Auksjon mandag 30. november 2015 kl 19:00
Peterssen, Eilif(1852-1928)
Fra den gamle veien, Skogstad, Valdres 1924

Olje på lerret
80x70
Signert og datert nede t.v.: Eilif P. 24.

Påtegnet med tittel på baksiden av rammen: "Fra den gamle Veien. Skogstad. Valders"
LITTERATUR: Jan Kokkin: Eilif Peterssen, kat.nr. 796 med tittel: "Utover mot Strandefjorden, Valdres".

Høstutstillingen, Kristiania 1924, kat.nr. 140. Konstakademian Stockholm 1925. Oslo Kunstforening 1925 , kat.nr. 58.

Vurdering

Auksjonert mandag 30. november 2015 kl 19:00

Tilslag NOK 30 000