Munch-Auksjonen 2016

Auksjon mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Hotel Continental

Munch, Edvard (1863-1944)
Kristiania-Boheme I

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 397-399x470-474 mm Motivet: 205x290 mm
Signert, datert og påtegnet av kunstneren med blyant nede t.h.: E. Munch 1895 1 ter Abz. 2 Z. (1 (Erster) Abz. (Abzug) 2 (Zweiter) Z. (Zustand). = 1 (Første) avtrykk/avtrekk 2 (Annen) Tilstand.)

Antagelig er dette eksemplaret identisk med det Woll nevner under sitt kat.nr. 15 II: "Schiefler anfører under sin annen tilstand" (Sch. 10) "eksemplar i Graf Kesslers eie med påskrift: «E Munch 1895 1. Abz. 2 Z»." Woll 2012, s. 48.

1895
Woll 15 II.

Auksjonert mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Vurdering
NOK 200 000–300 000 USD 23 500–35 000 EUR 22 000–33 000

Tilslag NOK 180 000