Wankel, Charlotte(1888-1969)
Guttehode Putten 1930
Olje på lerret
40x35
Signert og datert nede t.h.: CW 1930
Den portretterte er Charlotte Wankels nevø Georg, kalt "Putten", sønn av Katti og Georg Wankel (kunstnerens bror).
Kunstnerforbundet, separatutstilling, Oslo 1930, kat.nr. 2 med tittel: "Guttehode".
Vurdering
NOK 100 000
Auksjonert mandag 23. november 2015 kl 18:00
Tilslag NOK 170 000