Munch-Auksjonen 2016

Auksjon mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Hotel Continental

Kvinnen og bjørnen
Munch, Edvard (1863-1944)
Kvinnen og bjørnen

Litografi trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 285-288x277-280 mm Motivet: 198x215 mm
Usignert

Påtegnet nede t.h.: Av serien Alfa og Omega. Av Edvard Munch. Fra Inger Munch 1945.
Påtegnet nede t.v.: Til Ole Tronhuus.

1908-09
Woll 362.

Auksjonert mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Vurdering
NOK 80 000 USD 9 500 EUR 8 900

Tilslag NOK 80 000