Kavli, Arne(1878-1970)
Kvinne i fluktstol
Olje på lerret
52x67
Signert nede t.v.: A- Kavli
Kunstnerforbundet 1958, kat.nr. 41.
Vurdering
NOK 200 000–300 000
Auksjonert mandag 21. november 2016 kl 18:00
Olje på lerret
52x67
Signert nede t.v.: A- Kavli
Vurdering
NOK 200 000–300 000
LITTERATUR: Nils Messel: «Kavli, Arne Texnes», Norsk kunstnerleksikon, Oslo 1982, bind 2, s. 483-485.
Nils Messel: «Arne Kavli», Norsk biografisk leksikon 2009, Nbl.no.
Hustruen Drude var favorittmodellen, som nøt blanke og dovne dager under parasollen, i fluktstolen, på hagebenken eller i middagslur på divanen i stuen med utsikt over hagen og vannet mens heggen blomstret, rosene duftet og hvite seil krysset i den milde solgangsbrisen. Messel 2009.