Munch-Auksjonen 2015

Auksjon onsdag 9. desember 2015 kl 15:00

Teatersalen, Hotel Continental

Historien
Munch, Edvard (1863-1944)
Historien

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 530x895 mm Motivet: 420x790 mm
papir med håndkolorering med akvarell i grønt, rødt, lyseblått, gult, gulbrunt og rødbrunt Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Påtegnet av trykkeren Nielsen med blyant nede t.v.: "Pröve 4 26/7-1917".
1914
Woll 486 II.

Auksjonert onsdag 9. desember 2015 kl 15:00

Vurdering
NOK 1 000 000

Tilslag NOK 2 200 000