Auksjon mandag 23. november 2015 kl 18:00
Wankel, Charlotte(1888-1969)
Soloppgang 1931

Olje på lerret
121x90
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: CW 1931

Signert på baksiden, på blindrammen: Charlotte Wankel.

Kunstnernes Hus, Høstutstillingen, Oslo 1932, kat.nr. 316 med tittel "Soloppgang".
Minneutstilling, Oslo Kunstforening 1971, kat.nr. 17 med tittel "Kvinne ved stranden".
Retrospektiv utstilling, Galleri JMS, Oslo 1991.
Charlotte Wankel - en tidlig avantgardekunstner, Galleri F15 1997, Jeløy, kat.nr. 25 med tittel: "Komposisjon med kvinne og skilpadde på stranden".

Vurdering
NOK 150 000–200 000

Auksjonert mandag 23. november 2015 kl 18:00

Tilslag NOK 130 000