Schultz, Alexander(1901-1981)
Okseforspann 1957
Olje på lerret
81x100
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: A. Schultz -57
Påtegnet med tittel på plakett på rammen: "Okseforspand".
LITTERATUR: Kreditkassens 150 års jubileum. Fragmenter fra en kunstsamling, Oslo 1998, avbildet s. 39 med tittel: "Okseforspand 1957".
Lillehammer kunstmuseum 5.6-12.9.1999, kat.nr. 54.
Vurdering
NOK 10 000
Auksjonert mandag 6. juni 2016 kl 20:00
Tilslag NOK 24 000