Auksjon torsdag 8. juni 2017 kl 18:00
Astrup, Nikolai(1880-1928)
Rabarbra 1. utkast speilvendt

Penn og lavering på tynt papir
11,4x15,2
Signert nede t.h.: N. A.

Ref. maleriet "Vårkveld i Jølster", olje på lerret 89,5x110,5, usignert, som befinner seg i Nasjonalmuseet for kunst, Nasjonalgalleriet. NGs nummer 962. Ref. Loge K 154, og "Rabarbra 1911-21", olje på lerret 93x112, signert og datert N. Astrup 1911, deponert i Kode. Ref. Loge K 110.

Proveniens:

Kunstnerens familie.

Vurdering
NOK 10 000–12 000USD 1 200–1 400EUR 1 100–1 300

Auksjonert torsdag 8. juni 2017 kl 18:00

Tilslag NOK 12 000