Fargetresnitt trykket i svart og rødbrunt på tykt gulhvitt papir
Arket: 680x588 mm Motivet: 596x322 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch
Påtegnet med blyant nede t.h.: S.
1930
Woll 720.
Proveniens:
Dette eksemplaret av tresnittet var en gave til Ebba Ridderstad (1899-1987) fra kunstneren. Se Woll: Edvard Munch - Samlede malerier, Oslo 2008: 1732, 1733, 1734 og 1735. Har vært i familiens eie siden den gang.
Vurdering
NOK 400 000–500 000USD 47 000–70 000EUR 45 000–67 000