Munch-Auksjonen 2015

Auksjon onsdag 9. desember 2015 kl 15:00

Teatersalen, Hotel Continental

Munch, Edvard (1863-1944)
August Strindberg

Litografi trykket i svart på middels tykt blågrått
Arket: 635x488 mm Motivet: 610x460 mm
papir
Signert med blyant nede t.h.: E Munch
Signert i stenen nede t.v.: E Munch

Påtegnet noe utydelig nede t.v.: "S 064 ter W.". Svakt stempel nede t.h.: HH. (Holst Halvorsen). På verso 3 stempler, 2 fra Kunsthaus Bremen, 1 fra Holst Halvorsen. "Entartet Kunst" kunne erverves rett før Annen Verdenskrig fra museer i Tyskland.
1896
Woll 66 II.

Auksjonert onsdag 9. desember 2015 kl 15:00

Vurdering
NOK 400 000–600 000

Tilslag NOK 400 000