apis
15
Nesch, Rolf(1893-1975)Apis

Fargemetalltrykk
Arket: 49,5x64,5

Vurdering
NOK 40 000–50 000
Teatergarderobe, venstre del -  left panel
16
Nesch, Rolf(1893-1975)Teatergarderobe, venstre del - left panel

Fargemetalltrykk
Arket: 64,5x49,5

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Le repos du Sculpteur devant un Nu à la Draperie
17
Picasso, Pablo(1881-1973)Le repos du Sculpteur devant un Nu à la Draperie

Radering
Arket: 44,5x34
1933 Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen oppe t.v.: 27 mars XXXIII

Vurdering
Tilslag
NOK 74 000
Le Viol, V 1933
18
Picasso, Pablo(1881-1973)Le Viol, V 1933

Radering
Arket: 34x45
Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen oppe t.v.: 23 avril XXXIII

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Sculpteur et Modele agenouille 1933
19
Picasso, Pablo(1881-1973)Sculpteur et Modele agenouille 1933

Radering
Arket: 44,5x33,7
Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen nede t.v.: 8 avril XXXIII

Vurdering
NOK 100 000–120 000
Minotaure aveugle guide par une Fillette, I 1934
20
Picasso, Pablo(1881-1973)Minotaure aveugle guide par une Fillette, I 1934

Radering
Arket: 34x44,5
Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen oppe t.v.: 22 septembre XXXIV

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Sculpteur avec Coupe et Modele accroupi 1933
21
Picasso, Pablo(1881-1973)Sculpteur avec Coupe et Modele accroupi 1933

Radering
Arket: 44,5x34
Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen oppe t.v.: 21 mars XXXIII

Vurdering
Tilslag
NOK 78 000
Flutiste et trois femmes nues 1932
22
Picasso, Pablo(1881-1973)Flutiste et trois femmes nues 1932

Radering
Arket: 34x45
Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen nede t.h.: 21 juillet XXXII

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 70 000
Minotaure caressant une Femme 1933
23
Picasso, Pablo(1881-1973)Minotaure caressant une Femme 1933

Radering
Arket: 34x44,5
Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen nede t.v.: 18 mai XXXIII

Vurdering
NOK 200 000–250 000
Minotaure caressant une Dormeuse 1933
24
Picasso, Pablo(1881-1973)Minotaure caressant une Dormeuse 1933

Radering
Arket: 34,3x44,6
Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen nede t.v.: 18 juin XXXIII

Vurdering
NOK 350 000–450 000
Tilslag
NOK 300 000
Faune devoilant une Femme 1936
25
Picasso, Pablo(1881-1973)Faune devoilant une Femme 1936

Radering
Arket: 33,8x44,3
Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen nede t.h.: 12 juin XXXVI

Vurdering
NOK 500 000–700 000
Garcon et Dormeuse a la Chandelle 1934
26
Picasso, Pablo(1881-1973)Garcon et Dormeuse a la Chandelle 1934

Radering
Arket: 34x44,5
Signert med blyant nede t.h.: Picasso

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på