Fokus 1900

Auksjon mandag 23. november 2015 kl 18:00

Våre lokaler, Gamle Logen

Soloppgang 1931
Wankel, Charlotte (1888-1969)
Soloppgang 1931

Olje på lerret
121x90
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: CW 1931

Signert på baksiden, på blindrammen: Charlotte Wankel.

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Høstutstillingen, Oslo 1932, kat.nr. 316 med tittel "Soloppgang".
Minneutstilling, Oslo Kunstforening 1971, kat.nr. 17 med tittel "Kvinne ved stranden".
Retrospektiv utstilling, Galleri JMS, Oslo 1991.
Charlotte Wankel - en tidlig avantgardekunstner, Galleri F15 1997, Jeløy, kat.nr. 25 med tittel: "Komposisjon med kvinne og skilpadde på stranden".

Auksjonert mandag 23. november 2015 kl 18:00

Vurdering
NOK 150 000–200 000

Tilslag NOK 130 000