Auksjon mandag 23. november 2015 kl 18:00
Wankel, Charlotte(1888-1969)
Guttehode Putten 1930

Olje på lerret
40x35
Signert og datert nede t.h.: CW 1930

Den portretterte er Charlotte Wankels nevø Georg, kalt "Putten", sønn av Katti og Georg Wankel (kunstnerens bror).

Kunstnerforbundet, separatutstilling, Oslo 1930, kat.nr. 2 med tittel: "Guttehode".

Vurdering
NOK 100 000

Auksjonert mandag 23. november 2015 kl 18:00

Tilslag NOK 170 000