Auksjon tirsdag 30. mai 2017 kl 18:00
Astrup, Nikolai(1880-1928)
Kvernhus ved Eikaas

Olje på lerret, oppklebet på plate
23x32
Signert nede t.v.: N A

Påtegnet med forskjellige titler på baksiden av platen: "Kvernhus", noe utydelig: "Kvennahusene i Eikaas" og "Tre kvernhus".

Proveniens:

Kunstnerens familie.

Vurdering
NOK 200 000–300 000USD 23 300–34 900EUR 21 300–32 000

Auksjonert tirsdag 30. mai 2017 kl 18:00

Tilslag NOK 460 000

LITTERATUR: Øystein Loge: Gartneren under regnbuen. Nikolai Astrup, Oslo 1986, kat.nr. K 184 med tittel: "Tre kvernhus".