Auksjon mandag 30. mai 2016 kl 20:00

Fokus 1900

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Ung pike
1
Astrup, Nikolai(1880-1928)Ung pike

Tresnitt
32x29
Signert i platen nede t.v.: NA

Vurdering
Tilslag
NOK 47 000
St Hansbål
2
Astrup, Nikolai(1880-1928)St Hansbål

Tresnitt
34x34
Signert i platen nede t.h.: NA

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Grovær på Sandalstrand
3
Astrup, Nikolai(1880-1928)Grovær på Sandalstrand

Tresnitt
42x53
Signert i platen nede t.v.: N Astrup

Vurdering
Tilslag
NOK 110 000
Plognatten
4
Astrup, Nikolai(1880-1928)Plognatten

Fargetresnitt med håndkolorering på papir
17,5x25,5
Signert nede t.v.: N. Astrup.

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Vårnatt og seljekall
5
Astrup, Nikolai(1880-1928)Vårnatt og seljekall

Fargetresnitt med håndkolorering
35x27,5
Signert nede t.h.: N. Astrup

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 400 000
Juninatt, Prestegårdshagen
6
Astrup, Nikolai(1880-1928)Juninatt, Prestegårdshagen

Olje på lerret
56x78
Signert nede t.v.: Astrup.

Vurdering
NOK 500 000–700 000
Tilslag
NOK 500 000
Sommer i Holmsbu 1917
7
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Sommer i Holmsbu 1917

Olje på lerret
66x74
Signert og datert nede t.h.: Thv. Erichsen 1917

Vurdering
To kvinner sittende i en hage
8
Kavli, Arne(1878-1970)To kvinner sittende i en hage

Olje på lerret
80x88
Signert nede t.h.: A - Kavli

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 110 000
Skjærgårdslandskap 1919
9
Kavli, Arne(1878-1970)Skjærgårdslandskap 1919

Olje på lerret
75x85
Signert og datert nede t.h.: A Kavli 19

Vurdering
Tilslag
NOK 86 000
I tanker 1920
10
Karsten, Ludvig(1876-1926)I tanker 1920

Olje på lerret
40x66
Signert og datert oppe t.h.: Karsten - 20

Vurdering
NOK 500 000
Tilslag
NOK 400 000
Portrett av kunstnerens hustru, Gunbjør
11
Lund, Henrik(1879-1935)Portrett av kunstnerens hustru, Gunbjør

Olje på lerret
48x40
Signert oppe t.h.: Henrik Lund

Vurdering
Selvportrett
12
Lund, Henrik(1879-1935)Selvportrett

Pastell på papir
59x48
Usignert

Vurdering
Gunbjør steller blomster
13
Lund, Henrik(1879-1935)Gunbjør steller blomster

Olje på lerret
105x87
Signert nede t.h.: Henrik Lund

Vurdering
Tilslag
NOK 95 000
Gunbjør, hvilende
14
Lund, Henrik(1879-1935)Gunbjør, hvilende

Olje på lerret
81x104
Signert nede t.v.: Henrik Lund

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Kvinner ved sjøen 1933
15
Onsager, Søren(1878-1946)Kvinner ved sjøen 1933

Olje på lerret
102x125
Signert og datert nede t.v.: Sören Onsager 1933

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 175 000
Liggende akt
16
Onsager, Søren(1878-1946)Liggende akt

Olje på lerret
55x67
Signert nede t.h.: Sören Onsager

Vurdering
Tilslag
NOK 120 000
Lesende pike 1920
17
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Lesende pike 1920

Olje på lerret
88x79
Signert og datert nede t.h.: R. Th. 20

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Stilleben med fiolin 1928
18
Storstein, Aage(1900-1983)Stilleben med fiolin 1928

Olje på lerret
48x60
Signert og datert nede t.h.: Aage Storstein -28

Vurdering
Tilslag
NOK 46 000
Kortspillere
19
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)Kortspillere

Olje på lerret
87x100
Signert nede t.h.: T. Gjesdal

Vurdering
Streik 1936
20
Aulie, Reidar(1904-1977)Streik 1936

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.v.: Aulie -36

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Ved elven 1950
21
Ekeland, Arne(1908-1994)Ved elven 1950

Olje på plate
65x54
Signert og datert nede t.v.: Arne Ekeland 50

Vurdering
Jernbanestasjon
22
Ekeland, Arne(1908-1994)Jernbanestasjon

Olje på lerret
90x100
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

Vurdering
Pikeportrett 1943
23
Riis, Bendik(1911-1988)Pikeportrett 1943

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis. januar. året. 1943.

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 30 000
Påskelammet
24
Riis, Bendik(1911-1988)Påskelammet

Pastell på tynt brun-grønt papir
47,5x63,5
Signert oppe t.v.: Bendik Riis

Vurdering
Tilslag
NOK 46 000
Kristus og den rike yndling 1957
25
Riis, Bendik(1911-1988)Kristus og den rike yndling 1957

47,5x63,5
Signert oppe på midten: Bendik Riis Datert oppe t.h.: JUNI -1957.

Vurdering
Tilslag
NOK 38 000
26
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Olje på plate
65x81
Signert oppe t.h.: Gunnar S. G.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 42 000
Komposisjon 1948
27
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1948

Olje på lerret
68x78
Signert og datert oppe t.h.: Gunnar S. G -48.

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Båter 1956
28
Weidemann, Jakob(1923-2001)Båter 1956

Olje på lerret
82x100
Signert og datert nede t.h.: Weidemann -56

Vurdering
Tilslag
NOK 200 000
Atelierhjørnet
29
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Atelierhjørnet

Olje på lerret
68x54
Signert nede t.h.: L.E.

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Atelierscene
30
Picasso, Pablo(1881-1973)Atelierscene

Radering trykket på tykt, hvitt papir
Arket: 450x570 mm Motivet: 315x415 mm
Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen nede t.h.: 9.11.63. (speilvendt)

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Stilleben med bok
31
Picasso, Pablo(1881-1973)Stilleben med bok

Litografi trykket på tykt, hvitt papir
Arket: 565x380 mm Motivet: 420x280 mm
Signert med blyant nede t.h.: Picasso

Vurdering
NOK 30 000
Tenkende kunstner foran stort lerret
32
Picasso, Pablo(1881-1973)Tenkende kunstner foran stort lerret

Arket: 475x565 mm Motivet: 315x395 mm
forestillende tre kvinner Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen nede t.h.: 14.4.68. II (speilvendt)

Vurdering
Tilslag
NOK 32 000
Vekst 1965
33
Johannessen, Jens(1934-)Vekst 1965(1965)

Olje på lerret
140x80
Signert og datert nede t.h.: JJ 65

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Interiør II
34
Johannessen, Jens(1934-)Interiør II

Olje på lerret
105x70,5
Signert nede på midten: JJ

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 150 000
Fisker 1971
35
Nesch, Rolf(1893-1975)Fisker 1971

Fargemetalltrykk
49,5x64,5
Signert nede t.h.: Rolf Nesch. Datert nede på midten: 24 mars 1971

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Rådyrhind med kalv
36
Schiøll, Nic(1901-1984)Rådyrhind med kalv

Bronse
Hel H: 111 cm. Plint: B: 91 cm. D: 45 cm.
Signert på plinten: Nic Schiøll

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 150 000
Laxness
37
Aurdal, Synnøve Anker(1908-2000)Laxness

Bomull, ull, metalltråd
37x184
Signert og påtegnet med tittel på påsydd lapp på baksiden: S. A. Aurdal

Vurdering
Spove
38
Rose, Knut(1936-2002)Spove

Olje på lerret
117x152
Signert nede t.v.: Knut Rose

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 120 000
Nordisk 1979
39
Advocaat, Gunnvor(1912-1997)Nordisk 1979

Olje på lerret
95x115
Signert og datert nede t.h.: Advocaat 79

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Lofoten i grått 1971
40
Debré, Olivier(1920-1999)Lofoten i grått 1971

Olje på lerret
80x116
Signert og datert nede t.h.: OD -71

Vurdering
Tilslag
NOK 110 000
Figur
41
Warsinski, Richard(1937-1996)Figur

Olje på lerret
99x73
Signert nede t.h.: Warsinski

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 26 000
Kunstner med medisin
42
Carlsen, Bjørn(1945-)Kunstner med medisin

Olje på lerret
92x51
Signert og datert på baksiden av lerretet: BJ Carlsen 81.

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Kyst II 1985
43
Opdahl, Ørnulf(1944-)Kyst II 1985

Olje på lerret
105x105
Signert og datert oppe t.v. og oppe t.h.: Örnulf Opdahl 1985

Vurdering
Tilslag
NOK 48 000
Kyst I 1985
44
Opdahl, Ørnulf(1944-)Kyst I 1985

Olje på lerret
100x160
Signert og datert oppe t.v.: Örnulf Opdahl 1985

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Du og eg, heilt stille 1983
45
Kleiva, Per(1933-2017)Du og eg, heilt stille 1983

Olje og metallfolie på lerret
141x118
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -83

Vurdering
Tilslag
NOK 78 000
Ishockey Vår 1989
46
Bleken, Håkon(1929-)Ishockey Vår 1989

Olje på lerret
120x140
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken - 89.

Vurdering
Tilslag
NOK 90 000
Mirakelet fra Amsterdam 1980
47
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Mirakelet fra Amsterdam 1980

Olje på plate
150x120
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 80

Vurdering
På den andre siden av gjerdet 1981
48
Ythjall, Terje(1943-)På den andre siden av gjerdet 1981

Olje på lerret
130x100
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: Th Ythjall. Terje Ythjall 1981

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Furutopp 1985
49
Heramb, Thore(1916-2014)Furutopp 1985

Olje på lerret
81x65
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb -85

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Blått
50
Sitter, Inger(1929-2015)Blått

Olje på lerret
132x98
Signert nede t.h.: Sitter

Vurdering
Tilslag
NOK 160 000
Mot vinterkveld - Finnskogen
51
Tveter, Kåre(1922-2012)Mot vinterkveld - Finnskogen

Olje på lerret
105x140
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Liggende akt 1994
52
Kokkin, Kirsten(1951-)Liggende akt 1994

Bronse
L: 75 cm
Signert og datert på plinten: K. Kokkin 94

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Bord, Speil, Vindu
53
Strand, Svein(1934-2020)Bord, Speil, Vindu

Olje på lerret
147x114
Signert nede på midten: S. Strand

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Dame mot mørk bakgrunn
54
Bolling, Svein(1948-)Dame mot mørk bakgrunn

Tempera på lerret
110x80
Signert nede t.h.: Bolling

Vurdering
Tilslag
NOK 33 000
Krokus i snø 1966
55
Weidemann, Jakob(1923-2001)Krokus i snø 1966

Olje på lerret
60x71
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 66

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Mot lyset 1976
56
Weidemann, Jakob(1923-2001)Mot lyset 1976

Olje på lerret
100x100
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 76

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 150 000
Det første grønne 1991
57
Weidemann, Jakob(1923-2001)Det første grønne 1991

Olje på lerret
150x200
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 91

Vurdering
Tilslag
NOK 130 000
Komposisjon 1986
58
Groth, Jan(1938-2022)Komposisjon 1986

Kullstift på papir
62x87,5
Signert og datert nede t.v.: Groth 1986

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Tilslag
NOK 28 000
Komposisjon 2002
59
Groth, Jan(1938-2022)Komposisjon 2002

Kullstift og lavering på papir
62x87,5
Signert og datert nede t.h.: Groth 02

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Tilslag
NOK 28 000
Cow Going Abstract
60
Lichtenstein, Roy(1923-1997)Cow Going Abstract

Serigrafi, lysmål
65x76
3 stk. En signert nede t.h.: R Lichtenstein

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på