Auksjon tirsdag 30. mai 2017 kl 18:00
Johansen, Svein(1946-)
Vinterreise 1978

Olje på lerret
120x135
Signert og datert nede t.h.: Svein Jo - 78

Påtegnet på ombrettet lerretskant: "nr. 61". Signert på baksiden, på blindrammen: "Svein Johansen Haugerudvn. 16 Oslo 6".

Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 4 700–7 000EUR 4 300–6 400

Auksjonert tirsdag 30. mai 2017 kl 18:00

Tilslag NOK 35 000

LITTERATUR: Svein Olav Hoff og Signe Endresen (Red.): Svein Johansen. Vinterreise og andre bilder, Oslo 2004, variant avbildet s. 10.