Munch-Auksjonen 2016

Auksjon mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Hotel Continental

Munch, Edvard (1863-1944)
Birgitte III

Fargetresnitt trykket i svart og rødbrunt på tykt gulhvitt papir
Arket: 680x588 mm Motivet: 596x322 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Påtegnet med blyant nede t.h.: S.

1930
Woll 720.

PROVENIENS:

Dette eksemplaret av tresnittet var en gave til Ebba Ridderstad (1899-1987) fra kunstneren. Se Woll: Edvard Munch - Samlede malerier, Oslo 2008: 1732, 1733, 1734 og 1735. Har vært i familiens eie siden den gang.

Auksjonert mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Vurdering
NOK 400 000–500 000 USD 47 000–70 000 EUR 45 000–67 000

Tilslag NOK 350 000