Munch-Auksjonen 2016

Auksjon mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Hotel Continental

Munch, Edvard (1863-1944)
Fra Grüners Have

Akvarell på tykt gulhvitt papir
142x188 mm
Usignert

Påtegnet med penn i sepia på verso: "E. Munch. 1879 ? Parti fra Gryners Have.". Firkantet stempel på baksiden i blått: «I.LL Oslo».

Registrert av Munchmuseet 21.1.1984. En registreringsbekreftelse fra 14.10.2016 forefinnes, hvor det fremkommer at det ikke er mulig å si om påtegnelsen er gjort av kunstneren selv, men at året "1879" sannsynligvis er en korrekt datering av akvarellen. Det blå stempelet er ikke nevnt av Munchmuseet.

Auksjonert mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Vurdering
NOK 40 000–60 000 USD 4 700–7 000 EUR 4 500–6 700

Tilslag NOK 70 000