Munch-Auksjonen 2016

Auksjon mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Hotel Continental

Munch, Edvard (1863-1944)
Løvetemmeren

Litografi trykket i svart på middels tynt blågrått papir
Arket: 632x637 mm Motivet: 490x500 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Påtegnet med blyant nede t.v.: "No 1. 13/12 1916 Nielsen". Trykket av Nielsen.

1916
Woll 598 D.

Auksjonert mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Vurdering
NOK 100 000–150 000 USD 12 000–17 500 EUR 11 000–16 500

Tilslag NOK 170 000