Fokus 1900

Auksjon mandag 21. november 2016 kl 18:00

Tussingen jages
Astrup, Nikolai (1880-1928)
Tussingen jages

Tresnitt på japanpapir
37x37
Signert i platen nede t.h.: NA Signert nede t.v.: N. Astrup Samt påtegnet nede på arket: Illustration til H.E. Kinck (Jagten efter Tussingen - "Tullnils")

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1955, kat.nr. 138 med tittel: "Tussingen innringes". Nordiska Konstförbundet, Stockholm 1956, kat.nr. 77. Bergens Kunstforening og Trondheims Kunstforening 1980, kat.nr. 97.

PROVENIENS:

Påtegnet på baksiden av innrammingen: "Johan Meyer" og "Johan H. Meyer Fjellveien 10 5000 Bergen". (Johan H. (Helmik) Meyer).

Auksjonert mandag 21. november 2016 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 50 000