Fokus 1900

Auksjon mandag 23. november 2015 kl 18:00

Våre lokaler, Gamle Logen

Guttehode Putten 1930
Wankel, Charlotte (1888-1969)
Guttehode Putten 1930

Olje på lerret
40x35
Signert og datert nede t.h.: CW 1930

Den portretterte er Charlotte Wankels nevø Georg, kalt "Putten", sønn av Katti og Georg Wankel (kunstnerens bror).

UTSTILT:

Kunstnerforbundet, separatutstilling, Oslo 1930, kat.nr. 2 med tittel: "Guttehode".

Auksjonert mandag 23. november 2015 kl 18:00

Vurdering
NOK 100 000

Tilslag NOK 170 000