Auksjon mandag 21. november 2016 kl 18:00
Deberitz, Per(1880-1945)
Kystlandskap 1914

Olje på lerret
54x62
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz 1914.

Antagelig signert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden, på blindrammen.

Vurdering

Auksjonert mandag 21. november 2016 kl 18:00

Tilslag NOK 14 000

LITTERATUR: Marit Werenskiold: «Deberitz, Peder (Per)», Norsk kunstnerleksikon, Oslo 1982, bind 1, s. 471-475.

Omkring 1912 til 1914 var Deberitz’ landskapsbilder dominert av en saftig og nyanserik fargeholdning, noe som dette maleriet er et typisk eksempel på.