Astrup, Nikolai(1880-1928)
Kvernhus ved Eikaas
Olje på lerret, oppklebet på plate
23x32
Signert nede t.v.: N A
Påtegnet med forskjellige titler på baksiden av platen: "Kvernhus", noe utydelig: "Kvennahusene i Eikaas" og "Tre kvernhus".
Proveniens:
Kunstnerens familie.
Vurdering
NOK 200 000–300 000USD 23 300–34 900EUR 21 300–32 000
Auksjonert tirsdag 30. mai 2017 kl 18:00
Tilslag NOK 460 000