Munch-Auksjonen 2015

Auksjon onsdag 9. desember 2015 kl 15:00

Teatersalen, Hotel Continental

Galopperende hest
Munch, Edvard (1863-1944)
Galopperende hest

Radering trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 595x490 mm Motivet: 395x337 mm
papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Påtegnet og datert av kunstneren med blyant nede t.h.: Af de første 5 Tryk 1915 (Ser ut som om kunstneren først skrev 1905 og så korrigerte det til 1915).
1915
Woll 501.
Trykket av kunstneren.

Auksjonert onsdag 9. desember 2015 kl 15:00

Vurdering
NOK 100 000–120 000

Tilslag NOK 120 000