Auksjon mandag 30. november 2015 kl 19:00
Dahl, Johan Christian(1788-1857)
Bergen sett fra Laksevåg

Olje på lerret
47x63
Usignert

Malt i 1811. PROVENIENS: Dr. H.M.W. Klingberg, København; Familien Bull (1907); Rasmus Meyer (1914); Otto Nyquist Salg. Store Ge, Oslo 1932, Nr. 21; Alf Falck, Bergen (1937) og Inger Falck (1938).

Christiania Kunstforening, Kristiania 1907, kat.nr. 4. Jubilæumsutstillingen, Kristiania 1914, kat.nr. 85a. Bergen Kunstforening, Bergen 1938, kat.nr. 7.

Vurdering
NOK 400 000–600 000

Auksjonert mandag 30. november 2015 kl 19:00

Tilslag NOK 400 000