Munch-Auksjonen 2016

Auksjon mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Hotel Continental

Munch, Edvard (1863-1944)
Historien

Litografi trykket i svart på tynt gulhvitt papir, oppklebet til tykt gulhvitt papir
Arket: 542x921 mm Motivet: 420x790 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Påtegnet antagelig av trykkeren med nummerering med blyant helt nede t.v.: "21." Se Woll: Edvard Munch - Samlede grafiske verk, Oslo 2012: "Opplag nummerert av trykkeren inntil i alle fall: "36" (378-1)", s. 322.

1914
Woll 486 II.

UTSTILT:

Henie-Onstad Kunstsenter, "Meeting Munch. Revisited", 16.06.-18.09.2005.

Auksjonert mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Vurdering
NOK 200 000–300 000 USD 23 500–35 000 EUR 22 000–33 000

Tilslag NOK 180 000