Rose, Knut(1936-2002)
Spove
Olje på lerret
117x152
Signert nede t.v.: Knut Rose
Signert og datert på baksiden av lerretet: "Knut Rose 30-V-1978". Påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen. Brundtland 78.14.
Hässelby slott, "Knut Rose", Stockholm 1978, kat.nr. 14. Festspillutstillingen "Knut Rose", Bergens kunstforening 1979, kat.nr. 46 og Trondhjems Kunstforening 1979, kat.nr. 46. Kunstbiennalen i Venezia 1980, kat.nr. 15 (?) eller 303 (?) med tittel: "Numenius Arquata" ("Spove").
Kunstnernes Hus, Oslo 1983, uten kat.nr.
Vurdering
NOK 120 000–150 000
Auksjonert mandag 30. mai 2016 kl 20:00
Tilslag NOK 120 000